Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Tim82 válasza joey04 (#10) üzenetére


Tim82
nagyúr

teszem hozzá, a válasz hangvétele volt az, ami nekem is fura volt. leírhattad volna úgy is, hogy igen, olvass utána, sajnos ez van, ez a rendszer ilyen lassú és korlátolt. még ha meg is van az oka, hogy miért is lassú és korlátolt. Kicsit olyan, mintha védenéd a rendszert.

Nem védem a rendszert, viszont nem állok neki mindenkit kapásból felmenteni, aki nem veszi a fáradságot, hogy utánanézzen annak, hogy milyen feltételekkel tud igénybe venni egy szolgáltatást. Tipikus magyar mentalitás, teli szájjal szidunk valakit/valamit, ahelyett, hogy a kellő utánajárással tisztáznánk magunknak, hogy mit várhatunk el az adott szolgáltatástól és mit kell fizetnünk érte. Nem a posztoló személyével van gondom, hanem ezzel a hozzáállással, amit nap mint nap látok és tapasztalok - és számomra totálisan érthetetlen, hogy miért állsz neki ezt a mentalitást védeni, sőt, még rá is kontrázol.

Elvileg felnőtt emberben meg kellene lennie már azoknak a tulajdonságoknak, hogy gondos és körültekintő, valamint képes valamennyire eligazodni a világban (és igen, a megfelelő tájékozódás ennek a része, akár úgy, hogy segítséget kér a témában). És igen, az apróbetű elolvasását senki sem szereti (én sem), ellenben muszáj. A bankközi teljesítési rend és a bank saját teljesítési rendje ellenben még csak nem is apróbetű, könnyen hozzáférhető...

kiegre: mit pattogjak? volna értelme? nem. a bank ettől függetlenül szemét.

Igen, ettől függetlenül biztosan minden bank rohadék :U (bár szvsz ez a megállapítás is meglehetősen "érdekes"), de itt és most konkrétan nem. Ezer meg egy más topik van, ahol szidhatod habzó szájjal a bankokat, csak épp itt, ennek a topiknak a témájához kapcsolódóan nagyon nem jogos.

igen, túl sokat vársz el. senki nem szereti a kis betűket. itt kiegészítem, hogy sajnos ilyen világ van, figyelni kell, mert mindenhol át akarnak b*szni.

Ezt hívják "kapitalizmusnak", ezzel jár. Nem szeretetszolgálattal, hanem szolgáltatókkal, akik az általuk nyújtott szolgáltatásokért tartják a markukat. No meg iPhone 4-gyel. ;) (Amúgy ld. fentebb.)

*
Btw, hangvételemhez annyit, hogy én is leírhatom teljes joggal, hogy időnként nyers vagyok, nem csak te. ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.