Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Nem tűnik rossznak, még a zajvadászok is megnyugodhatnak :D

De ezekhez miért nem adnak ki egy jó makrót? (mármint a MILC-ekhez, de ehhez különösen) Adná magát a nagy mélységélesség miatt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Mandarinn válasza pilóta (#1) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Én egyáltalán nem vagyok elájulva ezektől a képektől. Egyedül vagyok ezzel?

(#3) pilóta válasza Mandarinn (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mi a pontos problémád velük?
Fényképek. Megmutatják, hogy mennyire torzít, mos, zajol, színez stb. a tesztelt gép/objektív páros. Erre pont jók...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Mandarinn válasza pilóta (#3) üzenetére


Mandarinn
senior tag

A képminőségre mondtam...

(#5) pilóta válasza Mandarinn (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

De azon belül mi?
Nem elég éles? Túl zajos? Nem jók a színek? Torzít az objektív? Vagy mi?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Kíváncsi vagyok egy Oly vs Nikon tesztre, hogy melyik a jobb. Bár gondolom az Oly lenyomná, csak annak az árát most lusta vagyok megkeresni. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Mandarinn válasza pilóta (#5) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Például ez a kép az egész olyan fátyolos és az árnyékos része elég érdekesen néz ki. Mintha valami szoftveres HDR nyírta volna ki a képet.

250.000Ft-ért te vennél ilyen gépet? Most komolyan...

Ennyi pénzért ez a kép is lehetne jóval tisztább, élesebb, zajmentesebb.

[ Szerkesztve ]

(#8) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Ez iso 400............

(#9) Zsolto


Zsolto
őstag

Fú, Laca, grat meg minden, nem emlékszem, hogy valaha készült volna ilyen alapos teszt a Ph!-n. Szuper volt, köszi.

A gép nagyon szimpatikus, finom kis műszer, de az egész műfaj az, az Oly is nagyon tetszik. Ha sok pénzem lenne, biztos szívesen eljátszanék egy ilyennel, bár az az igazság, hogy mindig-zsebben-lévő gépnek kicsit nagy, főleg a zoomokkal, nagy gépnek meg van nagy gépem, harmadiknak meg nem kéne :).

Viszont töröm a fejem ezen a célcsoportos eszmefuttatásodon, és azon gondolkodom, hogy szerintem ezt nem azok fogják megvenni, akik képminőségben akarnak továbblépni a kompaktról, hanem akiknek a kompaktok túl kommerszek, van pénzük és valami első pillantásra drágát, geeket szeretnének, mert a jó kocsi, jó ruha, jó telefon mellé nem villanthatnak egy Canikoly ultrazoommal. Szeritem őket nem érdekli a képminőség, nem törik a fejüket zajon, peremsötétedésen és kromatikus abeLLáción. Ha törnék, akkor biztos olvasnák a fórumokat, és nem is ilyen gépre vágynának, hanem egy DSLR-re. Az nekik túl bonyolult, macerás, nehéz -- és újabban már kommersz is, mert lássuk be, felhígult a DSLR-es közönség.

Persze ez csak az én véleményem, talán nem is eléggé árnyalt, lehet vele vitatkozni. De konkrétan két olyan srácot is ismerek, akik emiatt vettek nem tükrös, cserélhető optikás gépet.

@Mandarinn:
Azt tudjuk, hogy Laca nem egy fotóművész, elég fantáziátlanok az alkotásai, de a képek minősége szerintem nem rossz. Van egy szint, ami fölött már csak nagyon apró lépésekben lehet észlelni a különbséget, és ezek jócskán túl vannak az átlag kompakt minőségén. Alig van zaj, szép a bokeh, szépek a színek, jó a kontraszt és az élesség is (akinek nem elég ropogós, az még korrigálhat rajta utólag). Az a baj, hogy sokan azonnal 100%-on nézik a képeket, pedig úgy soha nem fogjuk nézni őket élesben. Vagy monitorra kerülnek mondjuk háttérképként vagy képernyővédőként, vagy kinyomtatjuk őket, általában max. 15x18-as méretben, ritkábban A4-ben. Szóval én sose bosszantom magam a 100%-os látvánnyal, bár itt most azt is megnéztem, és annak alapján írtam, amit feljebb írtam. Persze megértem, hogy ennyi pénzért az ember _nagyon_ sokat vár, és bizony ennél jóval jobb képeket lehet csinálni egy sokkal olcsóbb DSLR-rel és egy korrekt (pl. Sigma 17-70-es) obival.

Bocs a hosszú postért. :B

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#10) Mandarinn válasza Zsolto (#9) üzenetére


Mandarinn
senior tag

3db NEX-3-at tudsz venni az árából. Nóóóóórmális? :N

(#11) #22145024


#22145024
törölt tag

a képek láttán a 10D jut az eszembe róla. Kb azok voltak ilyen "fakók" az olcsó lencsékkel. Persze ott csak a váz volt majd 600k 8-9 éve...
A kis érzékelő miatt rosszabbat vártam, főleg hogy volt már itt MILC, ami sokkal kutyaütőbb képet adott (asszem) nagyobb érzékelővel

(#12) paye válasza Mandarinn (#8) üzenetére


paye
tag

Mutass egy éles pontot ezen a képen... / vagy csak én nem látom jól ? :F /

(#13) Mandarinn válasza paye (#12) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Élesség ügyben nem nálam kell kopogtatni hanem a kollégánál aki készítette :D
De mondjuk itt a zajra gondoltam. Nézd meg a hátteret. ISO 400-nál ez jó zajszint ugye? Negyedmilliós gépnél. 2011-ben.

(#14) Zsolto válasza Mandarinn (#10) üzenetére


Zsolto
őstag

Tényleg nem :N

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#15) Ijk


Ijk
nagyúr

Ott kezdődik a probléma, hogy az árakat el kellene osztani kettővel. Most nézem V1 duplakit induló ára 300k!:DDD Összehasonlításképpen egy d3100 duplakit ára 200k.
Nikon J1+10-30 165k, Olympus XZ-1 120k, ami sokkal jobb obival szerelt.

Másik, hogy teljesen kiherélt még a magasabb szintű váz is. Azért egy 200k-s vázon ne legyen A, P, S, M mód az finoman szólva is a vicc kategória.

Harmadik az érzékelő mérete. Elfogadom hogy nem minden gyártó megy rá a m43, APSC érzékelőre ( FF-est meg sem merem említeni), de akkor tessenek a kis érzékelő köré a megfelelő rendszert építeni, f2.0-ás zoom obikkal, f1.0-ás fényerős célobikkal. Itt vissza is jutunk az első ponthoz, ugyanis kapok egy buta vázat, kis érzékelőt, és fényerőtlen obikat. Akkor kérdem én miért fizettem ki ezt a nem éppen kevés összeget?

És végül a minőségérzet, és ez a legnagyobb problémám, beleértve az egész MILC kategóriát. Ez egy játékszer számomra, nem egy olyan eszköz amit szívesen a kezembe veszek. Ezért az összegért ez az egész teljességgel nevetséges.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16) pilóta


pilóta
nagyúr

Az összegeknél tessék már figyelembe venni, hogy egyrészt ez a nyitó ár, másrészt meg eleve olcsób szokott lenni a boltokban, mint a gyári ajánlás...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) nord_ válasza pilóta (#16) üzenetére


nord_
veterán

Panasonic G3 kit: 190ezer
Nikon V1 kit: 250ezer

Nincs gond a Nikonnal, csak az ára...

(#18) nord_


nord_
veterán

Hadd legyek ma zsémbes öregember :)

Egyrészt azt mondani, hogy a fotós fórumokat látogatók nem fotóznak... hát eléggé érdekes...

Másrészt, a méretek... le lehet írni, hogy azért volt okos a Nikon a 2.7-es szorzóval, mert az kisebb méreteket kíván a m4/3-hoz képest váz és objektívek tekintetében, csak, sajnos a valóság nem ez. :N

A m43 és Nikon J1 közti különbséget jól bemutatja a teszt 6. oldala - illetve a kvázi nem-különbséget mutatja meg.

Objektívek terén:

Nikon 10-30: 57,5mm × 42mm
Pana 14-42X: 61mm × 27mm

Nikon 10mm F2.8: 55,5mm × 22mm
Pana 14mm F2.5: 56mm × 21mm

(#19) rumos14 válasza Mandarinn (#7) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem fátyolos a kép, ilyenek a fényviszonyok.
viszont ezen ak épen is látszik az a hia amit a p*xi*fo is "megtalált", a rece a Sör betűk alján meg a többi betűnél is.

és: petíciót nyújtok be: le a virág tesztképekkel! :DD

[ Szerkesztve ]

(#20) pilóta válasza nord_ (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

És mennyi is volt a G3 kit nyitóára?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) Zsolto válasza rumos14 (#19) üzenetére


Zsolto
őstag

"és: petíciót nyújtok be: le a virág tesztképekkel!"

+1 (vagy elég csak egy (max 2) belőlük).

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#22) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Valaki világosítson fel!
Nem értem mi értelme a mechanikus zárnak (V1 esetén), ha már van benne ennyire gyors elektronikus is? Ki használná a korlátozottabb képességű mechanikus zárat, ha már amúgy is ki lehet kapcsolni? Vagy van valami technikai hátránya az elektronikusnak, ami miatt bizonyos helyzetekben a mechanikusat érdemesebb használni?

[ Szerkesztve ]

(#23) nord_ válasza pilóta (#20) üzenetére


nord_
veterán

Egyrészt: ha most szeretnél fényképezőgépet venni, csakis a kinézett kitek árcédulája számít. Nem az, hogy mennyi volt x termék ára a múltban és mennyi lesz y termék ára a jövőben.

Másrészt: az idő előrehaladtával nem csak a Nikon, hanem a Pana ára is csökken(het).

Harmadrészt: az argep.hu szerint mindig 190ezer alatt volt a G3 kit.

(#24) Sza_Sa válasza rumos14 (#19) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Fátyolosságot én sem érzek, és talán a recéket sem látom annyira vészesnek. Viszont a szoftveres korrekció ellenére felfedezhető egy kevés ca. Az is igaz hogy van ettől erősebben ca.-zó obi, pl. az enyém. :D
Mindegy, nem ezért, de nem győzött meg a rendszer. Talán ha olcsóbb lenne, és ha lesznek f0,95-1,2-es fixek, akkor. Addig meg maradok a seggemen.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#25) eclipse006 válasza Mandarinn (#2) üzenetére


eclipse006
őstag

Nem vagy egyedül, nekem sem nyerte el a tetszésem a képminőség. Ennyi pénzért, nem valami jó. A virágos képeknél, az életlen részeknél szemcsés a kép, illetve én a színekkel sem vagyok megelégedve...

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#26) rumos14 válasza Frigetrus (#22) üzenetére


rumos14
nagyúr

vakuszinkron max 1/60s az elektronyossal, mechanikussal asszem 1/250s.

gyomordzsák: igen, 1-1,5 FÉ-t javítani kellene azokon az obikon. a fix F2 vagy F1.7, a zoom pedig F2-F2.8. ha a Pana tudott akkora 20/1.7-et csinálni...

(#27) paye válasza Ijk (#15) üzenetére


paye
tag

...f2.0-ás zoom obikkal, f1.0-ás fényerős célobikkal...

A német Ebay - en van 0,95 - ös fényerejű obi 1,000 euro - ért / és cca. 20-25 éves minimum... /

Nem biztos hogy egy ilyen kis "szutyokra" 1,500 - 2,000 euros obikat fejlesztenének... :Y

(#28) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Csak azt sajnálom nagyon, hogy nem tartották meg az F bajonettet, habár ezek azért annál kisebb gépek.

Esetleg később várható F bajonettes, profi tükörreflexes szintű, de tükörmentes gép?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29) Ijk válasza paye (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tudod azok rendes kisfilmes vázra készültek, ami úgy cirka 8x akkora területet jelent mint a V1 érzékelője:U

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) Frigetrus válasza rumos14 (#26) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Ez érdekes, bár a logika azt diktálná, hogy az elektronikus zárral jobb vakuszinkron érhető el, lévén nincs olyan záridő amikor bármi is kitakarhat.
(Például D40-nél is kombinált zár van, a rövid záridőket elektronikusan éri el a gép. Ezért olyan vakuval ami nem kommunikál a géppel lehet használni rövid záridőt, és nincs kitakarás, ellenben ha már összemérhető a vaku villanási ideje és a záridő, akkor fényerő csökkenés következik be.)

(#31) korner83


korner83
tag

Elég rossz minőségű képet készít szerintem. iPhone4S-el van kb. egy szinten: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) Örni76


Örni76
tag

Ezerszer inkább egy Pana vagy egy Oly, hogy a Sonyról már ne is beszéljek...

Indítványoznám, hogy minden tesztben legyen legalább egy kültéri portré élő emberről!!! Engem érdekelnének a mélységélességek is...

Horgolt android figura kapható: http://kepfeltoltes.hu/view/110208/Resize_of_IMG_9321_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#33) pilóta válasza korner83 (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

Höhö.
Ezen azért jót nevetünk :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34) Parci válasza korner83 (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne essünk túlzásokba azért, ahhoz képest gigászi szenzor van a nikonban (és mellesleg hatékony lett az a lapka eléggé).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35) Ijk válasza korner83 (#31) üzenetére


Ijk
nagyúr

:DDD
Mellesleg még mindig nem sikerült elérniük az N8 minőségét.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36) MLaca válasza Mandarinn (#4) üzenetére


MLaca
őstag

szerintem a képminőség pont ott van, ahol a szenzor mérete is: a csúcskompaktok fölött, de picivel a m4/3 alatt. aztán majd lessük meg jó optikákkal, mert lesz olyan is hozzájuk.

http://mlzphoto.hu/

(#37) MLaca válasza Zsolto (#9) üzenetére


MLaca
őstag

köszi, de ez csak az első fele. ha majd lesz adobe camera raw támogatás és lesz még egy hetem a gépekre lesz más teszt is, de nem lövöm le a poént előre.

http://mlzphoto.hu/

(#38) MLaca válasza Ijk (#15) üzenetére


MLaca
őstag

ne! ne gyertek a kategóriákkal, meg azzal, hogy ennek az áráért mit lehet kapni _más kategóriában_. autóban is ugyan annyiba kerül egy mini kategóriás autó, mint egy közép. ott a kis méretet fizeted meg. itt is. és már nagyon sokszor ki lett vesézve ez a kérdés!

http://mlzphoto.hu/

(#39) MLaca válasza rumos14 (#19) üzenetére


MLaca
őstag

itt az ősz, majd jönnek most a színes faleveles tesztképek, télen meg a hópihések :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#40) korner83 válasza pilóta (#33) üzenetére


korner83
tag

Kár hogy nem is olyan vicces.

(#41) korner83 válasza Parci (#34) üzenetére


korner83
tag

Hiába nagy, ha nem jó a képe akkor nem jó. Persze ez csak iso 100-on igaz, de szomorú hogy közel azonos a minősége.

(#42) Ijk válasza MLaca (#38) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért ne jöhetnénk kategóriákkal:F Vásárlásnál az egyik legfontosabb tényező az ár/érték arány, ezzel pedig olyan mintha azt mondanád nem érdemes figyelembe venni, mit kapok ugyanabból az összegből. De ha csak kategórián belül maradunk (bár már elég nehéz meghatározni mi számít annak), a köztudottan túlárazott m43-as, apsc-s MILC-ek jobb ár/érték aránnyal bírnak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) Kleroo


Kleroo
veterán

Szerintem ez egy király gép lett.Azoknak király akiknek kitalálták.
De az árával nagyon nagy gond van.Bemegy Joci a laikus a boltba aki jó képminőséget akar,akkor ezt a "kisvackot" nem fogja ennyiért megvenni amikor ott van mellett egy böszme dslr olcsóbban. :)
Aki pedig nem laikus,az egy 4/3os kis gépet vesz a DSLR cipelésének kiváltására.
Ilyen áron csak a gazdag márkahívők fogják venni.
Vagy egy D3100 is porrá gyalázza fotó képminőségben,és az azért elég kicsi és könnyű váz 130ért az alap obival.....Jobb vétel.

Király rendszer,röhejes ár.

szerk: korner83... :D
A 80000ezer fotós featureből 2-t kérdezek: Tudsz az iphoneon zoomolni? Tudsz rajta rekeszt állítani?..... De ebbe nem is megyek bele,mert aki ilyet ír,az úgy sem értené....(no offense)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#44) korner83


korner83
tag

Én akkor inkább már ezt venném: [link]

Ennek már egész jó képe van :)

Persze tudom, nem egy kategória, hiszen ez nem is cserélhető optikás. És még fix is. Nekem akkor is bejön :)

[ Szerkesztve ]

(#45) korner83 válasza Kleroo (#43) üzenetére


korner83
tag

Nem tudok zoomolni. Nem lehet vele. Ezeket felesleges felhozni. Tudjuk. Én csak a képminőséget mondom, hogy iso 100-on nem nagyon látom hegy megverné... És azért egy fotónál a képminőség elég fontos szempont :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Kleroo válasza korner83 (#45) üzenetére


Kleroo
veterán

Csakhogy a fotózás nem erről szól,hogy szikrázó napsütésben kattintassz egyet egy adott gyújtótávon,hogy legyen egy képed :)
De ezt tényleg nem akarom fitogtatni,mert felesleges,ha így látod.
(egyébként természetesen iso100on is sokkal szebb képe van ennek a kis Nikonnak.)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#47) korner83 válasza Kleroo (#46) üzenetére


korner83
tag

Persze hogy nem erről szól. Ahogy egy telefon se arról szól hogy sötétben fotózz vele.

Nem látom így, csak Te gondolod hogy így látom:)

[ Szerkesztve ]

(#48) Kleroo válasza korner83 (#47) üzenetére


Kleroo
veterán

Maradjunk annyiban,hogy elég vicces amit legelőször írtál. És azzal be is fejezném,hogy egy Iphone 4s annyira jó fényképező,mint amennyire jó telefon ez a kis Nikon :D :P
(persze egy zseni fotóművész egy t610el is jó képeket csinál,ezt nem firtatom :D)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#49) korner83 válasza Kleroo (#48) üzenetére


korner83
tag

Tényleg vicces, hogy valamivel jobb képe van mint egy mobilnak:) De nem mérföldekkel. Iszonyat képe van szerintem. Ez mi már: [link]

Összehasonlítottad őket?:
[link]

[link]

Tényleg porig alázta a Nikon:) Nyilván vannak jobb képek is a Nikonos galériában, de azért ennyiért ez elég gyengus szerintem.

Nem tudom mi van a Nikonos mérnökökkel.

[ Szerkesztve ]

(#50) Kleroo válasza korner83 (#49) üzenetére


Kleroo
veterán

Teló létére brutáljó képe van az iphone 4nek,ezt nem vitatom.
De mutass más képet is vele. Mondjuk egy napsütötte tájképet,ahol a nap nagyon magasan van,majdnem szemből süt.
Ha ugyanakkor a kis Nikonnal is lefotózzák ezt a mókust,akkor látnád a különbséget ;)
Az objektíveken vagy a fotóson :P még van mit csiszolni :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.