Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Márton


Márton
nagyúr

tudom, mindenkit megőrjítek a kérdéseimmel, de
egy javas progi pl. msn mehet a háttérben is?
chat közben tudok bejövő hívást fogadni? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#802) csab2 válasza Márton (#800) üzenetére


csab2
veterán

Be lehet állítani, hogy automatikusan megnézze az e-maileket. A legkisebb beállítható idő 5 perc, a legnagyobb 6 óra.
Az e-mait nem lehet kirakni aktív készenlétbe.

Háttérben csak a zenelejátszó futhat.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#803) Márton válasza csab2 (#802) üzenetére


Márton
nagyúr

és a főoldalon mutatja ha érkezett mail?
tehát nem az aktív készenlétben.
ott gondolom sms-t, mulaszott hívást jelzi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#804) csab2 válasza Márton (#803) üzenetére


csab2
veterán

Természetesen mutatja. Ugyanúgy jelzi, mint az sms-t. Sipákol is azon a hangon, amit beállítasz. A lényeg, hogy pont ugyanúgy jelzi, ha e-mailed jött, mintha sms-ed. Ezen a téren nagyon jó a telcsi, hidd el.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#805) Márton


Márton
nagyúr

No, megvan nekem is a készülék 1-2 óra ismerkedés után a még meg nem oldott problémáim:

első és rettentő idegesítő, hogy 10 mp után elalszik, holott már kikapcsoltam az alvó és az energiatakarékos üzemmódot is. Mit kell még kilőni? egy sms-t nem tudok normálisan így elolvasni.

Hol tudom beállítani az email ellenőrzések idejét? És akkor ehhez mindig el kell inditanom az alkalmazást, vagy ez indul együtt a telcsi bekapcsolásával?

JAVA alkalmazást (ebuddy) bluetoothon átküldtem, de nem jelent meg az alkalmazások listában, helyette a Galériából tudom elinditani. Ez így normális?

20MB-os mobilnet csomagom van, valahol meg tudom nézni hol járok forgalomban?
Ha alapból nem, esetleg létezik ilyen javas alkalmazás? Tudom, hogy küldenek sms-t ha közeledek a végéhez, de jó lenne mindig tudni..

hirtelen ennyi, köszi! :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#806) Petya199002


Petya199002
csendes tag

Ez a teló 1 szemét hulladék Sams L700 is jobb pedig az is egy ... :W

(#807) Márton válasza Petya199002 (#806) üzenetére


Márton
nagyúr

csak ezért regisztráltál vagy máshová is írsz okosságokat? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#808) Márton válasza Márton (#805) üzenetére


Márton
nagyúr

próbálok üzenetküldőt feltenni a készülékre de pl. a fring ezzel fogad

"previous download version not compatible
a tel. dátuma alapján a tanusitvany ervenytelen"

pedig legfrissebb letöltés, tel. dátuma helyes, és 3120c ott van a supported listán.
ilyenkor mi van? megy valakinél? próbáltam dátumot 2 évvel vissza, de akkor sem kapcsolódik.

10 sec probléma?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#809) Márton


Márton
nagyúr

up!
pedig mennyi embernek van ilyen telója! :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#810) Márton


Márton
nagyúr

hát a legfrissebb 10-es firmware-rel is elalszik 10 sec után.
Ez mást nem zavar? 2600c miért tud fél percig várni?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#811) csab2 válasza Márton (#810) üzenetére


csab2
veterán

De, engem is rohadtul zavar. Igaz, csak egy alkalmazásban, de ott nagyon. Opera Minivel szoktam kicsit netezni rajta vonatozás közben, és ott megőrjít, hogy állandóan kikapcsolja a kijelzővilágítást.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#812) csab2 válasza Márton (#805) üzenetére


csab2
veterán

Az e-mail ellenőrzés idejét az egyes postafiókok beállításánál tudod megadni. Ha tehát be van állítva több is (pl. vipmail, freemail, pannonmail, stb.), akkor azokra külön-külön meg tudod adni, hogy milyen időközönként elllenőrizze. Menü-Üz.kezelé-Üz.beállítások-E-mail üzenetek-P.fiókok szerkesztése. Itt kiválasztod azt a fiókot amit állítani akarsz, majd "Módosít". Itt pedig a "Beállítások letöltése" menüben kell a "P.fiók friss.időköze" alatt megadni, hogy milyen gyakran ellenőrizze a leveleket. Itt sok más dolgot is megadhatsz. Pl, hogy csak a fejléceket töltse le (ajánlott!) vagy a teljes levelet egyből, stb.

A telepített alkalmazásokat később is át teheted ahová csak akarod. Ráállsz az alkalmazásra, majd "Opciók"- "Áthelyezés". Ez után ki kell választani a célmappát és "Áthelyez". Arra vigyázz, hogy ha másik mappába akarod tenni, akkor a mappákat elöbb "Opciók"-ban nyisd meg, mert a középső gomb ilyen kor nem belép egy mappába, hanem egyből áthelyezi az alkalmazást.

Menü-Napló-Cs.alapú szám. Itt mutatja az adatforgalmadat. Célszerű ezt számlazáráskor nullázni, és akkor mindig pontosan látod, hol tartasz. Jut eszembe, nekem most kell nulláznom!

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#813) Márton válasza csab2 (#812) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, engem is főleg Opera közben zavar a dolog, de akkor is ha csak szimplán elgondolkozom 5-6 mp-re egy sms olvasása közben. Miért nem lett ez 30sec ahogy 2600-nál tették? És mit csinál most akkor az Alvó mód BE/KI opció? Semmi változást nem tapasztalok.

Email ellenőrzés megvan! Ha óránként-re állítom, akkor minden kerek órában ellenőrzi? Vagy mihez képest? Nekem az jó lenne, hogy bekapcsolástól számítva, de rögtön bekapcsolás után is ellenőrizze, mikor felébredek..

A számláló nullázás lehetne még automatikus, megadott havi dátum alapján, így nagyon kell rá figyelni. De legalább van..

Írtam mailt a nokianak hogy állítsák már nagyobbra ezt a 10 másodpercet. Tegyétek meg ti is, ha sokan szólunk biztos megcsinálják! Nem lehet firmware-t hackelni? Csak azt az egy értéket kéne átírni egy picivel nagyobbra.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#814) csab2 válasza Márton (#813) üzenetére


csab2
veterán

"És mit csinál most akkor az Alvó mód BE/KI opció? Semmi változást nem tapasztalok."

Engem az zavar, hogy még túl is bonyolították azzal, hogy van "Alvó mód" is és "Energiatakarékos mód" is. Bőven elég lett volna az egyik is. Egyébként számít, mert pl. kikapcsolja a kijelzőt (nem csak a világítást veszi le!). Egyszer próbálgattam, hogy mi a különbség ha csak az egyik vagy csak a másik van bekapcsolva, de feladtam. Mivel az általad is említett világítás lekapcsolására nincs hatással, mind a kettőt bekapcsolva használom akku kímélés céljából.

"Ha óránként-re állítom, akkor minden kerek órában ellenőrzi? Vagy mihez képest?"

Passz.

"Nem lehet firmware-t hackelni?"

Biztosan nem. Ilyenről még nem hallottam.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#815) Márton válasza csab2 (#814) üzenetére


Márton
nagyúr

én úgy vettem észre hogy alvó módban is csak jól lesötétíti a kijelzőt (de azért valami látható), meg ha kikapcsolom a módot, akkor is ugyanennyire lesötétíti.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#816) csab2 válasza Márton (#815) üzenetére


csab2
veterán

No igen. Mivel kétféle mód is van (szerintem egyébként tök feleslegesen), a fene sem tudja, hogy melyik ki-be kapcsolásával mi is történik pontosan. Egy azonban biztos (mivel most is így használom a telót): ha mind a két mód be van kapcsolva, akkor egy idő után lekapcsolja a kijelzővilágítást. Ilyenkor még látható halványan a kijelző, ha úgy esik rá a fény. Még egy kis idő után lekapcsolja a kijelzőt is, és ekkor csak egy világosabb sáv látszik, amin az idő és a dátum, valamint az elmulasztott események láthatók. Újabb 10-20 mp után TELJESEN kikapcsol a kijelző.

Szerk. 1.: Ja, mindez csak a főképernyőn van így. Ha a menüben vagy, akkor csak a kijelzővilágítást kapcsolja le. Tehát energiatakarékossági szempontból célszerű mindig a piros gombbal kilépni (pl. a zenelejátszóból). Egyébként ez az automatikus billentyűzárra is igaz (tehát csak akkor kapcsol be, ha a főképernyőn vagy).

Szerk. 2.: Egyébként hogy tetszik a telefon?

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#817) csab2 válasza csab2 (#816) üzenetére


csab2
veterán

Ráadásul ha az "Alvás mód"-ot kapcsolom be, akkor is azt írja, hogy "Energiatakarékos mód bekapcsolva". Eléggé vicces. Teljesen felesleges ezt két menüpontba rakni, még a Nokia is belekavarodott.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#818) csab2


csab2
veterán

Nos, kipróbáltam. A lentiek az alapképernyőre vonatkoznak.
Tehát:
1. Mindkét mód kikapcsolva: a kijelzővilágítás lekapcsol, de a kép halványan látható. Tehát a kijelző működik.
2. Energiatakarékos mód bekapcsolva, alvó mód kikapcsolva: kijelzővilágítás lekapcsol mint az előbb, de egy idő után megjelenik a már említett szürke sáv a dátummal, idővel, elmulasztott eseményekkel. Ez a sáv vándorol. Ilyenkor sincs kijelzővilágítás és csak a sáv látszik halványan de folyamatosan.
3. Energiatakarékos mód kikapcsolva, alvó mód bekapcsolva: kijelzővilágítás lekapcsol, mint az 1. pontban, majd egy idő után teljesen lekapcsol a kijelző (tehát a sáv sincs).
4. Mindkét mód bekapcsolva: 2. és 3. kombinációja (ld. előző hsz.)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#819) Márton válasza csab2 (#818) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi a tesztet, kb. én is ezt tapasztaltam pár nap használat után.
Ergo a 10mp-es elsötétülés sehogyan nem iktatható ki, de még csak 20-30-ra sem állítható, pedig azzal már kibékülnék. A gombnyomogatással meg az a baj, hogy mindig valami funkciója is van, pl. tovább scrolloz egy weboldalon, pedig én csak a fényerőt akarom visszahozni. Nyomogassam a hangerőt?

Hogy tetszik a készülék? A fentieken kívül egyre jobban.
Kicsi, könnyü, szép a hangja, jó a zenelejátszója, fogadja az email-eket.
Apropó email: freemail-es címet nem tudok kézzel beállítani, mert azt írja kapcsolódáskor hogy nem sikerült, próbálja később újra. Port, szervernév, bej. infók minden helyesen megadva és nem tud csatlakozni. Holott, ha a beállítási varázslót használom a freemail-re akkor müködik szépen, csak ezzel a verzióval az gondom, hogy nem engedi átnevezni magát, és mivel 2 freemailes cimet szeretnék használni, mindegyiknek ezt a nevet adja.
Hogy állítsam át, vagy miért nem megy a kézzel beállított kapcsolat?
(van egy másik saját, nem freemail-es cimem is, azzal semmi gond manuálisan sem!)

még egy kérdés: ha egy sms-ben webcimvan, és meg akarom nyitni akkor ugye opciók/adatok/web. Na itt hogy lehet megoldani hogy ne az alap böngészője induljon, hanem az opera mini, ami sokkal jobb?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#820) csab2 válasza Márton (#819) üzenetére


csab2
veterán

Az SMS-ben való keresgéléskor valóban a beépített böngésző indul el ezen nem lehet változtatni. Viszont a kérdéses webcímet másold ki majd indítsd el a Minit és ott a webcím megadásnál illeszd be! Nem tudom, hogy működik-e, most jutott eszembe. A beállított postafiókokat utólag is at lehet nevezni nem? Szépen a varázslóval megcsinálod és utána átnevezed. Örülök hogy tetszik a teló!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#821) Márton válasza csab2 (#820) üzenetére


Márton
nagyúr

Épp ez az, hogy nem, nem tudom átnevezni utólag.
Hiába írom be a Saját névhez az adatot, ha kilépek, a menüben megint csak "freemail" felirat fogad. És ugye kettő is van belőle :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#822) Márton


Márton
nagyúr

milyen azonnali üzenetküldőt használtok rajta?
nekem a Fring mini lenne szimpatikus mert msn és skype-ot is kezel,
de sehogysem tudom elinditani, kompatibilitási problémái vannak.
eBuddy elindul, msn partnerekkel tudok chat-elni, de pl. egy képküldési
parancs után valami javas hibaüzenettel kilép :(

Nincs egy normális progi erre a jó telóra? :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#823) csab2 válasza Márton (#821) üzenetére


csab2
veterán

A "Saját név" az biztosan nem a fiók neve. Szerintem az a te neved. Nekem mondjuk eddig semmi nem volt, most próbaképpen beírtam, hogy "abba" és nem bírom törölni. :) Úgyhogy beírtam a saját nevem.

Úgy látszik, hogy utólag nem lehet elnevezni a postafiókokat.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#824) Márton válasza csab2 (#823) üzenetére


Márton
nagyúr

A manuálisan beállítottat át lehet nevezni, rögtön az első mező: Postafiók neve.
De mint irtam valami nem stimmel, nem kapcsolódik, pedig minden adatot jól adok meg. Esetleg beírjam ide?

Ha meg varázsló, akkor rögtön az első beállítási lehetőség a Saját név.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#825) Márton


Márton
nagyúr

még egy kérdés:
hogy tudok hangfelismeréssel hívni egy kontaktot,
vagy utasítani valamire a telefont? pl. rádió, mp3 léptetés.
Úgy tudom lehet, a tanítást már megtaláltam, de magát
a funkciót hogy kell használni??

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#826) danu23


danu23
csendes tag

Tud valaki abban segíteni, hogy hogyan lehet Nokia maps-et tenni rá?

Van S40-alá való változata,de nem találom sehol, ahonnan letölthetném.

Mi a csapatmunka lényege? Mindig van kit hibáztatni!

(#827) csab2 válasza Márton (#824) üzenetére


csab2
veterán

Igen, én is így értettem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#828) csab2 válasza Márton (#825) üzenetére


csab2
veterán

Az alsó hangerő gombot hosszan nyomd meg.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#829) csab2 válasza danu23 (#826) üzenetére


csab2
veterán

Amikor legutóbb néztem, nem volt rá Maps. :(

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#830) Márton válasza csab2 (#828) üzenetére


Márton
nagyúr

ahh, köszi!
és ez le van írva a kézikönyvbe? nem találom

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#831) csab2 válasza Márton (#830) üzenetére


csab2
veterán

Nem tudom, most nincs itt a kézikönyv.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#832) Riuko


Riuko
senior tag

Sziasztok!

ha a hálózat elérést 3G-ről átrakom GSM-re, (mivel csak telefonálásra használom) akkor brutális módon megnő az üzemidő. 3nap napi 20 perc beszélgetés, 22-09-ig kikapcsolva még mindig telit mutat a töltésjelző! Miért van ez így?
3G-n sok helyen alig volt térerőm, pl.: Tesco-ból alig tudtam telefonálni, GSM-re állítva mindenhol full térerőm van és a hangátvitel is tökéletes.
Valaki tapasztalta már ugyan ezeket?
Nagyvárosban lakom az alföldön, pannon a szolgáltatóm.

Köszi a válaszokat előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#833) VD válasza Riuko (#832) üzenetére


VD
őstag

A 3G a gyorsabb adatátvitel miatt több áramt zabál a telefontól. Magyarul teljesen normális, hogy GSM/GPRS/EDGE-n használt telefon tovább bírja egy feltöltéssel, mint egy 3G/HSDPA hálózaton működő telefon.
A pannon 3G lefedettsége egy rakás.... Anno elkezdték állat módjára nyomni az EDGE-t, mint mobil szélessáv. Már akkor röhögött rajtuk a szakma. De észbe kaptak és elkezdték fejleszteni a 3G hálózatot, de akkor már késő volt, mind a T, mind Voda messze lelépte ezen a téren őket.

[ Szerkesztve ]

(#834) Márton válasza VD (#833) üzenetére


Márton
nagyúr

"Anno elkezdték állat módjára nyomni az EDGE-t mint mobil szélessáv"
Nekem az edge is csiga lassú, pedig megyeszékhelyen vagyok.
Opera minivel olyan 4-5k-s sebességgel jönnek a magyar oldalak.
Ez normális? Lennt kiirja hogy 50k a teljes, és lassan kúszik jobbra a csík, legalább 10sec kell neki. Az edge ilyen 40-50kbps-ot tudna csak?
3G-vel már 5-6 sec alatt töltődik. Hát az sem túl fényes.

Pannon.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#835) csab2 válasza Márton (#834) üzenetére


csab2
veterán

Elméletei letöltési maximum sebességek:

GPRS - 114 kbit/s
EDGE - 237 kbit/s
3G - 349 kbit/s

Ezt a valóságban meg sem lehet közelíteni. Ezek csak a technológiából adódó elméleti max határértékek. Ráadásul bármilyen letöltési sebességet csak nagyobb méretű fájlok letöltésével ajánlott mérni. Az internetes sebességmérők is egy nagyobb méretű fájlt töltenek le és fel, és abból számolnak. Az Opera Mini pedig kis méretű adatcsomagokat tölt le.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#836) Márton válasza csab2 (#835) üzenetére


Márton
nagyúr

aha, nyilván nem fogom a maximumot elérni, de azért köszönőviszonyban lehetnének az értékek :)
létezik mobil böngészőkböz sebességmérő, mint a speedtest.net?
csak az gondolom jó nagy fájlt használ, amivel egyből kimerítené a 20megás csomagom :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#837) Márton válasza Riuko (#832) üzenetére


Márton
nagyúr

"még mindig telit mutat a töltésjelző! Miért van ez így?"
aztán lehet, hogy hirtelen a felére fog esni :(

Ha 3G-n nincs térerő, akkor nem próbálkozik a GSM-mel?
Azt hittem ez csak adatforgalomra értendő, a beszéd is 3G-n megy?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#838) Riuko válasza Márton (#837) üzenetére


Riuko
senior tag

Még most is tele van :)
Ha ilyen telód van akkor próbáld ki te is.
Előző készülékem, E51 volt(meghalt :( ) ott is észrevettem ezt, csak nem ilyen mértekben.
Azt tudom mondani, tessék kipróbálni meg fogsz lepődni.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#839) Márton válasza csab2 (#835) üzenetére


Márton
nagyúr

na, kipróbáltam blútyúk betárcsázós nettel a laptopon.
50kbyte-ot tudok kipréselni ftp-n a telefonból 3G-vel.
Nem tudom ez jelent-e valamit, tehát ez a max, vagy a kékszabványom tud csak ennyit?
teló a gép mellett.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#840) csab2 válasza Márton (#836) üzenetére


csab2
veterán

Nos jól mondod, a valóságban köszönőviszonyban sincsen az elméleti határérték a valóstól. De ez így normális.
Telefonokra nincsen letöltésmérő.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#841) csab2 válasza Márton (#837) üzenetére


csab2
veterán

Ha a telefon 3G-n van a beszéd is azon megy. Ezért nem tudsz telefonálni, ha nincs 3G térerő. Van azonban duál mód a telefonban. Na ez az, hogy átáll GSM-re ha nincs 3G. A 3G-t csak akkor célszerű használni, ha netezni akarsz, mert fogyasztja az akkut. OperaMinihez sem kell szerintem 3G, mert nem jön ki a sebességbeli előny amiatt, mert kis fájlokat tölt.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#842) Riuko válasza csab2 (#841) üzenetére


Riuko
senior tag

"Van azonban duál mód a telefonban."

Ebben a telefonban?

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#843) danu23 válasza Riuko (#842) üzenetére


danu23
csendes tag

Igen,ebben a telefonban is van rá mód, hogy dual módban legyen:

[I]Menü/Beállítások/Telefon/Hálózati mód -------> kettős mód[/I]

Mi a csapatmunka lényege? Mindig van kit hibáztatni!

(#844) Márton


Márton
nagyúr

igen, köszi az infókat!
akkor a 3G csak videótelefonálásra lenne hasznos, de arra meg nem használom..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#845) Riuko válasza danu23 (#843) üzenetére


Riuko
senior tag

OK , igazad van, csak ha kettős módban van, akkor a 3G az elsődleges prioritású. :Y
(már ahol van 3G...)

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#846) Márton válasza Riuko (#845) üzenetére


Márton
nagyúr

nade akkor ez volt a gondod a tecsóban?
Hogy fixen 3G-re volt állítva, és csak azon próbálkozott?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#847) Riuko válasza Márton (#846) üzenetére


Riuko
senior tag

Nem.
Kettős módon volt gyárilag a teló, csak amíg talál 3G-s hálózatot addig azon próbálkozik, ha gyenge is a térerő.
Nics az, hogy 1 "pálca" és uzsgyi GSM-re :)

Lényeg a lényeg, 4dik napja megy este kikapcsolva 3/4-ig van a töltöttségjelző.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#848) k850 válasza csab2 (#841) üzenetére


k850
addikt

Szia csab2! :) ”OperaMinihez sem kell szerintem 3G, mert nem jön ki a sebességbeli előny amiatt, mert kis fájlokat tölt.” Én úgy tapasztalom, hogy kétszer olyan gyorsan tölt be 3G-én az Opera Mini, de valamikor így is lassúnak találom. Én inkább, ha nem fontosak a képek azt kapcsolom ki, hogy gyorsabb ill. gazdaságosabb legyen. Szerintem nagyon is kell az Operához 3G. A másik, sokszor olvastam már, hogy úgy rémisztgetik az embereket 3G-től hogy leszívja az akkut mint egy vámpír, hát ezt sem tudom megerősíteni nekem mióta a lakhelyemen elérhető a 3G, nem tapasztalok üzemidő csökkenést, amikor 4 órát nettezek a mobillal, közben Mp3 hallgatok az igen zabálja az akkumlátort. De nem a 3G a fő hibás, ha nem a kijelző. Biztosan több energia kell a széles sávú szolgáltatáshoz, ezt nem vitatom, de a kijelző ill. a kihangosított zene sokkal több áramot, fogyaszt mit 3G rádió forgalmazás. :K

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#849) Márton válasza k850 (#848) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor ezért ez a rövid, kikapcsolhatatlan 10sec-es elsötétedés :W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#850) csab2 válasza k850 (#848) üzenetére


csab2
veterán

"Én úgy tapasztalom, hogy kétszer olyan gyorsan tölt be 3G-én az Opera Mini"

Én viszont nem tapasztaltam jelentős eltérést. De valószínűleg ez is sok mindentől függ (helyszín, szolgáltató, hálózat leterheltsége, stb.), úgyhogy természetesen nem vonom kétségbe a szavaidat. Az biztos, hogy nekem nem éri meg bekapcsolni a 3G-t ha OperaMini-zek, mert azt általában vonaton szoktam, ott meg nincs 3G.

"a kijelző ill. a kihangosított zene sokkal több áramot, fogyaszt mit 3G rádió forgalmazás."

Ezt senki sem vitatta. Az is tény azonban, hogy a 3G több energiát vesz igénybe mint a sima GSM. Tehát ha valaki ugyan úgy és ugyan annyit használja a telefonját 3G-n és GSM-en, az utóbbin biztosan tovább bírja az akksi.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.