Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brumesz


brumesz
aktív tag

ezígy max otthonra jó. legalábbis én nem szívesen cipelnék a notin felül még majdnem 2 kilót pluszba

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#2) Atikusz


Atikusz
senior tag

mikorra lesz kapható nálunk? :U

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Mennyire hangos a huto?

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Netbook edition mikor jön már? :DDD

<-ƘƘ->

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kíváncsi lennék a hatásfokára... :U

(#4) Kendek: A green edition után. Meg még lesz OC verzió is 50 fontért USB 3.0-mal és eSATA-val, amiben a ventik 2100 RPM-en pörögnek majd. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Chieftec


Chieftec
őstag

Tipikus parasztvakitas, szep lenne ha egy HP v Dell ugy adna ki a notikat, hogy ilyet kelljen hozza venni...

(#7) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Na ez tetszik nekem.Remélem lehet majd itthon is kapni ócsóért :U

(#8) Abu85 válasza Chieftec (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát pedig ha jól tudom, akkor a HP-t és a Dell-t érintették a hirtelen hőmérséklet változásra érzékeny NVIDIA GPU-k. Hibásnak is minősítették a szériát. :)) A név nem garancia semmire, csak többet kell érte fizetni. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Atikusz válasza Abu85 (#8) üzenetére


Atikusz
senior tag

ez igy van. :K

(#10) Pipó


Pipó
őstag

Szinte ugyan ilyenem van másfél éve, 5k volt a vaterán. Azon is két 7-es venti dolgozik, kb. így is néz ki. Nekem nagyon hasznos, mert azóta nem kapcsol be a süvítő prociventi, ennek meg szinte nem is hallani a hangját.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11) lezso6 válasza Pipó (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én meg letöltöttem az RMClock ingyenes változatát, beállítottam 0.95 voltot 24/7 és soha nem megy 60 fok felé a proci, venti se kapcsol be - ha szilárd felület van a noti, ráadásul jóval kevesebb áramot is eszik. :P

Nem kötözködésképpen, csak mondom, van jobb megoldás is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) Pipó válasza lezso6 (#11) üzenetére


Pipó
őstag

Az is fenn van, de athlon proci van a gépben és csak egy keveset engedett visszavenni a feszből, annak ellenére, hogy az órajelet megfeleztem. Szóval az nem volt elég ahhoz, hogy ne kapcsoljon be a venti.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#13) Kapanyél válasza lezso6 (#11) üzenetére


Kapanyél
őstag

Én meg bekapcsoltam a klímát. :) Ne tűnjön nagyzolásnak, de manapság hol nincs légkondi?
Egyébként majd' 2kg-ot cipelni senki nem fog.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#14) srph25 válasza Kapanyél (#13) üzenetére


srph25
tag

Ott, ahol nincs havi több ezer ft az üzemeltetésére?

(#15) Atikusz válasza Kapanyél (#13) üzenetére


Atikusz
senior tag

pl. nálam. egyébként nem is kell cipelni, nem arra találták ki, hogy mindenhova magaddal vidd, hanem otthonra, irodában, ahol folyamatosan, egyhuzamban megy a notebook. nekem már több, mint 3 éve egy coolermaster coolpad van a vas alatt, soha nem vittem még el magammal, pedig csak 1 kilós.

[ Szerkesztve ]

(#16) szuper-t


szuper-t
senior tag

pff noti klímmma :D
besz@rok:D én csináltam maganak peforált lemezből meg 3db 4500rpm-es ventiből :D a "melegebb napokra" de még 1x sem kellett használnom :D jah de 2x hazsnáltam amikor kipróbáltam felesleges ha jóó notit veszel...

(#17) stevve


stevve
nagyúr

A Dell 830-as sorozatában is halálra melegíti magát az nV... jó a hűtő minden notinl, ahol kell, márkától függetlenül. :K

(#18) Kapanyél válasza srph25 (#14) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ésszel kell (klímát) választani és használni is. Itthon alig van két hét elviselhetetlen kánikula, az senkit nem dönt adósságba (1-2eFt plusz a villanyszámlán).

Nekem is 24/7 megy a notim, hétvégente kiporszívózom, utána fél napig be sem kapcsol a venti... :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#19) Vaporizer


Vaporizer
csendes tag

Nekem is van egy ilyen hütm a notihoz.
És azota nem melegszik anyira. jobban huzz.
és nem csak othoni használatr jo csak.
max egy könyu változatot válaszatok. de legfökép a márka. az see mindegy. azért.
megéri az árát az biztos. :R :R

Bordoi. Már szinte Hiányzik a Baszogatásod. ""szerkesztés gombot is használd.""

(#20) kovsol válasza lezso6 (#11) üzenetére


kovsol
titán

én is leraktam 0,95V -ra, de nekem terhelve kell neki az 1V, így játék közben se megy 63-65 fok fölé se a proci, se a vga kari

amugy nekem a noti alján nincsenek nagy szelőző bemenetek, ami van ilyen kis rács szerű valami az is le van ragasztva belülről valami fekete anyaggal gondolom az szűri a port meg
ilyen notiknál is ér valamit ez ? egy venti van háttúl középen ami kefelé fúj
nem mintha szeretnék venni, fölöslegesnek tartom az én gépemhez

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21) devast


devast
addikt

Várom már, mikor találják fel a pendrive hűtőt, óriási siker lenne.

(#22) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Megéri egy hűtőért több ezer ft-ot kiadni, úgy, hogy a hőmérséklet csökken 2-5 fokkal? :F Az már úgy is mindegy, túlnyomó többségben csak otthon használható, én nem vennék :(

(#23) Alchemist


Alchemist
addikt

Ez DTR-hez való, nem "igazi" notihoz...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jobban örülnék az egyventillátoros hűtők dömpingjének, de ez sem rossz (bár nem az igazi :) ).

(#25) Napfénysüti

Biztos jó ez a cucc de szerintem már eleve baj ha egy notebooknak ilyenre van szüksége. :U

Més que un club!

(#26) Kapanyél válasza Alchemist (#23) üzenetére


Kapanyél
őstag

Egy DTR gép viszont jól tud szellőzni. :) 4kg-ba és a 17"+ méretbe azért kényelmesen elférnek azok a cuccok, amik egy 12"-osba is belekerülnek.
Egyébként ez mintha csak 15,4"-ig lenne jó, nem?

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#27) Kapanyél válasza Napfénysüti (#25) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ezek a cuccok inkább a maximalista felhasználóknak készültek, nem a notiknak. :)
Mint a LED-es szuzukiszvift lámpák... :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#28) Napfénysüti válasza Kapanyél (#27) üzenetére

Jaja ebben igazad lehet. Vannak olyan notik amiket lehet húzni, azoknak lehet kell nehogy elolvadjanak. :D

Més que un club!

(#29) Rossi


Rossi
addikt

Mikor esik már le az embereknek, hogy ezekkel max. 4-5 fokot lehet hűteni a notebookon? Ezek a "notihűtők" semmi másról nem szólnak, mint a lehúzásról.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#30) Csabee. válasza Rossi (#29) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én is ezt vallom, semmivel nem lesz jobb.. ugyan úgy fog zúgni a gép továbbra is.. ha 20fokot hozna akkor garantáltan vennék, de így semmiképpen nem!

Üdv: Csabee.

(#31) Akcept válasza Rossi (#29) üzenetére


Akcept
tag

Nem gondolnám. Vannak melegedőbb gépek (+ esetleg játszanak is rajta), meghosszabbíthatják a gép élettartamát, arról nem is beszélve, hogy a gép hátuljának emelésével kényelmesebb gépelni rajta.

Amikor a gyerekeim gépe hosszabb javításra szorult, felváltva nyomták a laptopomon napi 14-16 órában nyár közepén

Szerk: Nekem nincs, de ha boltban látnék 5-7 ezerért normálisat, nem hagynám ott.

[ Szerkesztve ]

(#32) Rossi válasza Akcept (#31) üzenetére


Rossi
addikt

Szerintem a notebook nem játékra való, ha mégis erre használod ne csodálkozz a melegedés miatti élettartam-csökkenésen.

Amikor notim volt, "felpolcoltam" a hátsó részét, így megvolt a kényelmesebb pozíció és a mínusz 3-4-5 fok is...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#33) sNORh válasza Rossi (#32) üzenetére


sNORh
addikt

a notebook nem de a "Gamer" notebook azért van kiadva, széplenne kiad az ember érte 2-300 ezreket és hurcolászna a munkahelyére xls-eket szerkeszteni.. noti meg noti közt van különbség.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#34) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Valami miatt nagyon melegszik új Asus notim(f5sl-ap344). Van hogy alapjáraton is 70 fokos proci, gpu meg olyan 77-78 (játék közben simán 80 fölé megy cpu)
Kinéztem magamnak az alábbi hűtőpadot.
Szerintetek megérné megvenni? (nálunk 13k-ért lehet megkapni)

Enermax Aeolus cooling pad CP001G-B
[link]

Live-Die-Respawn

(#35) Rossi


Rossi
addikt

#29

Hidd el, sajnos tényleg csak ennyit ér. Tesztet találsz bőven.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#36) kovsol válasza Rossi (#32) üzenetére


kovsol
titán

szóval te azt mondod, ha veszel egy notit akkor ne használd ki az erejét mert akkor hamarabb tönkremegy? minek raknak bele kétmagos procit akkor, hogy a táblázatkezelő és a böngésző közt gyorsabb legyen az alt+tab?

az én laptopom megy egész nap ha nem játszok akkor pl Catia ban szoktam tervezni dolgokat hát igen durva csak úgy ölöm a cuccost :) ha meg nem vagyok otthon akkor is szépen töltöget egész nap, ha nem kell magammal vinnem

játék közben meg kb +5-8 fokot melegszik az én gépem ha ez megárt neki akkor eleve szarul vannak megcsinálva az alkatrészek
ez a kényelmesebb gépelni dologról meg anyit kell venni egy usb -s bill-t és kényelmes lesz az és nem a noti bill t koptatja szét az ember otthon, ha meg viszi a gépet valahova akkor ezt a pad izét se viszi magával... olyankor jó a normál dőlésszög is ?:)

May the Force be with you!

(#37) (Darkwood) válasza Rossi (#29) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Teljes mértékben egyetértek! Én is mindig ezt mondom! A könyvtámasz még mindig olcsóbb megoldás!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.