Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Akik részt vesznek a Preview programban, azok szeptemberben kapják meg a Windows 10-et, és az új dashboardot.

(#2) tDr1v3r

Mert az. Az Xbox One operációs rendszere ugye 3 részből áll össze. Xbox OS, módosított Windows 8 kernel, és Hyper-V hipervizor. A mostani frissítés cseréli le a Win8 kernelt Win10-re, de persze módosul az Xbox OS is.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Mondjuk nem értem hogy ezt miért kell Windows 10-nek nevezni...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Tulajdonképpen ezzel kapnak otthonra egy "PC"-t a userek, vagy lesz valamilyen korlátozás a futtatható programok között? Teszem azt egy W10 kompatibilis Lightroom nem okozna gondot a vasnak?!?

(#4) oriic válasza #16939776 (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A frissítés után elvileg a natívan Win10-re írt APP-ok menni fognak Xbox One-on is.

Live-Die-Respawn

(#5) lysgb


lysgb
tag

tán egy nap megvalósul, hogy nem lesz olyan, hogy xbox játék, csak microsoft, mert ugyanugy menni fog a boxon meg a pcn is. lehet h volt rola szo, csak lemaradtam.

ill nekem ez jön le így reggel...

[ Szerkesztve ]

(#6) schawo válasza #16939776 (#3) üzenetére


schawo
titán

PC szoftvereket ettől még nem fog futtatni, csak bolti alkalmazásokat, ahol engedélyezik az boxot. Kifelé annyira lesz win10, mint amennyire most win8.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) #16939776 válasza schawo (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor marad neki a tartalom-fogyasztás/játék. Értem :R

(#8) icp1970


icp1970
senior tag

Up.Örvendetes hír.

(#9) Döglött Róka válasza schawo (#6) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Win32 alkalmazasokat nem fog futtatni, csak hogy elkeruljuk a felreerteseket.

@Duracellm...: Az uj office mar winrt-t fog hasznalni. De a gyengebbek kedveert (hihetetlen, hogy ugyanazok az emberek - es ez nem feltetlenul rad vonatkozik mielott jonne a rinya -nem hajlandoak megerteni evek utan se a kulonbseget): CSEMPES SZAR -> MINDENEN FUT.

@tDr1v3r: Build conf ota errol van szo, mit lehetett ezen nem gondolni?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#10) tDr1v3r válasza oriic (#4) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én erről még nem hallottam mondjuk... a BUILD-en volt róla szó hogy menni fognak de nem gondoltam hogy meglépik.

De hogy minek...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) rudi válasza oriic (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Bizony! Végre elérik azt, hogy a telefontól, a tableten, notebookon, PC-n át egészen a konzolig egyszer kell majd programozni. Kíváncsi leszek, mennyire bizonyulnak majd jónak a fejlesztői környezet, és ennek a két faktornak (széles elérhető felhasználói réteg és relatíve könnyű fejlesztés) milyen hatása lesz a Windows féle Áruház bővülésére.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Döglött Róka válasza rudi (#11) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A VS 2015 mar elerheto es ki is lehet probalni ha van nemi affinitasod;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#13) #16939776 válasza Döglött Róka (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szóval, ha megírják a Lightroom-ot WiNRunTime-ra akkor futni fog az Xbox One-on is.

Köszönöm.

(#14) GRaul


GRaul
őstag

Az xbox one pc receiver mikor erkezik pchez? Arrol nem lehet tudni semmit?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#15) oriic válasza GRaul (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Év végén. Nincs róla még egyéb infó, talán a héten csepegtetnek róla valamit.

Live-Die-Respawn

(#16) Cathulhu válasza lysgb (#5) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ilyen szerintem kb soha nem lesz, nem jobban mint most. A konzol speciális hardver, akármennyire is lett PCs a mostani X (ráadásul a PS4 közelebb áll a hagyományos PChez most pl), attól még optimalizálni jobban kell rá, cserébe kevésbé kell robusztusnak lenni. Szóval vagy használ az ember egy multiplatform motort, de akkor kb mindegy, hogy milyen oprendszer fut a konzolon, vagy marad minden a régiben, és akkor megint mindegy. Ez nem fogja semmiképp se elhozni azt a kort, amit szeretnél.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#17) sad_Vamp válasza Cathulhu (#16) üzenetére


sad_Vamp
őstag

de azért azt ne mondjuk már, hogy a konzol nem elég ahhoz, hogy fusson rajta egy teljes értékű office vagy böngésző (esetleg mail kliens)?! :DD

Ennyi a legtöbb embernek a játékok mellett elég is lenne..... bár abban mi volna biznoc az MS-nek... hisz egyel kevesebb laptop= egyel kevesebb eladitt licensz,

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#18) GRaul válasza oriic (#15) üzenetére


GRaul
őstag

pedig mar johetne... Fene a kepuket :Y

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#19) oriic válasza sad_Vamp (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mindegyik konzolon van normális böngésző.

Live-Die-Respawn

(#20) Cathulhu válasza sad_Vamp (#17) üzenetére


Cathulhu
addikt

Olvasd el mire válaszoltam...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) #10949376


#10949376
törölt tag

De mikor törik már fel ezt a nyavalyás one-t?

(#22) oriic válasza #10949376 (#21) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remélem soha. :U

Live-Die-Respawn

(#23) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Hülye kérdés, de most milyen op rendszer fut a x-boxon? Win 7 vagy mi?, nem is értem....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) oriic válasza tibaimp (#23) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

1. hsz-ben írtam.

Live-Die-Respawn

(#25) bteebi


bteebi
veterán

Jó dolog, mindenképp vonzóbbá teszi az XO-t. Lehet, hogy jövőre én is beruházok majd egy konzolra, bár még nem tudom, hogy inkább Xboxot vagy PS 4-et vegyek majd.

"Ezt az új firmware egyébként számos érkező játék futtatásához elengedhetetlenül telepíteni kell majd"

Gondolom erre azért (is) szükség van, hogy az idő közben esetleg napvilágot látott hackeléseket kijavítsák :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) tibcsi0407 válasza bteebi (#25) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez inkább a DX12 miatt van. Semmilyen törés nem látott még napvilágot. :)

https://utdetailing.hu/

(#27) oriic válasza tibcsi0407 (#26) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerencsére. Remélem nem is fog.

Live-Die-Respawn

(#28) alevan válasza #10949376 (#21) üzenetére


alevan
őstag

[link]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#29) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Én leginkább arra lennék kíváncsi, hogy a DX12 ( a könnyebb PC-re portoláson kívül) hoz-e valamilyen előnyt a korábbihoz képest.

https://utdetailing.hu/

(#30) vhunor válasza rudi (#11) üzenetére


vhunor
őstag

És ennek mind az a nettó három és fél ember örülni fog, aki windowsos tabletet és telefont használ. Xboxon nem tudom, ki mit akar használni PC-s kínálatból, a játékhoz, megosztáshoz, kommunikációhoz szükséges funkciók most is rendelkezésre állnak. Evernote, valamilyen videó- vagy képszerkesztő? Office? Esetleg tényleg olyan nagy az igény konzolon Facebookot, Twittert böngészni? Tényleg kíváncsi vagyok a valós eshetőségekre.

Amúgy meg készülékek közötti vándorlás fő gondja az eszközönként megfelelő UI létrehozása – nem látom, hogy az a fejlesztő, aki eddig nem látta megtérülőnek a Windowsba fektetni, ezentúl miért tenné. Az igazán népszerű alkalmazások, szolgáltatások esetében mára mind megoldott a Continuum-féle munkafolytonosság. Elég sok fejlesztővel tartom a kapcsolatot, egytől sem hallottam eddig, hogy a Windows 10 miatt hirtelen az eddiginél sokkal vonzóbbá vált volna a Windows-ökoszisztéma. Desktopra eddig is volt értelme fejleszteni, az Xboxra játékon kívül nem nagyon éri meg mással foglalkozni, a tablet és telefon pedig teljesen marginális szeletet képvisel a piacon.

Ez a fejlesztők felé sales pitch-nek gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#31) wolfman


wolfman
veterán

elég lesz a konzolnak azt mondani, hogy ossza meg az utolsó pár percnyi játékot és Cortana ezt végre fogja hajtani minden további beavatkozás nélkül

Persze mindezt angolul!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32) tibcsi0407 válasza wolfman (#31) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem érthető. Párezer magyar XO tulaj kedvéért nem fognak magyar Cortanát csinálni. Még a Windowshoz, meg a WP-hez sincs. ( szerintem nem is lesz)
Egyébként az alap parancsokat az is meg tudja tanulni, aki egyébként nem beszél angolul.

https://utdetailing.hu/

(#34) oriic válasza wolfman (#31) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem az a pár vezényszó pár perc alatt megtanulható annak is, aki egy mukkot nem tud angolul.

Live-Die-Respawn

(#35) bteebi válasza tibcsi0407 (#26) üzenetére


bteebi
veterán

A benne lévő hardver képes lenne a DX12-re? Nem hinném, de lehet, hogy tévedek.

#27: Előbb-utóbb - bár valószínűleg előbb - úgyis meghackelik, az csoda, ha eddig még nem sikerült. Azért piacon van már egy ideje...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) oriic válasza bteebi (#35) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt a témát ne feszegessük szerintem itt. Én örülnék, ha nem történne meg, bár akkor továbbra is hallgathatom majd a vinnyogásokat, hogy egy 100k-s gépnél nem telik 17 ezer ft-os játékra. :W (mert konzolra meg nagy tv-re van pénz, de játékot venni már nincs, és várják hogy elég legyen netről letölteni, meg...ó tényleg hagyjuk mert agybajt kapok...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#37) Döglött Róka válasza vhunor (#30) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Ez a fejlesztők felé sales pitch-nek gyenge." - valoban az volt, de legalabb megprobaltad :P

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39) tibcsi0407 válasza bteebi (#35) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Biztosan képes, ugyanis GCN. Be is van jelentve a DX12 Xbox-ra is, tehát ezek tények. Már csak az a kérdés, hogy mire lesz képes vele, lesz-e fejlődés bármilyen szinten, vagy csak egyszerűen könnyebb portolást tesz lehetővé.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#40) bteebi válasza oriic (#36) üzenetére


bteebi
veterán

Egy büdös szóval nem mondtam, hogy várnám, vagy hogy támogatnám, pusztán annyit mondtam, hogy előbb-utóbb úgyis lesz. Nem ugyanaz... :U Személy szerint egyébként 17k-ért nem vennék játékot, 8-10k-ért viszont már igen, 4-5k-ért meg pláne - ilyeneket is ki lehet fogni, persze nem AAA-s játékokra a premier napján. Csak egy kis türelem kell, meg egy jó akció :).
Amúgy meg egy rendszer feltörése nem feltétlenül csak az esetleges anyagi haszon, hanem a kihívás miatt (is) lehet igazán érdekes, és az egy tök nagy elismerés az M$-nek, ha eddig ez még nem sikerült senkinek :K.

#39: Oh thx :R. Azt hittem, ettől bonyolultabb az ügy, de ha nem, akkor oké. Akkor ezek szerint a HD77xx-nél újabb/jobb kártyák mind képesek lesznek a DirectX 12-re?

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) oriic válasza bteebi (#40) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Egy büdös szóval nem mondtam, hogy várnám, vagy hogy támogatnám, pusztán annyit mondtam, hogy előbb-utóbb úgyis lesz. Nem ugyanaz... "

És én hol állítottam az ellenkezőjét? Csak beszélgetünk róla. Te írtál valamit, én meg válaszoltam hogy én nem szeretném ezt. Ezzel nem szóltam be neked, egy rossz szavam nem volt. Beszélgetünk csak nem? :) :R

Live-Die-Respawn

(#42) tibcsi0407 válasza bteebi (#40) üzenetére


tibcsi0407
félisten

(#43) tDr1v3r válasza rudi (#11) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van valami hír róla hogy a kijövő appok külön UI-t kapnak esetleg? TV-re más felület illik mint tabletre vagy desktopra.

Egyébiránt én nem hiszem hogy bárki látna ebben fantáziát.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#44) bteebi válasza tibcsi0407 (#42) üzenetére


bteebi
veterán

Kifejezetten hiánypótló, köszi :R.

#41: Végül is... :)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) Tesztelo.hu válasza tibcsi0407 (#32) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Biztosan lesz. A Google is megoldotta, hogy a Fordító már érti a magyar beszédet, és oda-vissza fordít angolra.

(#46) Because


Because
őstag

nem tudom ennek mi értelme, ha ilyet akarnék akkor a Nintendohoz fordulok...
ide kő kemény FPS, FHD és ámulatba ejtő grafika kellene

(#47) tibaimp válasza oriic (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

kösz az infót, benéztem :(

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) schawo válasza Because (#46) üzenetére


schawo
titán

eltévedtél?:F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) Because válasza schawo (#48) üzenetére


Because
őstag

annyira nem... én csupán nem beszélgetni szeretnék a konzollal és nem kérnék a windows áruházból se, cserébe adják az elöbbiekben felsoroltakat

[ Szerkesztve ]

(#50) tibcsi0407 válasza Tesztelo.hu (#45) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A google-nek kicsit nagyobb felhasználóbázisa van a magyar Android tulajokkal és google-t használókkal. Nekik egyszerűen jobban megérte.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.