Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) whYz válasza Lacyka (#449) üzenetére


whYz
addikt

Sajna gyengebb, mivel a mostaniban egy felsokategorias snapi 801 van, az ujban pedig egy kozepes snapi 615. :(
Viszont valoszinuleg energiatakarekosabb.

(#452) Doki16 válasza whYz (#451) üzenetére


Doki16
addikt

Mondjuk szo nelkul lecserelnem ra. A 615-os snapi is jo, az akksija is nagyobb. Mindenbizonnyal lenyegesen tovabb birja mint ez. Ha rendesen hasznalom 2-3 ora alatt lemerul :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#453) andersen10 válasza Doki16 (#452) üzenetére


andersen10
aktív tag

Tudnál egy battery usage screenshotot küldeni mivel meríted le 2-3 óra alatt a minit? Nehezen tudom elképzelni. Indokolatlanul nem melegedik az akksid? Voltak akksihibás egyedek ilyenkor csak az akkucsere segít.

ja és az újj lolli béta / cuoco mod nagyon jól gazdálkodik a kakaóval, úgy tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

(#454) whYz válasza andersen10 (#453) üzenetére


whYz
addikt

Nekem 4 orat szokott birni altalaban. Nincs vele gondom.

Remelem az uj official beta rom mar 5.1-el jon es hamarosan.

Egyebkent csinaltam cm12(2015 04 12), cm12.1, official 5.0, cuoco 5.0 romokoz egy bt fixet. Probald ki, megeri. :)

[ Szerkesztve ]

(#455) whYz


whYz
addikt

Nubia UI 2.9 kepek: [link1] [link2]

Elegge iphone copy sajnos, pedig mar kezdtek kozeliteni a material designhoz. :(

(#456) kano válasza whYz (#455) üzenetére


kano
nagyúr

Most Te mit használsz, új CM12? Én most raktam fel az olasz fickó LP romját és eddig tetszik.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#457) whYz válasza kano (#456) üzenetére


whYz
addikt

En jelenleg ezt. Mivel sikerult megcsinalnom a bt-t ezert orulok, eddigi majdnem legjobb cm, de hat ugye mindegyikben van egy kis bug. Ebben pl az, hogy nem mukodik a prevent accidental wake-up, azaz a zsebben is fel tud ebredni. Fokepp azert nagy gond szamomra, mert probalnam hasznalni motorozas kozben a "OK google" parancsot, erre felebred a zsebemben a telefon es onallo eletre kel.

Az uj official lollipop romban az tetszik nagyon, hogy a camera app nagyon jo lett. Sokkal tisztabb a kep mint a nextcameraval vagy a tobbivel es a manualis beallitasi lehetosegek is nagyon jok. Probaltam az appot atrakni cm12-be de sajna sikertelenul. :(

[ Szerkesztve ]

(#458) bkri válasza whYz (#457) üzenetére


bkri
tag

Szia!

MIUI-rom nál valóban nincs dual sim? Igaz ez?
Valamint amit linkeltél most az is olyan "kínlódos" modszerrel felrakós? Vagy sak a ZIP-et recoveryből fel és kész?

Köszi! :R :R :R

ÜDV: BK

(#459) whYz válasza bkri (#458) üzenetére


whYz
addikt

MIUI-t nem probaltam, nem az en stilusom.

Nem tudom mit ertesz kinlodos modszer alatt, de eloszor fel kell rakni az off 5.0-t pc-vel, majd a twrp-t majd twrp-bol a cm12-t. Nem olyan nehez a dolog es igy van 11Gb unified storage. Biztos nem fogok ezutan visszavaltani az osztott sd kartyas megoldasra. :)

(#460) bkri válasza whYz (#459) üzenetére


bkri
tag

Köszönöm a válaszod! :R :R :R

(#461) kano válasza whYz (#459) üzenetére


kano
nagyúr

Mondjuk nekem a twrp flashelés nem volt egyértelmű, de bekapcsolt állapotban kell futtatni az exe fájlt és csókolom.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#462) lor válasza andersen10 (#442) üzenetére


lor
tag

letöltöm bazi lassan a frissitést majd az ujraindulás után kidobja ezt.
ha nem olvasható próbálok csinálni jobbat
http://kepfeltoltes.hu/view/150418/nubiaz7mini_error_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pityputy

(#463) andersen10


andersen10
aktív tag

Na becsapott a ménkű', repül vissza szülőhazájába a z7 minim javításra.
Tegnap este már alig pár %-on volt az akku, töltőre tettem, ahelyett hogy tölteni kezdett volna a low battery figyelmeztés sípolt és nem vette fel a töltést a teló. Más töltővel sem. Utána amíg teljesen le nem merült egy villám jel és egy felkiáltójel jelent meg a home gomb fölött.
Vsz. akku probléma, lehet hogy ki is tudnám cserélni (kb 9eft az akku ebayen), de akkor biztosan ugrik a garancia, nem kockáztatok. Az is lehet hogy alaplap hiba vagy más egyéb. Na meglátjuk hogy az oppomart-nál mennyire problémás a gariztatás...
(és most kiderül milyen egy 6"-os phablettel mint fő telóvan együtt élni, az van tarcsiban, amíg a nubiat javítják)

(#464) andersen10 válasza lor (#462) üzenetére


andersen10
aktív tag

Nincs ötletem.

Megpróbálnám a helyedben a Nubia updaterrel az 1.82 telepítést.
Leírás: https://www.dropbox.com/s/k17nv61auw3mig5/Guida_by_BB72_Android_L_Z7Mini-EN.pdf?dl=0
Ha az 1.82 a cél, akkor neked innen csak a NX507JUpdaterV1.5.9.exe és a NX507J.zip kell, utóbbi az 1.82-es ROM.

(#465) choosen válasza whYz (#459) üzenetére


choosen
tag

Szia!

Mit csinálhatok rosszul. Ugyanazt csinálom ami le van írva, gyári 1.82 felrak aztán nubia updater lefut 2 perc alatt és kész marad az 1.82. Lassan már szétfogom verni a telot :-(

Gyula

(#466) whYz válasza choosen (#465) üzenetére


whYz
addikt

Szoval igy sorban:

Driver fel van telepitve windowsban? Password: dpbm
Eredeti recovery-t felraktad?
Eredeti modositatlan 1.82 romot raktal fel? Nyomtal elotte factory resetet?
Frissites elott bekapcsoltad a factory portot meg az ADB-t? Tarcsazoban ezt kell beirni: *#7678#
Frissites elott kivetted a sim kartyakat es az sd kartyat? Erdemes kiprobalni.
Frissitoben zold pipa megjelent?
Esetleg probald letolteni a 5.0 telepitot ujra, hatha megserult.
Masik usb kabel? Masik port? Masik szamitogep?

(#467) choosen válasza whYz (#466) üzenetére


choosen
tag

Most kivettem a kártyákat + memóriát, bekapcsoltam az adb-t is. Telepítés elindult, meglátjuk.
Mondjuk én a cm 12-őt akarom felrakni, ill az volt fenn csak kevés volt a hely. Na most tovább dolgozik

[ Szerkesztve ]

Gyula

(#468) choosen


choosen
tag

Akkor most erre mehet simán a CM12?

Gyula

(#469) choosen válasza whYz (#466) üzenetére


choosen
tag

Köszönöm a segítséged, úgynézem most felment :C

Gyula

(#470) choosen


choosen
tag

Ezt raktam fel cm-12-20150411-UNOFFICIAL-nx507j

Gyula

(#471) whYz válasza choosen (#470) üzenetére


whYz
addikt

Van egy picivel ujabb, de nem tudom miben jobb.

(#472) choosen válasza whYz (#471) üzenetére


choosen
tag

Azt hiszem egyenlőre maradok ennél, teljesen jól működik, van hely bőven, akku idő is jó. Köszönöm még egyszer a segítségedet.

Gyula

(#473) choosen


choosen
tag

Hmm átállítottam a camerát autora, kilép egyből azóta és vissza sem tudom állítani :-(

Gyula

(#474) whYz válasza choosen (#473) üzenetére


whYz
addikt

Az alap kamera eleg ratyi, ne azt hasznald. Ott van a google camera, vagy a camera next. Egyik se annyira szuper mint az official 5.0 cameraja sajnos, azt viszont meg nem sikerult mukodesre birnom cm12-vel. Ha sikerul akkor szolok. :)

(#475) whYz


whYz
addikt

Ez eleg jo romnak tunik annak aki official romot keres. Inkabb ezt valasztanam a cuoco helyett. :)

Nagyon szepen fejlodnek egyebkent. Talan mire kiadjak az 5.1-et meg hasznalhato is lesz. :K

(#476) andersen10 válasza andersen10 (#463) üzenetére


andersen10
aktív tag

Pár nap után rádugtam a telót újra a töltőre, a piros O led villogni kezdett, kis ideig folyamatosan világított kialudt azóta semmi, akkor se ha kihúzom visszadugom a töltőkábelt. Így már szinte biztos akku hiba. Hozzátartozik, hogy cuoco romban volt valami akkukalibrációs opció, amit lefuttattam, lehet félrekalibrált valamit és túlmerült az akku. Alixpressztől 14 USD egy akksi, megrendeltem.
A kínai webshop ahol a telót vettem (oppomart) felajánlotta, hogy itt helyben szervizeltessem, állja az igazolt költséget.

[ Szerkesztve ]

(#477) whYz válasza andersen10 (#476) üzenetére


whYz
addikt

Huh meg szerencse, hogy en nem csinaltam meg a battery calibrationt. :DDD

Egyebkent ha akku hiba akkor bedugott kabellel menni kellene a telefonnak, nem?

(#478) kano válasza andersen10 (#476) üzenetére


kano
nagyúr

Attól elsőre nem lehet ilyen baja. Elvileg fel kell tudnod tölteni (gyári töltőfejet és kábelt használj hozzá).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#479) andersen10 válasza kano (#478) üzenetére


andersen10
aktív tag

Majd kiderül. Vagy az akksi, vagy a töltőelektronika vagy kontakthiba, másra nem tudok gondolni. A litiumaksik könnyen megpusztulhatnak a túlmerítéstől.

(#480) kano válasza andersen10 (#479) üzenetére


kano
nagyúr

De ezekben elvileg elektronika véd a túlmerítés ellen (bár a kicsi sárgák ezt is kispórolhatják).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#481) choosen válasza whYz (#466) üzenetére


choosen
tag

Próbálom beírni ezt a kódot *#7678# de semmi nem történik, pedig kellene a 800 Mhz beállításához.

Gyula

(#482) whYz válasza choosen (#481) üzenetére


whYz
addikt

Nalam se mukodik cm12 alatt. Viszont 800 Mhz LTE nem fog menni sajna, teszteltek tobben is xda-n es nem sikerult. Mint kiderult hardveres korlatai vannak a dolognak.

Egyebkent a HSDPA+ is majdnem tudja a 800Mhz-es LTE sebesseget ha jol tudom, igy nem vesztesz sokat.

(#483) Dawee


Dawee
tag

Cuoco új (portolt) romjával

Eddig megvagyok vele, sokkal folyamatosabb mint az előző, és tetszik a 2.9es nubia ui is

[ Szerkesztve ]

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#484) andersen10 válasza kano (#480) üzenetére


andersen10
aktív tag

Mintha magára talált volna a telóm. Elkezdett tölteni teljes lemerülés után. Aztán később még csinálta, hogy hol tölt, hol nem, (fent villogott az akku ikon zöld-fehéren). Felraktam én is aj új cuoco romot, úgy tűnik tölt rendesen. Lehet hogy sw probléma volt az akku kalibráció miatt? Bár akkor kikapcsolt állapotban kellett volna töltődnie, annak nyilván nincs ROM relevanciája.

Mindenesetre ha megjön az akkum vsz. beszereltetem.

Nekem is nagyon bejön amúgy az új UI a Holo launcherrel.

Ja és a fém-üveg hátlap, hááát... Távolról jól néz ki, de közelről elég gagyi. Műanyag alapra van rádolgozva körbe a fém elemek, sajnos pontatlanul, csálén. Sajnos a kamera lencse előtt nem lyuk,hanem üveg van a hátlapon, ami nyilván rontja a képminőséget. Az üveg nagy ujjenyomat mágnes, és az egész hátlap jóval vastagabb a dupla réteg miatt (műa + üveg), mint a gyári műa. A viszont gombok szerencsére jól működnek, térerőt sem fogja meg a fémkeret. Használom amíg nem reped meg, aztán visszarakom a gyári hátlapot rajta a keménytokkal.

[ Szerkesztve ]

(#485) whYz válasza andersen10 (#484) üzenetére


whYz
addikt

Na ezt jo hallani.

Egyebkent kijott egy uj official rom a 3.01-es.

Ma vagy holnap megprobalom felrakni. Sokak szerint ez az eddigi legjobb official rom.

(#486) Lacyka válasza andersen10 (#484) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Hááát én mondtam, hogy ne várj csodát. :)

^.^

(#487) ChrisDzsi95


ChrisDzsi95
aktív tag

Sziasztok!

Felraknám cuoco új romját, ami már a 2.9-es UI-val jött ki, viszont nekem CM12-m van, unified storageal, twrp recoveryvel, nubia updaterrel raktam fel az official 5.0-t. Most ha fel szeretném rakni a cuocos romot, akkor ezt újra meg kell tennem, vagy egyből telepíthetem twrp-ből?

(#488) choosen válasza ChrisDzsi95 (#487) üzenetére


choosen
tag

Szia!

Én egyből telepítettem, csak előtte wipe.

Gyula

(#489) ChrisDzsi95 válasza choosen (#488) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

rendben, köszi szépen! :))

(#490) Dawee válasza ChrisDzsi95 (#487) üzenetére


Dawee
tag

Én az azelőtti cuoco romon voltam és csak wipe és twrp-ből felraktam.

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#491) ChrisDzsi95 válasza Dawee (#490) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

már sikerült nekem is felraknom, jónak tűnik, egyenlőre nálam is marad ez.

(#492) whYz válasza Dawee (#483) üzenetére


whYz
addikt

Nekem 40500 jott ki az uj 3.01-es rommal. Viszont mar most hianyzik a CM. :DDD

(#493) kano válasza whYz (#492) üzenetére


kano
nagyúr

Csak angol és kínai van benne? Root van? Ez ugye 5.0.2? Akksi milyen?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#494) whYz válasza kano (#493) üzenetére


whYz
addikt

Csak angol/kinai. TWRP mukodik, TWRP-bol lehet felrakni supersu-t. Verzio 5.0.2 igen, ui 2.9 de ez kicsit szebb mint a cuoco fele. Akksi eddig jonak tunik, legalabbis jobbnak mint a cm romokon, pedig interactive governort hasznalok. Miutan felraktam a supersu-t meg a gapps-ot, telepitettem egy root uninstallert es leszedtem a kinai szarokat, igy nagyon kellemes kis rom lett.

Ha erdekel akkor 2.03-as romrol lehet telepiteni. Nubia 2.0 installer szukseges es a 3.01 telepito. PC-s TWRP telepitot pedig innen lehet leszedni.

Szolj ha van meg kerdesed! :)

(#495) choosen válasza whYz (#494) üzenetére


choosen
tag

Akkor ugyanugy kell az 1.82-es rom majd 2.03 majd 3.01?

Gyula

(#496) whYz válasza choosen (#495) üzenetére


whYz
addikt

Elvileg akkor tudod ugy csinalni, hogy gyari 1.82-rol egybol 3.01-re updatelni. Nezd meg, ha engedi a updater akkor lehet.

[ Szerkesztve ]

(#497) choosen válasza whYz (#496) üzenetére


choosen
tag

Köszi a választ. Nekem most CM 12 van fenn.

Gyula

(#498) choosen válasza choosen (#497) üzenetére


choosen
tag

Tehát mindenképp kell az 1.82. :(

Gyula

(#499) whYz válasza choosen (#497) üzenetére


whYz
addikt

Melyik cm12? Unified storage-os cm12 vagy regi cm12?

Ha unified storage-os uj fajta cm12 akkor eloszor fel kell raknod a 2.03-as romot, majd onnan frissiteni, ha regebbi cm12 van fent akkor eloszor az 1.82-t rakod fel recovery-vel majd pc toollal tovabb a 3.01-et.

Csinalj elotte backupot a cuccaidrol mert a pc tool torli az internal storageot.

(#500) kano válasza whYz (#499) üzenetére


kano
nagyúr

Ennyit biztosabb nem ér a dolog. :) Marad a CM12.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.