Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolvar


bolvar
senior tag

most akkor láma kérdés.ati graf hajtja wii-t akkor hogy van a physx?:Dvalaki felvilágosítana?:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#2) KTTech válasza bolvar (#1) üzenetére


KTTech
veterán

Ahogy a Havok: CPU-ból.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm... pcre nem akarják hagyni akkor, hogy a cpu is vihesse? mert úgy talán még lenne terméktámogatás is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4) pisti válasza proci985 (#3) üzenetére


pisti
őstag

Van olyan progi ahol cpu számol neked minden physx effektet amit célhardverre találtak ki, sok örömöd nem lesz benne.
Ingyenes progi egyébként, Warmonger a neve. Próbáld ki ha gondolod.

Egyébként kétlem, hogy a Wii prociján sok minden lehetne csinálni physx-el, legfeljebb alap dolgokat, de ahhoz meg nem feltétlen kell a physx.

(#5) Abu85 válasza pisti (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gyakorlatilag minden PhysX program ilyen. Ha van hardveres gyorsítás, de nincs konkrétan hardver, akkor a CPU számol. :) Persze nyilván a sebesség ... :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) zed1983


zed1983
őstag

terjeszkedünk, terjeszkedünk ;]
NV hír és még sehol egy fika? :F

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#7) ^Clown válasza zed1983 (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Majd lesz :)

(#8) TESCO-Zsömle válasza ^Clown (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És kommentet is írnak majd... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) mmdms válasza pisti (#4) üzenetére


mmdms
addikt

Nekem a warmonger kifejezetten tetszett. Jó játék lett.
Azt azonban tudni kell, hogy akció közben jó esetben 2 FPS-em volt, nvidia phisx-el 40-50.
Ennyit számít a "célhardver". Akkor itt megkérdezném, hogy egy 8400gs képes helyettesíteni egy ageia kártyát? Képes annyit/többet/kevesebbet számolni, mint az ageia? Ha igen, akkor lehet veszek egyet, a cellfactor-ban csak dedikált physx karival lehet a legtöbb mapot előcsalogatni.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10) g@bo


g@bo
nagyúr

" Nintendo Wii jelzésű konzoljára "

fura megfogalmazás..

(#11) Bici válasza zed1983 (#6) üzenetére


Bici
félisten

> Báákkkééérrr, szánalamas ez az nVidia, hihetetlen, hogy vakítják a földművelőt ahelyett, hogy fejlesztenének... :o
> Vajon mikor fogják a fizikszet átnevezni??? :DDD :DDD :D :DDD
> Muhöhöhöhöööö!!!! ;]

Így jó? :))

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) L Balázs


L Balázs
tag

A PhysX (ha van célhardver) a GPU-t terheli. A mai játékokban mindenki azt hangsúlyozza, hogy a videókártya a lényeg. Ez a kettő nekem nem jön össze, miért jobb, ha még a fizikát is a VGA-val számoltajuk, ha minden erejét a grafika minőségére kéne fordítani? Jobban optimalizált? Elnézést kérek, ha hülyeséget és esetleg értelmetlenül kérdeztem.

Ja és zed1983 (#6):
Túl nagy a PhysX fogyasztása, és úgy fűt, mint egy kazán! ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) TESCO-Zsömle válasza L Balázs (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pusztán azért, mert egy VGA-nak sokkal nagyobb az ilyen jellegű számítási kapacitása, gyorsabban kiszámolja. Adott fizika számítása kevésbbé terhet egy GPU-t, mint egy CPU-t. Ennyi. Csupán ezért erőltetik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) vehement69 válasza L Balázs (#12) üzenetére


vehement69
senior tag

hát én nagyon laikus vagyok, de szvsz a videokarik erősen párhuzamosított számításokra készített célhardverek és a fizikát jobb velük számítani, kevésbé izzasztja meg őket, mint a CPU-t, amely még így is eléggé le van terhelve. és a videokari azért is lényeg, mert most már azon végzik a fizikai számításokat is :)

topikhoz: nV-t meg szerintem pont ezért a lépésért nem kell fikázni, korrekt dolog volt, a Wii-ből kb semmi pénzük nem származik.. egyelőre :) mármint ezzel a lépéssel a PhysX licenc miatt talán csurran cseppen valami, na hát, ők sem a jótékonykodásból élnek :)

I am cancer in your bones

(#15) pisti válasza Abu85 (#5) üzenetére


pisti
őstag

Jó, de a legtöbben épp ezért be se lehet kapcsolni a megterhelő effekteket, ha nincs jelen olyan hardver ami megfelelően tudná gyorsítani azokat.

(#16) pisti válasza mmdms (#9) üzenetére


pisti
őstag

Szerintem minimum egy 8500Gt-ben érdemes gondolkodni, ha nvidia physx-et akar vki. És persze ezt is úgy, hogy ez legyen dedikálva fizika számolásra, persze egy GTX280 mellé annak sincs sok értelme, mert ott már visszafogná azt az erejű GPU-t.
Ahol ma (szerintem) tud valami értékelhetőt felmutatni az nvidia physx az a Warmonger, a Mirrors Edge, meg az UT3 spéci pályái. A Cellshock még ha jól emlékszem nem nvidia physx-hez lett kitalálva, így lehet azt nem is támogatja megfelelően.

Egyébként ATI VGA mellett elég macerás működésre bírni nvidia VGA-t fizika dedikált számolására.

(#17) rudi


rudi
nagyúr

Láttam valahol egy PhysX tesztet (istennek sem találom most a linkjét, pedig 10 percet szántam a keresésére), ahl GTX260 mellé próbálták, hogy mekkora 2. GPU milyen gyorsulást hoz. GeForce 9600 GT fölött már nem volt lényeges előrelépés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) zed1983 válasza Bici (#11) üzenetére


zed1983
őstag

igazából nem tőled vártam... ;]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#19) mmdms válasza pisti (#16) üzenetére


mmdms
addikt

Cellshock-ot nem tom mi, nekem a cellfactorhoz kellene. A mirrors edgebe csak dedikált kártyaként aktiválódik? Mert én nem vettem észre semmit sem, ha nvfizixel futtattam. Csak annyit, hogy néha fagy akkor. Ha valaki rendelkezésemre bocsátana teszt erejéig egy ageia kártyát, akkor vennék egy 8400gs-t, és össze is hasonlítanám. :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#20) azbest válasza rudi (#17) üzenetére


azbest
félisten

talán erre gondolsz: [link]

(#19) mmdms : te is nézd meg a linket, különböző gpu-kat használtak physix-hez mirrors edgeben ... az alsó grafikon az érdekes

[ Szerkesztve ]

(#21) zuchy


zuchy
őstag

A Wii nem egy csúcshardver, ha a CPU-val akarják számoltatni a fizikát akkor meg se fog mozdulni.

azbest: hát igen itt látszik, hogy nem érdemes CPU-val számolni a fizikát, nem tudom hogy gondolják ezt Nv-nél :F
Vagy olyan alacsony szintű fizikát akarnak belevinni, amit még elbír?

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#22) TESCO-Zsömle válasza zuchy (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogy gondolják, hogy gondolják... Ők majd szállítanak PPU-t is a Nintendó-nak... :U

Némi furakodás után pedig akát ki is túrhatják onnan az AMD-t.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) Bici válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


Bici
félisten

Feltéve, ha az nV+Physx páros annyival jobb lenne az AMD+Havok párosnál...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) dezz


dezz
nagyúr

Wii-n annyi értelme van a PhysX (vagy akár Havok) alkalmazásának, hogy ne kelljen az adott fejlesztőnek saját fizikai rendszert leprogramozni. Természetesen csak alap dolgokra elég a teljesítmény.

(#25) rumkola válasza bolvar (#1) üzenetére


rumkola
veterán

szoftveresen

amúgy vicces, hogy itt sokan jobban tudják, mint a fejlesztők
:DDDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.