Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apika


Apika
Közösségépítő

A karcsú lapátokból már rögtön sejteni lehetett, hogy csendes lesz...

(#2) #19617792 válasza Apika (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

a Noctuaból meg hogy aranyáron lesz. :DDD

(#3) Silentfrog válasza #19617792 (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

És ennyiért is meg fogják venni nagyon sokan. :)

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na valami ilyen légkavaró kéne nekem a HTPC-be :D csak basszus többe kerül a venti mint a ház... így lehet jobban járok, ha egy CM ventire akasztok pár ellenállást, és bekötöm 5V-ra ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) zapok


zapok
aktív tag

No igen,... csendes és drága - ez a Noctua!

Jó nekem a Swif és az AC, harmad, negyed ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#6) #19617792 válasza Silentfrog (#3) üzenetére


#19617792
törölt tag

pedig ennyiért egy raklapnyi Yate Loont veszek, 3.5-5V-ra kötöm és ugyanúgy ~0 hang. :DDD

(#7) Graphics válasza #19617792 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi :P , ez volt az én javaslatom is, én vettem Young Lin Tech-et.. hasonló sorsuk lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) tajcsi


tajcsi
senior tag

Durva az ára...vibrál egy ekkora venti? Én ilyet még nem hallottam...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#9) Silentfrog válasza #19617792 (#6) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én is előlapos ventiszabályzót használok occóóó ventikkel.
Jelenleg 3 darab 12 centis ventillátor megy 600-700 as fordulaton.
Kb ennek az egy venti árából kijött! :)

(#10) Graphics válasza tajcsi (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudnak semmit se tökéletesen kiegyensúlyozni, gyártástechnológiát kéne mindig csiszolni.

Emiatt szoktak gumialátéttel a rezgések/vibrációk ellen tenni így.

@Silentfrog: ezt én is eljátszottam, de sajna pl a gyári CM ventiket nem tudtam hallható alá szabályozni, egy Swif2-es meg néma volt mellettük

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Zodicus válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Zodicus
senior tag

Ebben biztos lehetsz. Szerintem nagyon jó ventillátorokat gyárt, nekem is csak az van :K

(#12) #19617792 válasza Silentfrog (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

én inkább az automatikus hőmérséklet szerinti szabályzást preferálom, vagy a fix szabályzást, de kinek mi. én lusta volnék tekergetni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) tajcsi válasza Graphics (#10) üzenetére


tajcsi
senior tag

HA jól van odaszorítva 4 csavarral a házhoz a venti biztosan nem vibrál..ha egy delta venti nem vibrál ez sem fog...mármint, gumik nélköl...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#14) Graphics válasza tajcsi (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ízlések és pofonok, mostanság már nem jellemző az odacsavarozás, finomabb megoldás a rezgéscsillapítás.

Főképp ha csúszócsapágyas ventiről van szó, ami egy idő után kikoptatja a létező/nem létező perselyt...
Drágább megoldásoknál meg mint látod van gumialátét.

Ha meg szimpla/dupla golyóscsapágyazás van ,az pedig időközönként igényli a karbantartást. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) tajcsi válasza Graphics (#14) üzenetére


tajcsi
senior tag

Hát ha már ízlések, azoka gumicsíkok elég rondán néznek ki egy PC házban :D

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#16) Graphics válasza tajcsi (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem hinném hogy fogod látni őket ,főképp ha be van szerelve :D
Főképp ha mondjuk 1-2db megy előre, egy meg mondjuk radiátorra :D

De tény az is, hogy kezdhetnék valamit a színnel, mert már a Thermalright is csinál valami G.I. Joe színű katonait. :D

Új színkombóval lehetne növelni az eladásokat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Brutál ventiket csinál a Noctua csak ne mind fosszínű lenne...

Rengeteg embert tántorít ez el! :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18) F34R válasza SkyS1gn (#17) üzenetére


F34R
nagyúr

inkabb az ara , hasonlokeppen tul vannak arazva a noiseblockerek is.

(#19) Silentfrog válasza Graphics (#10) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha nem adtad volna oda a Ninjaval a ventit akkor meg is oldódott volna a ventillátor probléma! :)

(#20) Rickazoid válasza SkyS1gn (#17) üzenetére


Rickazoid
addikt

Csak azokat, akik mutogatják a házuk belsejét vagy modderek és ez pont nem illik a kiválasztott színvilágba.
Szerintem amúgy a matt feketéhez pont jól megy, főleg ha az alaplap is hasonló színeket kapott..

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#21) Graphics válasza Silentfrog (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oda nagy lett volna, ahova most én "kértem építési engedélyt :D", meg egyben szeretem adni, főképp, ha úgy is érkezett, remélem jól teszi a dolgát.
HTPC Project.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) SkyS1gn válasza Rickazoid (#20) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát ha csak nem valami barna színekkel operál az user gépe, de ilyen színvilágú modokat ritkán látok...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#23) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Nézzétek részben egyet értek veletek abban, hogy ár/érték arányban nem éppen a legpreferáltabb a noctua. Ennek ellenére nem bántam meg, hogy közel 20 ezret költöttem az összes ventillátorra. Természetesen a márkát, a csomagolás minőségét, a + kábeleket, harisnyázást mind-mind meg kell fizetni. Én nem mondom azt, hogy egy 2-3000 Ft-os ventilátor nem lehet jó, de az élettartamukra azért kíváncsi leszek, illetve, hogy az idő előrehaladtával hogyan változik a hangjuk ( az enyémre is). Egyelőre pozitívak a tapasztalatok a strapabíróságot nézve a NC házatályán.
Az, hogy 6000 Ft-os NF-F12 PWM van egy Af. Nordwand-en? Nekem megérte, teszi a dolgát szépen csendben, a körítésben pedig azt kaptam amit vártam, utóbbi rajtam kívül sok más embernek is fontos!

Nekem így, azóta felkerült NF-F12 PWM:

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24) JanR


JanR
addikt

Legalább a színét lehetne választani .. Komolyan mondom :D Volt már noctua ventim, de hamar kikerült a házból a színe miatt (jó, nekem ez is fontos :D).

(#25) Silentfrog válasza JanR (#24) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én biztos vagyok abban,hogy ezek a színek mindig meglesznek. Szerintem sosem lesz citromsárga légkavarójuk! :P

(#26) Graphics válasza Silentfrog (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig egy jó AKASA venti megéri az árát :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) banhammer


banhammer
veterán

Gut, sehr gut!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) AceTom


AceTom
aktív tag

Én nem régen vettem be quiet! ventilátort, nem ez a kategória árban sem, mint a Noctua. De azt nem gondoltam volna, hogy kimondottan hangosnak fogom találni, legalábbis nagyon morgó motorhangja van, amit nem vártam volna egy minőségibb ventilátortól.
Mellette pár gyári LED-es gigabyte ventilátor van, amik sokkal kevésbé zavaróak még max fordulatnál is, a SWiF2-ről nem is beszélve (azonos fordulatszámok mellett).

Szóval egy kicsit szkeptikusabb lettem a drágább ventilátorokkal kapcsolatban, legalábbis azt elvártam volna, hogy a be quiet halkabb legyen a nála olcsóbb ventilátoroknál. Mindenesetre lehet, hogy megéri kiadni pár ezressel többet.. ha a noctuák tényleg halkak, nem csak papíron tűnnek jónak. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Male válasza Csabroncka (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Nálam is van belőle 6 a gépben: 2+1 a procikon + 3 fent... (a teteje átmeneti állapot, ahogy a kábeldzsungel is). Már évek óta megvannak, és nem hangosodtak azóta sem.
(Na jó, egy Coolinket is lehet találni a VGA-n :) )

(#30) Pepe78


Pepe78
senior tag

Az ár nagyon magas a színe soha nem tetszett.
Bár úgy gondolom simán lehetne hozzá "harmonizálni" egy házat.
A színeket illetően.

(#31) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

2db 12 centis elődjük csücsül a HTPC-ben, nemrég járt le az 5 éves garijuk. Semmi hangosodás, csak a kiváló teljesítmény! Bravo Noctua! :K

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

Tényleg semmi hangja, cserébe nincs is neki légszállítása/nyomása.

Van két neodímium mágnes a fiókomban... két ilyesmi ventilátorból szedtem ki mert másra nem igazán volt jó

(#33) Pepe78 válasza #16939776 (#32) üzenetére


Pepe78
senior tag

Hát akkor nem igazán van értelme a dolognak.
Úgy nem nehéz halk ventit csinálni ha nem csinál semmit.
Azért a légszállításnak csak van/lenne hangja.

(#34) waithEard válasza Csabroncka (#23) üzenetére


waithEard
őstag

Procid hány fokos így?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#35) Lord Dragon válasza #19617792 (#2) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hmm .. lehet hogy 6 év szolgálat után az öregedő Silverstone ventijeimet lassan le kéne váltani... bár mgé totál hibátlan mindegyik .... csak az a baj, hogy ha 5össével venném ezt a cuccost, (merthogy most is annyi silverstone van a gépben) akkor már úgy abban a formában nagyon kellemetlen ára lenne... szinte már akár egy új processzort is vehetnék annyiból :(

Viszont a hang \ légszállítás mutatójuk eléggé jónak tűnik.

Nekem a Silverstone 17db -es hangerőt tol a minimum fordulatszámán, ami 800. Ekkor kavar nagyjából 95 m3 \ órát. Nekem a 17 decibel még tolerálható hang simán. Valszeg ha ezeket használnám, akkor kb csumán mennének éjjel nappal 1200-on :-D akkor is csak 17db :-D 107 m3\ óra meg elég jó azért .. kell az :-)

[ Szerkesztve ]

(#36) Lord Dragon válasza JanR (#24) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hát igen .. ezt én is cinkesnek tartom, hogy az összes létező noctua barna \ krémszinű. Mondjuk egy világító zöld jobban tetszene, de ha nem világítana az se lenne baj, akkor mondjuk egy egyszerű natúr fekete vagy fehér az is megfelelő lenne... mert a fekete meg a fehér elég sok szín mellett jól megfér. De ez a barna meg ez a krém ez nekem se nagyon tetszik ... :( Ennyi pénzért vmi színválasztékot is kisajtolhattak volna magukból igazán ... bár lehet, hogy barna színnel a legjobb a légszállító képessége? Vagy csak egyfajta festéket rendelnek a gyárba költség hatékonyság miatt :C :C :C :DDD :DDD :D :)) Mert évek óta ezt a szín kombót erőltetik már....

[ Szerkesztve ]

(#37) #65675776 válasza Graphics (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a TR legalább nem árazza túl a ventilátorait. Sőt, a piacon levő legjobb ár/érték arányú 140mm-es ventilátoruk van. Ami emellett még úgy egyébként is az egyik legjobb.

(#38) kromatika válasza #65675776 (#37) üzenetére


kromatika
veterán

pontosan+1.A Noctua mind a ventik,mint a proci hűtőik terén,nagyon el van szállva az árakkal.Nem olyan jók,mind amilyen drágák.

(#39) #16939776 válasza kromatika (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyszer sem csalódtam egyetlen egy bordájukban sem, a venti-árak-elszállásával viszont teljesen egyet tudok érteni!

Azt ne feledjük hogy "kellemes" a support-juk:

Amikor kijön egy új foglalat/új lefogatással akkor ingyen elküldik neked az új lefogatót, ha tudod igazolni hogy tulajdonodban van egy noctua hűtő és az a platform amire rá szeretnéd rakni:[link]

Tehát 1x kell megvenni...

(#35) Lord Dragon

Nekem a Silverstone 17db -es hangerőt tol a minimum fordulatszámán, ami 800. Ekkor kavar nagyjából 95 m3 \ órát. Nekem a 17 decibel még tolerálható hang simán. Valszeg ha ezeket használnám, akkor kb csumán mennének éjjel nappal 1200-on :-D akkor is csak 17db :-D 107 m3\ óra meg elég jó azért .. kell az :-)

Ha beállítod mind kettőt "17dB-re", garantálom hogy a nagyobb lapátfelületű venti fog nagyobb légszállítást produkálni ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) F e Z o


F e Z o
veterán

Mindenképp figyelemreméltó adatok : 107,5 m³/h 17,8 dB, 83,2 m³/h 10,7 dB és 65,8 m³/h 7,4 dB. :R

H2O über alles!

(#41) Zodicus


Zodicus
senior tag

Kár, hogy a 80mm-es ventiknél nincsenek jelen.

(#42) #65675776 válasza Zodicus (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mármint a Noctua? Miért ne lennének? Az NF-R8 mi más lenne?

(#43) Bogyó bá' válasza SkyS1gn (#17) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, ezzel a hasmenéses színnel én sem bírok megbarátkozni, pedig a vélemények szerint bitang jó ventiket gyártanak.... ....egyszerűen nem passzol semmihez sem a gépben.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#44) agressiv válasza tajcsi (#13) üzenetére


agressiv
addikt

Ha odaszorítod a házhoz, akkor a ház is erősíti a ventilátor morgását és gyönyörű hangja lesz. :U

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#45) Akula


Akula
őstag

Ha ez nem parasztvakítás, hanem komolyan szimulálták a leömléseket a fan-en, akkor le a kalappal, hogy ezt a design-t megtalálták :R
Amúgy a Noctua csinálja a legcsúnyább fan-t amióta léteznek, de akinek zárt kuckója van, azt úgysem zavarja

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#46) Graphics válasza #65675776 (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szimpatikus is a TR, lehet utánanézek, mert most kéne 2db 8cm-es nagyon halk kavaró amúgy is.

Noiseblocker-nek vannak még kemény áras termékei...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) F34R válasza Graphics (#46) üzenetére


F34R
nagyúr

"[link]" :DDD

felejtsd el Thermalright-nak csak a 140mm-es ventije ertelmes (es van jol arusitva)

(#48) kromatika válasza #16939776 (#39) üzenetére


kromatika
veterán

én nem azt mondtam hogy csalódás a bordáik.és azt is tudom hogy jó a support.használtam noctua-ból vagy 5 félét,és teszteltem is. viszont hogy csak párat említsek.a Scythe ,az Alpenföhn bordái sem igen okoznak csalódást,sőt most már elmondható a Thermalright ról is,hogy tömbnyire ,cpu hűtő kategóriától függetlenül,jó 30%-al olcsóbban hozzák ugyan azt a teljesítményt mint a Noctua. Thermalright is belátta hogy árakat kell csökkenteni,ha életbe akarnak maradni,hiába nem volt gond náluk a minőséggel sosem.

[ Szerkesztve ]

(#49) Graphics válasza F34R (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos, átsiklottam rajta :d

Akkor lehet Gelid Silent 8 lesz ebből :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) Zodicus válasza #65675776 (#42) üzenetére


Zodicus
senior tag

Igen, arról tudok, csak rosszul fogalmaztam, úgyértem, hogy 80mm-nél kissebbek. 50mm-es kellene a mostani helyett, mert eléggé süvít :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.