Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Nem mentél el a lakcímre pár nagydarab ismerőssel bekopogtatni, h hello miújság?

Mondjuk nem értem az ilyen csalók miben reménykednek?
Ott a bankszámlaszám adatokkal... ezt hogy akarják megúszni? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) nightmare13 válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


nightmare13
senior tag

Elmennék én szívesen, hidd el, de nincs fölösleges pénzem az ország másik végébe eljutni.

Arra a válasz, hogy hogyan képesek ilyenre annak ellenére, hogy minden adatot kiadott magáról? ÚGy, hogy lehet megéri neki az az x év közel fél millió forintért. Elutalja másnak a pénzt, így az ő "tulajdonában" nem lesz semmi, amiből a kártérítést meg lehetne fizetni, mégjobb esetben már az országban sincs...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#3) Z86 válasza nightmare13 (#2) üzenetére


Z86
őstag

Biztosan a saját adatait küldte el? Gyakran hallani olyanról, hogy a csalók pl. hajléktalanok adatait veszik igénybe a disznóságaikhoz.

(#4) nightmare13 válasza Z86 (#3) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ez tsajnos soha nem lehet tudni... Név mindenhol ugyanaz volt, még a nickneve és a benne szereplő szám is megegyezik a születési isejével valamint a nevének rövidítésével...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#5) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk soha nem értettem, hogy mi vesz rá valakit arra, hogy előre utaljon, de mindegy, nem hiszem, hogy most örülnél neki, ha ilyesmivel traktálnánk...
Ellenben még valamit nem értek... tulajdonképpen a három gép két barátodnak lett volna meg a bátyádnak, nem neked, ugye jól értem? Akkor miért te intézted az egészet és buktad te a teljes összeget?

[ Szerkesztve ]

(#6) danih


danih
addikt

Részvétem. Vaterán felfüggesztették már a muksót.
Egyébként én soha nem utalnék előre nagyobb összeget, főleg ilyen kevés pozitív visszajelzésnél...
Van itt a berkeinben néhány rendőr, közöttük olyan is, aki ilyen ügyekkel foglalkozik. Keresd meg őt!

(#7) nightmare13 válasza danih (#6) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ha linkelnéd a kollégát, mehköszönném. A tagot miattam függesztették fel, én kértem.

AZért az én pénzem úszott el, mert én fizettem... ŐK még csak jelezték, hogy érdekli őket. Bátyámnál meg releváns, hogy egy "cég" vagyunk.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#8) .bableWes


.bableWes
őstag

1-2 éve vaterázunk és ismerösök is, de még sose volt probléma. koppkoppkopp

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#9) nightmare13 válasza .bableWes (#8) üzenetére


nightmare13
senior tag

Én is úgy hittem, hogy nem lesz semmi gond, mégiscsak kiadott egy csomó adatot, megadta azt is, hogy milyen alaplap van benne (ami nem szerepelt a leírásban) stb, aztán úgy néz ki mégis. Egyelőre azzal nyugatom magam, hogy majd, lehet csak épp külföldön van, stb, de hétfőn mindenképpen megteszem a feljelentést, aztán (remélem) később legfeljebb visszavonom.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#10) Szten Márs válasza nightmare13 (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudtommal ilyen esetben feljelentést nem lehet visszavonni. Feljelentést vissza lehet vonni könnyű testi sértés, rágalmazás, becsületsértés, meg még pár dolog esetében, de ilyen esetben nem tudok róla, hogy vissza lehetne.

"AZért az én pénzem úszott el, mert én fizettem... ŐK még csak jelezték, hogy érdekli őket.Bátyámnál meg releváns, hogy egy "cég" vagyunk. "

Nem tudom... ha nekik kell a gép, nem nekem, akkor két metódus lehetséges szimpla józan ésszel:
- Megmutatom nekik, hogy hogyan kell regisztrálni vaterára, megmutatom nekik a gépeket, amit kinéztem, és hajrá, vegyétek meg, intézzétek el. Ha elakadnak valahol, persze segítek, de ez más kérdés, a lényeg, hogy az ő saját accountjukról veszik, nyilván, ha egyszer nekik kell.
- Ha nagyon nem akarjuk ilyenekkel fárasztani a barátokat/ismerősöket, akkor oké, lecsapjuk az árut a saját accountunkkal, de ez esetben megbeszéljük velük, hoy figyelj, itt ez az ember, 8 pozitív értékelése van, még a trójai háború idejéből, és előre akarja a pénzt, mi legyen? Tuti akarod így? Igen, oké, akkor lecsapom neked, de jól gondold meg, a te pénzeddel játszol, én csak közvetítek.

Nem hiszem, hogy bármelyik megoldás kicsit is bunkó lenne, egész értelemszerű, hogy ha másnak kell bármilyen áru, akkor azért az vállal felelősséget, akinek lesz... persze ehhez az kell, hogy részletesen megdumáljátok a dolgot, a fontos vonatkozásokban (lsd pl. a második pontot)

A bátyáddal persze, más a helyzet, egy kassza, egy cég, akárhogy is fogalmazunk, de barátokkal :F Szóval nem csak az előrautalásnál voltál hmm... mondjuk úgy, tapasztalatlan...

(#11) .bableWes válasza nightmare13 (#9) üzenetére


.bableWes
őstag

hát, hajrá :)

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#12) nightmare13 válasza .bableWes (#11) üzenetére


nightmare13
senior tag

Köszi!

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13) nightmare13 válasza Szten Márs (#10) üzenetére


nightmare13
senior tag

Szerintem ha teljesíti a "szerződést", ebben az esetben is vissza lehet vonni, hiszen elveszti a jogalapját a feljelentés.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#14) Szten Márs válasza nightmare13 (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csalás esetében nem magánvádas a feljelentés, szóval aligha... ott te csak tanú vagy, a vádat az ügyészség emeli és képviseli. Érdekességképp: a hozzászólást nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#15) anjani182 válasza Szten Márs (#5) üzenetére


anjani182
őstag

Vatera, E-bay így működik, mind eladói mind vásárló részről tudok nyilatkozni, nem 2-3 üzletem van! Eddig soha sem úszott el pénzem!

Én is árulok/árultam olyat ami máshol olcsóbb mondjuk 10-20%-al, de 20 napos szállítási határidőre van. Nálam minden készleten van, szerencsére az emberek nagy része nem hülye, így tudom hogy a terméket az fogja eladni hogy VAN, és igazi képet teszek fel róla...nem a bizonytalanság!

Aki hülye az meg az is marad... :(

Olcsón én is tudnék árulni olyat amim nincs! :DDD (sajnos sok webshop is ezen az elven működik)

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#16) nightmare13 válasza Szten Márs (#14) üzenetére


nightmare13
senior tag

Okés, akkor nem lehet visszavonni. De ha megkapom a cuccot, és meg is fizettetik, akkor visszaadom neki egy 10-t levéve kötbérnek...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#17) nightmare13 válasza anjani182 (#15) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ugye a hülyét nem rám értetted?

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#18) anjani182 válasza nightmare13 (#17) üzenetére


anjani182
őstag

Gondolom kaptál volna az alkalmon, olcsón, jót, 20 nap múlva...tipikusan az az eset, amikor abba se lehet az ember biztos hogy az eladóhoz akárcsak épségben megérkezik a cucc, vagy nem keverik el szállítás alatt....nemhogy hozzád megérkezik! :U

Ha az eladó korrekt is, akkor is beüthet a gebasz, mert semmi sem múlik rajta a termék megérkezését tekintve!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#19) anjani182 válasza nightmare13 (#17) üzenetére


anjani182
őstag

A nicked alatt én egy 2009-es reget látok a vaterán!

Gondolom véletlen Zala megyei ő is... :U

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#20) nightmare13 válasza anjani182 (#18) üzenetére


nightmare13
senior tag

Lehetett volna drága is, mert nem fixáras termék volt, hanem árverés. Az eladót korrektnek éreztem, sőt, aug elején is kapott egy újabb pozitív értékelést is. Továbbá elég sok adatot megadott magáról, tisztában volt a témával, minden kérdésemre tudott válaszolni.

Azért 20 nap ugye, mert britektől jön, Zavvinál nekem is ennyi volt a beígért, de csak 2 hónap múlva jött meg (ott csak 1 CD-t rendeltem), de ha ez lenne a gebasz, valószínűleg bekapcsolva lenne a telefonja, vagy válaszolna mailekre. Mindegy, így jártam, ezentúl valószínűleg már csak személyesen fogok üzletelni...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#21) nightmare13 válasza anjani182 (#19) üzenetére


nightmare13
senior tag

Igen, az én regem 2009-es, ő nem zalai, hanem Szeged melletti, csólyospálosi...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#22) anjani182 válasza nightmare13 (#20) üzenetére


anjani182
őstag

Angliából nekem 4-5 nap minden! Na de mind1, tényleg sajnálom, én csak azt mondom tuti nem vennék olyat, amihez még az eladónak is vajmi kevés köze van (tehát nincs), és vannak olyan dolgok amit még ő sem láthat előre, úgy nekem ne ígérjen semmit! :U

#21: OK

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#23) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Soha nem utalok előre.
Max. 10.000 forint értékhatárig a felett akármennyire kényelmetlen csak személyes vásárlás.

Főleg vatera,hardverapró és társai vásárlásoknál.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#24) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Saját észrevétel.. Az egyik, amit Te is észrevettél, ha kevés értékelése van valakinek, abból is van amelyik több éves, és nagy értékű dolgokat árul, akkor érdemes mindenképp személyes átvételt kérni, és esetlegesen akkori kp-s fizetést. Ha nagy a távolság, akkor valahogy érdemes megoldani. Ha rugalmas az eladó, akkor elfogadja a vásárlási szándékod azzal, hogy leütötted a terméket. De ha biztosra akarsz menni, licitálás, vásárlás előtt rá kell kérdezni, hogy ez így megoldható lenne-e..

A másik, az értékelések száma sajnos nem jelentenek semmit, több ezer értékeléssel rendelkező egyének is lehetnek csalók, sajnos...

Szomorú eset, drága tanulópénz.. :\ Több hasonló írás volt már logout-on ezzel kapcsolatban. Remélem sikerül valamiféleképp megoldani...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25) VGYke


VGYke
addikt

Bizony vigyázni kell! És nem csak a fenti módon tudnak átvágni sajnos!
Én most vettem elég sok pénzért egy "teljesen leszervizelt, tökéletesen működő" használt fűnyírót, eladó értékelése rendben volt, előre utaltam, megérkezett a termék. Kívülről olyan volt mint az uj, sokat dolgozhattak a tisztításával. Aztán elkezdtem használni és rövid időn belül rájöttem hogy átvertek. Negyed óra alatt elfolyik belőle egy tank benzin, az ékszíj a tárcsa mellett fut (ha visszateszem, leugrik), az égett gumiszagtól nem igen lehet a közelében megmaradni. (Egyébként is jó kombináció ebben a kánikulában a kifolyó benzin + surlódó hőt termelő fém-gumi párosítás). Vihetem szervízbe....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#26) VGYke


VGYke
addikt

Szóval, ilyesmi egyénektől kell óvakodni :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.