Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A Meizu m6 linkjéből lemaradt egy "l" betű a végéről, így nem jó a hivatkozás :)

Egyszerű telefon, mint egy százas szeg, de LG, Nokia nagyon nem tudja eltalálni az ár/érték arányokat eddig.

[ Szerkesztve ]

(#2) #81733120


#81733120
törölt tag

Jó teszt lett. :R

Nekem maga a készülék külsőre nagyon tetszik, ráadásul elég kompakt is. Az Android Go szintén szimpatikus számomra. Már csak egy jó árcédula kellett volna rá, mert így elég sok riválisa van a készüléknek.

(#3) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Ha tényleg lehet kapni Nokia 1 áron Xiaomi Redmi 5A-t, akkor ennek a telefonnak létezésének az értelme már meg is szűnt.

Egyébként ez a szolgáltatóknak lesz jó, amikor a 30.000-es mobilt rá fogják sózni a laikusokra jó pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#4) ghiottone


ghiottone
nagyúr

30.000 forint sok érte. Nem sokkal efölött már ott a Nokia 3 is, ami jobbnak tűnik (van egy a polcon és annyira nem rossz, ha helyén kezeljük az árát és a tudását). + ugye a teszt végén sorolt készülékek.
A Nokia 1-nek és az android go-s telefonoknak 20 ezer forint alatt látnám értelmét.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#5) atike


atike
nagyúr

Ne lefelé lépegessenek már hanem felfelé.... :U

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nem teljesen értem a tetszik pleccsnit, ha ennyira okádék lassú akkor hogy kaphat pleccsnit? 4mp a billentyázetig, nem azért de ez egy 15 ezer Ft-os telefonnál is necc, 30 ezer meg röhej. Ipari hulladék.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) opr


opr
veterán

Egeszen addig ugy gondoltam, hogy ez egy nagyon korrekt kis keszulek, amig az ara le nem lett irva.
30 Matyi? Ez? Meg kezdoarnak is rohejes.
Kartyasan 10, barmilyen elofizu melle ingyer-telefonnak tokeles lenne, igy nevetseges. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) Ádám16 válasza opr (#7) üzenetére


Ádám16
addikt

Kártyásan 10k... Meg persze, 3 pálcás ne legyen a búcsúsban?
30 sok érte, 20-25-öt reálisnak tartanék, de ilyen hardverszinten lévő telefont soha nem tudnék használni. Cégesnek se.

(#9) #81733120 válasza .Szaki. (#3) üzenetére


#81733120
törölt tag

A Redmi 5A és a Note 5A tudtommal van a Telenornál, így aki Telenoros, annak érdemesebb inkább olyat venni, mint ezt. Ha meg Stock Droid kell, akkor házon belül is van rivális, meg még ott vannak a Moto-k is.

(#4) ghiottone: "30.000 forint sok érte. Nem sokkal efölött már ott a Nokia 3 is, ami jobbnak tűnik (van egy a polcon és annyira nem rossz, ha helyén kezeljük az árát és a tudását)."

+1

Saját maguknak állítanak konkurenciát, a kettes esetében, és most itt, az egyes esetében is. Ezt talán azoknak éri meg megvásárolni, akik ragaszkodnak a kis mérethez. A Nokia 2-nek meg tényleg nincs létjogosultsága, gyenge hw, és rárakták a normál Nougátot/Oreot.
Szóval házon belül, ilyen árkategóriában a 3-as a legjobb.

(#7) opr: Az én szolgáltatómnál (Telenor) a 2-es 12-ért vihető flottásban, ez akkor kb. mennyi lesz? 5k? :DDD Annyiért végül is nem lenne rossz, persze ha elviseli az ember a lassúságot.

[ Szerkesztve ]

(#10) helixP válasza .Szaki. (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek, ennek a léte nem igazolt Xiaomi, Meizu stb. mellett.

(#11) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Nem tudom ennyi pénzért értelmezi ezt 2018-ban...

(#12) opr válasza Ádám16 (#8) üzenetére


opr
veterán

Szerintem meg a 20k is erosen szajhuzgalas kategoria ennel a telefonnal, de kartyafuggetlenul, markaboltbol veve 20k-ra azt mondanam, hogy korrekt. De ahhoz is az aranak az 1/3-at el kene veszitenie, ami szvsz nem realis.

Amugy mas tema, illetve nem csak neked, de a cserelheto akksi/lapttinthato, fillerekert cserelheto puha, jo fogasu (pl meg az eredeti htc desire-fele) hatlap visszaterhetne a legalso kategoria felett is, legalabbis En tudnam dijazni. Persze, tudom, soha nem lesz ilyen, mert +2mm-t jelentene vastagsagban, nem lehetne kamu-vizallo, es meg a kava is none valszeg 1mm-t alul-felul, amitol ugye az atlagjoska kavahuszar feje spontan ketterobban, es sajnos Ok teszik ki a vevok kb 90%-at.

Roaming #9:
"Annyiért végül is nem lenne rossz, persze ha elviseli az ember a lassúságot."
Engem ket fajta telefon erdekel altalaban. A legalja meg a legteteje.
A teteje azert, mert azokat jo hasznalni, raadasul 2-3-4 evig kitart (amig az akku birja) es boven eleg.
Az alja meg azert, mert nagyon jo "burner phone"-nak (mi erre a magyar kifejezes? :F ). Ertsd: Ha online hirdetek valamit, vagy epp raveszem magam es aktiv allaskereso valik belolem, akkor ezt a telefonszamot rakom ki. Amig magyarorszagom eltem nem csinaltam ezt, mindent egy szamrol inteztem, hiba is volt, soha tobbe, az osszes telefonszamom hasznalhatatlanna valt ket even belul. Szoval kell +1 kartya, amiert nem kar, es ennek a kartyanak pedig kell egy olyan telefon, amin csak telefonalni meg sms-t/mailt irni, esetleg egy kapott linket megnyitni nem faj, es erre az ilyen tokeletes. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) aelod


aelod
veterán

Az általános rendszersebesség egészen elfogadható, viszont alkalmazásváltást követően már egy darab böngészőlap is boldogan újratölt, a billentyűzetre pedig átlag 4 másodpercet kell várni, míg méltóztatik felbukkanni. Ezen kívül viszont teljesen vállalható.

Már ne is haragudjatok kedves tesztelők de ez így ebben a formában nem, hogy teljesen vállalható hanem egy ipari hulladék. Ezekkel a dadogásokkal találkozik az ember a dobozból kivéve akkor fél év múlva mi lesz? Megmondom, kuka!

Ráadásul még csak nem is mondanám a képességeihez mérten olcsónak ezt az egész szettet.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) total90


total90
veterán

Maradjunk annyiban, hogy ennyiért van jobb :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) raziel01 válasza aelod (#13) üzenetére


raziel01
veterán

+1
5 ezer Ft-ot nem adnék érte. Gyereknek se venném meg annyira semmire való.

(#16) aelod válasza raziel01 (#15) üzenetére


aelod
veterán

+1
Borzalmas. Ez az android go felület sem győzött meg. Igazából lehet, hogy az elavult SoC miatt lehet ekkora laggos működés. Ha már csak egy S425-öt tesznek bele 2gb rammal máris értelmezhetőbb az egész csomag.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Kapunk végre választ arra hogy ez a szutyok miért kapott tetsziket? 30 ezerért ha nem robban fel akkor már jár az instant pecsét? Komolyan érdemes lenen átgondolni ezt a plecsnizést a továbbiakban, ha ennyire nincs értéke. :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) judas13


judas13
addikt

Fele ennyiért sem kéne. Ismerve ebben a 30 ropi környéki árkategóriában a vele indulókat meg pláne nem.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#19) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ezt ingyen kellene osztogatni a benzinkutaknál feltöltős kártyával,tankolás mellé...mert ennyit nem ér.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#20) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

maradt még Lumia 520 panel raktáron? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21) balaaazs


balaaazs
senior tag

Jajj, jajj, viszik még az ilyet egyáltalán? Sok használhatóbb telefont találni ennyiért a hardverapron...

¯\_(ツ)_/¯

(#22) icp1970


icp1970
senior tag

Ez a szappan tartó forma kinek jön be a Nokia szerint?

(#23) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Akinek ez ennyiért jó, az meg is érdemli.

(#24) kbyte1024


kbyte1024
addikt

4mp egy billentyűzet? Ne már:)) kb egy rakat kaka az egész:))ezert nulla forintot se szabad adni!

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#25) BalanceR


BalanceR
addikt

Mintha egy 5-6 évvel ezetötti cikket látnék...
A 480 x 854-es kijelző, 1GB RAM, elavult SOC , "szappantartó" design...
Kártyás csomagban 6999FT-ért talán elmenne elhagyós, kirándulós, fesztiváltelefonnak, de így ennyiért :N

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#26) christprhrdv


christprhrdv
tag

Én értem, hogy olcsó, de azért csak van (lenne / lehetne) belőle bevétel is, ha... miért nem lehet legalább az Android GO-t optimalizálni?

Tudom, nem összehasonlítható egy az egyben, de azért gondoljunk bele a Win7 rendszerkövetelménye:
- 1GHz CPU
- 1GB RAM (32bit)
- 2GB RAM (64bit)
Az XP-jé valamivel kevesebb...

Az is világos, hogy az OP-rendszerek és a processzorok is teljesen másak, meg a Win7 is ezen a konfigon lassú. De, ha ebben a telefonban 4 magos proci van és nem DDR1 RAM és Direct 3D 11-et is támogató GPU, meg ha nem is a leggyorsabb, de azért akkor is SSD (ami a HDD-knél biztosan gyorsabban olvassa be a kisméretű fájlokat), akkor miért nem működhet egy OP-rendszer ezen megfelelően kényelmesen-gyorsan? Még a kijelző felbontása is kevesebb, mint 1024x768!

A nem érintős Symbian is fürge volt (persze tizedennyi funkció nem volt bent, mint a mai mobilokban). Csak azt mondom, hogy nem volt lassabb csak azért az S40-eseknél, mert "igazi(bb)" OP-rendszere volt.
Az meg nem tűnik jó kifogásnak, hogy annyi féle hardver van. Miért, a Windows OP-rendszereket futtató gépek talán kevesebb gyártó hardverével kerülnek össze?

[ Szerkesztve ]

(#27) Depression


Depression
veterán

(#28) balaaazs válasza Depression (#27) üzenetére


balaaazs
senior tag

A kettesnek legalább a kinézete vállalhatóbb volt.

Egyébként ez egy nostradamusi idézet a múltkorból? :)

szerk.: leesett :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#29) helixP válasza Depression (#27) üzenetére


helixP
nagyúr

Aztán a végén meg "tetszik" ...

(#30) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Káva Király. ;]

Persze, nem vártam keretnélküliséget, de azért ez elég durva... :))

Samsung Galaxy A54

(#31) helixP válasza helixP (#29) üzenetére


helixP
nagyúr

És most látom, hogy a Redmi 5A-is "Tetszett" :) Hát ez fantasztikus.

(#32) balaaazs válasza Viktor0610 (#30) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ennyiért örülj, hogy van a káva mellett kijelző is :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#33) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

Notch miért nincs?😋

(#34) Viktor0610 válasza pauliboy23 (#33) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert akkor már mínuszba ment volna a kijelző/előlap arány... ;]

Samsung Galaxy A54

(#35) moleculez válasza Viktor0610 (#34) üzenetére


moleculez
veterán

Jujjj😂

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36) D013


D013
aktív tag

Két dolog jutott eszembe a cikk olvasásakor:
1.) olyan érzésem volt mintha egy időutazáson vennék részt kb 2011 vége - 2012 elejére. a Formaterv, a felbontás, a cserélhető akksi/hátlap....de,
2.) jön is a második pont hogy ez a hardver ugye 4 magos proci és a siralmas Mali-T720MP2 akkoriban abszolút csúcs lett volna, gondoljunk csak egy Galaxy S3 hardverére: Exynos 4412 (quad core + Mali400Mp4)-
Ha józan ésszel belengondolunk, hogy akkoriban Android 4.1-4.2 környékén elfogadhatatlan lett volna egy ilyen lassú rendszerműködés egy flagshipen, akkor ennek fényében valamit nagyon elrontottak az Android GO-n, mivel pörögnie kellene ezzel a low-low endnek minősülő hardverrel. Jah és ugyanúgy 1 Gb ram.
Tudom, mai szemmel nem nézne ki jól és olcsó hatást keltene pl egy 4.4 Kitkat, de pont egy ilyen rendszerigényű OS-nek kellene lennie egy Go-nak, hogy akár kicseszett 512Mb rammal is tudj navigálni, mert volt egy kor amikor ez azért elég volt.

(#37) aelod válasza D013 (#36) üzenetére


aelod
veterán

Pont ezért írtam, hogy ez az android go nem győzött meg. Semmilyen szinten. Mi értelme van akkor így ennek? Adtak a sz*rnak egy pofont. Ha tényleg kevesebb erőforrást igényel a rendszer mégis naprakész a biztonsági frissítésekkel akkor miért nem tud operálni egy gyenge hardweren? A leírásokból komolyan mondom arra jutottam, hogy az ősrégi samsung minim reszponzívabb ennél a trágyánál 2.3.5-ös gyömbérkenyérrel...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#38) D013 válasza aelod (#37) üzenetére


D013
aktív tag

igen, egyértelműen parasztvakítás volt. Persze mi lett volna ha ezek a Go-s olcsó telefonok reszponzívak és pörgősek? Akkor a franc se venné meg az ugyanilyen gyenge hardveres DE 2 Gb ramos rendes androidos telefonokat, mert akkor azok lennének teljesren értelmetlenek/értéktelenek a az előbbiek fényében. Ki van ez találva. Jobban jár bárki ha Aliról berendel valami régi flagshipet, és tesz rá custom ROM-ot, 8.1, jó esetben 2-3 Gb rammal meg jobb SoC-al, fényképezővel.

(#39) .DLL


.DLL
veterán

Mondom már magamban így a teszt vége felé, ez egész korrekt telefon, (régen a ZTE Blade 1-el is milyen jól elvoltunk), még a hangminőség is jó, sokáig bírja, telefonnak tökéletes lehet, ez megér úgy 18-20 ezer Ft-ot. Aztán olvasom, hogy 30 ezres árkategória?
:Y

Szerintem is csak a GO lassítja be ezt a készüléket, már a lebutított android is túl sok egy pár évvel ezelőtti normális Androidot simán futtató hardvernek. Ha a Blade-en 3-4 másodpercet kellett volna várni a billentyűzetre az azért nem lett volna elfogadható, de tény, hogy egy Kelzsocaáék által optimalizált rendszer fut rajta, tehát ez annó tényleg megkapta a lehető legnagyobb figyelmet (ezt a két topik és kb. 100k hozzászólás is mutatja), ilyen szempontból ez a kicsike nem sok jóra számíthat.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40) Postas99


Postas99
senior tag

Mintha ezt a készüléket már egyszer kiadták volna másnéven:

[Galaxy Y]

Az is egy *kádék volt anno a maga nemében... Értem én hogy van a régi alkatrészekből ebből raktáron.. de akkor miért nem IOT cuccokat tolnak össze belőle... sokkal jobban el lehetne adni és olcsóbb is lenne...

De ez így hulladék..

(#41) darvinya


darvinya
titán

Önvédelmi készülék, mert eldobva fájdalmat tud okozni akit eltalál.
Vagy ismét bevezetődik tégla kifejezés mobilból.

Raktár szökevényről Tetszett plecsni sok pénzbe kerülhetet.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#42) prolad


prolad
őstag

Nem értem az árazást se a tetszett értékelést, már házon belül is ott van ennyiért a 2 vagy a 3 és mintha azoknál is az lett colna a végszó, hogy bőven van jobb a kategóriában. Ezt meg 15-20 körül kéne árulni, akkor talán.
Ha meg csak az a gond, hogy xiaomi, meizu nem kell, akkor ott a moto e4 stock droiddal ugyanennyiért.

(#43) joey04


joey04
titán

ez egy hulladék. ennek a kategóriának értelme nincs, hiába olcsó (nem), ennyire szar okostelefont nem lehet normálisan használni. ja és akkor még vn is fényévekkel jobb nála ezen az áron.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Viktor0610 válasza darvinya (#41) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jah.
NokiaAréna. :(((

Elképzelem, hogy AliceWake-et lefizették egy nokiás dobozzal.

(Amibe egy Nokia 1-et tettek... :)) )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#45) total90 válasza Viktor0610 (#44) üzenetére


total90
veterán

Tuti volt mellette egy tábla csoki, hogy legyen valami érték is ott :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Egy szó...Hulladék

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#47) Magnat


Magnat
veterán

Nokia 1 meg minekvan?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48) KFORboy


KFORboy
senior tag

Ez egy rakás szar és meg kellene büntetni a Nokiát a környezet szennyezéséért... Ingyen sem kellene ilyen telefon, de nem, hogy nekem de ellenségeimnek se kívánnék ilyen készüléket, pláne 30e HUF-ért...

Bármelyik Xiaomi kenterbe veri ilyen áron.

Nevetséges és undorító, hogy nem tudnak mit kezdeni a régi elavult alkatrészekkel, ezért ilyen hulladékokat hoznak létre, meg több száz ezres-milliós okos TV-kbe suvasztják... :(((

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#49) jeni


jeni
félisten

A szakértőnek nagyon tetszik! :Y
AliceWake
Ezt még Indiában sem veszik meg!
Pontosabban kutya sem venné meg,mert ezen több a NEGATÍV tulajdonsága mint a pozitív ,előnyös oldala. A gyártó részéről felesleges volt ezt megtervezni és legyártatni mert még az imázsán is ront ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#50) forgonati


forgonati
őstag

Tetszett, ezért a szarért? Nemár. Mi van a MA-val? Ez a telefon konkrétan semennyit nem ér. Van egy szint ami alatt már mindegy hogy 20 ezer vagy 10 ezer, ha annyira rossz használni akkor csak bosszúságot okoz, azért meg nehogy már fizessek egy centet is. Lennie kell egy minimumnak, amit ez a telefon nem üt meg. Innentől mindegy mennyi az ára, szerintem. A MA tesztelői meg nem tudom hol élnek.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.