Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

:C
Nagyon szép munka jó cikk!
Gratulálok

(#2) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon tetszett a cikk! Mostmár legalább tudom hogy hogyan kéne igazából takarítanom a kijelzőm :) !eddig zsepivel csináltam de nem volt valami hasznos!!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#3) luw2win


luw2win
őstag

Nekem az N73-asomba a kijelzővédő műanyag alatt por van, és csak a közepén, ha rásüt a nap akkor nem lehet látni semmit, ráférne már egy nagy takarítás

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem az N82 LCD-je porosodott nagyon. Bár annak a telefonnak az összeszerelési minősége is eleve egy kalap szar volt.. haverom tegnap vett egy új fekete E71-et. Más kategória :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) .bableWes válasza Kalandor (#4) üzenetére


.bableWes
őstag

nekem még anno tavaly SE-m volt és beküldtem, hogy portalanitsák, 3hét mulva kaptam vissza... inkább néztem volna a porocskákat.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#7) No-kia


No-kia
őstag

nekem a 6230i prosodott, de nagyon, ott sztem majdnem minden nap szétkaptam

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8) fricz19 válasza No-kia (#7) üzenetére


fricz19
őstag

nálam is a 6230 lett állandóan poros
gondolom seria hiba,
nem vágtam hogy megy a plexi alá a por :(

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#9) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Kijelző takarításánál erre még nem is gondoltam, h ragasztószalaggal is jó lehet.
nem hagy semmilyen nyomot?
Elég jó ötlet, és képek alapján hatásos is!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10) pilsner válasza z0d1AK (#9) üzenetére


pilsner
aktív tag

szerintem (ezzel a)ragasztószalaggal a legjobb. nem hagy nyomot, mint írtam.
a képekhez még csak annyit: az "előtte" állapot azért eléggé extrémnek számít, kb. egy hónapos zsebben-hordás tok nélkül és egy intenzív fesztivál után, lámpával megvilágítva, kikapcsolt állapotban készült, így az olyan apró porszemcsék is látszanak, amik egyébként nehezen észrevehetőek.

köszönöm a dicséreteket! :R

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#11) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hát igen, a kijelző mögé bejutó szöszök réges-régen örök problémát jelentenek..
N-Gage-t anno 2 naponta szedtem szét emiatt.. bár ahhoz nem kellett csavarozni. :)

(#12) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Nem újkeletű probléma, a 6280 is porosodik rendesen, főleg a kijelző jobb alsó sarkánál, szerencsére azt egyszerűbb szétszedni, csak egy körömreszelő kell :)

(#14) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Az én iPhone-m úgy össze van szerelve, nem hogy por nem jut be, de még szétszedni is merész mutatvány:DDD

Én a régi 6020-ammal voltam így, 3hónap után gondoltam tisztítok. Szétszedtem, de ezek után 10x gyorsabban porosodott :(

De köszönjük a cikket, nagyon szép és alapos munka :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#15) Fooler89


Fooler89
őstag

És a 6288-ast is szét lehet szedni portalanításra?

(#16) pilsner válasza Fooler89 (#15) üzenetére


pilsner
aktív tag

Itt egy videó, ahol szétszedik.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#17) Cimi+Csabi


Cimi+Csabi
tag

nekem nagyon tetszik ez a teló, de annyi embertől hallom hogy állandóan lefagy, hogy teljesen elment tőle a kedvem...

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#18) pilsner válasza Cimi+Csabi (#17) üzenetére


pilsner
aktív tag

lefagy? nos nem tagadom, fél év alatt nekem is lefagyott, vagy kétszer...
annyi biztos, nem kellene helyette semmi más, még ha nem is hibátlan.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#19) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon hasznos cikk :K

Azt ugye tudjátok, hogy a kijelző azért porosodik mert zsebben vagy vacak tokban van hordva? :)) Ha minőségi zárt tokot kap a teló, és ebben van tartva, a porosodás esélye elég kicsi. Jó, az extrém körülmények közti használat nem számít ide. :P

Fooler89: halál egyszerüen lehet lapattitnani az előlapot, csak egy tompa, nem éles, vékony müanyag kell hozzá,

[ Szerkesztve ]

(#20) <NewL> válasza Kalandor (#4) üzenetére


<NewL>
addikt

Persze,meg barmolják össze :(((
régebben az e71 topicjában amikor még nekem is az volt,többen panaszkodtak ,hogy összekaristolták nekik a garisok.
Amit meg tudok csinálni házilag azt meg is csinálom. Apám 7630 vagy mittomén milyen nokiáját is így szoktam kiragasztani,nyáron vagy 6-7x ki kellett neki.

Át is nevezheted a topicot,mert majdnem minden nokiát így kell csinálni,pár csavar ki és mehet is.
Nagyon összeszedett csillagos írás. és szerencsére magyar:)
köszi:R

blueMerle : hát ja. De még egy fólia is véde a porosodástól ezt állítom! Az első E71emet nem hordtam tokban volt rajta brandó,nem volt semmi por a plexi alatt. A másodikat hordtam egy darabig a gyári tokjában de meguntam,beraktam párszor a zsebembe és tele ment porral.

Cimi+Csabi : világi bohócok voltak akik mondták ezt neked

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#21) madarasz92


madarasz92
őstag

Jó kis cikk nagyon megkőnyitetted most azoknak a dolgát akik szét akarják szedni... :C

(#23) pilsner válasza ,,no name" (#22) üzenetére


pilsner
aktív tag

Köszönöm mindenkinek! :R

Amikor először tisztítottam, én is be voltam sz@rva, nehogy valamit elrontsak, vagy megsértsem valahol a telefont. Ha ott bent valahol megkarcolom, akkor ugrik a garanciám :O . De muszáj volt, mert nagyon zavart a por, este igaz nem látszik sok belőle, főleg ha sötét témát használ az ember, de napfényben... Először én is bevittem a Nokiához, hogy ugyan tisztítsák már nekem ki. Kedvesek, gyorsak voltak, egy óra múlva mehettem is érte. A kijelzőt ugyan szépen kitisztították - itt most csak off topic térek ki arra, hogy ők valószínűleg nem félbevágott fülpiszkálót vagy gyufaszálat használtak a pöckök kilazítására, mert egy helyen csúnyán megkarcolták a házat - , de a billentyűzetet rosszul tették vissza, a szélei szorultak, a közepe fel volt púposodva. Visszavittem, a bill.-t rendesen visszatették, de vele együtt a porszemeket is a plexi alá. Ott voltam, ahol a part szakad. Ekkor vettem rá magam, hogy nekiállok, és magam fogom tisztítani, mégis az én telefonom, én fogok rá a legjobban vigyázni. Az első művelet vagy 2+ óráig tartott, mert mindent úgy csináltam, mintha valami bombát hatástalanítanék. És ekkor jöttem rá szépen sorban, hogy párás környezetben kell tisztítani, hogy nem szabad szöszös ronggyal nekiesni, mert a por minduntalan visszaszállt az LCD-re, a szöszök beleakadtak a szivacsba, stb. Most már rutinból megy a művelet, 5 perc az egész; egyszer még egy kis moddinggal is próbálkoztam: megpróbáltam hozzátoldani a kijelző körüli szivacshoz, gondolván, hogy majd az megállítja a por visszajutását. Sajnos alul annyira vékony az a perem, hogy nem tudtam szépen megoldani, így marad a rendszeres karbantartás.
blueMerle: "Azt ugye tudjátok, hogy a kijelző azért porosodik mert zsebben vagy vacak tokban van hordva?" Ez így van, én is tokban hordtam hónapokig, de meguntam, hogy pl. amikor csak egy szabad kezem van, és van egy hívásom, akkor az egy szál szabad kezemmel bűvészkedjem ki a tokból a telefont, majd a tokot is eltegyem valahova; körülményes volt, így rászoktam a tok nélküli használtara.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#24) Dottore


Dottore
addikt

Az első képen ha jól látom két ragasztócsík van a hátlap és a középrész csatlakozó résénél. Miért?

Egy hajszárítóval csodát lehet tenni. Leteszed a telefon mellé, folyamatosan fújja a levegőt, a porszemnek esélye nincs. :)

(#25) pilsner válasza Dottore (#24) üzenetére


pilsner
aktív tag

Itt részletezem. Ha tovább olvasol, ott is be van szúrva egy kép.

"azóta nem jut be por az előlap mögé" ezt nem kell komolyan venni, de azért egy kicsit segít a leragasztás.

[ Szerkesztve ]

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#26) blueMerle válasza Dottore (#24) üzenetére


blueMerle
veterán

Egy hajszárítóval csodát lehet tenni. Leteszed a telefon mellé, folyamatosan fújja a levegőt, a porszemnek esélye nincs.

OMG :Y Mint Nokia szervizes ajánlom neked, hogy ez legyen az utolsó dolog amit egy szétszerelt telefonnal teszel!!!!

Ha géppel tisztítod akkor HIDEG levegovel.

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr.Csizmás válasza blueMerle (#26) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

100 ft-s boltban veszel egy ratyi hajszárítót, szétszeded, és kikötöd a fűtőszálat. ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) pilsner válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


pilsner
aktív tag

némely hajszárítón van lehetőség hideg levegő fújására is.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#29) Mr.Csizmás válasza pilsner (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem olyan nincs, sry :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) Dottore válasza blueMerle (#26) üzenetére


Dottore
addikt

Ez természetes. Ki lehet kapcsolni a meleget, tud hideget is fújni.

(#31) blueMerle válasza Dottore (#30) üzenetére


blueMerle
veterán

Right, csak ezzel nincs mindenki tisztában, ezért ezt okos dolog hozzátenni mert az egyszeri user elolvassa, megkuldi 90 fokkal és helló telefon... :))

(#32) Tonyo


Tonyo
őstag

Ide is írok. Minden e71 porosodik?Akár zsebben is...ez nem normális, nem szabadna. Az én régi Moto V3som azóta nem porosodik amióta kicserélték normálisan a kijelzőt, ez volt 2 éve. Ez az egy ok ami miatt nem a nokiát választanám.

(#33) pilsner válasza Tonyo (#32) üzenetére


pilsner
aktív tag

"Akár zsebben is...ez nem normális, nem szabadna."
Így ahogy mondod. Ez eléggé elfogadhatatlan egy ilyen készüléknél. Lehet hogy nem mindegyik porosodik, de a nagy többség az igen. Ez is csak egy rovátka a kontra oszlopban, de nekem ez akkor is eltörpül a nagyszerűsége mellett.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#34) Tonyo válasza pilsner (#33) üzenetére


Tonyo
őstag

ez remek:S MOst érdeklődöm,h az e52-es is porosodik-e avagy sem. Nincs annál idegesítőbb mint amikor porosodik szal ez egy nagy rovátka..

(#35) pilsner válasza Tonyo (#34) üzenetére


pilsner
aktív tag

hát igen. én azért is fogtam bele ebbe a fenti írásba, mert nem bírtam elviselni a porosodást. de sajnos megszüntetni nem tudtam, és persze az se javítana a helyzeten, mert nem lenne szabad porosodnia. tudom, semmi sem tökéletes

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#36) Tonyo válasza pilsner (#35) üzenetére


Tonyo
őstag

garanciában miért nem reklamáltál? V3asnál is kétszer kipucolták, aztán odapirítottam és cserélték azt a részt, és ebből látszik, h nem normális jelenség mivel utána semmi por nem ment bele, pedig nyüstölöm 2éve.

(#37) pilsner válasza Tonyo (#36) üzenetére


pilsner
aktív tag

lásd #23

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#38) Tonyo válasza pilsner (#37) üzenetére


Tonyo
őstag

igen ezt olvastam, de csak tisztítattni vitted be...Vagy nem voltál elég határozott :U Szerk: vagy tényleg baxnak rá és nem cserélni, mert nincs mire..mind1ik fos..

[ Szerkesztve ]

(#39) pilsner válasza Tonyo (#38) üzenetére


pilsner
aktív tag

ott nincs mit cserélni. előlapot? gyári összeszerelő munkást? mindegyik előlap ilyen, hacsak te magadnak meg nem vastagítod a körbefutó szivacsot nem lesz jobb. azt pedig nehéz, mert az alján nagyon keskeny. és lehetsz akármilyen határozott, nem tudnak mit csinálni. viszont ha kell, naponta kipucolják neked. ez van, ez ilyen. én sem szeretem, sőt nagyon felháborítónak tartom, de erről már járattam a számat a telefon topicjában. ettől függetlenül nem kell lefosozni, mert nem az. ez egy csodás telefon, minden részrehajlás nélkül mondhatom. nem tökéletes, nem hibátlan, de olyan nincs.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#40) Tonyo válasza pilsner (#39) üzenetére


Tonyo
őstag

Világos, nekem is nagyon bejön a telefon, de így necces kiadni 80 ezret rá. Az is tény,h tokjában hordanám, de az is nyitott..megy a dilemma :( Talán e52 vmivel újabb fejlesztés kevésbbé porosodik..

[ Szerkesztve ]

(#41) pilsner válasza Tonyo (#40) üzenetére


pilsner
aktív tag

csak még annyit tennék hozzá: tokjában kevésbé porosodik. olvastam már olyanról is, hogy különböző kijelző védő fóliák is segítenek megakadályozni a porosodást. de: a tokban hordás eléggé macerás. én is tokban hordtam hónapokig, de meguntam, mert két kéz kell hozzá, állandóan kivenni-betenni. persze ez saját vélemény, az viszont megfontolandó, hogy ha szerzel hozzá egy jó szilikon tokot, akkor nagy valószínűséggel nem fog porosodni.
nézz utánna, lehet hogy az e52 nem porosodik( és jó gyors procija van), viszont nem qwerty billentyűzetes. fontold meg. sok sikert kívánok!

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#42) Tonyo válasza pilsner (#41) üzenetére


Tonyo
őstag

köszi!
Sajnos olvasni, onnan is porosodásról:S Talán e72 a befutó:)

(#43) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Nagyon jó leírás, már hónapok óta zavart a kosz a kijelző mögött, de erre az írásra felbátorodtam :)
És sikerült is, kb. fél óra volt.

Köszönöm :R

Én nagyrészt tokban hordom, de övre akaszthatóban, nem a saját gyári becsúsztatható tokjában. Jelenleg is keresek normális övre akasztható/csíptethető tokot, Krussel-t néztem, de abban nincs méretre való. Brando tokokról mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#44) pilsner válasza schferenc77 (#43) üzenetére


pilsner
aktív tag

kösznöm, és örülök, hogy hasznosnak találtad. később gyorsabban fog menni, csak bele kell jönni

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#45) bjay


bjay
tag

klassz, és könnyen érthető a leírás, én is így szoktam az E51-esem kijelzőjét tisztítani, az oldalán szokott "beszökni" a por, amit egy kis tisztítással ki lehet söpörni :) és utána jó fél évig semmi :)

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#46) CragON


CragON
aktív tag

Ugyan még nem szedtem szét a telefont de a képek alapján én látok egy olyan lehetőséget a por ellen, hogy vékony ragasztócsíkot ragasztani a gombsor és a kijelző közé. Van ott egy kis vékony sáv, talán egy vagy dupla ragasztócsík megakadályozná a por bejutását. Legalábbis a kijelzőre nem menne rá...na de majd kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#47) pilsner válasza CragON (#46) üzenetére


pilsner
aktív tag

majd számolj be róla, hogy mire jutottál! vigyázz az előlapon a kijelző körüli szivacsra, könnyen leszakadnak belőle darabok, és ugye az hivatott megállítani a port.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#48) CragON válasza pilsner (#47) üzenetére


CragON
aktív tag

Kitisztítottam a telómat és igaz ami igaz, kényes egy művelet főleg ha maximalista az ember és egyetlen egy kis porszem is bántja a szemét. Vagy ez már betegség ? :)

Nem gondoltam volna, de tényleg egy kicsit párás környeztben a legjobb a tisztítás ahogyan ezt leírtad.
A legnagyobb kihívás az előlap belső tisztításával volt, de vigyázva a szivacsra ez is sikerült.

Vettem én is 3M szalagot ahogy javasoltad, ez tényleg tökéletesen leszed mindent. Nem is pazaroljuk el másra. :)

Én úgy gondolom ha a Nokia nem spórolt volna a szivacs vastagságán és talán a minőségén (de valószínű nem tudatos volt) akkor talán nem jutna be ennyi kosz a kijelzőhöz.
Tettem egy vékony ragasztócsíkot a telefon kijelzőjére a billentyűzet közvetlen fölötti részére, hátha segít egy kicsit jobban tömíteni, majd kiderül.

Az összerakásnál az előlap pöckök eléggé erősen befelé állnak ezért kicsit szenvedős a helyére illeszteni úgy, hogy nehogy megsérüljön bármi is.

Tulajdonképpen nem nyűg a takarítása, de meglenne nélküle az ember.

[ Szerkesztve ]

(#49) SupaCow


SupaCow
tag

Jó írás köszönöm.

Még garis a készülékem, de nem akartam vacakolni velük.
10 perc alatt megvolt.

f: @geboleather

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.