Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Vajon a Free Sync 1 monitorokhoz nem lesz szoftverfrissítés Free Sync 2 -re?

(#2) Duck663


Duck663
őstag

Szuper, de azzal is törődhetnének, hogy a FreeSync első verziója egyáltalán stabilan működjön. Mert momentán 90%-ban bizony ba..ik működni. :(

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) Tyrel válasza Duck663 (#2) üzenetére


Tyrel
őstag

+1 :C

Turenkarn

(#4) hajbel válasza Duck663 (#2) üzenetére


hajbel
addikt

Ezt honnan veszed?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5) MSI.Navi válasza Tyrel (#3) üzenetére


MSI.Navi
tag

Nekem semmi gondom vele.

(#6) Duck663 válasza hajbel (#4) üzenetére


Duck663
őstag

Tapasztalom!

RX580 + AOC monitor. Már gondoltam arra, hogy csak a Win7 miatt van ez, de akkor sem fogok váltani arra a f.skupac win10-re...

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) hajbel válasza Duck663 (#6) üzenetére


hajbel
addikt

Nálam soha semmi baj nem volt vele win10+vega 56 (vega 64 bios), LG LG 27UD68P monitor 40-60 freesync range, 34-60-ra overclockolva. AC Originsben le kellett vennem a max frameratet 54-re, így tökéletesn működött. Egyébként soha semmi bajom nem volt vele.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8) Duck663 válasza hajbel (#7) üzenetére


Duck663
őstag

Hát kb semmilyen azonosságunk sincs, más OS, más kártya, más monitor :D de azért köszi. :) Megnézem majd régebbi driverrel, hátha csak az a gond. OS-t akkor sem fogok váltani, inkább lemondok a freesyncről, de winfos 10 nem kell, irritál az a nagy semmilyenség.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#9) bozont válasza hajbel (#7) üzenetére


bozont
veterán

Sajnos van egy-két játék ahol tényleg nem működik, de többnyire nincs baj vele. Viszont a legutóbbi WoT frissítés valamit nagyon elrontott ezen a téren, mert beragad a minimum képfrissítésre a monitor, mikor a játék közel dupla fps-sel fut. A patch előtt ott sem volt probléma. :F

(#10) Tyrel


Tyrel
őstag

Vega56 + XZ321QU-val a FreeSync egy kész epilepszia teszt volt valahányszor kilépett az fps a 48-144 tartományból bármelyik irányba... A tetejét megfogod framerate limittel (ahol épp működik), az aljával viszont nem tudsz mit kezdeni... nem veheted le a végtelenségig a grafikát, pláne hogy az egyre újabb és újabb játékok gépigénye nő... A nagy dirrel-durral beharangozott és agyon ajnározott LFC egy rakás sz.rt nem ér, villog tőle a kép mint egy stroboszkóp. :(

Turenkarn

(#11) Busterftw válasza Duck663 (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Pedig szerintem az lesz a gond.
"HiDPI doesn’t work quite as well as anyone would like it to, and there isn’t a comprehensive & consistent color management solution to support monitors that offer HDR and/or color spaces wider than sRGB. The Windows 10 Anniversary Update has improved on the latter, but AMD is still not satisfied with the status quo on Windows 10."

"when you actually use a FreeSync 2 monitor, HDR support relies entirely on Windows 10’s HDR implementation for now".

(#12) MSI.Navi válasza Tyrel (#10) üzenetére


MSI.Navi
tag

Simán lehet hogy a monitor elektronikája nem bírja.

(#13) Anaren91 válasza Duck663 (#8) üzenetére


Anaren91
senior tag

Hát most erre bevagtam volna azt a meme et amikor a gyerek a biciklivel tekerve egy rudat tol a kullők közé és elesik, majd természetesen bassza meg a bicikli.... Elavult os el, meg egy nem éppen elismert márkájú monitorral renselkezve szidsz egy technológiát ami másoknak gond nélkül megy...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#14) Anaren91 válasza Tyrel (#10) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem tudtam már szerkeszteni az előzőt, de a te monitorod is a marketing getépezet csodájanak tűnik. Szerintem ha akartak volna se tudtak volna több eyecandy featuret belezsúfolni.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#15) Tyrel válasza Anaren91 (#14) üzenetére


Tyrel
őstag

Milyen eyecandy feature?? Tök átlagos 144Hz VA monitor volt, még csak minőségjavító RGB ledek sincsenek rajta meg semmi... egyébként nincs már meg, tele lett a hócipőm a FreeSync-el és átmentem a zöldekhez... ott 100x jobb is volt a helyzet egészen addig amíg a Microsoft bele nem pisált a levesükbe a Spring Creator's Update-vel... :N

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#16) Tyrel válasza MSI.Navi (#12) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen, biztos így van, mind a 31 oldalon felsorolt különböző fajta videokártya és monitor kombó erről tanúskodik... :U

Az LFC a sz*r, akinek jó a FreeSync annak 98% hogy nem tud LFC-t a monitora, vagy supermario-val játszik fix maximum Hz-en, fluktuációk nélkül.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#17) Anaren91 válasza Tyrel (#15) üzenetére


Anaren91
senior tag

Acer XZ321QU, Freesync, QHD, 144Hz, HDR ready, Curved 1800R, BluelightShield, Flicker- less.
Telefonon csak 3 sor.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#18) Tyrel válasza Anaren91 (#17) üzenetére


Tyrel
őstag

És ebben mi a sok eyecandy feature jóember?

A FreeSync "alap" hogy van, arról szól ez az egész cikk és topic, nyilván kell bele és csak az tartja eyecandy-nak aki még nem látott szabad szemmel adaptive sync-et működés közben. (meg aki vak, de ebbe ne menjünk bele).

A QHD a felbontása, nem eyecandy, nem 4K meg nem 8K.

A 144Hz sem eyecandy, ez a full a alap egy 2017-18-as gamer monitornál, és szintén van értelme, látható a különbség 60Hz-hez képest, nem csak bullshit feature.

HDR Ready - igen, ez eyecandy, értelmetlen is, sosem próbáltam.

1800R ív - 32" monitoron karnyújtásnyi távolságból abszolút nem eyecandy, kell és kellemes. Korábban egy PB328Q-m volt, ugyan így 32" de sík, nem volt kényelmes a sarkaira nézni, se látószög se semmilyen szempontból.

BlueLightShield - évek óta minden monitorban benne van az abszolút alsókategóriát kivéve, de még ott is előfordul. Egy egyszerű színhőmérséklet módosítást jelent többnyire, és embert nem láttam még hogy használná... Végül is ráfoghatjuk hogy eyecandy, bár nem hiszem hogy van valós marketing értéke. Inkább csak simán felesleges.

Flicker-less - ez megint egy tök jó dolog; de mondjuk ne is csinálj semmit csak simán fogj egy régi CCFL monitort meg egy új flickerless LED monitort és irányítsd rájuk a mobiltelefonod kameráját. Az szépen megmutatja mitől kíméli meg a szemedet... ez sem eyecandy.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#19) Duck663


Duck663
őstag

No kérem, meg van a bibi. Köszönet (#7) hajbel és (#10) Tyrel fórumtársaknak. :) Működik ez, csak amikor az alsó határérték (48Hz+15%) környékére esik a képkockák száma, akkor azzal nem tud mit kezdeni, és jönnek a törések (durván). A CRU nevű kis programmal lehet módosítani ezen, de sajnos ez a monitor komolyabb módosítást nem szereti. 44Hz az amit még villódzás nélkül elbír, de már ez is segítség a törések csökkentésében. Érdekes, hogy a korábbi monitornál (régi Samu) sokat segített a törések eltüntetésében a bővített szinkronizáció, ennél azonban kifejezetten rossz eredményt ad, a legjobb az ha mindig ki állásra van téve.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#20) Anaren91 válasza Tyrel (#18) üzenetére


Anaren91
senior tag

Külön külön, ha egy monitorban jól van kivitelezve, akkor igen, mindegyik jól működik, és hozzá ad a látványhoz, de számomra ez a monitor akkor is a marketingesek nedves álma... Tegyünk bele mindent, ami egy informatikában kicsit is jártas embernek valamit mond... És ezt mind, egy 400 eurós monitorban... Valahol spórolni kell.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#21) hajbel válasza Duck663 (#19) üzenetére


hajbel
addikt

Sajnálattal hallom. A 44 Hz sajnos nagyon magas a Freesyncnek. Sok helyen az animáció 30 vagy 37-38 Hz-es. Ezt még kibírom, mivel a 0 input lag és a smooth játékélményért cserébe nem zavaró. Viszont 100, főleg 120 Hz környékén a tearing olyan szinten észrevehetetlen, hogy ilyen tartományokban tényleg nincs értelme a freesyncnek.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#22) Tyrel válasza Anaren91 (#20) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem le vagy maradva pár évvel, amiket ez tud azokat manapság minden középkategóriás gamer monitor tudja, max. az íveltség ami feláras extra lehet a tulajdonságai közül... Nincs ennek se a tudásában se az árában semmi különös, 2018 van.

Turenkarn

(#23) Mamuska válasza Tyrel (#22) üzenetére


Mamuska
őstag

Így van. :K

(#24) dannyl válasza Duck663 (#6) üzenetére


dannyl
addikt

Remélem 2025-ben majd update-elsz WinXP-re. Ez a Win10 utálat néhány embernél, hogy miből fakad, azt passzolom. De, hogy a 10 a legstabilabb windows-om, mióta PC-m van, az tuti (1994) Mióta megvettem (2014), az óta egyszer sem volt gondom vele, egy reinstall se volt.

(#25) Anaren91 válasza Tyrel (#22) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem vagyok lemaradva, lehet, hogy hülyén írtam és nem jött át amit mondani akartam, vagy csak szimplán nem akarod megérteni.
Szóval ha csak egy olyan monitort nézünk, ami csak az említett acer monitor képességei közül pl csak a qhdt tudja mondjuk ugyan úgy 31.5 zollban, egy értelmes monitor belőle kb annyi mint ez az Acer, vagy drágább. Ha egy értelmes Freesync monitort nézünk az is drágább. Ebbe meg bele legóztak mindent 400 euróért. Olcsó húsnak, híg a leve kb. Erre próbáltam célozni. Tök jó, hogy tud mindent, de semmit nem ér ha egyiket se tudja normálisan.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#26) Tyrel válasza Anaren91 (#25) üzenetére


Tyrel
őstag

És mire alapozod hogy a feature-it nem tudja normálisan, meg egyáltalán pl. egy QHD-ban mit lehet nem normálisan tudni? 2560x1440, se több se kevesebb, ezt nem lehet elrontani.
A monitor hátlapja ócska kopogós műanyag, a hangszórója rosszul van erősítve (függetlenül attól hogy egyébként maguk a speakerek egész jók), de így ennyi, máson nem venni észre a spórolást és egyébként nem is indokolt:
Honnan veszed / mire alapozod hogy ennyi pénzért nem tudhat ennyi dolgot? Tessék, 32" ívelt QHD mezőnyben tök átlagos ára van, és ehhez mérten átlagos tulajdonságokkal is rendelkezik. Nem értem honnan jön ez a sületlenség hogy mápedig ha "csak" 160-ba kerül akkor az mindenképp csak egy összegányolt ipari hulladék lehet... :F

A Samsung drágább meg az Asus, de azoknál egyrészt meg kell fizetned a nevet is, plusz előbbinél még a Quantuum Dot-ot, utóbbinál meg a csiricsáré szuper LED-es überGamer design-t, ennyi. Egyébként összesen 2db panel van a piacon ami 32" & 1440p & 144Hz & ívelt, ezekből építkezik az összes, szóval hiába is keresel nagy különbségeket. Az egyiket a Samsung gyártja és a C32HG70-el debütált, a másik meg egy AU Optronics panel, ami talán az AG322QCX-ben jött ki először... de így ennyi, ezek valamelyikét kapod az összessel, kár ördögi részleteket meg égbekiáltó különbségeket keresni...

Az "értelmes" FreeSync monitort is kifejthetnéd, mivel mindegyik az. Ami baja a FreeSync-nek van (fentebb linkeltem) az szoftveres, vagy nagyon max. firmware-es eredetű, és az LFC-hez köthető. Nem maguk a monitorok rosszak.

Olcsó húsnak híg a leve, igen, de még mindig le vagy maradva, manapság egy XZ321QU a 160 ezres árával nem olcsó, kb. pont az átlagot hozza, ezek ennyibe kerülnek. Ha valamelyik mégis sokkal drágább, mint pl. a mostani Predator Z321QU-m, az akkor 99% hogy G-Sync-es és annak az igen vastag licencdíja van rajta.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#27) rambustibi válasza Tyrel (#26) üzenetére


rambustibi
őstag

A héten rendeltem meg a samsung c32hg70q-t, kíváncsi vagyok a freesync 2-re.
Ugyebár a piacon összesen 3 db freesync 2 monitor van és mindegyik Samsung.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#28) Tyrel válasza rambustibi (#27) üzenetére


Tyrel
őstag

Elvileg a FreeSync2-es monitorokkal ritkábban jön elő a villogós hiba, viszont ha használni akarod mindenképp egy Firmware frissítéssel kezdd. Bár végül is lehet azóta már jó fw van rajta gyárilag, de az első C32HG70 modellekkel kb. használhatatlan volt a FreeSync, kell neki a legújabb fw.

Turenkarn

(#29) rambustibi válasza Tyrel (#28) üzenetére


rambustibi
őstag

Okey, köszi a tanácsot. :R Mivel használjam: Hdmi vagy displayport?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#30) Tyrel válasza rambustibi (#29) üzenetére


Tyrel
őstag

DP

Turenkarn

(#31) Vincent45


Vincent45
tag

Kár,hogy a Samsung PWM-es egyébként nem lenne rossz.

(#32) rambustibi válasza Tyrel (#30) üzenetére


rambustibi
őstag

Rendeltem dp 1.4 kábelt..nem semmi ára van (ahol lehet kapni) :((

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#33) #72042496 válasza rambustibi (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az miért nem jó, amit adnak a monitorhoz?

(#34) Tyrel válasza #72042496 (#33) üzenetére


Tyrel
őstag

Ezt én sem igazán értem, bár jellemzően elég rövideket adnak hozzájuk, talán az a baj... :U

Turenkarn

(#35) #72042496 válasza Tyrel (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, az lehet. Mindenesetre jó tudni hogy jellemzően van hozzájuk DP kábel. Én például meglepődtem rajta amikor nem régen monitort vettem. (Korábban tévéket használtam monitornak is.)

(#36) Tyrel válasza #72042496 (#35) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát úgy középkategóriától felfelé általában adnak velük kábelt is, csak jellemzően rövidet (1.2 - 1.5m), ill. az még olykor előfordul hogy HDMI és DP párosából így random csak az egyiket... biztos amelyikből épp sok volt raktáron...

Turenkarn

(#37) takysoft válasza MSI.Navi (#1) üzenetére


takysoft
tag

Olvasd el a cikket :D
Guglizz rá a szavakra, amiket nem ismersz.
Lesz értelme, mert ezek a szavak sokkal fontosabbak lesznek a jövőben.

Nyilvánvalóvá fog válni számodra is, hogy a kérdésednek alapvetően értelme se nagyon van.

A válasz amúgy "nem". Nem lesz elérhető.

De mivel a monitorod nem HDR kompatibilis (gondolom), így értelme se lenne nagyon.

I will live forever or die trying

(#38) BReal válasza Duck663 (#6) üzenetére


BReal
addikt

A típusát megosztanád velünk?

(#39) FlashLed válasza #72042496 (#35) üzenetére


FlashLed
senior tag

Valóban, általában nem szokás adni kábelt melléjük...

The Mechanic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.