Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Nosztalgia

Hozzászólások

(#21) DarkByte


DarkByte
addikt

Ilyenkor jut eszembe, hogy ha nem lennék néha ilyen mérhetetlenül lusta, akkor mennyi mindenről tudnék a logout-ra írni :U

A C64 nekem is nagyon meghatározó élmény volt az életemben, igaz kb. 2 évig hozott össze vele a sors, valamikor 95 környékén. (!) Sikeresen ki is nyírtam egy alapgépet (nekem valahogyan mindenképpen a HiFi-re kellett kivezetni a gép hangját, DIN dugót meg minek is venni :D), de egyébként a számítógépek szeretete nálam is innen indul, most is itt csücsül a gépemen egy C64 emulátor. Nekem a legnagyobb kedvencem a Creatures széria, a maga fejtörőivel, morbid humorjával, a nagyon aranyos grafikájával, és a már nálam klasszikussá nőtt zenéjével. (mindenféle remixet összeszedtem már hozzá, aki kicsit szeret ilyen irányban is elmozdulni, annak javaslom a remix64 oldalt) A második helyen a Stunt Car Racer áll, amelyhez két rossz joystick mikrokapcsolóiból még egy kisebb homemade kormányt is összehoztunk tesómmal. Azóta sem láttam ilyen típusú játékot PCn. Aztán ott van a teljesen karakteres Weather War, amivel megintcsak rengeteget játszottunk, vagy az Artillery Duel. :))

Nekem kezdetben magnóval volt, aztán szereztünk egy 1541-es drive-ot is. A legdurvább spéci hardverem egy képdigitalizáló volt, ami komponens bemenetről tudott 320x240-es állóképeket csinálni. ;] Igazi sok haszna nem volt, egyszer volt előszedve kipróbálásra. :D

Amiga-val csak futva hozott össze a sors egy haveromnál, aki videófelíratozásra és videóvágásra (!) használta. Nagyon megtetszett az oprendszer ami ment rajta (sajna ötletem sincs mi lehetett, valami Workbench felírat rémlik :B), elállt a lélegzetem hogy az már vinyót és kisfloppyt használt, nameg mp3 lejátszásra elég erős volt (mégha csak 8 bit-es hanggal is), van is még pár kazettám valahol amire tőle játszottunk át a gépről pár mp3-mat. Itt bolondultam bele a Worms szériába is. Ezt aztán pár évre rá erősítette nagybátyámnál egy PC, amelyen a Worms szériát akárhányszor csak arra jártunk látogatóban hosszú órákon át játszottuk (néha még apámat is be lehetett vonni ;] ). Szívesen kipróbálnék egy ilyen Amiga-t utólag, ha mégcsak emulátorban is. Nosztalgiázni jó dolog. :K

Ez után jött életem első PCje, egy 386-os, 120MB os HDD-vel és ha jól emlékszem 16MB RAM-al. Sajnos erről sincs képem. :(

Köszönöm az írást, kellemes emlékek törtek elő. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Nosztalgia
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.