Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

:DDD az uzemido elettartamat a 4 magosoknal is igertek :D

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) Maxentius


Maxentius
addikt

Két év múlva meg majd a 16magosoknál is ezt fogják mondani. Minden évben duplázunk, csak a szokásos történet... :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3) mukibuci válasza Maxentius (#2) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

8 megapikszel, 8 mag, 8 giga memória. 8 colos kijelzővel jó is lesz :D (+ 8 óra üzemidő)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Frankó. És mi van a kijelzőkkel? Csak mert eddig se a SoC fogyasztása volt a döntő.

(#5) Lesrach


Lesrach
csendes tag

Ilyen ütemű fejlődés mellett nem fogja megérni megvenni a csúcskészülékeket ha fél év múlva már csak felső közép kategóriás... egy évvel később meg már csak közép.

[ Szerkesztve ]

(#6) Bone123 válasza mukibuci (#3) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Samsung Galaxy S8/2.

Lesrach: nem fogja megérni? :) Sosem érte meg, én még életemben nem adtam ki 30e-nél többet telefonra, és egyszer sem jártam rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#7) HawerKing válasza Lesrach (#5) üzenetére


HawerKing
őstag

Jo ez igy csak had nyomjak :DDD tavaj akartam Galaxy S 2 ot venni de meg dragaltam de mostmar abszolut megeri mert eleg jo az ara, sot meg varok s jovore megveszem az S3 at olcsobban :DDD

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#8) Zolesz007


Zolesz007
őstag

Van ami kihasználja amúgy pl a 4magot is?

Fold 5

(#9) Maxentius válasza mukibuci (#3) üzenetére


Maxentius
addikt

Szubjektív, de már a 4,5"-es mérettől is kiborulok. És akkor ott a pletykált Galaxy S IV az állítólagos 5"-es kijelzőjével... :((

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#10) btudos


btudos
veterán

Azt valaki árulja már el hogy minek 4 az alacsony fogyasztású magból? :F

Ha teljesítmény kell, ott a vannak a CA15 magok. Ha meg háttérfolyamatokra kell, arra elég lenne egy CA7 is, nomindegy, ők tudjak, hadd mondjanak nagyot :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#11) Lesrach válasza Bone123 (#6) üzenetére


Lesrach
csendes tag

Persze ezt én értem csak ha egyszer kiadsz érte 100+ ezret akkor elvárnád hogy ne fél évig érjen annyit hanem legalább egy évig. Eddig ezzel nem volt gond, pl s2 milyen sokáig csúcs cucc volt. S3 már csak pár hónapig volt az... és már lett gyorsabb, szebb jobb.

(#12) Blyan válasza btudos (#10) üzenetére


Blyan
félisten

Lehetne kettő is, akár, és akkor hat mag lenne... de várj csak. Akkor nem lehetne nyolcmagosként elkápráztatni a világot. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13) Bone123 válasza Lesrach (#11) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

De miért érzed úgy, hogy rosszabb lett a telefonod, mert kijött egy jobb? :))

(#14) btudos válasza Blyan (#12) üzenetére


btudos
veterán

Ennyi mag már köpködni is sok ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#15) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Érdekes fejlesztés. Kíváncsi leszek, hogy a gyakorlatban ez mit jelent.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#16) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nem is értem miért meglepetés a cím, és a téma.

Egyértelmű, hogy a pixelháború (képérzékelő és kijelző esetében is) mellett most már a magháború is valós téma lesz mobiltelefon (okostelefon) berkekben is.

Ergo jöhetnek szépen akár a 8 magos csúcsmodellek a jövőben.
Folyamatosan fejlődik a gyártás, így nem lehetetlen sokszorozni a magok számát... ;)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#17) Gregorg válasza Bone123 (#13) üzenetére


Gregorg
tag

Esetleges eladási ár a fontos ilyenkor. Felvágósdi lényegtelen. Remélem ő is erre gondolt ;)

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#18) Mr President


Mr President
senior tag

Egyszer jönne már hír arról, hogy ténylegesen megnövelik az üzemidőt.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#19) Quasi_modo válasza mukibuci (#3) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

8 megapikszel, 8 mag, 8 giga memória. 8 colos kijelzővel jó is lesz :D (+ 8 óra üzemidő)
Ez a legújabb családmodell.

valami

(#20) qltsar


qltsar
addikt

Már vártam nagyobb gyártóktól is a bejelentést. MTK-ról már szeptemberben lehetett hallani (MT6599), hogy 2013-ban jönnek a 8 magos megoldásaik. Már a 2 magos megoldásaik is nagyon jók (MT6577) pl. az Alcatel OT-997-ben (csak azért ezt említem, mert erre hivatalos support van), csak csajnos a gpu-t nem igazán jól párosították a CPU-val, sajnos ide még egy elég gyenge VR531 került, de a 4 magos MTK-kban már 540 van ami egész jónak mondható. Kíváncsi leszek a fogyasztásukra.

(#21) bok92


bok92
addikt

Hát én még az egymagos telómmal is elvagyok... :DDD De lehetőleg nem sokáig... ;]

(#22) boletus válasza Lesrach (#11) üzenetére


boletus
aktív tag

Ugyanezt írtam nemrég egy másik topicban,de egy kolléga rám szólt,hogy menjek innét,ne trollkodjak. Ez a csúcskolléga minden egyes újonnan megjelenő telefont minősít. Két,esetleg három szóval. Imígyen: " "húúúh","áááh,állat",stb. Intelligencia,óh.

(#23) Lesrach válasza Gregorg (#17) üzenetére


Lesrach
csendes tag

Persze az értékére gondolok. Engem zavar az hogy veszek valamit drágán és fél évvel később már közel se ér annyit. Ennyiből azt mondom jó az iphone, tartja az árát rendesen. Felvágás egyáltalán nem érdekel (jelenleg 3ezer forintos alcatel telóm van :D) De volt s2-m nexus stb de nem is ez a lényeg hanem hogy tényleg egyszerűen nem éri meg beruházni rá (szerintem)

(#24) Peetey91


Peetey91
senior tag

Nevetséges amit csinálnak. Az S3 is meddig "csúcs" telefon náluk? Kb. fél évig... Dobálóznak a magokkal, számokkal, emellett meg telítik a piacot kéthetente új készülékkel, fele a tervezési fázisban el kéne, hogy akadjon. És csodálkoznak az emberek, hogy az Androidjuk akad, bugos, stb. amikor 50 telefonra kéne optimalizálni. Persze ez is egy fajta üzleti modell, úgy néz ki bejött nekik. Lassan ott tartunk, hogy a PS3-mal telefonálunk, a mobilt meg TV-re kötjük és Angry Birds-özünk..

(#25) Djatis


Djatis
senior tag

Én csak azt nem értem minek ennyi magos proci a telefonokba??
Nekem a laptopban 4 magos core i7 van és azon a legújjabb játékokat tolom, de a note 3-on igazából nem tervezem a crysis 3 vagy a gta 5 futtatását!!!!
Szerintem nem magozni kéne hanem akksit fejleszteni.
Nekem most note 2-őm van de igazából abban is sokallom a 4 magot.
Nem nasa műholdakat akarok irányítani a telefonommal hanem néha kicsit netezni zenét hallgatni meg filmezni.

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#26) R081 válasza Zolesz007 (#8) üzenetére


R081
tag

Jah, a TegraZone-os játékok.Más nem igazán.

Szvsz már a 4 mag is felesleges, bőven elég egy 2 magos Krait, és mindenki boldog, simán hozza egy quadcore teljesítményét. One S - One X szindróma.

Egyszer azt látnám már végre, hgy kezdetét veszi az mAh háború. :U

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#27) emvy válasza Djatis (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

Azert, hogy a WP topicokban lehessen alazni a ketmagos csucstelefonokat :) /s

while (!sleep) sheep++;

(#28) batai15


batai15
félisten

de minek? mikor kvázi semmi nem fogja kihasználni. elsőnek a droid emulációját kéne meg oldani hogy nativan futtatva legyen igy joval kevesebb hw kene a mostaniakból meg több kraft lehetne kisajtolható

(#29) emvy válasza batai15 (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

> elsőnek a droid emulációját kéne meg oldani hogy nativan futtatva legyen

Ez mit jelent?

while (!sleep) sheep++;

(#30) feliks


feliks
senior tag

Én annak örülnék baromira, ha ennyi mag mellé végre megoldható lenne, hogy a júzer megadhassa, hogy max mennyi lehet aktív belőlük(pl egy 2napos biciklitúráhou belövöm max kettőre, és ha valamilyen folyamat hülyesége terhelni akarná a gépet, akkor 2magot terhelhetne csak ki, nem 8-at) SGS2alatt megoldható volt, de persze nem gyárilag..

[Be Happy]

(#31) batai15 válasza emvy (#29) üzenetére


batai15
félisten

nem tudom tudod e de meg probalom elmagyarazni. szoval ugye az android linux alapu. legalabbis a kernel. vannak a dalvik és társai amik ugymond emulálnak egy ilyen futtató környezetet ez lenne a droid maga. ezzel a módszerrel elég hw igényes a cucc és pl ezé vannak akármien hwk micro lagg mindig lesz. ugy képzeld el mint a ps 2emut. bazi gep kell megis ilyen 30fpsel megy max bivaly gepen. azt nezd meg a ps2hardveret. közelbe nincs. erted?mondjuk ehhez a droidot teljesen ujra kene irnin

(#32) Bone123 válasza batai15 (#28) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

El kéne olvasni a cikket. Soha nem lesz 8 mag kihasználva, ellenben alacsonyabb rangú műveleteket az alacsonyabb fogyasztású 4 mag fogja elvégezni, ez a big.LITTLE lényege.

(#33) raub


raub
tag

Amit Rusi írt a Galaxy S3 mini tesztben, mindent elmond...:
,,Ja, és ott vannak a processzorok, ennyi mag egy búzatározóban nincs, mint ezekben... " :D :C

[ Szerkesztve ]

(#34) ramrit


ramrit
tag

1feleség, 2gyerek, 4kerék, 8mag :-)

felecsd'el

(#35) FragMaster


FragMaster
addikt

Na már vártam ezeket a "minek" hozzászólásokat :D Azt kell megérteni, hogy ez még mindig "csak" 4 mag. A cikkben le van szépen írva, hogy egyszerre egy "csoport" megy csak. 28nm-en ez azért elég jó lesz, már a tegra se fogyaszt sokat...amíg az egyszem segédmag megy :P

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#36) emvy válasza batai15 (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne hagyd abba. :)

while (!sleep) sheep++;

(#37) Gregorg válasza batai15 (#31) üzenetére


Gregorg
tag

Egyébként akkor miért pont egy Linux kernelre épülő rendszert készített a Gógli? hisz előbb utóbb ezt meg kell csinálniuk, így teljesen hazavágják vele a gyártókat, ha valaki egy droidszerű, ám normálisan futó rendszert tesz le az asztalra, főleg ha saját vasban teszi ezt közzé és főleg-főleg, ha nem olyan drágán adja, mint az apple. Ami kb ezt csinálta meg.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#38) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Jaj de jó. Biztos annyival gyorsabb lesz, és sok minden ki fogja használni. Lehet nem fog akadni a droid? Ja de fog. Ciki lesz kétmagos telefonnal mászkálni, akkor sem ha azon nem akad egy jól megírt os...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39) emvy válasza Gregorg (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

Ennek nincs sok koze a Linux kernelhez.

while (!sleep) sheep++;

(#40) keIdor válasza ramrit (#34) üzenetére


keIdor
titán

Jó helyeken a feleség is 8. Van ahol legális, de titokba is lehet. :DDD
Egyébként már a Tegra 3-at se tudom kihasználni, jövőre is csak az 1080p érdekel, meg jobb üzemidő érdekel(ne), más annyira nem már.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41) batai15 válasza emvy (#39) üzenetére


batai15
félisten

persze énse ezt mondtam. valszeg ez az újra irás meg nem fog megtörténni valószinüleg mert a fejlesztés nem tudná beérni a verziokat . egyébként egy alkalmazás fejlesztő tudna ezekről bővebben mesélni.

(#42) vicze válasza batai15 (#31) üzenetére


vicze
félisten

Nem igazán vagy tisztában a dolgokkal.
Nem tudom tudod-e, de pontosan azért sikeres a Droid, mert ezt ilyen a felépítése, ettől lesz ennyire flexibilis. A DalvikVM egy JavaVM kis módosításokkal. A rendszer maga ugyan úgy natív kód, a rajta futó alkalmazások egy része pedig java alapú.
Nem kell újraírni semmit az androidban, a fejlesztő választhat, hogy natív kódban (C++) írja meg az alkalmazását NDK-val vagy pedig "Java"-ban az SDK-val.

(#43) batai15 válasza vicze (#42) üzenetére


batai15
félisten

persze nem vagyok jártas a dolgokban
ámbár magáról a droidról beszéltem. (micro lagg etc) de igen olvastam valahol hogy a dalviknak tényleg van ilyen előnye. de köszi hogy kijavitottál.

(#44) Maateeo


Maateeo
aktív tag

Csak jönnék rá, hogy minek a 8 mag, ha a 4-et sem használják ki az appok?

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#45) Enxtheone


Enxtheone
tag

Az nem lett volna egyszerübb ha 4 magbol 3 le lehetne tiltani? Gongolom egy eröss mag kevesebbet fogyaszt mint 4 gyenge.
Meg lennének a telefonok 3mm-el vastagabbak, de dupla aku :D

(#46) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Már megint marketing bullshit a fejlesztés helyett. Optimalizálni kéne a rendszert, hogy ne zabálja meg a hardvert és akkor nem kéne gyengébb magokat betenni az erősebbek mellé, hogy ne azokat hajtsa agyon az Android, aminek igazából töredék erőforrás is elég kéne, hogy legyen. Egy erősebb mag egyértelműen képes olyan teljesítményre, mint egy gyengébb mag, és tekintve, hogy a fogyasztásbeli különbség köztük az egyéb hardverek jelenlétében elhanyagolható, abszolút nincs semmi értelme ennek sem.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#47) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó a fejlődés, de ez már nekem is gyors. De mindegy jó lesz klíma model számításokat futtatni a mobilomon.;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#48) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Erről a Hyper Threading jut eszembe, még ha nem is pont ugyanarról van itt szó :)

(#49) FragMaster válasza Maateeo (#44) üzenetére


FragMaster
addikt

Még mindig 4 aktív magról van szó :U

Enxtheone: Jelenleg is dinamikusan változik a magok órajele/választható az aktív magok mennyisége. Ez így arra lesz jó, hogy ha kell az erő akkor ott lesz, 28nm mellett nem hinném, hogy sokkal többet fogyasztva mint jelenleg. Ellenben a 4db ca7 segédmag használatával sokkal több feladatot el tud látni a telefon a "nagyok" beröffentése nélkül is, mint pl a tegra az 1db 500mhz-es 40nm-en gyártott segédmagjával.

Nem kéne megállni a cikk címénél és hüledezni "ZOMG hova minek miért".

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#50) zooole válasza mukibuci (#3) üzenetére


zooole
senior tag

"(+ 8 óra üzemidő)"

Standby

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.