Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63) Ger_man válasza mekker (#62) üzenetére


Ger_man
senior tag

Köszi :DDD

Hát én is abból indultam ki, hogy általában akár milyen gépháza is van az embernek levett oldallappal valahogy jobbak a hőmérsékletek. Persze ez a szoba hőmérsékletétől is függ :)

A régi CM Elite 331-es házamban ha nem számolom a VGA és CPU 12cm-es ventijeit, akkor 3db szintén 12cm-es légkavaró volt benne. Így azért hangos volt. Most ezek úgymond eltűntek a képletből, és a CPU-VGA-n is max 1000rpm-el mennek a ventik, igazából a winyót lehet hallani hogy "dolgozik".

Azt nem állítom hogy hűvösebb, a winyó semmi kép, és az alaplap északija is mintha melegebb lenne. A vinyó 8-10°C-kal (40°C), de erről a mobil rack tehet, az alaplap 2-3°C-kal. Proci VGA marad annyi amennyi. Annyira azért nem mértem ki a változást.

Aki halkabb gépet akar annak érdemes nyitottban gondolkodni, akinek 5-6db venti van csak a házban és kell is neki a hűtés miatt, akkor inkább ne költözzön :U Nekem ugye nincs erőművem, a proci az forrófejű, de a VGA ezzel a hűtéssel megáll 60°C foknál még furmark alatt is, OC mellett (775/1000@980/1150).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.