Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Azta. Komoly lett a samu :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Ja. Az OmniaHD egyik kedvencem, kár, hogy nincs rá pénzem :(
amúgy egy ujjal

(#3) jety91


jety91
őstag

Minden svédnek ilyen az akcentusa vagy csak a nokiás csávóknak? :DDD

(#4) Straw válasza jety91 (#3) üzenetére


Straw
senior tag

A Nokia finn nem svéd csak hogy tisztázzuk :DD

42

(#5) Viktor0610 válasza Straw (#4) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi a köze a kérdésnek a Nokia eredetéhez? :D

Nem kérdezhet rá a svédek akcentusára? :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6) Straw válasza Viktor0610 (#5) üzenetére


Straw
senior tag

Felőlem akár azt is megkérdezheti hogy máganhangzót lehet azonosítani a szuahéli dialektusban. :DDD
De a videóból nem derül ki hogy az ember svéd-e vagy finn, én csak a félreértések elkerülése végett javítottam ki.

42

(#7) gyoref1


gyoref1
aktív tag

Most akkor hogy van ez az 1 ujjas nagyítás ?
Mert eddig elég béna volt. :F

(#8) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Nem rossz, ideje volt! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#9) ByB


ByB
addikt

A Samsung nem kap görgetőrutint? :F

(#10) muveszur


muveszur
addikt

A HD-re a frissítés lesz a magyar régióra is? 12-es nyelvi kód...
Bizonyára lesz, de azért hivatalosan is meg kellene erősíteni, mikor várható. De valószínűleg a Store nyitásakkor.

Kinetic Scrollt én is szívesen látnám a telóba.

(#11) Quasi_modo válasza muveszur (#10) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mondjuk meg kell próbálni Pc Stúdióval.Ha engedi, akkor már van.
Mondjuk a magyar Samsung oldalon nem ajánl fel semmit a támogatás-nál.

[ Szerkesztve ]

valami

(#12) plus44 válasza ByB (#9) üzenetére


plus44
veterán

Hasonló a problémám, az nagyon hiányzik róla. :(

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#13) Elijah Baley


Elijah Baley
tag

Az N97-es update már nagyon kellett...

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#14) joey04


joey04
titán

Az N97 a kinetic scroll miatt hatalmasat fejlődött!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Lirion


Lirion
addikt

HD frissítés kinetikus görgetés nélkül vááá. :W Lenne eszük, beleraknák.. De hát kell vmi a következő nagy dobásba is..

(#16) Karma válasza Lirion (#15) üzenetére


Karma
félisten

Ha lenne nekik, beleraknák. Ez olyan, mint a HTC Sense vs. Samsung Galaxy - a kinetic scrolling nem része a platformnak, csak a Nokia tákolta bele eddig három telefonjába.

“All nothings are not equal.”

(#17) Magnum_


Magnum_
nagyúr

kurva idegesítő, hogy az N97et a körmével kell pöcögtetni az ember gyerekinek.... kaphatott volna egy kapacitív kijeézőt :(

I humbly and respectfully decline™

(#18) Viktor0610 válasza Magnum_ (#17) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Véleményem szerint nem a rezisztív-kapacitív miatt nyomkodod a kijelzőt a körmöddel, hanem a nem ujjbegyre optimalizált kezelőfelület (kis ikonok) miatt.

Samsung Galaxy A54

(#19) Quasi_modo válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szvsz az ikonok méretének semmi köze az érzékeléshez. Azt az hátározza meg, hogy a rendszer SW mekkora kijelző területet kezel azonosként az ikonok körül. Másrészt nem olyan kicsik azok az ikonok, azonkívül témánként változhat a méretük.

[ Szerkesztve ]

valami

(#20) Napfénysüti

Asszem tényleg gyűjthetek valamelyikre ;] N97 sokat javult most de az i8910 is csábító.

Més que un club!

(#21) gyoref1


gyoref1
aktív tag

mondja meg vki hogyan is volt a képnagyítás idáig és most hogy van :O

(#22) jety91 válasza Straw (#4) üzenetére


jety91
őstag

Látszik akkor keltem fel :DDD Jogos....

(#23) csab2


csab2
veterán

Vajon a Mini is megkapja ezt az új szoftvert?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#24) zH. válasza csab2 (#23) üzenetére


zH.
senior tag

Igen ,ott van a videóban is

[ Szerkesztve ]

just be

(#25) csab2 válasza zH. (#24) üzenetére


csab2
veterán

Köszi! A videoba csak belenéztem, nem néztem végig.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#26) i8910user


i8910user
csendes tag

SAMSUNG I8910 OMNIA HD

AZ ELSŐ TAPASZTALATOK:
A TELEFON SZÉP! EZ TÉNY. És nagy. A 6680-as se volt kicsi de abba az övtáska-fakkba a HD már nem fér be. Véknyabb de hosszabb. A HD tárolása, szállítása új kiegészítök vásárlását fogja "követelni".
A kijelző tényleg gyönyörű, a gyári demovideok is nagyon ütősek! Az üveg viszont néhány nap törölgetésmentes használat után undormány mocskos. A HD-nek akkora tok kell amibe vmi törlőkendő is állandó társ lehet. A telefon beállításai egyértelműek, a súgó ebben nagyon minimális segítséget nyújt.

A telefon talán legnehezebben megszokható "része",pont a lényeg :az érintőképernyő.
A már 4 éve 6680-ast használó júzernek az első napok bizony sok vesződséget jelentenek. Ha a telefon-továbbiakban: ,tel, -nincs lezárva és kézbeveszem nyilván a képernyőhöz-továbbiakban:,ke,-höz-érek hozzá amitől a ,tel, "elindul" és különböző menűpontokba szökken. És mivel a ,tel, frontját a ,ke, uralja egyszerűen nem lehet úgy megfogni,h ne érjek hozzá a ,ke,-hőz,. Ez-az idáig "gombozó" kéznek nagyon fura, már-már idegesítő! A véletlenül lezáratlanul zsebbe csúsztatott ,tel, 2 számot hívott fel csak úgy a zseb érintésére.

Aztán ez az "egyszer nyomom-kétszer nyomom" dolog:van amikor 1 menüpontra 1x, van amikor 2x kell nyomni. A logikát még nem sikerült megfejtenem. Van pl amikor - bárminemű üzenet írásakor rábökök ,ke,-re amit a gép rezgéssel nyugtáz is csak épp nem történik semmi...Bezzeg ha véletlenül érsz hozzá.,

Ha lezárom a ,tel,-t akkor csak a feketeség van, ebből csak az alsó 3 "igazigomb" vmelyikének megnyomásával lehet kibillenteni. Ilyenkor 3mp-re kidobja az órát,dátumot a napraforgóra azt ennyi. Az AMOLED előnyét kihasználva lehetne ilyenkor a koromfekete ,ke,-n legalább 1 óra+dátum kijelzés... Mint írtam a ,tel, nagy, egy kézzel nem is nagyon lehet kezelni. Pl: az alfanumerikus billentyűzeten írok 1 smst és ha kész a ,ke, bal-felső csücskében kell "kipipálni"! Na oda az okos hüvelykújj már nem ér el, és bizony ilyenkor már szükségünk van a másik kezünkre is! Pedig ha az az-ekkorának hót fölösleges- legalább 2 négyzetcentis írásmódot jelző ábra a jobb felső sarokban-ami a 6680on összvissz 50pixel volt-picit kisebb lenne akkor a zöld pipa is elfért volna alulra valahová...vmi könnyen nyomható helyre.

Most épp "jegyzetet" írok- itt pl el sem forgatja ,ke,-t! Sajna most a jobb könyököm törése miatt kedvenc jobb kezem gipszben de talán enélkül is állíthatom h az alfanumerikus billentyűzetet sokkal könnyebb használni mint a fekvő "qwerty"-t, ahol megint "akadály" a ,tel, mérete, értelemszerűen itt nincs ugye T9, gombok se túl nagyok, és minderre még ott van az igencsak megszokást igénylő ékezet-kezelési módszer, amit pont az érintő ,ke, vág agyon: mivel a "nyomósgombhoz" szokott júzer minduntalan elfelejti felemelni az ujját a levegőbe, hozzáér az AMOLED-csodához és újra és újra fals gombokat nyomogat. Jó nyilván ez a dolog le fog tisztulni, valszeg csak idő/megszokás/gyakorlás kérdése! Ez a "qwerty" beviteli mód alapból csak kétkezes tartással működik. Egy kézzel baromi lassan lehet írni.

Telepített programok problémái:leszedtem az opera mini-t, ment 6680on, ott is fagyogatott de itt a 600Mhz-en is jön SID és MANI és a HD odafagy! Vagy egyszerűen leáll. Mintha az opera ott se lett volna. Sajna az opera abszolút nem érintő,ke,-barát,nyilván még a "gombos" telókhoz lett fejlesztve-vékonyka,alig eltalálható sorok, minden gombnyomást lézer-célzóberendezéssel kell belőni! Googlemaps-ot is leszedtem, friss, ropogós de az is ha úgy gondolja bármikor szó nélkül leáll! Na ezeknél a dolgoknál kezd el furcsán nézni az 1ségsugarú júzer hogy akkor most mi van? Mega meg gigabájtok,soxáz megaherc és az opera mini a maga 127kB-jával(!), odafagy,b@z+! Ért-he-tet-len!

Akku: na itt nálam vmi nagy gebasz van:megvót a 16 órás "formázásnak" nevezett dolog, de a Prohardver/mobilkor tesztben egekig magasztalt akku nálam 1 napot bír, jó,oké,a "nyers ,tel,-t szétnyomkodtam-még az sms központ száma sem volt beállítva a lengyel származású ,tel,-ban- és már 24órán belül villanyért könyörgött! Itt a kórházban egész nap net meg rádió:ezt napi 2 töltéssel(!) abszolválja a HD! Ja,és töltés közben rendesen melegszik az akku.

A hangerőt 10 lépésben lehet állítani,nekem szubjektive az 1es fokozat is már túl hangos,legalább is úgy a csendes kórházi háttér-rádiózáshoz. A telefonálási hangerő bőségesen elég,utcai körülmények között is. A 6680 után a hangminőség nagyságrendekkel jobb.

GPS: A baleseti 6. Emeletén, a kórteremben az ajtótol kb 3 méterre 3 műholdat talált. Ez a Route 66 prog ölég fura,a ,tel,-on nem is volt térkép, úgy ráncigáltam le a neten a Mo. Térképet,h legalább ki tudjam próbálni. A pozíciót pontosan mutatja, a "látott" műholdak adatainak listázása is nagyon profi.

1nagy baromság: készítek 1 fényképet,és pl el akarom forgatni. A képkészítés után átugrunk visszanézés üzemmódba,onnan lehet pici ikonnal a "szerkesztés" módba lépni...és itt jön a nagy szörprájz:képszerkesztéskez a telefon fekvőből állóra fordítja a kijelzőt! Na ezt melyik ügyes találta ki így?

A fényképező üzemmódban lehet állítani kontrasz/élesség/telítettség pici csúszkákkal a csúszkák végén plusz/mínusz jelekkel. Na ezekről a plusz/mínusz jelekről a ,tel, szinte tudomást se vesz, passzírozni kell rendesen h ezen óhajunkat a HD tudomásul vegye!

Üzenetíráskor a speci karakterek 1 külön felnyíló oldalon jönnek fel,de nem az üzenetíráshoz beállított méretben hanem fekete alapon hangya méretű karakterekkel,ala nokia... !
A névjegyzék nehézkes szerkesztése:
1.Belépés névjegyzékbe,névrebök,kétszer!
2. Adott tételre lép,rábök
3.felugró menüvől "szerkesztés"opcióra rábök
4.a tétel kijelölődik, szerkesztésre várva, rábök. Vége.a tétel szerkeszthető
Tehát 1 név szerkeszthetővé tétele "mindösszesen" 5 bökéssel megoldható...pedig még lehetett volna bonyolítani...6680on 3gombnyomás...
Nemegész 2 hét használat után írtam ezeket...
Az Észrevételeket továbbra is gyűjtöm és közzéteszem a köz érdekében!

(#27) Quasi_modo válasza i8910user (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Sztem ezt a szösszenetet tedd át az i8910HD saját topikjába és ott majd szépen kitárgyaljuk.

valami

(#28) i8910user


i8910user
csendes tag

Ha bárkinek bármi technikai kérdése lenne HD-vel kapcsolatban: magyar.g@hotmail.com
lehetőségeimhez képest megválaszolom!
ÜDV

(#29) i8910user


i8910user
csendes tag

bocs Quasi, most jöttem haza kórházból, ezt találtam hírtelen...

(#30) i8910user


i8910user
csendes tag

i8910 topik utolsó bejegyzése 08.08. nem túl friss...
vagy rosszat néztem?
nagy baj ha itt is tárgyalunk HD-ről?

(#31) Quasi_modo válasza i8910user (#30) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Erre gondoltam. Ez minden nap pörög.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.