Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) whYz válasza andersen10 (#100) üzenetére


whYz
addikt

Igen az lehetseges, hogy ugy van, de itt mashogy irtak. A qualcomm forumara is irt valaki egy kerdest ezzel kapcsolatban, de nem valaszoltak neki.

Azt nem tudod, hogy hogyan lehetne modositani a frekvenciakat es a feszultsegeket? Van erre modunk vagy ahhoz mar custom kernel kellene?

(#102) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Előjött e valami gyermekbetegsége a telefonnak? Frissítések mennyire érkeznek hozzá. Kell vennem egy telefont, mert sikerült a jelenlegit összetörni :(

Jelenleg a O+O és ez játszik, mert a O+O-hoz szereztem meghívót és így elég korrekt az ára, viszont nem dual simes, ettől meg félek, hogy kijött egy szoftverrel és semmi támogatás... Amúgy OTA-t tud vagy kézzel kell mókolni? Köszi!

(#103) whYz válasza Baggins86 (#102) üzenetére


whYz
addikt

Nincs komolyabb gond a telefonnal.

OTA van rajta, viszont rootolt telefonnal nem mukodik, root nelkul viszont nem szerzel google playt.

Gyari recovery-bol is lehet frissiteni manualisan, csak a gyari FW kell a hivatalos oldalrol es telepiteni, rootolni. Nagyon egyszeru.

Jott hozza eddig olyan 2-3 frissites, a mostani legutolso frissitest elhalasztottak arra hivatkozva, hogy nem felelt meg az elvarasoknak es meg dolgoznak rajta. Illetve oktober 31-ere bejelentettek valami nagy dolgot amirol senki nem tudja, hogy micsoda. Egyes talalgatasok szerint jon a Nubia UI 3.0 de ez egyaltalan nem biztos.

O+O mindenkepp jobb szoftveresen, viszont nagyobb(sokkal) illetve dual sim hianya...

(#104) Baggins86 válasza whYz (#103) üzenetére


Baggins86
aktív tag

A méret lenne a legkevesebb a mostani is 6", csak hát az a dual SIM... Akkor még alszok rá egyet köszi a segítséget! :R

(#105) andersen10 válasza whYz (#101) üzenetére


andersen10
aktív tag

Szerintem csak custom kernellel - ha lenne - menne a dolog, legalábbis Samsungon így volt.

Custom ROM téma: úgy olvasom, jelenleg a mokee az egyedüli használható opció, de az is még csak RC (release candidate) fázisban van, a multi sim kezelés ott is problémás, én még várok vele.

Más: felraktam a nova launchert. Gördülékenyebb, jobban testreszabható felület mint a gyári. Pl. ikon méretek isnövelhetőek (a fizetősben). Nekem bejött, megéri azt a pár dollárt. Ja és így van újra app drawer.

Gondom volt még azzal, hogy a gyári tárcsázó (legalábbis a gyári angol/kínai ROM ban) nem ajánlja fel az ékezetes neveket. A dialerek nagy része ezt jól kezeli, de azok meg a multi SIM kezelést nem tudják. A megoldás a Pixephone pro lett Dual-SIM pluginnel. Ez is fizetős.

(#106) whYz


whYz
addikt

Kijott az 1.6-os official FW. Fokepp csak javitasokat tartalmaz.

Valakinek tapasztalata vele? Hivatalos oldalon meg nincs fent, csak OTA-val mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#107) andersen10 válasza whYz (#106) üzenetére


andersen10
aktív tag

Nekem nem talál frissítést. Neked igen?
(gyári 1.42-es kínai ROM, rootolva)

Szerk: innen letölthető: http://yunpan.cn/cgngA49naU8ZA kód: 591f

[ Szerkesztve ]

(#108) whYz válasza andersen10 (#107) üzenetére


whYz
addikt

Koszi, mar toltom is.

Te felraktad mar? Jobb lett vagy rosszabb? :)

(#109) andersen10 válasza whYz (#108) üzenetére


andersen10
aktív tag

Felraktam. TWRP recoveryvel a zipből. Ez csak patch, recoveryt nem ír felül, de a rootot elveszi, ezt a twrp észleli és újrarakja a supersu-t. Tele lett újra kínai szeméttel a teló, lehet újra takarítani az root app delete-vel.

Sajnos a a legnagyobb problémámat, a zenelejátszókban ékezetes karakterek helyett kínai karakterek problémáját nem oldotta meg a frissítés, más tapasztalat még nincs.

(#110) andersen10 válasza andersen10 (#109) üzenetére


andersen10
aktív tag

Rákerestem, MIUI-ban is létező probléma, ugyanez van nálam is:

http://en.miui.com/thread-28885-1-1.html

Valszeg a ROM-ban kiszállított nyugati fontkészlet nem tartalmazza a magyar ékezetes karaktereket. Azt hiszem bejelentem a gyártói fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#111) whYz válasza andersen10 (#110) üzenetére


whYz
addikt

Erdekes.

Ha valtasz fontot nem javul meg?

(#112) whYz válasza whYz (#111) üzenetére


whYz
addikt

Ja hulye vagyok, gondolom azoknal a programoknal nem tudod allitani a fontokat... :W

(#113) whYz válasza andersen10 (#107) üzenetére


whYz
addikt

Itt egy uj link az 1.6-hoz: [link] password: 6d92

A masikat nekem nem tudta letolteni, illetve ez nagyobb file kicsivel.

(#114) beritib válasza whYz (#113) üzenetére


beritib
csendes tag

Felraktam OTA-ból az újat. De ne tegyétek. Nekem nem működik rendesen, vissza kellett raknom a régit.
A 4G nem működik alatta, vagyis nekem nem akart felcsatlakozni rá, míg a régin simán működött. Az értesítések nem jelentek meg. Fura dolgokat művelt.
Vagy csak azért volt mert nem töröltem előtte bár szerintem az nélkül is működnie kellene.
Szóval egyelőre nem ajánlom hogy feltegyétek.

(#115) whYz válasza beritib (#114) üzenetére


whYz
addikt

Nem erdemes ota-bol telepiteni, vagy akkor elotte kell egy factory reset.

Egyebkent fent van mar a hivatalos verzio ami telepitheto gyari recoverybol is: [link] pass: 0xb7

Nalam eddig jol mukodik, par hibat javitott.

(#116) beritib válasza whYz (#115) üzenetére


beritib
csendes tag

4G-t próbáltad? Azt a kínai fórumon is olvastam, hogy sokaknak nem megy, úgyhogy szerintem valamit elcsesztek benne.

(#117) whYz válasza beritib (#116) üzenetére


whYz
addikt

Sajnos nalunk nincs 4G igy ezt nem tudom kiprobalni. :(

(#118) whYz válasza beritib (#116) üzenetére


whYz
addikt

Most olvasom xda-n:

To activate 4G on v1.60
1. Enter code *#*#4636#*#* on phone.
2. Go to Phone information.
3. Select LTE/GSM/CDMA auto (PRL) or other if this not work.
This work only up to rebooting.

Egy probat meger.

(#119) andras888 válasza whYz (#118) üzenetére


andras888
aktív tag

Sziasztok!

Van nálam egy ilyen teló, rootolt, és jelenleg a 4.4.2 rom van rajta V1.42, van erre atelóra valamilyen multi lang. rom?

(#120) whYz válasza andras888 (#119) üzenetére


whYz
addikt

Szia

Ez a 9.42-es rom az 1.42-es multilang valtozata.

Valoszinuleg custom recovery kell a telepitesehez amihez itt talalsz leirast. Szolj ha valami nem vilagos!

Ha jol tudom az 1.6-oshoz meg nincs ilyen multilang verzio.

(#121) andras888 válasza whYz (#120) üzenetére


andras888
aktív tag

Már nem található a szerveren, felvan még töltve valahova? Rootolt a rom?

(#122) whYz válasza andras888 (#121) üzenetére


whYz
addikt

Nalam mukodik, csak a download this file-ra kell nyomni, ott beirni a capcha-t es mar tolti is.

A masik link az ez, viszont itt regelni kell.

Ketlem, hogy rootolt lenne, viszont towel roottal lehet rootolni 1 gombnyomassal, utana supersu-t telepiteni es kesz is. Ha viszont TWRP-bol telepited akkor a rom telepitese utan meg is kerdezi, hogy rootolja neked, es akkor mar rootoltan indul.

(#123) andras888 válasza whYz (#122) üzenetére


andras888
aktív tag

Nagy nehezen sikerült felrakni, de nem teljesen magyar kb. 60-70%-ban te is ezt a romot használod?

[ Szerkesztve ]

(#124) whYz válasza andras888 (#123) üzenetére


whYz
addikt

En a gyari angol-kinai 1.6-ot hasznalom. Az angol nyelvvel nincs problema, a magyar nem igazan szempont nekik szerintem, csoda, hogy van ilyen rom. :)

Esetleg miui-t vagy cm-et erdemes talan kiprobalnod. Azokon szokott lenni magyar nyelv.

(#125) andersen10 válasza whYz (#124) üzenetére


andersen10
aktív tag

Nálam is érdekes dolgokat művel az 1.6-os ROM.

Összeomló alkalmazások, random reboot, el nem tűnő értesítések, bluetooth problémák stb.

Csinálok egy teljes törlést és újratelepítést hátha segít.

További probléma, hogy gyengébb jelerősségnél eldobálja a wifit és mobilnetre vált, ott ahol az S3 még vígan elvolt (ez már a 1.42-nél is megvolt).

Kezd elmúlni nálam a rózsaszín köd, és már nem vagyok biztos benne, jó döntés volt-e az Z7 mini. Talán pár hónap múlva, ha kinövi a gyerekbetegségeket ill. lesz stabil 3rd party ROM.

Hardveresen a kijelző, proci továbbra is király, de a hangminőség csalódás, és az enyémben is zörög valami a kameramodul környékén, ha leteszem az asztalra...

(#126) whYz válasza andersen10 (#125) üzenetére


whYz
addikt

Erdekes, mert nalam semmi ilyesmi nem jelentkezik, wifi, mobilnet atomstabil, bt-vel sincs problemam. Erdemes szerintem felrakni a hivatalos oldalrol letoltott 1.6-ot wipe utan, illetve az osszes bloatware-t torolni.

Engem egyedul a zorges zavar, de mar kezdek hozzaszokni.

(#127) Mottie


Mottie
őstag

Még nem vettem meg a telefont pedig már többször majdnem, de most igencsak elbizonytalanítottatok... Ennyi gond lenne vele?

Be Victorious!

(#128) andras888 válasza whYz (#124) üzenetére


andras888
aktív tag

Én csak beszerző vagyok, a tulajnak sincs baja az angollal, de jobb szereti így.

Nekem egy coolpad f1 em van azt is angolul használom jelenleg, de páran bevállalták már az új kitkat magyarosítását, majd még azt kipróbálom. :)

Amúgy elég minőséginek érződik, volt már nálam z5 mini is az is jó volt, ugyan ez csak még kisebb. :)

(#129) andras888 válasza andras888 (#128) üzenetére


andras888
aktív tag

Lte ezzel a rommal nem megy? Vagy be kell állítani valamit?

(#130) whYz válasza andras888 (#129) üzenetére


whYz
addikt

Az 1.42-vel es az 9.42-vel mennie kellene az LTE-nek. Ha az 1.6-ot probalod akkor: [link]

Mottie: Van vele egy-ket problema de szerintem megeri. :)

[ Szerkesztve ]

(#131) andersen10 válasza whYz (#126) üzenetére


andersen10
aktív tag

Lehet az volt a gond nálam, hogy csak rátoltam az új verziót a régire (elvileg az OTA is ezt teszi), most csináltam egy full wipeot és sőt system formázást is, és a hivatalos ROM-ot letöltve fölraktam azt. Na ez a recoveryt is felülvágta, amit az előző nem. Remélem jobb lesz, bár egy FC-m már volt azóta, valamelyik google alkalmazás.
Ja aki most kezdi a használni a Z7 minit, a DTS-t okvetlenül kapcsolja ki (SETTINGS / SOUND / DTS), borzasztó hangot csinál.

Más téma: 511307 sz. Brodit passzív autós tartót rendeltem a z7 minihez, bevált, tudom ajánlani. Kicsit lötyög benne a teló, de a gyakorlatban ez nem probléma.

(#132) whYz


whYz
addikt

Kijott az 1.62-es verzio ami javitja a 4G bugot. :)

(#133) andras888 válasza whYz (#132) üzenetére


andras888
aktív tag

English/china nyelvű?

(#134) beritib válasza whYz (#132) üzenetére


beritib
csendes tag

És hol találod az 1.62-est? Mert a hivatalos oldalon nincs fent.

[ Szerkesztve ]

(#135) whYz válasza beritib (#134) üzenetére


whYz
addikt

Kell meg par nap amig felrakjak.

andras888: Igen az.

Azert nem rossz, hogy ilyen "gyorsan" frissitenek. Remelem a lollipop is ilyen gyorsan fog jonni. :)

(#136) andersen10 válasza whYz (#135) üzenetére


andersen10
aktív tag

Nálam az 1.6 verzió minden trükk nélkül a T-Mobile SIM kártyánál felajanánlja a 4G-t, a Vodásnál nem, minthogy utóbbinak valóban nincs még LTE hálózata itthon.
Újrarakás után amúgy valóban javult a helyzet, magyarul úgy tűnik nem érdemes wipe nélkül telepítgetni egyenlőre a gyári ROM-okat.

De van egy mégjobb hírem, natív módon támogatja Z7 mini az USB OTG audiót, egy FIIO E07K-val próbáltam. Ez gyakorlatilag egy külső USB-s hangkártya beépített, akkus fejhallgató erősítővel.
Az androidba "hivatalosan" csak az L verzióban lesz támogatás, de jónéhány teló ma is elboldogul az USB-h hangkártyákkal, szerencsére a miénk is ilyen.

(#137) andersen10 válasza whYz (#135) üzenetére


andersen10
aktív tag

Nektek nincs olyan probléma, hogy az SMS notification nem tűnik el az üzi megnyitásával sem?

(#138) whYz válasza andersen10 (#137) üzenetére


whYz
addikt

Nekem egybol eltunik amikor megnyitom az sms appot. Milyen sms appot hasznalsz? Gyarival se tunik el?

Nekem eleinte az volt a gondom, hogy nem tunt el az sms ertesites amikor a lockscreenbol valaszoltam sms-re. Szerencsere ezt az 1.6 javitotta. :)

[ Szerkesztve ]

(#139) andersen10 válasza whYz (#138) üzenetére


andersen10
aktív tag

Gyári 1.6, gyári SMS app.
Más notification-ök is van hogy fennmaradnak, pl. nem fogadott hívás, viber stb.

(#140) dwiki


dwiki
senior tag

sziasztok, megjött az én z7-em is. Egy nagy gondom rögtön van, nem akar rezegni, akár mit állítgatok :( ... Lehet , hogy rossz a vibra motor :( :( ? Lehet esetleg szoftveres gond? Egyéb javaslat ötlet... ?

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#141) dwiki


dwiki
senior tag

Illetve OTA-n keresztül épp jön le az 1.62-es ROM . Rányomhatom nyugodt szívvel... ?
(máshol nem találtam 1.62-őt, és az 1.6-ot sem igazán sikerül letöltenem :( )

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#142) whYz válasza dwiki (#141) üzenetére


whYz
addikt

Erdemes lenne egy gyari 1.6ot felraknod gyari recoverybol wipe utan hatha...

Amugy lehetseges, hogy elromlott. :(

(#143) dwiki válasza whYz (#142) üzenetére


dwiki
senior tag

Igen, sajna attól tartok valóban rossz a vibramotor... :( ... Ha újraindítom akkor se rezdül meg.

Azért a ROM-ot megpróbálom.
De inkább raknám fel az 1.62-es mint az 1.6-ot , arra olyat találtam: "official deodex rom v1.62, no google but rooted." Csak gondolom azt nem gyári recovery-ből kell felrakni... (bár lehet nem fog összejönni, mert nem nagyon akarja tölteni lefelé :( )

Amúgy szopok rendesen, Chigon-tól vettem, akik úgy hirdetik ugye, hogy 4-8 nap, Namost okt. 30-én fizettem ki - jó ott én voltam a hülye, annyiban, hogy pont akkor volt az egy hetes ünnep - de ha 6-ától nézem, akkor is 16 nap... :( ... És akkro még rossz is, nem vagyok boldog ... :( ...

Mi jöhet még. Internetadó?

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#144) whYz válasza dwiki (#143) üzenetére


whYz
addikt

Fent van mar a hivatalos 1.62.

Ide nyomjal: [link] jelszo: qe3s

Letoltod, felmasolod update.zip-et(ne nevezd at) az sdre vagy internal storagere. Elinditod a recovery-t, factory reset, wide data, wide cache es kivalasztod az update.zip-et es telepiti.

Erdemes lenne eloszor irni nekik, hogy ilyenkor mi a helyzet. Valoszinuleg vissza kell kuldened sajat koltsegen es kuldenek ujat.

(#145) dwiki válasza whYz (#144) üzenetére


dwiki
senior tag

Ok, köszi, ez talán lejön megpróbálom.

És igen, már írtam nekik, hogy WTF ilyenkor - nem így fogalmaztam azért :) - még persze nem jött válsz :( ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#146) dwiki válasza whYz (#144) üzenetére


dwiki
senior tag

Valami gyorsabb letöltési mód nincs :( ? Ez soha nem ér le :( ...
Egyszer megszakadt 300 M-nál, most 1 napot ír ki...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#147) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Feldobta a telefonom, hogy megjött az 1.62es update. Kérdés: updatelhetem nyugodt szívvel? Vagy érdemes lenne valamilyen backupot csinálni először?

(#148) dwiki válasza whYz (#144) üzenetére


dwiki
senior tag

Nem bírtam kivárni, felraktam egy hivatalos 1.60-at. Persze a ahogy sejtettem , nem történt változás... :( ...
Kínai még mindig nem válaszolt, most ráírtam még egyszer... Nyissak disputot?

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#149) Mottie válasza dwiki (#148) üzenetére


Mottie
őstag

Dispute nélkül nem is fog válaszolni :)

Be Victorious!

(#150) dwiki válasza Mottie (#149) üzenetére


dwiki
senior tag

MiérT? Eddig beszélgetett, mikor csesztettem , hogy miért tart ilyen sokáig a szállítás...
DE holnap dispute lesz...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.