Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Izgalmas videó....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) Воланд


Воланд
titán

finnek? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) kengyel


kengyel
nagyúr

Jó lesz a telefon, de a videó sokatmondó :)

kengyel

(#4) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ezen a videón aztán akármelyik WP-s telefon szerepelhet... :B

(#1) jacis: Lerágtam a körmöm! :)

Minden szavam magánvélemény!

(#5) mightymo3


mightymo3
tag

Alig várom már, ha ezekkel a spec jön ki és még ha az előző hónapok által kiszívárgott képek igaznak bizonyulnak akkor must have lesz belőle.

(#6) Blyan válasza Воланд (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Még mindig a Nokia és még mindig a finnek... :D Ez már így marad örökre. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) DxxD25


DxxD25
tag

jó lesz ez, várom :D
ha jó aron lesz talán beruházok egyre, ha nem várok pár hónapot. :DD

(#8) bajaki válasza jacis (#1) üzenetére


bajaki
őstag

Bírom az ilyen videókat....ott van előtte a telefon végig és hozzá sem nyúl. :W

Egyébként elég ígéretesnek hat a telefon. :K

[ Szerkesztve ]

(#9) dsr


dsr
senior tag

Nagyon kíváncsian várom már :C

(#10) HKorn


HKorn
addikt

minden az árazáson fog múlni ismét, h találnak neki egy jó kis árcédulát, sikeres lehet, de attól tartok simán lesz 100K

Ettől függetlenül jó kis telónak tűnik, "kéne" kategória nálam is.

Run&Ride

(#11) Magnum_ válasza HKorn (#10) üzenetére


Magnum_
nagyúr

lehet, hogy én is down grade-elnék 925-ről 830-ra (a méret tokéletes)

I humbly and respectfully decline™

(#12) Mevrick


Mevrick
csendes tag

Csak legyen ebből is dual-simes, és akkor megvan a 820 utóda :)

(#13) Hadrian válasza HKorn (#10) üzenetére


Hadrian
tag

Ha tényleg 20 megás PW kamera lesz benne, akkor elérheti a 100-at. De a 930 is becsúszott már 120 alá a szolgáltatóknál, ez is biztos befolyásolja az árát.

(#14) Blyan válasza Hadrian (#13) üzenetére


Blyan
félisten

A meg sem jelent 830 egészen biztosan nem befolyásol semmi... :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) margithid


margithid
veterán

Azt lehet már tudni, hogy a nokia meddig marad nokia és mikor lesz microsot a készülékekre írva?

(#16) Hadrian válasza Blyan (#14) üzenetére


Hadrian
tag

Nem is, hanem fordítva. :) Biztos, hogy a 930 befolyásolja a 830 árát. :)

(#17) nagy.renato válasza bajaki (#8) üzenetére


nagy.renato
csendes tag

Mert ez csak egy kép, ahol ráközelít, és közben magyaráz.

[ Szerkesztve ]

(#18) halkow


halkow
őstag

Ha 20mp - es kamera kerül bele :) egy 820-as designel nagyon szép lenne, csak ez úgy lenne logikus ha ez a kamera kicsit gyengébb lenne mint a 930-é, de ha úgyan olyan jó lesz az még jobb lenne

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#19) Hadrian válasza halkow (#18) üzenetére


Hadrian
tag

A 800 és 900 kamerája is ugyan olyan volt.

(#20) Gyuracell


Gyuracell
csendes tag

Nagyon várós, pláne ha úgy néz majd ki mint a régebbi kémfotókon. A tényleges hardverre kíváncsi leszek azért, a kijelzőméretre mondtak már 5; 4,7; meg most 4,5 colt is. Kamerát 13 megapixelnek tippelték eddig, amit reálisabbnak tartok, ha megakarják hagyni a kellő távolságot a 930-tól. SoC az eléggé kérdéses, mivel egy S800-al megint csak túl közel lenne a 930-hoz, viszont az S400 meg csak 13,5 megapixelig támogat kamerát, S600-at meg manapság nem láttam már új telefonban.

(#21) Quasi_modo válasza jacis (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az hát. A cselekmény miatt.

valami

(#22) #86973952


#86973952
törölt tag

Nokia feltámad a hamvaiból és elég jól csinálják. Én szurkolok nekik. Ilyen újdonságok után szerintem megint lehet újraszámolni az arányokat WP szoftver tekintetében. Ár/érték arányuk is egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#23) Döglött Róka válasza Воланд (#2) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tudtommal meg mindig finnek tervezik. Csak az irodat meg a repianyagokat logozzak at szep lassan.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#24) moleculez


moleculez
veterán

Azért azt érdemes megnézni, hogy most milyen HW van a közép kategóriás Lumiakban, és mi például egy 920/925-benn ami az előző generációban még flagship volt...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) roli543


roli543
őstag

Végre egy nem tepsi telefon, ami bizony jó lesz :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#26) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

„...emellett a 16, vagyis az elődmodellhez hasonlóan inkább a 8 GB-os belső tárhelyre lehetne még fogadni...”

most akkor mivan? :F Tehát akkor 16 vagyis 8 GB lesz a belső térhelye? wtf.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#27) Garada


Garada
őstag

Kíváncsi leszek majd egy tesztre, de különösebben nem érdekel a windows vonal :D

(#28) Blyan válasza #86973952 (#22) üzenetére


Blyan
félisten

Milyen Nokia?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#29) Magnum_ válasza Blyan (#28) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

I humbly and respectfully decline™

(#30) #86973952 válasza Blyan (#28) üzenetére


#86973952
törölt tag

Miért? Milyen Nokia lehet még? Biztos nem a Nukia -ra gondoltam.

(#31) JSaN


JSaN
addikt

Tetszik az iranyvonal amin most a 30as szeriak elindultak, 730 vagy 830 lesz az utod. Es hogy nem mennek 5 col fole.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#32) sz.balazs.95 válasza #86973952 (#30) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pl. az a Nokia, amit átneveztek Microsoft Mobile Oy-ra, vagy az a Nokia, akiknek már semmi közük a mobilokhoz. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33) #86973952 válasza sz.balazs.95 (#32) üzenetére


#86973952
törölt tag

Részleg tekintetében régen sem volt sok köze a Nokia telefonnak és egy Nokia TV -nek egymáshoz. Vagy hogy a Nokia más készülékekbe/márkába is előszeretettel dolgozott be.

[ Szerkesztve ]

(#34) wortz


wortz
tag

Hát ez egy baromi ütős hardver lett. Ha android lenne rajta, simán kéne, főleg, hogy 100k-t emlegetnek az árára. Ennyiért tényleg ütős lenne, főleg úgy, hogy ilyen áron, ilyen méretben nincs droidos kihívó. Ott a Z1C, ami hasonlóan király (sőt még jobb) teló, de az iszonyatosan drága, még most is.

(#35) Pali1119 válasza #86973952 (#33) üzenetére


Pali1119
tag

Nincs már Nokia,mint telefongyártó, nem a Nokia támadt fel, ez a helyzet. Tudom, hogy a fanoknak nehéz elfogadni, de nem 1-2 hét alatt valósult meg a folyamat, illene már ezt elismerni.

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#36) #86973952 válasza Pali1119 (#35) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nagyon szeretem, ha valaki személyeskedik, főleg ha úgy szeretne valakit minősíteni, hogy a megállapításának személyre szólóan semmi valóságalapja nincs.

Ő még nagyon sokáig az fog maradni az emberek szemében, lehet akár ikimiki is a neve. Majd ha olyan volumenű agymosásról beszélhetünk, mint a Westel - T -nél, akkor van miről beszélni. Addig viszont felesleges belekötni másokba, kiragadni szavakat és belemagyarázni hülyeségeket. A lényeg szerintem értelmes ember számára érthető.

[ Szerkesztve ]

(#37) Blyan válasza #86973952 (#36) üzenetére


Blyan
félisten

Jó, olyanokkal dobálózol, hogy a Nokia feltámad a hamvaiból, majd megkérdezik mire gondolsz, erre mindenki más a hülye. Tök világos, na!

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#38) Pali1119 válasza #86973952 (#36) üzenetére


Pali1119
tag

LOL személyeskedés :DDD , ne próbálkozz, az nem itt kezdődik. A feltámad a poraiból meg a hasonló kommentek miatt gondolom nem semleges számodra a márka, viszont ezért is írtam, hogy illene elfogadni, amit. Most az, hogy vannak, akiknek a Nokia még az, ami, arra azt tudom mondani: változnak az idők. Ezt van, aki elfogadja, van, aki meg a múltban mereng.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#39) #86973952 válasza Blyan (#37) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez a kiejelentés is leegyszerűsíti azt, amit írtam. De tudom, hogy itt szeretnek mindenbe belekötni, legközelebb körültekintőbben fogalmazok, mert talán ezt fogadta be néhány embernél nehezen a szoftver. Így van akkor elnézést. Nem szeretem a vitát, ezzel zártam is, nem szándékoztam senkit megbántani, de velem se személyeskedjen senki.

(#40) azopi74 válasza margithid (#15) üzenetére


azopi74
addikt

A Nokia örökre Nokia marad, és a Nokia termékek sohase fognak Microsoft neve alatt futni :)

Ha a kérdésed viszont arra irányul, hsgy a Microsoft meddig használhatja még a Nokia logo-t a saját termékein, arra nincs hivatalosan megerősített végső dátum.

Az eredeti megállapodás szerint már a most piacra dobott Lumia-kat se dobhatná piacra Nokia név alatt a Microsoft (csak a butatelefonokon használhatta volna vagy 10 évig) , de utólag módosították a megállapodáson, és valamennyi haladékot kaptak. Hogy pontosan meddig, arról nincs hivatalosan megerősített információ.

(#41) azopi74 válasza Döglött Róka (#23) üzenetére


azopi74
addikt

Úgy érted, hogy a vízfej még mindig Finnországban van és Finnországban adózik a részleg.
Igen, ez igaz, ez gondolom része volt a finn kormánnyal kötött nem publikus megállapodásnak, hogy cserébe ne gördítsen akadályokat az üzlet elé...

(#42) BiP válasza Pali1119 (#35) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez olyan, mint amikor az AMD felvásárolta az Atit. Nagyon sokáig még úgy emlegette mindenki, hogy Ati videokártya, pedig már rég az AMD égisze alatt futott.
Nehéz megemészteni a változást, meg szokatlan még, de idővel menni fog. Muszáj lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43) sz.balazs.95 válasza BiP (#42) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ehhez az is közrejátszott, hogy miután felvásárolta az ATi-t az AMD, még vagy 4 évig megtartották a márkanevet, és csak utána dobták.
Hasonló van itt is. a telefonokon még rajta díszeleg a Nokia felirat, de már rég nincs semmi közük hozzá, mint ahogy pl. az Alcatel mobiloknak sincs közük az Alcatel-Lucenthez, mivel már egy évtizede a TCL gyártja őket.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44) azopi74 válasza #86973952 (#33) üzenetére


azopi74
addikt

Hát igen, egy Samsung TV-nek sincs sok köze egy Samsung telefonhoz, de annyi azért mégis, hogy ugyanaz a Samsung Electronics nevű vállalat gyártja mindkettőt.

Míg a Nokia néven futó telefonokról és a Nokia saját termékeiről/szolgáltatásairól ez nem mondható el, miután ma már az égvilágon semmi köze nincs a Nokiának a telefonkészülékekhez, csak annyi, mint pl a francia Alcalte/Lucentnek a kínai TCL "Alcatel" néven futó telefonjaihoz, vagy a japán TDK microelektronikai vállalatnak az amerikai Imation "TDK Life On Record" brand alatt futó termékeihez, vagy az amerikai Motorola Solutions-nek a Lenovo (korábban Google) Motorola brand alatt futó telefonjaihoz. De sorolhanátm hosszasan a példákat.

Ami meg amúgy a Nokia-s tévés példádat illeti, az elég meredek, mivel TV-kkel nagyon régen, és nagyon rövid ideig foglalkozott a Nokia, amikor 1987-ben a legendás német Schaub-Lorenz rádió- és tévégyártó céget szétdarabolták, - bár előtte se német kézben volt, az amerikai ITT (International Telephone and Telegraph) irányítása működött. - és egy részét az Alcatel, a másik részét meg a Nokia kapta (vagyis fuzionált a Nokia-Gratz-el, ami szintén egy régi nagy német tévé és rádió-gyártó vég volt, és ugyanabban az évben került a Nokia irányítása alá)

Ekkor kezdődött a Nokia rövid kalandja a szórakoztató-elektronikai piacon, de sose értek el sikereket, elsősorban a kelet-európai piacra koncentráltak alsó kategóriás, olcsó árfekvésű termékeikkel , Magyarországon az "idősebb" generációból esetleg egyesek emlékezhetnek az "ITT/Nokia" márkanéven futó szórakoztató-elektronikai termékekre, talán elsősorban a tévékre, amik a rendszerváltást megelőző egy-két évben bejutottak az országba, és a korábban egyeduralkodó Videoton/Orion mellé egy olcsó "nyugati" márka is az üzletek polcaira került. Igaz, nyugaton senkinek nem mondott semmit ez a "márka". Először ott próbálkoztak ugyan, de miután csúfosan megbukott nyugat-európában, a KGST piacokat vették célba, hogy szabaduljanak a raktárkészlettől.

Bennem igazán csak Gálvölgyi János főszereplésével forgatott (Állj, Titi! No, kia' ?) reklám miatt maradt meg ez az egész.

De nem sokáig tartott ez a dolog, a Nokia a 90-es évek legelején profil-tisztítást hajtott végre, és megszabadult gyakorlatilag minden olyan tevékenységtől, ami nem szorosan a telekommunikációval volt kapcsolatos, így többek között a PC piacról és a szórakoztatóelektronikai piacról is kivonultak. A PC-kre talán még kevesebben emlékeznek, mint a tévékre, mert még inkább "mérsékelt" volt a piaci fogadtatás. Link

Akkor valószínűleg még nem sejtették, hogy évtizedekkel később a mobiltelefon is egy olyan eszközzé válik, ami egyesíti a 80-as évek végének szórakoztatóelektronikai eszközeinek funkcióit és a 80-as évek üzleti PC-inek a funkcióit egy mobil eszközben, ahogy azt sem, hogy éppen ezért a nagy telekommunikációs cégek nem is fognak foglalkozni telefonkészülékekkel 25 évvel később, hanem átadják a terepet a szórakoztatóelektronikai és PC-piaci óriásoknak :D.

De az összes közül a Nokia húzta legtovább a készülékpiacon, ők szenvedtek legtovább (a részvényesek bánatára) - ZTE-t és Huawei-t nem említem, azok még mindig ott vannak a készülékpiacon is, de Kínában máshogy működnek a dolgok.

(#45) sz.balazs.95 válasza azopi74 (#44) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na ezt a Nokia-ITT sztorit eddig nem ismertem. :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Hurráá 2014-ben microsd-vel való bővíthetőségnek örülnek az emberek :C hajrá WP

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#47) vince válasza azopi74 (#44) üzenetére


vince
őstag

ITT Nokia, micsoda emlékek :D Betéve tudtuk a rádiósmagnó reklámszövegét:

ITT Nokia, fekete a tokja
rádiósmagnó, lebeg a szoknya,
ha szóóóóól.
és berezeg a fejed, de a füle beleRAPed meg a szomszédnak is, akit véd a vatta,
na de te vagy a jobb a 8 watt-tal.
Nokia, akad olyan is, amibe 2 kazetta fér,
a boltokban, meg a Skálákban,
és mindegyikhez George Michael plakát van.

A Gálvölgyi szösszenet zseniális, sajnos eddig nem akadtam a nyomára az interneten... (ha minden igaz, 1992. január elsején 0:20 perckor került adásba...)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#48) C$abi


C$abi
aktív tag

Ha ilyen specikkel fog rendelkezni, én komolyan félredobom az S4 Active-ot. Kell egy ilyen! Anno a 820 is tetszett de a PenTile meg a relatíve kevés alkalmazás miatt nem vettem.

(#50) azopi74 válasza #32839680 (#49) üzenetére


azopi74
addikt

A PureView nem egy technológia, hanem trademark, és a MS nem licenszeli, mert ő a tulajdonosa. Ahogy a Lumia, ClearBack és egyéb trademark-oknak is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.