Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Az AMD egyelőre nem reagált a friss fejleményekre, de a vörösöket elsősorban a CUDA platform esetleges elterjedése zavarja

Igen, mert akkor gondolom új stratégiát kellene felállítani. Az AMD meg gondolom már nem úgy rendezkedett be.
Érdekes hír ez egyébként. :U

Azt hittem fordított helyzet van, és az AMD szorongatja ezen a téren az NV-ét. De akkor ez még nem dőlt el.

[ Szerkesztve ]

(#2) emmm


emmm
senior tag

Na igen, most akkor hogy is áll a helyzet? Mert nekem úgy tűnik, semmi sincs lefutva...

(#3) gfefe


gfefe
őstag

Na végre a hír alapján én azt veszem ki, hogy most már menni fog a Physix az ati karikon is ez örömteli hír szerintem az ati karikkal rendelkezőknek is....

Viszlát társkártya ezek után akkor ;]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#4) Sanyix válasza tzsolesz (#1) üzenetére


Sanyix
őstag

kizárt hogy elterjed, opencl mellett, meg a compute shader mellett. Ezért akarják műxővé tenni a physix-et nem cuda-n is.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5) tome.jr


tome.jr
addikt

Jó hír :C pedig már mindenki leírta a Physx-et :(

(#6) radírfej válasza emmm (#2) üzenetére


radírfej
senior tag

a hír alapján nagyobb az esély, hogy a physX is terjedhessen, mert idáig nagyon nem állt jól a szénája.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#7) zsirfecske


zsirfecske
addikt

gyávák!

(#8) _Toka_ válasza zsirfecske (#7) üzenetére


_Toka_
senior tag

:U

(#9) Bici


Bici
félisten

Abu: Miért baj a cuda elterjedése az AMD szemszögéből?
Azért, mert az nV fejleszti a saját kártyáira optimalizálva?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

(#4) Sanyix: Vállalati körökben elterjedhet.

(#9) Bici: Azért, mert nem kompatibilis az ő HW-eikkel. Ha a CUDA terjedne el az OpenCL helyett, akkor AMD mehetne licenszelni azt is, meg a PhysX-et is nV-hoz.

Ha viszont belerakják OpenCL-be, akkor ATI "kvázi" kiesik a játékvól és onnantól már csak a kát API harcol majd egymással. A játékfejlesztők döntése lesz, melyiket használják, ATI-nak meg csak OpenCL-kompatibilis HW-t kell gyártani.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) schwartz


schwartz
addikt

:C

If he dies, he dies.

(#12) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Itt Havok (intel) vs PhyzX (nV) meccs van
ha az nV nem nyomatja a szabványait széles körökbe, kiszorul a piacról...

Az csak neki lesz jó ha OCL alá beteszi az PhyzX-et :)
meg persze nekünk Radeon tulajoknak ^^

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#13) Bici válasza TESCO-Zsömle (#10) üzenetére


Bici
félisten

De úgy értettem, hogy az Ati karik is támogathatnák a Cuda-t, nem? Anyagilag nemtom, hogy jönne ki, de tudomásom szerint az nV akarja, hogy mások is mozduljanak el Cuda irányba. Rosszul tudom?
Ha jó az infó, akkor már csak műszaki okokra tudok gondolni, pl. működne, de nem lenne túl gyors, vagy ilyesmi. Az is lehet, hogy az AMD fél, hogy az nV olyan irányba menne el a Cudával, amit az AMD nem akar/tud követni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) schwartz válasza Bici (#13) üzenetére


schwartz
addikt

Az NV ugy visszaelhetne vele. (gondolom manipulalhat kedve szerint a teljesitmenyen az API-n keresztul ha esetleg "tul gyorsnak" mutatkozna a konkurens hardver)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#15) shteer


shteer
titán

Abu, priviben pls a jövő heti lottószámokat ez alapján :))

..szerintem jónak tűnik

(#16) _Toka_ válasza shteer (#15) üzenetére


_Toka_
senior tag

:))
Mos' mé' :F nV-nél nem olvashatják a PH!-t? :DDD

(#17) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

:C :C

(#18) Beowulf_78 válasza Bici (#13) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Ez így is benne lesz. Nem hinném hogy PhysX bekapcsolásával nem fog lassulni az ATI. ;] :P

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#19) totyax


totyax
aktív tag

Egyszerűen röhej hogy ott tartunk 2009-ben hogy a két GPU gyártó cégnek kétféle megoldása van, aminek az eredménye a játákosok szívatása, hiszen míg az egyik játék simán fut majd az egyik vga-n a másikon meg akadni fog. Nincs valami szervezet ami kicsit beleverné a fejüket a földbe hogy felébredjenek? Mi lenne ha nem 2 nagy, hanem mondjuk 20 kisebb ilyen cég lenne? Mindenki venne 20 VGA-t?

(#20) Abu85 válasza emmm (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha mindkét rendszer OpenCL alapú lesz, akkor lényegében nyíltnak tekinthetők. Ettől kezdve a fejlesztők aszerint választanak majd, hogy melyik az ideálisabb a projektnek. Gyakorlatilag egy egészséges harc veszi kezdetét. Mind a két rendszert gőzerővel fogják fejleszteni. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) D1Rect


D1Rect
félisten

Ezek szerint szabad a pálya? Végre megint mi nyertünk(felhasználók) :C

(#22) zed1983 válasza D1Rect (#21) üzenetére


zed1983
őstag

Végül is mi értünk tesznek mindent ;]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#23) _Toka_ válasza zed1983 (#22) üzenetére


_Toka_
senior tag

Jól mondod ... "végül" igen :))

(#24) schwartz válasza Abu85 (#20) üzenetére


schwartz
addikt

Ha mar itt tartunk, mi a kulonbseg a ketto kozott? (a Havok féle es az NV Physx)

If he dies, he dies.

(#25) Abu85 válasza schwartz (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kb. ugyanarra képes mindkettő. A folyadék és ruhaanimációban van a Havok-nak némi előnye, de a demók alapján annyira nem sok. A Physx viszont jobban szereti a robbanásokat és a particle számításokat, valamivel valósághűbb is az eredmény. Persze nem sokkal. Bár ezeket a dolgokat inkább egyéni megítélés alapján mondom.
A CPU oldali támogatásban sokkal jobb a Havok ... a Physx nagy gyengéje, hogy a proci felé csak egy programszál üzemel, így egy mag számolja a fizikát. A Havok nagyon jól párhuzamosítható, akár 8 programszálig is lineáris a skálázódás.

Ezenkívül a Physx teljesen ingyenes, a Havokért viszont különböző konstrukciók alapján fizetni kell. Ehhez természetesen majd terméktámogatás is jár.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) tsii_H


tsii_H
tag

nah vegre valami udito hir jon fizika teren. ezzel kellett volna kezdeni :C

(#27) L Balázs


L Balázs
tag

Gondolkodom rajta, hogy megismerkedem egy programozási nyelvvel és ezen keresztül a 3D programozással. Gondolom egy idő után szükségem lesz fizikai számításokra, és ilyen esetben az ingyenes PhysX mellett döntenék. Ez azért lehet fontos, mert mire ez a korosztály (most vagyok gimis) felnő, pont kiforrja magát mindkét rendszer, és mindenki azt fogja előnyben részesíteni, amit már ismer. Vagy van valami ingyenes "tanuló" verziója a Havoknak :F

(#28) tsii_H válasza L Balázs (#27) üzenetére


tsii_H
tag

hat sztem ha most kezdenel programozni nem azzal kene indulni hogy 3D-t, meg fizikat programozol :F bar a te dolgod, mindenesetre sok sikert hozza.

(#29) Sanyix válasza Abu85 (#25) üzenetére


Sanyix
őstag

Akkor lehet nem véletlenül volt képes a több éves oblivion több magot használni, meg a fallout3 sem... meg persze a tdu sem. Mind havok alapú. Első kettőben még lehet is a fizikás threadeket configolni.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#30) eXodus válasza L Balázs (#27) üzenetére


eXodus
őstag

Addigra mind2 elavult lesz.

(#31) tlac válasza eXodus (#30) üzenetére


tlac
nagyúr

az nem számít, tapasztalatot lehet szerezni vele, amit aztán máshol is lehet hasznosítani

(#32) benedekco válasza Abu85 (#20) üzenetére


benedekco
addikt

Én abban reménykedem, hogy ez egy olyan harc lesz aminek nem lesz vesztese... egyik ebben jobb másik abban előnyösebb... szal remélem a két dolog szépen megfér majd egymás mellett...és ki-ki eldöntheti melyiket használja az adott progijában/játékában... mint ahogy a különböző márkák is szépen megférnek egymás mellet a boltok polcain, vagy tomén

a legnagyobb az lenne ha egy integrált vga számolná a fizikát(ha másnem legalább segítsen befele a CPU-nak) a VGA kártya meg a képet :) álom?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33) TESCO-Zsömle válasza benedekco (#32) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem nem az, meg lehet oldani most is, csak a fizikázó VGA-nak nV-nek KELL, míg a grafikázónak nV-nek AJÁNLOTT lennie.

Meg lehet oldani, hogy ATI VGA számolja a grafikát, csak macerás(abb)...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34) Bici válasza eXodus (#30) üzenetére


Bici
félisten

Feltéve, ha addig nem fejlesztik tovább őket. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) Dr. Akula válasza Abu85 (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor a Havok máris nyert.

(#36) benedekco válasza TESCO-Zsömle (#33) üzenetére


benedekco
addikt

jáááj... a lényeget kihagytam... egy ATI párosra gondoltam...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37) tlac válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


tlac
nagyúr

azért mert a Physx ingyenes? :)

(#38) Dr. Akula válasza tlac (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hmm, tényleg, fordítva olvastam. Akkor még nem lefutott a meccs. Viszont a Havok mellett szól hogy az Inetl meg az AMD is futtatja, valamint a jó párhuzamosthatóság, ami a mai sokmagos világban igen fontos.

(#39) gfefe válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


gfefe
őstag

pontosítva a havokot az nvidia is futtatje...
a poén csak az lesz, hogy ha a physix is menni fog így már az atikon és véletlenül ott jobban megy... na de majd kiderül mi lesz.... :U :B

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#40) TESCO-Zsömle válasza benedekco (#36) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megoldható, csak Win7 kell hozzá.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41) Bici válasza gfefe (#39) üzenetére


Bici
félisten

Abból ítélve, hogy az nV karik közelebb állnak a GPGPU felépítéshez, mint az ATi kártyák, valószínűleg az nV-nek fog jobban menni a fizikai számítás, vagyis kevesebbet fog esni az FPS a fizika hatására. A fizikához meg ugye inkább GPGPU felépítés passzol, ha nem tévedek.
De lehet, hogy ez csak az én logikám szerint van így. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) tlac válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


tlac
nagyúr

valamint a jó párhuzamosthatóság, ami a mai sokmagos világban igen fontos

az, hogy cpu-n jobb a havok, szerintem nem sokat számít, ezek főként úgy is videokártyán fognak futni
na meg a physx-et is lehet még továbbfejleszteni

(#43) Neovenator


Neovenator
senior tag

"Erre reagálva az NVIDIA gyorsan átgondolta stratégiáját, amit Nadeem Mohammad nyilatkozata is alátámaszt..."
:Y
Az S3 hajdani PR főnöke most az NVidia sorait erősítené?!
Hát srácok, akkor egy-két légbőlkapott infóra biztos számítani lehet a közeljövőben, mivel Mohammad úr az S3-nál is akkor ténykedett leginkább, mikor szar colt a cég helyzete és palástolni kellett a csúszásokat/ferdítéseket...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.