Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blyan


Blyan
félisten

Szvsz is jó döntés volt, hosszabb távon mindenképpen. De majd kiderül az évek alatt.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kíváncsian várom, mi fog történni a jövőben. A kezdet kicsit nehezen akar jönni a Nokiának.

Everybody lies.

(#3) Benőke


Benőke
őstag

Telefonra win? Kösz de nem kérek belőle.

Nem vagyok biztos abban hogy egyféle platform meghozza a tartós áttörést.
Az Ms eddig elég hullámzó tendenciát mutatott ezen a téren szerintem most sem lesz másként. Nem fognak hirtelen tömegek kopogtatni új win telefonokért más gyártóknál sem, meg a Nokia -nál sem.

(#4) Brutális eb válasza Barthezz2 (#2) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1.
Bár asszem kicsit későn ébred a nokia-windows páros.
Kiderűl.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5) Maxentius válasza Brutális eb (#4) üzenetére


Maxentius
addikt

Ébred? Legfeljebb szavakban és odamondásokban. Hol a Sea Ray?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#6) Kasya válasza Maxentius (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mar gyakorlati teszteles alatt (gondolom), ugyanis ma lattam egy nonek a kezeben, mikor ebedszunetben nyomkodta a keket (a baratnoje meg a feketet).

[ Szerkesztve ]

(#7) Maxentius válasza Kasya (#6) üzenetére


Maxentius
addikt

Öööö a komáromi gyárban dolgozol? Ha igen, akkor nem lehet h inkább N9 volt? Vagy ha tényleg mégis a Sea Ray volt, láttad a kameragombot? :) (Bocsi a sok kérdést, csak szkeptikus vagyok. ;) )

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#8) D@niel válasza Benőke (#3) üzenetére


D@niel
addikt

+kettő

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#9) arn


arn
félisten

ok, tegyuk fel, az androidtol menekulnek a gyartok... de ez miert is jo a nokianak? utana ugyanugy csak egy lesz a sok kozul, mintha most androidot gyartana. se a win bukasaval, sem a ternyeresevel nem nyerhet a nokia.

szvsz nem fog az ms a kozeljovoben ezen a teruleten labdaba rugni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) varga.balazs válasza Benőke (#3) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

igazad van. mikor olyan hírek voltak, hogy a nokia jobban személyre szabhatja majd a wp7-et, akkor jónak tűnt, de mikor kiderült, hogy a sea ray sem lesz sokkal több a többi társánál, szerintem látszik, hogy nem fog nagyobbat szakítani ebből az üzletből, mindenesetre én biztos, hogy nem venném meg, ha piacra kerül :)

(#11) rep3at válasza Maxentius (#7) üzenetére


rep3at
őstag

Na erre én is kíváncsi lennék :Y

Forward thinking. كرر

(#12) Oppenheimer válasza Blyan (#1) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Egyet vagyunk értve

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#13) big-J


big-J
őstag

nekem volt wp7em és nagyon gyagyinak éreztem , se mappa alapú zene lejátszás , se usb drive-kénti használat , böngészőt nem lehet beállítani hogy teljes oldalakat hozza be (ne a mobil változatot) stb. ... könyörgöm ne visszafele fejlödjünk ....

[ Szerkesztve ]

(#14) robertel


robertel
senior tag

Én egészen biztos vagyok benne hogy át fogok térni androidról wp-re a kérdés a mikor, jővőre várhatók az olcsóbb modellek, de az is lehet megvárom apollot.
Félek idehaza meg fognak csúszni az árak, de be legyen igazam.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#15) ZeGa01 válasza varga.balazs (#10) üzenetére


ZeGa01
tag

Ha ezeket a híreket olvastad akkor arról is biztos hallottál, hogy eleinte a Nokia wp7-es telefonjai sem fognak különbözni a többi wp7-es telótól. Szóval várni kell még arra, hogy testre szabhassa. Lehet, hogy a wp7 nincs is arra felkészítve, hogy bárki belenyúlhasson, lehet, hogy majd csak a wp8-as készülékekkel jön a testre szabhatóság.

(#16) varga.balazs válasza big-J (#13) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

igen, ez sajnos tényleg elég nagy gond, de már a multi-tasking hiánya az, ami elég fájó, hogy nem tették bele először...bár engem túlzottan más nem zavart ezen a hiányon kívül(omnia7)

(#17) max-pain


max-pain
senior tag

Egy lesztek a sok kozul, aztan lehet szep lassan szinte jelentektelenne zsugorodtok az okostelo piacon.

(#18) Valentino K. válasza big-J (#13) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Még jó hogy be lehet állítani hogy a desktop version-t hozza be az oldalaknál :U

[ Szerkesztve ]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#19) oO7 válasza big-J (#13) üzenetére


oO7
őstag

mappa alapú zenelejátszás... micsoda? hol látsz mappákat egyáltalán? mellesleg miért nem elég ha előadó, album, stílus és akár egyedi playlistek (alias mappa) alapján tudsz csoportosítani és lejátszani?
a böngészőt meg be lehet állítani, hogy mobil vagy desktop oldalakat töltse be...

(#20) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Hajrá Nokia! Nem is értem ilyen innovációs guruként hogyan hagyhatták elszaladni a versenytársakat...

Nem tudja valaki hány órakor kezdődik a mai közös MS & Nokia party ahol várhatóan leleplezik az első WP7 alapú Nokiát?!

[ Szerkesztve ]

(#21) Barthezz2 válasza big-J (#13) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

USb-re vegyél pendrivot..
Mappa alapú zene minek? Ha összevissza számokat akarsz lejátszani, arra csinálsz playlist-et, azon kívül viszont lehet album, előadó, szám, és stílus alapján csoportosítva válogatni. Mi kell még? :U
A böngészőt meg be lehet állítani, esetleg csak te nem tudtad. Nem mindegy.

(#20) =Mentor=: Húúú basszus, el is felejtettem, hogy ma van. Valami közvetítés nincs róla valahol?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#22) Valentino K. válasza Barthezz2 (#21) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Biztod csak VIP vendégek láthatják :D

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#23) leviske


leviske
veterán

Baromság. A Nexus vonal után bőven belefér a Google termékpalettájába egy telefon gyártó, főképp, ha tartják az eddig bevett taktikát.

A Nokiánál most csak ellenszurkolnak, mert mire kiadnak majd egy nyavalyás WP7 alapú készüléket, már elfogy az egész platform részesedése és még hátrébb is lesznek mint a Symbiannal.

(#24) strasse válasza big-J (#13) üzenetére


strasse
csendes tag

böngésző mobil/teljes nézet beállítása:

(#25) sagit válasza Barthezz2 (#21) üzenetére


sagit
addikt

"USb-re vegyél pendrivot.."

nemáár.. ez olyan rosszul tartod a telefont hozzáállás :DDD

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#26) Barthezz2 válasza sagit (#25) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát de most ha ez a legnagyobb baja? :DDD

Everybody lies.

(#27) Alwares válasza big-J (#13) üzenetére


Alwares
aktív tag

Nem lehetett beállítani, az első verziótól kezdve ott van az internet settingsnél hogy desktop nézet vagy teljes. Van olyan oldal ami sajnos kényszeresen ezt is felülírja (google pl) de az ilyeneken szinte mindig van gomb amivel válthatsz.
A mappás zenelejátszásról én pedig leszoktam úgy 2005 környékén mikor fiókba került az pendrive-mp3 lejátszóm és vettem egy egyszerű Nokiát.

(#28) Brutális eb válasza sagit (#25) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1 Ez az usb-re vegyél pendriveot szerintem is gyenge volt.
Pont az a lényeg,hogy ne kelljen 10 féle eszközt magamnál tartanom.

Pedig bírom a kolléga hszeit de ez most nekem is forgatott a szemeimen. :D
És szerintem ez igen is elég nagy gond.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#29) Jeanne d'Arc

Nálam már meghalt a Nokia. Valami nagyot kell durrantani hogy újra szeressem...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#30) Kasya válasza Maxentius (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hollandia, pontosabban Almere varosaban volt hozza szerencsem. Az ebedszunetben, mikor kajaltam a varosban, az elottem ulo nok nyomkodtak...

Volt mar korabban is szerencsem pre-version keszuleket latni, az egy SE M600 volt anno. Azt se nagyon akarta kiadni a kezebol a srac, pedig akor este voltunk es diszkoban. Ezeket meg se probaltam megkerdezni :)

[ Szerkesztve ]

(#31) blex válasza Brutális eb (#28) üzenetére


blex
senior tag

nekem a kulcstartómon lóg egy pendrive meg egy micro sd kártya is. azt pedig szinte mindig hurcolászom.

(#32) Barthezz2 válasza Brutális eb (#28) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nyilván nem pozitívum, hogy nem lehet arra használni. Engem mondjuk ebben csak inkább az zavar, hogy mindenképp zune kell neki, így ha olyan gépre kötöm, ahol nincs, csak töltőnek jó. De megmondom őszintén, én magam sosem használtam pen helyett, hogy csak vigyek rajta ezt-azt. A teló memóriája a telefonnak van, nem máshoz.

Mellesleg kábel sem biztos, hogy akad máshol, akkor meg már mindegy, hogy azt hordom, vagy egy pendrive-ot. Amiből viszont szinte mindenhol akad legalább egy, ahol PC van, nem beszélve arról, hogy olyan kis méretűeket is kapni már, hogy tárcában, vagy akárhol máshol elfér. Nem érzem plusz tehernek. Vagy max kölcsönkérem az adattal együtt :)

Everybody lies.

(#33) Brutális eb válasza blex (#31) üzenetére


Brutális eb
addikt

Nekem köszi nem lóg felesleges fityegő a kulcstartómon mivel a (Fő) készülékem nem olyan primkó,hogy nem kezelne sd kártyát. :D ;]
Na befejezem mert flame szagot árasztok. bocsánat.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#34) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez akkora bullshit egy olyan cégtél, aki meg pont egy másik óriás mögé állt be, hogy csak na... :DDD

Állj közénk, mert mi ugyanazt csináltuk, mint most a motorola és a google, de ez most nektek nem lesz jó... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) rep3at válasza Barthezz2 (#32) üzenetére


rep3at
őstag

Nekem nyaralásnál hiányzott nagyon (mint iPhone tulaj.) hogy hallottam egy csomó jó számot ismerősöméknél és addig nem hallgathattam őket agybadugóssal amíg meg nem jöttünk a nyaralásból, max. ha feltettem Dropboxba és lementettem kedvencnek, de hát az meg nem ugyanaz.

+1 probléma volt az is hogy amikor Balatonon voltam volt egy 5GB-os mobilnet kártyám amit bele is tettem néha a telóba de pl. új podcastokat nem tudtam letölteni merthogy 3G-n 30MB a letöltés méretkorlátja.

Amúgy persze semmi bajom a telóval :)

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#36) Karma válasza rep3at (#35) üzenetére


Karma
félisten

PwnTunes a barátod, illetve a 3G Unrestrictor :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#37) Gadgetfun


Gadgetfun
tag

Szerintem is jó döntés volt, van némi alapja a cikkben írtaknak. Tudom, hogy manapság menőbb az Apple-t gyűlölni, de a Google sem a gátlásosságáról híres, ha arról van szó, hogy le kell zúzni vagy bekebelezni a riválisokat vagy éppen a partnereket.

Én várom a Wp7-es nokiákat, amint lesz egy kiforrott Windowsos érintős+qwerty-s telefonjuk, cserélem is le az iPhone4-et. Anno nagyon szerettem az E-62-es és E-72-es telefonomat, de eljárt felettük az idő. Megvagyok elégedve a szifonnal is, de nekem nagyon hiányzik a qwerty.

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#38) Blyan válasza sagit (#25) üzenetére


Blyan
félisten

Mondjuk annak tükrében, hogy szinte minden középkategóriás telefon teszt topikja tele van "második telefonnak elfogadnám" írásokkal nem is tűnik hülye tanácsnak... :))

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#39) mrlujoak


mrlujoak
veterán

A Nokia majd akkor bölcselkedjen, ha bejön neki a WP7 - és egyáltalán bemutatják a WP7-es Nokia modelleket - mert még a végén előbb lesz GoogleMoto készülék, mint WP7-es Nokia...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#40) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Pedig a mappa alapu zenelejatszas nalam is alapfunkcio, nyavajas droidra is alig akad ertelmes lejatszo. :(

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#41) Atocha


Atocha
senior tag

Erre a cikkre adnék egy +1-et, de valahogy nem akar megérkezni ez a gomb a prohardver lapcsaládra.

Ezúton is szeretném hivatalosan beadni a kérelmemet. :) Köszi srácok! ;)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#42) Barthezz2 válasza Cathulhu (#40) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Komolyan, miért olyan fontos az?

Everybody lies.

(#43) Cathulhu válasza Barthezz2 (#42) üzenetére


Cathulhu
addikt

Van mar egy majd ezer szambol allo kis privat gyujtemenyem az elmult 20 evbol, es azzal kezdem, hogy ezt a mappat megadom a lejatszonak, aztan valogasson random. Nem egy eloado osszes szamat vagy albumonkenti lejatszast akarok, mert az 3-4 szam utan nekem baromi egyhangu es unalmas. Ugyanakkor 900 zenet meg nem akarok egyesevel playlistbe rendezgetni. Ha kiszedem a mappabol a .nomedia fajlt androidnal, akkor meg a galleryt szemeteli teli albumartokkal. Nekem csak egy alap egyszeru feature kell: lejatszon egy mappat. Nem kell fancy kereso es rendezoalgoritmus, ami szepen beszervezgeti nekem a zenemet. Egyaltalan nem nagy keres, megis teljesen hanyagoljak manapsag.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#44) Narxis


Narxis
nagyúr

Másik hírnél már írtam... a Google állítólag nem akarja kiemelt gyártóvá tenni a Motorolát, csak a szabadalmak kellettek mert már egyrészt a Moto is perelni akart másrészt így komoly védelmet ad az Android rendszernek.

De ezt nem is kellene mondani mert teljesen logikus, hogy a Google nem akarja, hogy az Android a Symbian sorsára jusson, ezért maximum annyit tudok elképzelni, hogy következő Nexus-t a Motorola fogja legyártatni. Ennyi.

Thanos was right.

(#45) Oppenheimer válasza Cathulhu (#43) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Egyszerű: gépen winampba betallózod a mappákban lévő zenéket -> elmented lejátszási listaként. A lejátszási lista fájlt (nem tudom mi a kiterjesztése) megkajáltatod a zune-al és kész is "mappa" alapú lejátszás WP7-en.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46) Blyan


Blyan
félisten

Olvastam egy véleményt az eredeti cikk kommentjei között, nem mond hülyeséget a srác, bár ennyire nem egyszerű dolog ez, hiszen jól írja le ezt, de amíg a piac eszi a droidot mehet a szekér, csak a nyereség eléggé sommás.

So let's say I run a big Android OEM who is not named "Motorola."

Google sold me on Android as a "free ecosystem."

So I start to install it on smartphones.

But wait! The UI totally sucks! So I have to develop my own custom UI called BlurSenseWiz in order to make Android usable. Oops, suddenly I'm spending tens or hundreds of millions of dollars for something "free."

Then along come Microsoft, Apple, Nokia, Oracle and a half-dozen other players. Turns out that Android lifted copyrighted code and patented concepts straight from the competition, and they're suing me! I've got to pay lawyers, and eventually, license fees. Now I'm spending BILLIONS for something "free."

Then, the software partner who lied to me about Android being "free" and left me twisting in the wind decides to buy a major competitor of mine, and has me issue a press release lauding their acquisition using canned phrases. It becomes obvious that they're not going to defend me, and now one of my largest competitors will get all the new Android code first, while I twist in the wind under lawsuits, and having to try and develop my BlurSenseWiz UI to make "vanilla Android" usable (assuming I even get access to the latest version).

Now my "free" OS is costing me untold billions.

Microsoft comes along. Hey, I can get rid of all these problems and get an OS with great usability, lots of apps, that doesn't crash, with no patent violations, for just $10 or $15 per phone! No more BlurSenseWiz development! No more patent lawsuits! And I'll get the same access to the same software as everyone else, rather than get fewer details than the in-house handset manufacturer.

Now I SAVE billions!

It's not as though all those Android users were buying the phone "because it runs Android." They wanted a touchscreen phone with 4G. Swap 'em over to WP7 in a six month period, phase out Android, and most of my marketshare who buys my phones for things like 4G or 3D cameras or great form factor will be Windows customers.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#47) killer2 válasza Barthezz2 (#42) üzenetére


killer2
tag

Nem olyan fontos az, de lehet, hogy neki kéne. Alapjáraton én se használok mappa alapú lejátszást, de ha mondjuk egy számnak nincsenek rendesen kitöltve az IDtagjei, akkor jól jöhet. Nekem annyi bajom van a Windows Phone-al, hogy minden egyforma rajta mindig. Az iPhone-al is pont ez a bajom.Alig lehet bővíteni. Oké, hogy nagyon szépen és olajozottan működik, de vannak csúnya hiányosságok néha. És ha még nem is nagy szám a dolog, akkor is, lehet, hogy valakinek éppen az kéne. Az Android nekem személy szerint éppen ezért jön be, mert ha a gyártó nem is tette meg, de a kedves user szinte teljesen testreszabhatja és ehhez nem kellett semmit se feltörni rajta.
De nekem aztán mindegy, mindenki használja azt, ami neki tetszik. Nekem a WP7 egyelőre túl korlátolt és túl egyforma. Bár a design elég jó, de egy idő múlva unalmas lehet. Majd meglátjuk, hogy hova vezet a jövője. Ha nokia nagyobb beleszólást kap majd a dolgokba, akkor az mindenképp jót fog tenni a rendszernek. Kérdés, hogy a többi gyártónak ez mennyire tetszene, de ez most nem lényeg. Viszont a Nokia lehet most olyan a WP7el, mint anno a HTC volt az elődökkel. Annyi különbséggel, hogy azt azért kb ők tették használhatóvá, míg a WP7azért most se rossz, csak még nem forrott úgy ki a dolog. Szerintem ezen kár vitázni, lássuk be, hogy a WP7 még sok hiányossággal küzd.
És bár nem ismerem a WP7et túlzottan, de ha nem működik "pendriveként", akkor gondolom a zenéket, képeket, videókat se lehet csak úgy natúr rátenni, ami már szerintem gond. Én legalábbis anno az iTouchomnál nagyon utáltam az iTunest, hogy ha normálisan akartam használni, akkor mindig kellett "fenntartanom" egy komplett iTunes zenetárat is.

(#48) Cathulhu válasza Oppenheimer (#45) üzenetére


Cathulhu
addikt

Kiveve, ha epp upsz, talaltam egy duplikalt szamot a kezelhetetlen meretu zenetaramban hallgatas kozben es torolnem. Tudom, hogy van eleg workaround, de nekem nem azok kellenek. Az astro jo lejatszo, csak nincs lockscreen ami tamogassa :)

Nyilvan kis reteg az enyem, kevesen igenyeljuk, de nekem ez pont olyan vesszoparipam mint masoknak a dedikalt fenykepezogomb. En pl annak nem latom ertelmet, elvagyok tapicskolassal, masnak meg pont ez jelent ilyen kellemetlen workaroundot.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#49) Polllen válasza Blyan (#46) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha a wp7 felnő a feladathoz, lehet, hogy ez fog történni. Persze, ha a másik oldal normálisan áll a versenyhez, ők is fejlődnek.

Nem mellesleg butaság az ui-s rész, tovább nem is olvastam.:U Ha a gyártóknak nem érné meg az android, nem ezt raknák a készülékeikre... Ez a mentalitás a jövőben sem fog változni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50) Cathulhu válasza Polllen (#49) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ja, a ui resz. Mindenki hasznalhatna ugyanazt a stock ui-t nem csunya az. Megis fejlesztenek ra, mert ki akarnak tunni a tobbi kozul. Erre nem megoldas a WP7, mert akkor ugyanott vannak, csak meg lehetoseguk sincs kitunni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.