Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolvar


bolvar
senior tag

hmm kétféle néven lesz a 9800+:Dmárha jóllátom:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#2) Hunter2 válasza bolvar (#1) üzenetére


Hunter2
addikt

sztem csak a GTS150-az, csúnya lenne ha DDR2-öt pakolnának egy ilyen kártyára.

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

az a gts150 a legnormálisabb kártya így ránézésre... habár arra is kb annyira kell az 1giga ram, mint egy falat kenyér... ha jól látom a 9600gt maradt ki szinte egyedül az átnevezős buliból... nem tán azért, mert azt amúgy is vitték, mint a cukrot és nehogy az új név ártson ott a forgalomnak? :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) P00By


P00By
nagyúr

:U :))

(#5) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

"pusztán egy új elnevezéstől nem lesz jobb a termék"
Ha azért csinálják, hogy egységes legyen a termék elnevezés akkor sem látom értelmét...de végülis nem kerül sokba mert OEM révén nem kell neki újratervezett doboz :)

(#6) .mf válasza bolvar (#1) üzenetére


.mf
veterán

Én is ezt nézem: a 9800GTX+ == GTS250, nem? Akkor most még GTS150 is egyben? @_@ :U

Extra szánalom-pontok járnak azért, hogy ezeket egyszer már mind átnevezték, tehát már másodszorra nevezik át őket...
(
8400GS --> 9300GS --> G100;
8600GT --> 9500GT --> GT120;
8800GS --> 9600GSO --> GT130;
8800GTS --> 9800GTX --> GTS150
)

:U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

GTS150 a 9800GTX+ ? Nem GTS 250 a 9800GTX+? :U
És 2000 es effektív ram órajellel?
Jó mondjuk ott volt a a hírben, hogy estenként butított..de minek egy még "tűrhető" VGA-t így ezzel az átnevezős bulival megcsonkítani?

...

(#8) zed1983


zed1983
őstag

Mi mást is várhatnánk egy NV-s hírtől :F :U
Persze azt is el tudom képzelni ebben a sok átnevezésben, hogy gyártó neve is lassan megváltozik mondjuk Un-Vidiára... :C

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#9) fdisk


fdisk
őstag

Én már régen elvesztettem a fonalat az nV átnevezős frontján. :W

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#10) rup1u5


rup1u5
nagyúr

A newegg-en az összes "új" 9800 GTX+ GTS 250 néven szerepel. Nem lehet, hogy elírás a hírben a GTS 150?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

hűha, kicsit fonal lost van. :D

(#12) shteer válasza rup1u5 (#10) üzenetére


shteer
titán

és a 768 MB - DDR2?

..szerintem jónak tűnik

(#13) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nvidia.

37%-al több átnevezett kártya, mint a múlt hónapban.

IGEN! MEGCSINÁLTUK!

Csak sok nvidia van
[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) kriszbon


kriszbon
őstag

És még az Atit szidják sokan :U
Aztán most már tessék átnevezni a totyikokat is :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#15) IDM válasza rup1u5 (#10) üzenetére


IDM
tag

A newegg-en azok nem rendes dobozos termékek?
OEM kártyát általában OEM configgal lehet megvenni...pl DELL xy pc

(#16) t72killer válasza kriszbon (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nevetséges, komolyan mondom. Lassacskán az ATI teljesen fölénybe kerül, még 10-20% teljesítmény/fogyasztás/ár javulás az ATI-AMD-nél, és az nvidia felejtős kategória lesz. Az AMD management úgy látszik, jót tett az ATI-nak, gyártástechnológiailag és ár/teljesítmény viszonylatban is sikerült előnyre szert tenni, illetve behozni a 2évvel ezelőtti lemaradást.

(+ami szintén jó hír, az ATI grafikák visszatértek a notebookokba, volt egy időszak, amikor szinte csak nvidia grafikával szerelt notikat lehetett látni, most - köszönhetően annak, hogy a zöld oldalon szinte semmi fejlesztés nem folyik - végre a pirosak is teret kaptak)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) joi29


joi29
őstag

-Gyönyörű ez aztán a jól kitervelt raktár ürítés. :C
-Csak a szegény muglikat sajnálom mikor rájönnek arra, hogy a G130-as
úgynevezett GSO-juk valójában még csak nem is GSO hanem GSO-GS. :DDD

(#18) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nos, nemtom mi a stájsz de táblázatban a GTS150 re kattintasz akkor ez a kép jön be:

És ez egy GTS250 :U

Kép link

[ Módosította: Foglalt név ]

...

(#19) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Miiii vaaaaan? :F

Eddig nem úgy volt, hogy a 9800GT lesz GTS240, a 9800GTX+ meg GTS250? Mert ez eddig oké is. De most mi van? Az a GTS150 az mi az az? Meg a 9400GT meg a 9600GT miért marad ki az átnevezős buliból? Az a vicces, hogy mindezt azért csinálják, hogy átláthatóbb legyen a modellpaletta. Nálam ez pont fordítva sült el. Mert eddig tudtam, hogy az egyes modellek hol helyezkednek el, de ezek az új elnevezések betettek nekem. Kéne egy hivatalos összefoglaló táblázat, hogy akkor most mi mire lett átnevezve.

Devid: akármelyikre kattintok egy GTS250-es kép jön be. :DDD

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#20) gfefe


gfefe
őstag

A baj, hogy az nVidia ebből is jól fog kijönni....
Megint lesz rengeteg ember aki gépet vesz és azt se tudja mi van benne és a régmúlt dicsősége azért sokaknál megmaradt... hiába is Jobb manapság az AMD/ATI nem sokat ér vele... Úgy is lesznek olyanok aki azt mondják, hogy Nekem 1GB os nVidia karim van és neked csak egy szutykos 512 es Atid.... Sajna markeding terén még mindig jobb az nvidia és a népet ezzel lehet befolyásolni. :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21) rup1u5 válasza IDM (#15) üzenetére


rup1u5
nagyúr

na az tenné csak be a kaput igazán ha még külön nevet kapnának az OEM termékek.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22) Devid_81 válasza rup1u5 (#21) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jajajjj, mit tettél? :DDD
Ha ezt most olvassa vmelyik magyarországi nvidia szaki, akkor könnyen leadhatja a drótot :DD

Szerk: El tudom amúgy képzelni amúgy mikor bemennek a nvidia csúcsgórék az üzembe látogatásra...és megy a kérdés a mérnökökhöz:
Hogy haladnak az új fejlesztésekkel?
- Nagyon jól, ma már 4 kártyát sikerült átneveznünk... :)

[ Szerkesztve ]

...

(#23) X Factor


X Factor
addikt

Most akkor mi a különbség a gts 150 és 250 között?

Make things work

(#24) gyiku


gyiku
nagyúr

uj nvidia kartya? szanalom edition? :DDD

hüllő

(#25) TTomax


TTomax
nagyúr

Ugyan ez még hányszor lesz hír ? :W

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26) shteer


shteer
titán

na igen. már nv sem tudja mit akar :)

..szerintem jónak tűnik

(#27) zed1983 válasza X Factor (#23) üzenetére


zed1983
őstag

OEM piac, gyártók - GTS 150 (9800GTX+) semmit sem változtattak rajta
Felhasználói piac - GTS 250 (9800GTX+) csak az órajeleken egy picit emeltek, és áttervezett nyák és hűtő, de hát ezt is ismerjük már a (8800GTS 512)

Ez aztán rohadt nagy raktár söprés.... :C

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#28) Mr.Csizmás válasza TTomax (#25) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Kollega, mi a gyorsabb?

a, kifejleszteni a Dx11-es RV800-as VGA chipeket vagy;

b, fogni a hibajavító-kifestőt, és a "8800" típusjelzésnél az első 8-asnak az alsó görbéjét kimeszelni, hogy 9-es legyen?

Na ezért van annyi nvidia hír :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) t72killer válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hmm, apropó: a DX11 már sok gépen ott figyel a win7 beta részeként. A végleges OS 6 hónapon belül kész lesz, és még csak hírek sincsenek, hogy hogy állnak a dx11-es GPU-k... Ehelyett megy masszívan az átmatricázás :((( egyedüli fejlesztés a közeljövőben az átállás 40nm-re -no, itt aztán totál rendszerváltás és névkavarodás lesz, lévén ez már "komoly" előrelépés.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) TTomax válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


TTomax
nagyúr

Dehogy ezért ...nézd meg a cikkírót...azért... nem túl informatív hetente ugyanazt 3X olvasni.. nem kell a flame...

Rendesen lejárató hadjárat megy egy átnevezés kapcsán.Három-négy topickot biztosan be tudnék linkelni a hírrel kapcsolatban.Nem kell Nvidiát venni azt kész,bezár a cég és akkor jon az ATI kánaán... :(((

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31) .mf válasza zed1983 (#8) üzenetére


.mf
veterán

vagy a mottó változik meg:
nVidia -- the way it's meant to be renamed
:DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) zed1983 válasza .mf (#31) üzenetére


zed1983
őstag

Igen, ez már Unalmas UnVidia... :DDD

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#33) gyiku válasza TTomax (#30) üzenetére


gyiku
nagyúr

arrol nem lehet irni, ami nincs, csak arrol, ami van. vagy jon uj kartya, uj technologiaval?

arrol pl lehetne irni, hogy olcsobb lesz 20$-al a 260. [link] igy akkor meg talan van rajta +10$ haszon, amit a nyakolcsositassal elertek :P persze nem jokedvebol olcsosit az nv, hanem mert ra van kenyszeritve; a 4870 megint ledob egy 20-ast. ($) [link]

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#34) TTomax válasza gyiku (#33) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem az a baj,hogy arról van írva ami van,hanem az hogy hányszor.Vagy te szerinted mást írtam?Vagy te adsz mondatokat a hozzászólásomhoz a saját szád íze szerint?Még egyszer leírom ismét próbáld meg tudatosítani...HÁNYSZOR??? :DDD

(#33) gyiku

Nem érdekel ám,hogy ATI vagy az intel vagy az NV,esetleg bármely más cég hogyan keresi magát zsirosra vagy se.Ez amit most itt leirtál lesz ABU következő cikke,ne lődd le a poént.Azt azért jó lenne ha felfognád ha nem lesz Nvidia akkor a hatalmas ATI barátod annyiért ad mindent amennyiért akar...Biztos nem vettél Radeon 9800-at 100.000-ért... de RV870-et még vehetsz... ;]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#35) schwartz válasza TTomax (#30) üzenetére


schwartz
addikt

Sot...az AMD-s hirek tobbsege is csak NV lehuzassal van tele... :(((

If he dies, he dies.

(#36) Depression válasza TTomax (#34) üzenetére


Depression
veterán

Tényleg unalmasok ugyanazok a hsz.-ek. De a cikk új, hisz most már kötelezően az új elnevezés lesz az összes OEM terméken, amit azok eddig nem akartak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#37) aboriginal74 válasza hemaka (#11) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Nálam is :K

i don't know, but i need energy

(#38) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ha nem tetszenek valakinek a mostani hírek, az olvasgassa a régi 1.5-2 éves híreket. Biztosan örömét leli az ATI keserves szárnycsapkodásaiban, vagy a 8800GT-és nyálladásokban.
Akkor bezzeg mindenkinek virult az arca, hogy ugye ugye, az AMD a végsőket rúgja.
Most had élvezkedjen a másik a tábor is. Egyébként pedig az NV még mindig fölényben van, minek kell temetni???

Egyébként van egy csomó NV-és hír, ami elég szuper, pl. ott a low profilos 9600GT, ami nekem nagyon tetszik, és szerintem ezek nagyon is jó lépések az NV-től. :K

(#39) oPalRx7


oPalRx7
tag

Kérdésem az, hogy az dell/apple szintű OEM cégeknek is ezeket a neveket kell használniuk?

(#40) gyiku válasza TTomax (#34) üzenetére


gyiku
nagyúr

a hanyszorra a kerdest kerdezd az nv marketingesektol. mert ketlem, hogy nem lehetett volna egyszerre atnevezni az osszeset.

(#44) TTomax
hogy is volt a hd38xx elott? nem annyiert adta az nv a kartyait, amennyiert nem szegyelte?
most meg szegeny nv, es majd ha az ati is megcsinalja ugyanazt, akkor mekkora g.eci lesz.
monopol helyzetben mind ezt csinalja, lasd intel, vagy akar csak a matav. ez van.

tzsolesz: epp akartam irni, hogy megint buli van :DDD

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#41) VaniliásRönk válasza TTomax (#30) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amikor minden tesztben/cikkben az ATi/AMD volt lehúzva az nem bántotta a fene nagy igazságérzetedet? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#42) zed1983


zed1983
őstag

Lassan minden AMD/ATi vagy Nvidia hírnél ez van... :(((

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#43) Abu85 válasza oPalRx7 (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Apple az kiemelten van kezelve. Valószínűleg ők dönthetnek az új nevek használata ellen is. A többiek pedig használni fogják. Szerintem a múlt évben azért kerülték a névváltást az OEM partnerek, mert azt hitték, hogy idén a CeBIT-re már lesz valami újítás. Most, hogy kiderült, hogy nem jön semmi, gyakorlatilag megéri felvállalni az új elnevezéseket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Jim Tonic válasza zed1983 (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ATi olyan gyakran nevez át? Nekem nem így rémlik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) TTomax válasza VaniliásRönk (#41) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor éppen X1650Pro-m volt meg utána HD3850,bántotta akkor is,de akkor még volt annyi eszem hogy nem szóltam hozzá.Úgy látszik ahogy öregszem úgy hülyülök is,hogy leállok vitatkozni azon hogy kaviccsal nem dobálunk repülőt... na mindegy,csak hangosan gondolkodtam...

Még talán annyit annyit,hogy ABU-tól meg olyan cikkeket várnék ahol leirja az R600 képességeit,lehetőségeit stb... de sorolhatnám még mennyi lehetőség van az ATI melletti érvelésre a marketingen kívül,és pont egy ilyen szakitól nem ilyen cikkeket várnék... de szigorúan magánvélemény.... :U

(#46) gyiku

Gondolom miután most itt jól megmondtad mindenkinek,mész vissza a 4830 topicba dicsekedni,hogy milyen ügyes voltál ma is... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#46) gyiku


gyiku
nagyúr

nesztek 1 kis remenysugar: gtx275. sok vizet ez sem fog zavarni ;)

hüllő

(#47) Mr.Csizmás válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Az én 9600XT-met X1050-nek ismeri fel a driver :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) VaniliásRönk válasza TTomax (#45) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A cikk az nem teszt, a teszteket fLeSs csinálja, ha nem tetszik reklamálhatsz, de akár most megmondhatom hova fognak elküldeni. :DDD

#47 Mr.Csizmás: A 9550-emet meg 9600XT-nek. :DDD Egyébként valóban volt átnevgetés az ATi-nál is nem egyszer, de egyrészt ezt jellemzően alsó/középkategóriás OEM-ekkel tették és nem highend kártyákkal, másrészt nem az egész termékpalettával, hanem 3-4 GPU-val.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) zed1983 válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!
Én az átnevezésre értem, hanem mindig van vita...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#50) TTomax válasza VaniliásRönk (#48) üzenetére


TTomax
nagyúr

Lehet cikket írni sok mindenről :) Publikált itt Abu más cikket is nem csak híreket... :U

(#51) gyiku
Igazad van elnézést...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.