Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Karikafújás megy már?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Arról a CO mérgezésről tudnál bővebben írni? Elég ijesztően hangzik... Ez nem tart vissza?

***

(#3) moma


moma
őstag

lássunk egy képet arról a pipáról :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr

Vizipipázzunk, vizipipázzunk. :C :DD

A dohányzás rossz, fúj, meg minden kötelező izé kezdetnek...

Jó kis írás, folytatást.!

Egyébként a vizipipában gyakran nem is dohányt használnak, hanem aszalt gyümölcsféleséget. Ezek igazán egzotikus élményt nyújtanak.
Ami a károsítást illeti: hidd el, sokkal jobban terheli a tüdőt, mint bármi más dohányzási forma. Legalább is "erőnlétileg". A káros anyag mennyisége meg elég nehezen bemérhető. Hisz oly sok tényezőtől függ...
Erőnlétileg dologra visszatérve: valójában egész más technikával kell szívni, mint a cigit, pipát vagy szivart. Ezekben az esetekben ugyanis a szájüreg dolgozik, míg a vizipipát ugye tüdővel kell szívni. Mintha venne az ember egy mély lélekzetet. De - ahogy írta is - a víz lehűti a füstöt. Ennek következtében jóóó nagyokat lehet slukkolni. :D
CO: szerintem annak kissebb a káros hatása mint a többi katyvasznak. Hidd el, előbb kapsz nikotinmérgezést a pipádtól, mint CO mérgesét. Hacsak a szén meg nem szivat. E meg kiküszöbölhető jó minőség választásával.

Váá, bocs. Már megint fecsegek... :B

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) ngabor2 válasza ollie (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

majdnem egyedül szívtam el egy tömés kardamomos dohányt. az íze nagyon finom, ezért gyakran és nagyokat szívtam belőle, így a 2 szippantás közötti néhány normál levegővétel elmaradt. a co jobban kötődik, mint az oxigén, és jelentkeztek a tünetek: szédülés, hányinger, fejfájás, rossz közérzet. a legrosszabb, hogy 2 óra múlva se múlt el.

Winner: az még nem.

Vladi: itt is lehet szájüreggel is szívni, szoktam úgy is. sőt, úgy is, hogy félig a pipát, félig a levegőt szívom, különösen a közepén, mikor beindul.
aszalt gyümölccsel még nem próbáltam ki, de ki fogom, attól biztos, hogy nem kapok nikotinmérgezést :D amúgy a vizipipadohány nikotintartalma lényegesen alacsonyabb, mint a normál dohányé, és a hosszabb út során kirakódik. jóóó nagyokat lehet slukkolni... ha akar az ember. de ha nem, akkor éppcsakhogy kicsiket is lehet szívni, úgy hangulatosabb. sok bagós azon versenyzett nálam, ki bír nagyobbat beleszívni. aztán mondják, hogy nem elég erős, meg nem érzik az ízét. persze, hogy nem, mert nagyokat szívnak. olyan, mintha egy pohár aszút húzóra meginnának, aztán mondanák, hogy semmi jó íze nincs :(

(#7) Vladi válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

"szédülés, hányinger, fejfájás, rossz közérzet"
Ez lehetett CO is és nikotin is. Nem tom. 8 éve nem kaptam nikotin mérgezést. :DDD :B

Ha meg teljesen kezdő dohányos vagy, ne szívj akkora adagot, mert megárt. ;)
A gyümölcsös változat lessz igazán "megerőltető" mert azt aztán szíjni köll, ha akarod, hogy valami gyüjjön. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) ngabor2 válasza Vladi (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

imho tömés kérdése... ha a lukakon át tud menni a lég, akkor nem megerőltető. és 3-4cm víz alól nem sokkal nehezebb átszívni a levegőt/füstöt, mint szabadon.

(#9) Winner_hun válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm pedig nem egy bonyolult művelet, amikor kipróbáltam igen gyorsan ment, haverok nem hittek a szemüknek. Valamelyikük még azóta sem tud kört fújni, aki meg tud, igen sokáig tartott neki, mire megtanulta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) ngabor2 válasza Winner_hun (#9) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, "csak a kedvedért" kipróbáltam, egyből ment. tényleg nem bonyolult, csak rá kell jönni.

(#11) t1


t1
addikt

Jó írás grat :R
Ha sikerül eljutnom talira viszem én is a pipámat :R

(#12) ngabor2 válasza t1 (#11) üzenetére


ngabor2
nagyúr

thx.

a folytatás a jövő héten lesz, remélem a történet lezárásával. a talira lehet, hogy én is viszem a pipát. mi füst lesz ott :D

(#13) t1 válasza ngabor2 (#12) üzenetére


t1
addikt

az biztos :DD

lehet majd pipázni egyszerre 2ből :)
hogy is kell karikát fújni mert nekem nem sikerül :D

(#14) Meta


Meta
tag

A szédülés az lehet velejárója is a pipának! Kevesebb oxigén jut az agyba, és ezért... Egyébként egy ember, egy szenet egy töméssel közel sem öngyilkosság :)) Két szenet egy töméssel, egy ember... na az! :DDD Attól két napig én is késszen voltam, pedig általában egyedül szoktam (infopark RULZ ) havonta egyszer-kétszer. :) Képet tényleg rakhatnál be!
Milyen dohányt szívsz/szívtok? (nem tudom kinek van még fórumon :D )

(#15) Ősember válasza Meta (#14) üzenetére


Ősember
őstag

jaja, nekem sem tünik soknak :F mi amikor ketten haverommal nekifekszünk van hogy 4x tömünk és a szénnel sem kell sporolni :K
kört én sem tudok fujni :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#16) t1 válasza Meta (#14) üzenetére


t1
addikt

én rendszeresen beszédülök de ezért jó :) szoktunk azon versenyezni hogy kitud több idejig szívni :))
próbálatok úgy szívni hogy cső kiszed és a csatlakozásból szívsz mit ne mondjak lesz füst rendesen :DD

(#17) Meta válasza t1 (#16) üzenetére


Meta
tag

ilyen hard-core felhasználást még nem próbáltam :DDD egyébként hogy kell kőrt fújni?

(#18) Vladi


Vladi
nagyúr

Ez jó. Füstkarika fújó tanfolyam a logouton. :DD

1. Hagyni kell a füstöt magától áramlani. Persze ehhez kell egy kis kezdő löket fújás.
2. Ha ez már megvan, jöhet a száj - tetsztőleges átmérőjű - körré formálása.
3. Majd a száj és szájüreg ütemes összehúzásával kipréselni a karikákat. Nem kell egészen nagy térfogatváltozás a szájüregben, csak akkora, amekkora karikát szeretnénk.
Egy slukkal egészen sok fújható. Wow, az előbb sikerült 8, az egyik pont nekiszállt a monitornak és szétterült azon. :K

Javasolt először zárt térben gyakorolni. :C

A dohányzás még mindig borzalmasan káros mindenki egészségére.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) Whaskes


Whaskes
senior tag

co mérgezés, hahh :D próbáltad volna ki a műhelyben! epehányás az éjszaka folyamán és iszonyatos szédülés, fejfájás. az a dúrva. :)

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#20) ngabor2 válasza Vladi (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

3. Majd a száj és szájüreg ütemes összehúzásával kipréselni a karikákat. Nem kell egészen nagy térfogatváltozás a szájüregben, csak akkora, amekkora karikát szeretnénk.

én ezt máshogy csináltam, a torkomat "pattogtattam", jobb szót nem tudok rá mondani. mintha a "k" hangot egész mélyről, a torokból próbálnám kiejteni, vagy egy nagyon rövid "h"-t mondanék. ez épp akkora ütést adott a szájban levő füstnek, hogy kiszállt egy-egy karika.

íme a kipróbált dohányok, és a pipa.

(#21) t1 válasza ngabor2 (#20) üzenetére


t1
addikt

szép :C

amúgy a ha veszek széntartó sapkát alufólia kell?
Hétfőn bevásárlok szénből, mentás és banános dohányból :)

(#22) Meta


Meta
tag

Minőségű pipának néz ki, grat hozzá! :)) Bár azért a 10k-t tartozékokkal együtt is sokallom! :)
Én eddig csak kétalmást, barackost, eprest meg mentás citromost próbáltam :)
(tipp: Mentás-citromos dohány barackkal keverve és jeget a vízbe! :) )

(#23) t1 válasza Whaskes (#19) üzenetére


t1
addikt

akkor nekem volt hasonlóban részen életem első pipázásán.
Osztálykirándulás volt tavaly aztán haver elhozta a pipáját, mondom add csak ide megtömte stb és egyedül elszívtam elöször 1adagot tömte a másodikat oda besegítettek és úgy szívtam hogy mindig csak a pipából meg is lett az eredménye.Ofő azt hitte befüveztem, annyira szédültem mintha durván berúgtam volna és elkellet mennem hányni majd fejfájás és 2 óra alvás :) Azóta a pipa rabja vok :)

Meta:

Banán,Két alma,Menta,Fahéj,Cseresznye,Sárgadinnye,Őszibarack

(#24) ngabor2 válasza t1 (#21) üzenetére


ngabor2
nagyúr

amúgy a ha veszek széntartó sapkát alufólia kell?

nem, ez helyette van. van egy hátránya/előnye, kevesebb dohány fér alá, tehát takarékos :D a képen is rajta van, a vizipipa.u-n is le van írva, hogy alufólia helyett, kényelmesebb használni. monnyuk mivel viszonylag nagyok a lyukak, a hamu áthullik rajta, belekerülhet a vízbe.

(#25) t1 válasza ngabor2 (#24) üzenetére


t1
addikt

értem köszi :R gondolom árban nem valami nagy tétel.... :)

(#26) ngabor2 válasza t1 (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

190 jófajta magyar forint.

(#27) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a folytatás még egy hetet késik. pontosabban a befejezés késik egy hetet, lehet, hogy kettészedem a befejező részt.

(#28) Latsza válasza ngabor2 (#27) üzenetére


Latsza
aktív tag

Várjuk szeretettel :))

(#29) ngabor2 válasza Latsza (#28) üzenetére


ngabor2
nagyúr

(#30) Jancsó


Jancsó
újonc

Sziasztok! Én elég sűrűn pipázok ill.pipázunk, többen összejövünk körbeülünk egy asztalt és flash van :D , csak szokott olyan lenni töbször is előfordult már h pipázás után nagyon rosszul vagyok szédülök, hányingerem van, rossz közérzet stb :S mit tegyek és egyátalán mitől van ez?????Kezdek egyre jobban eltávolodni a pipázástól sajnos létszi mondjatok jó tanácsokat , köszike. Jancsó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.