Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rocket


rocket
nagyúr

AMD-t mar mindketten eltemettek ugynezki.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2) hétalvó válasza rocket (#1) üzenetére


hétalvó
addikt

vagy félnek tőle inkább...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#3) birozoli7800 válasza hétalvó (#2) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Szerintem nincs okuk félni.

(#4) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Integrált grafika, vagy külön kari?

Ez nem is kérdés, nem vagyok elvakult védelmezője egyik formációnak sem.

Én azt fogom venni, ami egységnyi pénzemért nagyobb teljesítményt nyújt játékban. A keret adott lesz, meglátom majd mi jön ki belőlle, és ha osztás szorzás után jobban járok az integrálttal, akkor az lesz, hiába röhögnek ki.

Persze ki tudja milyen is lesz valójában a helyzet 2-3-4 év múlva?

Jelenleg elég hihetetlen számomra az igp-s játék.

Szerk: Még nem érkezett hozzászólás, az enyém lehetet az első! :DDD L :) L :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) rocket válasza hétalvó (#2) üzenetére


rocket
nagyúr

Nincs miert felniuk toluk. (sajnos)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6) dokar válasza rocket (#1) üzenetére


dokar
addikt

Szerintem inkább arról van szó, hogy az Intel eltemeti az nVidiát, az AMD meg végig nézi. :D

extra - SEXRay

(#7) antikomcsi válasza rocket (#5) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Miért?

A tesztek szerint nem olyan rosszak a 780G chipek, sőt...

Vagy másra gondoltok?

(#8) varga911 válasza dokar (#6) üzenetére


varga911
senior tag

Én is így látom, az AMD-t nem érdekli a szócsata. Ő mindenhol jelen van versenyképes teljesítménnyel. (Intelnek nincs normális grafikus vezérlője, Nvidia meg nem gyárt processzort.) Kivárja mi történik, és olyan irányba nyit. Náluk is készül a Fusion, mintha a cikk nem említené? :U

(#9) janpotocki válasza rocket (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

senki ne értse félre, nem arról van szó, hogy az AMD ne akarna vagy ne tudna beleszólni ebbe a meccsbe. mi az hogy? nagyon is! csak éppen most az intel-nvidia adok-kapok elég látványosan megy, ezért a hír csak erre a témára szorítkozik

[ Szerkesztve ]

(#10) rocket válasza antikomcsi (#7) üzenetére


rocket
nagyúr

Osszesegeben nezem az AMD-t, az, hogy van 1-2 jo termek nem eleg, olyan lemaradasuk van amit onerobol nagyon nehez lenne meg jobb helyzetben (anyagilag) levo cegkent is ledolgozniuk.
Jobb helyzetben lenne a ceg azt mondanam az AMD neveto harmadinkkent johet ki az Intel-NV csatabol ami mar jo koran elkezdodott, de a helyzetuk majdnem remenytelen, olyan dolgok kene tortenjenek ilyen melyrol valo felallashoz, amit mar csoda kategoriaba lehetne sorolni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11) Dare2Live válasza rocket (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

AMD kezében ott a fusion, NV kezében a semmi, AMDnek sokkal kissebb a félnivalója NVnek annál több.
Ráadásul ugye MS és ATI viszonya sokkal jobb mint MS és NVé és az SWs oldal, windows támogatás se mind1 alá csak egy 64bit lesz story.

arrol nem szólva, hogy az SLIs meg a jelenlegi balhé után Nehalem alá se várok sok új NV chisetet... Mibe fogjuk dugni az SLI képes karikat?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) RapUGround


RapUGround
tag

Én nem szeretném azt ha a CPU-GPU eggyesítve lenne.
Csak mi lesz ha a szebb grafika miatt új alaplapot memóriát kell majd venned egy újabb
processzorfoglalat megjelenése miatt. Meg az is biztos hogy ha ma veszel egy jó procit 80rugó + egy zsír vidkari 130rugó akkor meg egyben lesz 220rugó.
Akkor meg már jön a gondolat hogy emellett elenyésző egy alaplap ára akkor építsükrá.
Akkor már csak azon kell majd gondolkozni hogy milyen memóriát veszel bele, vagy az is benne lesz. És utána már eljön az a idő amikor bemész a boltba és kérek Core Graphic 4 4GB-ram-os gépet 400rugóért megveszet és örülsz neki hogy vettél egy fejleszthetetlen kompakt számítógépet vettél. Én nem csipáznám ezt. Mondjuk élénk a fantáziám, de ha ilyen CPU-GPU eggyesítése gondolékoznak akkor már ez sem kizárt.

(#13) fLeSs válasza antikomcsi (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Jelenleg elég hihetetlen számomra az igp-s játék."

A gyártástech. fejlődik, a csíkszélesség csökken, ebből következően az egységnyi területre tehető tranzisztorok száma folyamatosan növexik.
Egy RV670 már most sem nagy, ha jóltom, akkor az AMD Swiftben ilyen lesz, és ez játékra bőven elég.
45 vagy 32 nm-en még több lehetőségük lesz.

Egyébként szvsz egyiknek sem készül a koporsója, de az NV vissza fog szorulni desktopban. Ebben a versenyben jelenleg szvsz az AMD van a legjobb helyzetben (ebbe még beleszólhat a szokásos bénázásuk és a gyártástechnológiai lemaradásuk). Van CPU-juk, GPU-juk, mind2 versenyképes. Az NV-nek és az Intelnek az egyik hiányzik.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Lassan eljön az igazi cyberpunk időszak ;)

All Black...

(#15) Dare2Live válasza RapUGround (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez a foglalatosdi 2-3évente megtörténik akár egyesül akár nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) Gonosz15 válasza rocket (#10) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

45 nm-es AMD procik, Rx7xx -es GPU..
Igaz hogy nem csoda és nem is egetrengető két dolog, de azért nem jönnek rosszul az AMD-nek :)

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#17) antikomcsi válasza rocket (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ehhez nem tudok érdemben hozzászólni sajnos, mert nem ismerem az AMD valós gazdasági helyzetét, de azért a csodában reménykedem, szerintem az jót tenne nekünk vevőknek is.

(#18) rocket válasza fLeSs (#13) üzenetére


rocket
nagyúr

Versenykepes? en nem nagyon latok ilyet, ha csak nem arra gondoltal arazasaban versenykepes, ilyen termekeik vannak, viszont ez minimalis penzt termel csak, valamibol fentkellene tartani a ceget, nem veletlen ugye a 10%-os leepites, raadasul az se tesz jot az AMD-hez hasonlo nehez helyzetben levo vallalatoknak, hogy gazdasagi recesszio van az USA-ban, ami ugye kihat az egesz vilag gazdasagara, igy globalisan megjobban kihat a mar eleve nehezsegekkel kuzkodo cegekre mint pl. az AMD.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19) rocket válasza Gonosz15 (#16) üzenetére


rocket
nagyúr

Too little too late :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20) Xirtam


Xirtam
veterán

Intel, AMD, nVidia, ATI

Én erre csak annyit mondok jobb ha eltemetittek az AMD-t !!! Nem akarok itt okoskodni de csak szólok az AMD az INTELből alakult kis és elég sok tervet elopptak az Inteltől még anno amiből elég nagy perek is voltak .... :R :R

(#21) Egon válasza fLeSs (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Az érdekes az lenne, ha netalántán az Intel felvásárolná az nV-t...

Szerk.: a #20-as post-ért én kérek elnézést... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) dokar válasza Xirtam (#20) üzenetére


dokar
addikt

a szint üti a mércét :DDD

extra - SEXRay

(#23) rocket válasza varga911 (#8) üzenetére


rocket
nagyúr

Pontosan ez az, teljesitmenyben nem versenykepesek szinte sehol, nehol nagy jo indulattal lehet mondani ar/teljesitmenyben versenykepesek, de ez elore nem vezeti a ceget.

Ami eletben tartja jelenleg az AMD-t az az, hogy az X86 licensz nem tovabbviheto, rohadt nagy szerencsejuk van ezzel.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#24) antikomcsi válasza fLeSs (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Elhiszem én ha mondod, hisz logikus is. :)

Ezért mondtam, hogy ki tudja mi lesz pár év múlva.

Persze elég lehet egy jó integrált cucc játékra, sok mindenkinek. A baj csak az, hogy a hiba bennem van, ha online játszok akkor a sebesség az első, de a minőség is fontos persze.

Ha viszont beruházok fogcsikorgatva egy dobozos játékra, azt szeretném a lehető legszebb minőségben végigjátszani. Az utóbbi években lettem ilyen kretén, régen örültem ha a tv képernyö két szélén föl le mozgó fehér vonalkával a négyzet alakú labdát visszapasszoltam.

Természetesen, ha úgy alakul nem zárkózom el semilyen jó technikától.

(#25) Mercutio_ válasza rocket (#18) üzenetére


Mercutio_
félisten

A recesszió épp nekik dolgozik, mert olcsóbb platformot ajánlanak, nemde?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26) antikomcsi válasza Xirtam (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezt, így ebben a formában honnét szedted? ;] :DDD

Legközelebb az efféle tudományt tartsd magadban, mert erre itt ugrani szoktak. ;]

(#27) antikomcsi válasza Egon (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ja! Nem Te voltál? ;] :D

Pedig kísérteties a hasonlóság. :DDD

(#28) rocket válasza Mercutio_ (#25) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez nem ilyen egyszeru, azert mert recesszio van az nem jelenti azt, hogy akkor mindenki rogton az olcsobb vagy ar/ertek aranyban olcsobb termeket veszi meg :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#29) dokar válasza rocket (#23) üzenetére


dokar
addikt

ez nagyon jó, lejött egy intel vs nvidia cikk, erre a fórumozók egy bizonyos csoportja (valszeg AMD ellenes elit alakulat :D ) elkezdi temetni az AMD-t. már nem is emlékszem mikor kezdődött el ez a dolog, de már jó régóta tart. :U

extra - SEXRay

(#30) Egon válasza antikomcsi (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt - már csak a helyesírásra való tekintettel is - kikérem magamnak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Az IGP hátránya: nem lehet cserélni. Habár elképzelhető egy olyan megoldás mint a prociknál, hogy foglalatban lesz a GPU és úgy lehet cserélni mint a procit. A video ram meg úgy lesz megoldva mint a rendes, szal lehet azt is bővíteni. Hm, így már nem is hangzik rosszul.

(#32) fLeSs válasza rocket (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Versenyképes. Ha nem lenne az, már régen becsődőltek volna.
Az a baj, hogy te végletekben látod a dolgokat.
Nem kell mindig mindenben a leggyorsabbnak lenni ahhoz, hogy megvegyék egy cég termékeit.
Ezek a cuccok nyilván nem az enthusiastoknak készülnek majd, ebben a szegmensben nem a 86 thread meg a 1321 teraflops teljesítményt kell nézni. A Nehalem fasza lesz, de az Intel IGP-je egy ratyi (lesz még akkor is). Az NV-nek meg szimplán nincs cpu-vga chipkoncepciója.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) birozoli7800 válasza Madárpók (#31) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Ja ja így jó lenne, de egyáltalán nem biztos, hogy így lesz. De ez csak a jövő! Majd akkor medgtudjuk. Addig foglalkozzunk a jelennel.

(#34) Bici


Bici
félisten

Nekem az is feltűnt a cikkből, hogy egyedül az AMD-nek nincs fizikai gyorsító technológiája.
Vagy le vagyok maradva?
Örülnék egyébként az NV-VIA társulásnak minden formában.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) Dare2Live válasza rocket (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Valahogy érthetetlen a hszed.
Az az elsődleges, hogy egy termék versenyképes legyen árban, anélkül nem lehet eladni. A másik a költségek itt pl a 3850/3870 majd 2* kissebb magmérettel majd fele annyiba került AMDnek míg karik területén alig volt olcsobb a 3870 mint a gt azaz lehet NV 3*annyi karit adott el mégis AMDhez "uakkora" profit futott be.

De hozhatnám plnek a 4+os servereket is ahol Intel nem versenyképes AMDvel szemben.

Hozhatok analógiát máshonnan de az a gyanum te ugyse akarod megérteni. Probálkozzak?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) rocket válasza fLeSs (#32) üzenetére


rocket
nagyúr

Pont nem ilyen vagyok, hogy a vegletekbe latnam a dolgokat es ne tudnam nem biztos a leggyorsabb kell a sikerhez.
Az a baj azzal amit irsz, hogy nem nagyon tukrozodik sehol szamokban az AMD altalad felvazolt strategiaja, pedig a szamok nem hazudnak.

Szerintem, a "kinek a nagyobb a pocse" termekek segitik mas kategoriakban az eladast meg akkor is ha esetleg annal van jobb konkurens termek abban a kategoriaban, szoval ilyen strategiaval nem lehet megelni egy AMD kaliberu cegnek max. lentebb egy par lepcsofokkal.

Az AMD azert nem csodolt be, mert senkinek nem erdeke jelenleg az eltunesuk, + ehez jon a nagy szerencse az X86 licensszel amit feljebb irtam, innentol csontokkal fogjak bizonyos erdekcsoportok fenttartani az AMD-t amig lehet, persze lehet feltalaljak 6$-bol a spanyol viaszt es akkor majd megfordul a kocka, de erre azert nem fogadnek :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#37) Dare2Live válasza rocket (#36) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Anno én kezdtem el ide PH!ra AMD honalpjárol/marketwatchrol gyorsjelentéseket linkelni mert annyi hülyeség dúlt itt elborult AMD fanok oldaláol. Elég jó ideje szarabnál szarabbak. De tessék megnézni az egy hete kiadott gyjüket, látszik a fény az alagút végén, köv negyedév de legkésöbb évvégére már profitot termelnek.
És nekik van válaszuk a Larabeere...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) cizoe


cizoe
őstag

Az istenit már... :(( A cikk NEM AZ AMD-RŐL SZÓL! Intel és Nvidia téma, tessék már arról beszélni, ne itt amdfikázni meg "jaj de az amd lemaradása így úgy". Ha annyira jó az az Intel, húzás benchmarkolni 24/7-ben. Majmok. Ez van a másik oldalról is tudom, de unalmassá kezd válni.

Xirtam: Téged ezért fizetnek te senkiházi?

[ Szerkesztve ]

(#39) Dare2Live válasza cizoe (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bekéne zárni rocketet meg vanilliásrönköt egy szobába "beszélgetni". :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) rocket válasza Dare2Live (#35) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezert kerul tobbe sok teljesitmenyben lassabb termekuk mint a konkurens termekei ? :)
Ez is leragott csont mar, NV-nek belefert az, hogy akkor mindent egylapra tegyen fel 1 negyedev erejeig, azota ott van nekik a G94, de megint 1-2 termekrol beszelunk, literes citromle es 500 grammos kockacukor eladasok nem fogjak a sarki kozertet a tesco szintjere emelni :)

Szerverpiac lett volna az ami megmenti az AMD-t ehelyett melyebbre sullyedtek a K10 koruli kavaras utan, most meg mar megint azt erzem tul keson jott ki a bug free B3 revizio.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41) antikomcsi válasza rocket (#36) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Aki ért hozá, az azért veszi amit vesz, aki meg nem, az megkér valakit, hogy segítsen.

Ha engem kérnek meg, én rendszerint amd-s gépet rakok össze, mert elsődleges cél, hogy olcsó is legyen.

Egy családnak, tökéletes agy x2 5200+ 2giga rammal 32bites xp-vel. A döntésnél nem hoznak zavarba az intel csúcs quadjai, mert szerintem 20K-ért egy ilyen amd-nél jelenleg nincs jobb proci.

Azon kívűl, hogy én egyszer letesztelem, ezek a gépek soha többé nem látnak majd 3dmark, vagy egyéb szintetikus teszteket.

Rendben, hogy nem csúcs termékekről beszélünk, de elég versenyképesnek tartom őket.

(#42) Dare2Live válasza rocket (#40) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mit sülyedtek mélyebre?
Még K8al is ők ezen piacon a nyerők.

NVnek belefért az az egy negyedév AMDnek meg jól jött. És most G94el meg kb uott vannak egy 3870 magmérete még mindig kissebb mint egy G94é.
Árazást meg a piac dönti el.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) ronson


ronson
őstag

Imádom a PH-t, de most megyek hányni?

Most juttam el erre a szintre az konkurens vitáktól, a keresőt hasznlni nem tudóktól, az "okosoktól", a sznobogtól és a hirdetős verébfogóktol. :O

(#44) rollins válasza Xirtam (#20) üzenetére


rollins
őstag

Igen, tudjuk. De most ülj be az időgépedbe és menj vissza. Elkísérlek addig ;] :

[ Szerkesztve ]

(#45) hétalvó


hétalvó
addikt

Szerintem fless-el egyre gondolunk, ha az AMD gyorsan kijönne a Fusion-nel sokan bajban lennének. Nem a HC Gamer-re kell gondolni, mint itt a PH-sok nagy rész. :D

Szerintetek, hogy az Intel a piacvezető Grafikus chip szállító az miért van???

És ez nem NV/ATI/Intel háború. Egyszerűen az AMD-nek minden ott van csak már megint tökölnek.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#46) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nV-nek komoly probléma jelenleg, hogy SLI-t mindenképp fent kell tartani, mert attól függ a Physx sorsa. Ha bukják az SLI-t akkor autómatikusan bukják a Physx-et is. Jelenleg az van, hogy az Intel senkinek nem ad licenszet a következő generációs Intel procik alá készülő alaplapokhoz. Ezzel konkrétan kizárja az Intel konfigokban az SLI lehetőségét.
Innentől az nV-nek kell gondolkodnia, hogy mit csinál. Ha nyílt szabvánnyá teszik az SLI-t, akkor bukva van az alaplap üzlet. Ha zárt szabvány marad akkor csak az AMD procik alá lehet chipsetet gyártani, így veszteségek érik az nV-t. Azon is érdemes elgondolkodni, hogy az AMD-nek érdemes elérhetővé tenni a Novodex API-t, hogy a Radeonok is Physx képessek legyenek. Ez ugyan kétélű fegyver, mert az ellenfélnek ad egy ászt, de mégis jó az nV-nek, mert ketten lesznek az Intel Havokja ellen ami pokolian komoly fegyvertény (arról nem is beszélve, hogy a Physx-ben több lehetőség van jelenleg).
Az nV azért ilyen tüzes mostanában, mert érzi, hogy nem ők irányítják a saját piacuk alakulását. Az AMD az elmúlt negyedévben elvett tőlük 2%-os piaci részesedést, és tovább bonyolítja a dolgokat, hogy az R600 alapokon nyugvó rendszere elég sebes ütemben fejlődik. Marketingben is tanult az AMD, az eddigi másfél éves generáció frissítési ciklust hirtelen félévesre cserélte ami. Az nV hosszú idő után hibázott az elmúlt időszakban, mert a 8800GT-t már 9-es szériaként kellett volna kihozni.
Elvileg (bár ebben nem vagyok biztos), az x86 licensz akkor átvándorolhat az nV-nek, ha teljesen felvásárolja a VIA-t. Az efajta akciónak viszont az nV előzetes tervei tudatában kicsi az esélye. Az együtműködés pont elég a rövidtávú tervek véghezviteléhez. Amúgy a Via túl nagy lemaradásban van az AMD-hez és az Intel-hez képpest. Gyakorlatilag esélytelen a hátrányuk behozása belátható időn belül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) Abu85 válasza Dare2Live (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, csak a szerver szegmensben ki kell cserélni a K10-eket a B3-as verziókra. Azért is volt ilyen sok a veszteség, mert aki eddig nem fizetett előre az már megvárta a B3-as Barcelonák szállítását. Ha a Radeonok nem termeltek volna ilyen komoly nyereséget az új év első negyedévében akkor borzalmasan szar lett volna a mérleg, így viszont még elmegy.
A K8-at már beérte az Intel, a B3-as K10 egyelőre a többutas szerverekben verhetetlen, de év végén jön a Nehalem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) rudi


rudi
nagyúr

Azt mondja meg nekem valaki, hogy mi a fenéhez kell majd ez a hatalmas hardverpotenciál? Annyira sok pénz lenne az enthusiastic júzerek és gémerek szegmensében?

Szerintem az NV+VIA deal azért kell, hogy ne mind a 100 millió Eee PC szerűségbe Atom kerüljön :) Fölötte meg azért kell a sz@rt köpködi a másikra, mert nekünk nincs azunk ami a másiknak van. Világos, hogy az Intel minden PC-be 4-magos vagy még komolyabb CPU-t tenne és lesz@rja az IGP-t mert úgyis egyben adja el a platformját, mert ÓRIÁSI pénzeket ölt bele, hogy így legyen. Akkor nyúl bele az NV vagy bármilyen chipsetek Intel CPU támogatásába, amikor csak akar.

GPU-gyártóként nyilván az NV pont az ellenkezőjét akarja, hiszen GPU-t és IGP-t nem pedig CPU-t ad el. Úgy nyomja a vásárlók szájába a GeForce-okat, ahogy csak bírja (elég jól bírja), és teli pof@val fikázza az Intel IGP-jét. Mindemellett vadul próbál kitalálni valamit abba a készülődő 10-100 milliós nagyságrendben várható Eee PC-szerűségbe, amibe potenciálisan Atom kerülne. És még emellett rárepült az eggyel kisebb cuccok piacára (Mekkora lehet a navis piac, ha majd minden új autóba kerül egy?).

Hol van közben az AMD? Kényszerből gyártja a legjobb ár/érték mutatós cuccokat, mert nem tud olyan gyors és jól marketingelt technológiát csinálni CPU és GPU vonalon sem mint a konkurensei. Lehet, hogy az ecceri vásárlók felé ez baromi jó képben tünteti fel a vállalatot, de anyagilag ettől még sokkal nagyobb lekvárban van mint a másik két vállalat. És itt ez az USA recessió, amit nem "Amcsi Jancsinak kevesebb pénze lesz PC-re" formában kell felfogni, hanem mondjuk úgy, hogy a labilis, vagy annak tűnő vállalatok potenciálisan kevesebb tőkeinjekcióra számíthatnak. Mi van, ha az Intel úgy dönt, hogy a kitudja hány 45 nm-es gyártósorával és mekkora tőkéjével most ledarálja a Phenomot, ami éppen csak most lett bugmentesítve? Mi lesz, ha az Rx7xx csak ugyanolyan jó, vagy gyengébb lesz mint a következő GeForce? Hol van az AMD Atom altertanívája?

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) Raymond válasza Abu85 (#47) üzenetére


Raymond
félisten

Eltekintve a sok hulyesegtol amit a #46-ban irtal egy dolog erdekelne:

"Ha a Radeonok nem termeltek volna ilyen komoly nyereséget az új év első negyedévében akkor borzalmasan szar lett volna a mérleg, így viszont még elmegy."

Honnan vetted a szamokat ehez az allitashoz?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50) Raymond válasza rudi (#48) üzenetére


Raymond
félisten

Wow, hold your horses there boyo!!...Tul sok logikat es valo vilagot hozol ebbe a diskuraba. Ezt paran nem fogjak birni cernaval :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.