Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HZoli87


HZoli87
veterán

Itt vannak a részletes specifikációk:

~ Utolsó gép típusa hibás, nem LH521, hanem LH531.

- Fujitsu Lifebook T901 Data Sheet (PDF)
- Fujitsu Lifebook P771 Data Sheet (PDF)
- Fujitsu Lifebook S761 Data Sheet (PDF)
- Fujitsu Lifebook E751 Data Sheet (PDF)
- Fujitsu Lifebook S751 Data Sheet (PDF)
- Fujitsu Lifebook P701 Data Sheet (PDF)
- Fujitsu Lifebook AH531 Data Sheet 1 / Data Sheet 2 (GFO) (PDF)
- Fujitsu Lifebook A531 Data Sheet (PDF)
- Fujitsu Lifebook NH751 Data Sheet (PDF)
- Fujitsu Lifebook LH531 Data Sheet (PDF)

+ pár tavaszi újdonság: Link

[ Szerkesztve ]

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Újdonság a nulla wattos adapterek alkalmazása náluk, amelyek egyáltalán nem fogyasztanak energiát a notebook kikapcsolt állapotában, illetve ...
A most megjelent hordozható gépek is rendelkeznek USB-töltési üzemmóddal, amelynek köszönhetően a gép kikapcsolt állapotában is lehet tölteni a rákapcsolt eszközöket.

És ezt így hogy? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Drughi


Drughi
addikt

Ha így folytatja a fuji, hamarosan visszanyeri a "nevét"
Szurkolok nekik

(#4) Magnum_


Magnum_
nagyúr

dizájnban ugyanaz, mint a csajom 4,5éves Amilója

I humbly and respectfully decline™

(#5) lujó55 válasza Drughi (#3) üzenetére


lujó55
őstag

Volt nevük? Akkor én lemaradtam valamiről :(
Ez a dizájn...
... pont az előbb néztem át az MSI cuccait. Na ott volt tervezés (már ami a külsőt illeti).
Szerk:
(#4) Saint_ jól mondod!

[ Szerkesztve ]

(#6) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

adja az ég h ne kerüljön hozzám egyik se. :)

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#7) kenwood3 válasza idkfaiddqd (#6) üzenetére


kenwood3
őstag

És miért is :F ??? A siemens kiválásával lehet , hogy nagyon jók lesznek !

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#8) Kobe válasza Magnum_ (#4) üzenetére


Kobe
veterán

amit ma a HP elitebook néven árul 2x annyiért :DDD

(#9) Magnum_ válasza Kobe (#8) üzenetére


Magnum_
nagyúr

?

I humbly and respectfully decline™

(#10) idkfaiddqd válasza kenwood3 (#7) üzenetére


idkfaiddqd
tag

akkor kíváncsi leszek :))

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#11) adalbert1 válasza lujó55 (#5) üzenetére


adalbert1
veterán

Állítólag a Lifebookok nem voltak rosszak...

(#12) spyduck


spyduck
nagyúr

Jó gépek, ajánlom mindenkinek :R

(#13) Kobe válasza Magnum_ (#9) üzenetére


Kobe
veterán

az, hogy a design nem változott semmit, nem feltétlenül hátrány.
Nekem pl az Amilo Li1705ösömben majdnem ugyanolyan zsanérok vannak, mint az elitebookoknál, a fedlap meg olyan műanyag, amit manapság csak pl a 6xxx-es szériás HP üzleti notiknál használnak, matt nem kopós, kemény, de nem törik (pedig már a leejtést is megérte, de volt már pl vágódeszkának is használva bográcsosbulin :DDD ), a billentyűzet csak erős nyomásra hajlik be kicsit középen....ezeket a jellemzőket ma business class gépekbe rakják csak.

(#14) Magnum_ válasza Kobe (#13) üzenetére


Magnum_
nagyúr

csajom fusiján komolyan, jobb a zsanér, mint az én eliebookomon... 4-5éve még volt bennük anyag. (holnap bővitem is +1gb rammal a kis FuSit :B )

I humbly and respectfully decline™

(#15) brabus válasza adalbert1 (#11) üzenetére


brabus
csendes tag

Nem csak állítólag. Nálunk van több Lifebook, amik túléltek már pár Acert, Asust és már egy Dellt is. Szóval nem rosszak. Nekem már 1 éve egy Amilo Pi-m van és nem bántam meg, hogy ezt vettem.

Nokia C6-01, Minolta Dynax 7, Sony Cybershot R1, Becker Traffic Assist 7977, FujitsuSiemens Pi 3525

(#16) kenwood3


kenwood3
őstag

Külsővel sztem nem volt bajuk , vagyis az enyém jól néz ki sztem ami ilyen!

Mi az az ekezet dragasag??

(#17) Magnum_ válasza kenwood3 (#16) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de ez amilo. a cikkben a lifebookokról vagyon szó

I humbly and respectfully decline™

(#18) kenwood3 válasza Magnum_ (#17) üzenetére


kenwood3
őstag

Tudom csak vki írta , h nem volt erénye a fusinak a külső és ezért linkeltem be mert sztem itt már jól nyomták !

Mi az az ekezet dragasag??

(#19) Chaser


Chaser
titán

Mért írják hogy márc 1-től kerülnek forgalomba? Az A531 és AH531 már egy ideje kapható.
A képen az A531-ből olyan verzió van, amin fekete a bill, ahány tesztet és oldalt láttam ott mindenütt fehér :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Nem tudom, de ha meghallom az a szót, hogy Fijutsu, egyáltalán nem a minőség jut az eszembe... :U

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#21) HZoli87 válasza Chaser (#19) üzenetére


HZoli87
veterán

Kevered a kép gépet ezzel: A530 és AH530. ;)

(#22) spyduck


spyduck
nagyúr

Látom nagy a képzavar! Az Amilo, Esprimo az olcsó, consumer míg a Lifebook a drága, business szériához sorolható. Kb akkora különbség van közötte mint a Trabant és az M3-as BMW között. Nem egy kategória! Mostanára picit átalakult a dolog mivel a Siemens kiszállt:
AH, NH, PH - consumer
A - beginer business
E, S, P - corporate business
T - Special

A Lifebook régen a világ legjobb notebookjai közé tartozott. Ez az általánosság most is elmondható de az igazi Lifebookok az E, S, P, T szériás modellek. Az "A" széria egy kifejezetten jól sikerült átmenet.
Ha valakitől azt hallom, h "Fujitsu sz.r" baromi könnyen kiakadok, az ilyen embernek ajánlom, h olvasson egy picit utána a dolgoknak. Amùgy az Amilo gépek között is rengeteg jó modell van.

(#23) Boxi88


Boxi88
őstag

Tetszetősek, bár a Fujitsu soha nem tekintettem jó márkának. :(

Viszont tetszik hogy elterjednek ezek a tablet-pc-k (kifordítható kijelzős), ha kell netbook, ha kell tablet... imádom! :B :K

(#24) Drughi válasza spyduck (#22) üzenetére


Drughi
addikt

Ez így igaz.
Viszont egy jó darabig még terjeszteni kell az "igét". Kell pár fujitsu nagykövet most, hogy visszacsalogassák a vásárlókat.
Ha ilyen típusú gépet akarnék venni, jelenleg a Fuji A530 lenne nálam a befutó, megelőzve a HP Probookot

(#25) Franklin


Franklin
addikt

Az NH751 típusnak a pdf-e szerint 1680x945-ös felbontása van, nem full hd!

(#26) zazahoho


zazahoho
őstag

ez az elfordítható kijelző jó,de kíváncsi leszek az élettartamára :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#27) szpal17 válasza spyduck (#22) üzenetére


szpal17
őstag

+1 :K

(#28) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Jó a Fujitsu. 2 éves lesz lassan az Esprimo V5505-öm és semmi baja. Masszív, erős szerkezet, nem kopik, nem karcolódik könnyen. Szerviz még nem látta, szemben a párom Dell Latitude E4300-as gépével, amiben már cserélni kellett az alaplapot. Természetes halál, nem volt leejtve. :N

Szóval minden további nélkül vennék ezután is Fujitsu gépet.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#29) Duree


Duree
veterán

Azt kell mondanom,hogy ezek a Fujitsu gépek hihetetlenül jó minöségüek,megbízhatóságuk nem megkérdöjelezhetö.Valóban felsökategória amit gyártanak

duree54

(#30) spyduck válasza Chaser (#19) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez másik gép, más a bill és a zsanér, valamint nagyobb a touchpad.

[ Szerkesztve ]

(#31) Napfénysüti válasza lujó55 (#5) üzenetére

Ha utánaolvasol akkor a Fu-Si Lifebookok anno minőségi business class gépek voltak horror áron. Ne az Amilokra gondolj (nekem volt ilyenem is lassan 4 éves és semmi baja).
Bár ha te egy gépet pusztán a külseje alapján ítélsz meg akkor már értem miért nem hallottál róluk. :U

Amúgy kíváncsi lennék egy ilyen már simán a Fujitsu által gyártott Lifebookra. Persze nem várnék el tőle olyan minőséget mint a Fu-Si-s időkben de érdekelne hogy mit képviselnek most.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#32) HZoli87 válasza Napfénysüti (#31) üzenetére


HZoli87
veterán

Lehet nem érik el a régi Lifebookok minőségét, de azért az biztató, hogy mindegyik új gépre 3 év garancia van. Legyen az akár nagyon olcsó: Link

-----

Siemens kiválás után készült még 2 darab Amilo is (Pi3560 és Pi3660), már azok is nagyon rendben voltak és remek ár/érték aránnyal rendelkeztek.

(#33) spyduck válasza HZoli87 (#32) üzenetére


spyduck
nagyúr

"E, S, P, T" jelzésűek elérik a régi Lifebook minőséget, tulajdonképpen ugyan azok. Itt az átmenet az "A" valamint a gyöngébb az "AH, NH, PH" szériás gépek amik újnak számítanak.

(#34) Napfénysüti válasza HZoli87 (#32) üzenetére

Ez például egy nagyon korrekt dolog amit tudtommal csak a Dell csinált eddig.

Més que un club!

(#35) Chaser válasza HZoli87 (#21) üzenetére


Chaser
titán

A bal oldalai kép az AH, mivel csillogós, kizárásos alapon a jobb oldali az A, mert az matt kívül-belül+kijelző. Viszont fekete bill-el én még nem láttam sehol.

spyduck: Ha másik széria, mért ugyanaz a típusszáma?

Napfénysüti: Néha az acer és HP szokott egyes gépekre alapból 3 év gart adni. De tény hogy a modelljei majdnem 100%-ára csak a dell és most már a fujitsu ad alapból 3 évet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) HZoli87 válasza Chaser (#35) üzenetére


HZoli87
veterán

Mint ahogy írtam, te az elődökről láthattál tesztet, ezek az új gépek csak március elejétől kaphatóak.

Link (itt mindenre megkapod a választ)

+

A530 teszt: Link
AH530 teszt: Link

(#37) Napfénysüti válasza Chaser (#35) üzenetére

Üzleti gépekre általában 3 év garancia jár (HP, Lenovo, Dell és Fujitsu esetében biztos). De ez bevett szokás azért ott más árak és követelmények vannak. :)

Més que un club!

(#38) Chaser válasza HZoli87 (#36) üzenetére


Chaser
titán

Ebből a linkből mit is kéne látnom?:) A fuji oldala nem túl bőbeszédű, a notebookchecken meg az eddig is kapható A530 szerepel.

Napfénysüti: Nem üzleti gépekről volt szó, HP-nál pl a probook szériára gondoltam ami "féélutas" megoldás, de néha 3 évvel is árulják alapból az alap 1 év helyett.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) HZoli87 válasza Chaser (#38) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezt írtad te: "Mért írják hogy márc 1-től kerülnek forgalomba? Az A531 és AH531 már egy ideje kapható.
A képen az A531-ből olyan verzió van, amin fekete a bill, ahány tesztet és oldalt láttam ott mindenütt fehér :F"

Akkor leírom még egyszer, de a cikk is írja, az új gépek csak március elejétől kaphatóak, vagyis te nem láthattál még tesztet róla, maximum az elődökről, amit feljebb linkeltem is. A többiben igazad van, az "A" szériásnak matt mindene, csak integrált Intel VGA van hozzá és fehér a billentyűzete (A530), míg az AH530 teljesen fekete, és csillogós bevonatot kapott, sőt rendelhető dedikált Nvidia kártyával. A két új gép úgy fog kinézni, ahogy a képen is van. Vagyis ezentúl az "A" szériás gép is fekete billentyűzettel kapható (A531), eltérően az előd fehér billentyűzetétől.

[ Szerkesztve ]

(#40) spyduck válasza Chaser (#38) üzenetére


spyduck
nagyúr

Beginner Business
Small Business
Corporate Business
Consumer Beginner
Consumer Gamer
ATG Notebook
Special Notebook

Beginner Business - A530
Sajnos ebbe a kategóriába mindent beleerőltetnek, pl a 4520s-t is.

Ha megnézed az A530 és A531-et akkor a köv. különbségeket látod:
-bill
-touchpad
-zsanér

Tesztet nem fogsz róla találni mivel még csak márciusban lesz forgalomban. Amúgy az A530 gyengepontja a picurka touchpad, nem annyira kényelmes de még mindig 100x jobb mint a HP csodálatos MT-os hányadéka.

(#41) Chaser válasza HZoli87 (#39) üzenetére


Chaser
titán

Csakhogy én az A530-cal kevertem őket:D :B ". Vagyis ezentúl az "A" szériás gép is fekete billentyűzettel kapható (A531), eltérően az előd fehér billentyűzetétől." Na ez kell nekem, a fehér bill valahogy nem jön be az A530-nál, viszont a csillogó fedlap és kijelző az AH530-nál se tetszik. Még jó hogy nem sürgős.

spyduck: Ezt vágom, csak kevertem az 530-at az 531-gyel..most hogy írtad esett le.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Napfénysüti válasza Chaser (#38) üzenetére

igen, azért írtam hogy azoknál szokás. Konzumernél meg egy korrekt és jó lépés a gyártótól. De csak a Dell és a Fujitsu ad alapból ennyit. Követhetnék a többiek is. :U

Més que un club!

(#43) Drughi válasza Napfénysüti (#42) üzenetére


Drughi
addikt

A többi helyen ezzel próbálják az árat kompenzálni.
Pl: Acerék általában olcsóbban kínálják a hasonló konfigokat, mint a versenytársak (A minőségről nem beszélve), viszont náluk a garancia kiterjesztés igencsak olcsó. 25 rugóért akár már plusz 2 évet is kaphatsz

(#44) Chaser válasza Napfénysüti (#42) üzenetére


Chaser
titán

Nem korrekt lépés, pusztán arról van szó, hogy értelmesebb marketingesek dolgoznak náluk. Gazdaságilag fejlettebb országokban a dellnek se feltétlen szokása 1 évnél több gart adni. Mért is? Így olcsóbban tudják adni. A usernek meg kb mind1, mert a legtöbbje úgy cseréli a noteszét mint a telefonját, kijön egy másik modell aztán csere, ottani fizetéseket elnézve nem olyan nagy tétel. Nálunk meg meggondolja az ember mire dob ki 100-300k-t, már legalábbis aki megdolgozott érte és nem mások kárán akar tanulni. Ezt nyilván felismerte a dell és most már a fuji is. Érdekes mód már fujinál is 5 évre van lehetőség kiterjeszteni a gart és helyszíni gar is lehetséges mióta kivált a siemens.
Korrekt akkor lenne a dell, ha:
Úgy vehetnénk gépet mint szinte bármelyik EU-s országban, ki lehet választani mennyi gar kell, milyen kiterjesztéssel, kell-e OS, mennyi ram, mekkora hdd, milyen optika,milyen vga -ha választható, milyen kijelző. De mi örüljünk csak annak is, hogy egyáltalán árulják nálunk a gépeiket és nem ritkán nbd garral.
A többi gyártó pedig lehetőséget ad több gar vásárlására -a legtöbbjük legalábbis-, cserébe azonos hw-rel olcsóbbak a gépeik mint dell vagy fuji. Viszont ők sztem arra is rájöttek, hogy a jó magyarok legtöbbje úgy van a notebook-kal mint a tv-vel ami 10 éve megy..mért romlana már el?:) Ha nem vesz hozzá az emberke több gart a gép meg egy év után meghal csináltak egy jó bizniszt, legfeljebb a következő gépet más gyártótól veszi az emberke. Ha meg mégse hal meg akkor is jó biznisz volt, ajánlja ismerőseinek és a kör nem záródik be soha.
Persze ezek csak szubjektív gondolataim, lehet rossz nyomon járok...

Drughi: 20k-ért is kaphatsz, csak jó helyen kell keresni. A magyar kereskedők arról is le akarják húzni a bőrt amennyit csak tudnak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Chaser válasza Napfénysüti (#42) üzenetére


Chaser
titán

szerk: duplázott a motor motor ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) benoce


benoce
tag

Itt a bejelentés a Fujitsu új (japán = FMV) line-up-ról.

Egy kép a tesztelésről :DDD

Klikk Video

[ Szerkesztve ]

(#47) Napfénysüti válasza Chaser (#44) üzenetére

A választós dolog tényleg jobb lehetőség lenne. Viszont itthon nem olyan fizetések vannak hogy az ember csak úgy évente cseréljen egy 100-300k-s gépet. :U

Més que un club!

(#48) Chaser válasza Napfénysüti (#47) üzenetére


Chaser
titán

Ezt mondom, ezért választotta a dell vevő csalogatónak a 3 év gart és most már a fuji is. A többieknek úgy néz ki más a stratégiája.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) adwin


adwin
tag

Látom már fejlődik jó írányba a Fuji, de csak akkor fogom elhinni ha ezek a gépek megélték az egy éves kort és nem olyan állapotba kerülnek mint a régi Fujik :P

Üdv adwin

(#50) akoska23


akoska23
aktív tag

Nekem mint sok más embernek rengeteg laptop megfordult a kezemben.Szinte minden kategóriából és nagyon sok gyártótól de a legjobb eddig egy FS lifebook volt.Soha semmi bajom nem volt vele és ahogy az eggyik kollegám mondta idézem:én itt vagyok egy 200 000 ft-os géppel (MSI) mindig nyög valami hibát te meg itt vagy a szutykoddal(FS LIFEBOOK) amit csak bekapcsolsz és megy soha nincs vele semmi bajod.............
Most is egy AMILO-t használok és nagyon meg vagyok vele elégedve.Ha egyszer majd megtehetem beszerzem a FS új LIFEBOOK-jainak eggyikét.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.