Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Nagyon szép írás
Én viszont észre vettel nagyon sok ilyen védelem egy érdekes hiányosságát,az órát ugyan nem lehet piszkálni de az idözónát igen :)

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#2) Exian válasza fulopmartin (#1) üzenetére


Exian
őstag

Szerintem nálunk azt sem, mivel úgy ámblokk az egész "control" nem nyitható meg és egyetlen eleme sem, bár konkrétan külön az időzónát nem próbáltam. De maga az óra-dátum állító ablak sem jelenik meg, amikor duplán ráklikkelsz. Nyilván parancssorból elővarázsolható, de mivel az tiltva van, meg a futtatás parancs is a startmenüben (és rendszerszinten is), így gyanítom, hogy nálam ez sem menne :) De majd megnézem érdekességképpen.

[ Szerkesztve ]

(#3) Bence01


Bence01
tag

Jó írás ezeket szoktam alkalmazni a vállalkozó kedvű kamaszok gépén is az ő felhasználójukhoz
+C meghatjó írás tiltás a vírusok és toolbarok ellen. Kivéve a háttérkép módosítás az már szívtelenség lenne :)

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#4) Azharel


Azharel
aktív tag

Szép írás. Eleve nem is gondoltam volna, hogy le kell lakatolni egy gépet ilyen helyen.... de az ahogy a memóriát kilopták, hát nem semmi mik vannak :DD

(#5) total90


total90
veterán

6 evig csinaltam... volt viszont hatasosabb vedelmem, sot a legtuttibb: a gyikarcok kitiltasa. Mindjart kevesebb volt a gond :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) r-chee


r-chee
őstag

ööö....ki a franc jár manapság internetkávézóba....??? :U

Memórialopásról: leleményes ember a magyar :)

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#7) fesii


fesii
aktív tag

Így leírva fél órának tűnik az egész. De el tudom képzelni mi szívással járt mindez amit te létrehoztál...(szoftvered is beleértve)
Minden elismerésem!

(#8) asdf_


asdf_
veterán

Memorialopas ellen mi anno az iskolaba vitt gepekhez butorlapbol szabattunk egy negyzetet az optikai meghajto ala (5.25 szeles, 3 meghajto magas), negy facsavarral megfogva, es maris nem volt elolrol benyulkalas ;)

(#9) Peter789 válasza Exian (#2) üzenetére


Peter789
senior tag

Ajánlanék figyelmedbe egy hardveres megoldást is: még sok sok, talán 10+ éve kaptam 1-2 ilyen kártyát:

Azóta ahogy nézem, elég sokféle verziója kijött - egy éve pont kerestem egy ismerősnek és találtam belőle az ebay-en alig pár $-ért tengernyit, most valahogy nem sikerül a nyomára akadnom, de gondolom azért még árulják... HDDguarder volt az eredeti neve, de recovery card, guard card stb mindenféle néven futhat mostmár...

Maga a kártya nem csinál sokat: egy SCSI BIOS-hoz hasonlóan, a POST után az OS töltése előtt behoz egy jelszóval védhető menüt, ami kezeli a vinyóra feltelepített programját (van win kliens is, akár hálózatos is). Nem tudom pontosan mi a működési elve, de remekül működik - hatalmas adatváltozást is képes egy villanás (szó szerint) alatt helyreállítani. Telepíted és konfigurálod az OS-t, majd berakod a kártyát, telepíted a szoftverét, majd megmondod neki hogy akkor ez most itt egy helyreállítási pont. Be lehet konfigolni hogy pl manuálisan, hetente, havonta 1x, x újraindításonként vagy minden újraindításnál állítson helyre minden adatot a vinyón a megadott pontra. Hasonlít a system restore-hoz, de más: ez nem a vinyón egy könyvtárba gyűjtöget hanem feltehetően a kihasználatlan lemezterületet hasznosítja, valamint ez akkor is működik ha olyan szinten szétbarmolta valami / valaki az OS-t hogy az már el sem indul, még a restore indítómenü sem... Továbbá nem csak a szűk OS-re hat hanem abszolút mindenre a vinyón...

Kb 10 éve írtam róla egy cikket az akkor még futó hwt.hu oldalra, de sajnos az azóta már megszűnt. A videó amit készítettem (TV kimenetre kötött digit kamerával, olyan amilyen) megvan, de sajnos a szövege nincsen, de azért látszik lényegében hogy egy átlagos netkávézós ügyfelet szimulálok: :))
- neten elfogadom az ismeretlen oldalakon az activex telepítést > egyből megjelennek a gyanús beépülő processzek a taskmanager-ben és az automatikus indításban
- biztos ami biztos, kártékonykodok kicsit az eszközkezelőben és letörlöm a win/system32 nagyját
- utána természetesen már el sem indul a win
- maga a helyreállítás látod mennyi ideig tart (nincsen vágás), de akár több 10 giga se tart tovább - nyilván csak a FAT táblában bűvészkedik kicsit
- a win utána köszöni szépen jól érzi magát, sehol a gyanús processzek, induló programok, a törölt eszközök a helyükön és a system32 is sértetlen (valami apró eltérés van, de az valszeg temp fájloknak köszönhető)

Tehát egy ilyennel a gépben, minden egyes reboot-ra konfigolva csak annyi a teendő hogy amikor feláll a gép elől az ügyfél, akkor resetgomb > magától helyreállít ha van mit, és már használhatja is az új vendég. Persze nem árt ha a cikkben említett korlátok is megvannak, de a vérpistike úgyis megtalálja a kiskapukat > semmit sem ér a ténykedése, újraindításkor elveszik minden...

Az a furcsa, hogy elvileg nyilván azzal bűvészkedik hogy a FAT-et (újabbak NTFS és SATA kompatibilisek) menti folyamatosan, és amíg nincsen felülírva a vinyón a tartalom addig a FAT helyreállítása visszarántja az eredeti tartalmat bitről bitre, viszont ennek ellentmond az a kísérletem, amikor DVD-ről származó tartalommal telemásoltam a vinyót, létrehoztam a helyreállítási pontot, majd töröltem a sok filmet/akármit és másik lemezről ismét telemásoltam, majd helyreállítás és láss csodát az eredeti tartalom a helyén... :F Sebességváltozást egyáltalán nem tapasztaltam - persze akkor még csak pár 10 gigás, pár 10MB/sec sebességű vinyóval teszteltem, egy SSD-t már lehet visszafogna de egy átlag IDE vinyó észre se vette a ténykedését. Persze sok másolással/törléssel/ismételt másolással ki lehet fektetni azt a % számlálót (jobban mondva 0-ra húzni) ami pl az újraindításnál látszik a menüjében, de azért rendesen meg kell dolgozni > akkor már tényleg nem marad más mint a ghost-ból helyreállítás, de azért a cikkedben említett korlátok között ezt nem könnyű megszivatni...

ui: a műanyagok beragasztása helyett én inkább egy U alakra hajtott fém/műanyaglemezt csavaroznék be az üres 5.25" helykre, az kevésbé végleges ha 1x mégis hozzá kellene nyúlni és addig is biztosabban véd...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#10) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Nekem ugyan ezt el kellett játszanom a munkahelyen is, mert rendszeres volt az egymást követő műszakok "vicces" szívatása. Pl egy parancsikon az asztalon ami 100 alkalmazást indít el egyszerre, háttérképek és időzónák átállítása stb.
A végén csak 1 dokumentum maradt az asztalon, meg a start->kikapcsolás menü.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11) Akula


Akula
őstag

"A mi gépeinken még Windows XP-k futnak, de a legtöbb dolog hasonlóan van 7 és 8 alatt is..."
Na itt fejeztem be az olvasást.
Sry :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#12) joghurt válasza Akula (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Ja, mert neked biztosan annyi felesleges pénzed van, hogy x gépre vegyél új Windowst, miközben az ügyfelek 90%-ának egyedül egy böngészőre van szüksége.

A tej élet, erő, egészség.

(#13) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Nálunk Windows 7 van és bekapcsoltam a szülői felügyeletet és azon belül, hogy csak adott programokat tudjanak futtatni.

Így nem tudnak telepíteni és nem férnek hozzá más programhoz, csak amit engedélyeztem.

Persze gpedit-tel is egy csomó mindent lekorlátoztam.

Sajnos még így is állandóan elállították a háttérképet!
Mégpedig úgy, hogy az interneten jobb egérgombal rákattintanak a képre és ott a beállítás háttérképnek lehetőségre kattintanak.
És a nyomorult Windows engedelmeskedik, holott be van állítva gpedit-tel, hogy nem lehet semmilyen módosítást végezni.

Ugyan így be van állítva gpedit-ben, hogy újraindításkor minden változást töröljön, meg egyéb apróságok, aminek azzal kéne járnia, hogy a szétdobált ikonoknak a helyükre kéne állnia és az asztalra kirakott szemétnek el kéne tűnnie.
Az elején egy-két alkalommal meg is csinálta, aztán azóta is cseszik rá a Windows. :(((

[ Szerkesztve ]

sáríála

(#14) Akula válasza joghurt (#12) üzenetére


Akula
őstag

Windows?
Felejtsd el! :N

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#15) lehella válasza r-chee (#6) üzenetére


lehella
senior tag

Engem is érdekelne, ki jár netkávézóba manapság :)
Leginkább csak nyomtatósnál látok kliens gépet, ahova beállhat az ember nyomtatni.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#16) waithEard válasza Akula (#11) üzenetére


waithEard
őstag

Hű de kemény vagy. De akkor mi a bánatnak kell hozzászólni? :U

Más: Köszi a cikket, érdekes volt ez is, a múltkori is. :R
Ez a net kávézó dolog is kezd már kihalni, mint anno a videótéka....

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#17) Exian válasza lehella (#15) üzenetére


Exian
őstag

Nálunk nincs egetverő forgalom, de erről már beszéltünk eleget az alkalmazásos cikkemnél lévő kommentekben. Nem ez a lényeg. Használják még sokan, van, akinek ez a "backup" net a környéken. Írtam már, hogy mi speciel egy 55.000 fős lakótelep kellős közepén vagyunk. Sokan csak akkor jönnek le hozzánk, amikor behal otthon délután 5-6kor mondjuk a gépük, vagy a netük, akkor bizony nagy kincs tud lenni, hogy el tud küldeni gyors egy fontos emailt, vagy kinyomtatni repülőjegyet, akármit. Erre használják sokan, de vannak állandó, törzsvendékek is, de tény, hogy egyre kevesebb :(

2008ban kerültem én ide, az akkori forgalomhoz képest valóban van egy jó 40-50%-os visszaesés.

De Bp-n tudok helyet, ahol sokkal több géppel nagy forgalmakat generálnak.

(#18) Exian válasza joghurt (#12) üzenetére


Exian
őstag

Erről van szó. A mostani tervem az, hogy valóban így legyen, hogy szinte csak egy böngésző, mert és persze nem Windows alapokon.

Pár éve, szintén amikor idekerültem, még nem így volt, még alap követelmény volt az MSN, a Skype, meg egy pár program. Szinte minden vendég MSN-ezett, ezért a Linuxos próbálkozásom akkor még megdőlt, mivel nem volt normális, M$ szintű MSN, az alternatív klienseket nem szerette senki (én se).

De mára ugye az MSN kihalt, Skype-ot sem keresik annyian, így elég lenne egy böngészőből álló GUI, meg max. egykét segéd cucc, amivel pl. dokumentumokat megtudnak nyitni, hogy lehessen nyomtatni.

(#19) lehella válasza Exian (#17) üzenetére


lehella
senior tag

Értem, informatikus fejjel nehéz átlátnom a netkávézóba járás igényét. Köszi a részletezést, további jó forgalmat akkor :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#20) Akula válasza waithEard (#16) üzenetére


Akula
őstag

Most akkor valszeg félreértettél.
Én a Linuxra gondoltam.
Mitől voltam kemény?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) Exian válasza Akula (#20) üzenetére


Exian
őstag

Szerintem nem voltál kemény, semmi rossz nem volt a véleményedben :) Szerintem.

Egyébként én is Linuxos vagyok, ami szervereket illeti, és talán írtam is már valamelyik cikkben vagy kommentben (nem emlékszem már :D), hogy voltak próbálkozásaim Linux-szal is a netezős gépeken, de nem jött be. Hiába csak egy böngésző kell, állandóan nyafogtak az emberek, hogy nem úgy van, mint otthon... ezért megadtam magamat és ment vissza a Win. De ez még akkoriban volt, amikor még több Windowsos cuccot használtak az emberek, ahogyan írtam az előző hsz-emben is. Mára a nethasználat a legtöbb ember részéről lekorlátozódott Facebookra, meg emailra, így megint fogok tenni próbát egy kiherélt Linuxra, amin csak egy böngésző lesz elérhető, meg a szükséges segédprogramok.

Linuxot én is sokkal könnyebben tudnék védeni, meg karbantartani, ez kétségtelen.

(#22) HummeRC


HummeRC
senior tag

Érdekes írás ez is, mint az előző, köszönöm.

Annyi észre vételem azért lenne, hogy "kissé" túl van bonyolítva és túl sokat enged meg a felhasználónak.
Mi anno úgy csináltuk, hogy alapból mindent tiltottunk. Még a meghajtókat sem látta a user. Pl nem volt c meghajtó sem. Meg semmi sem. Se cd/dvd, se usb port, semmi. Volt 1db mappa a szervernek kinevezett gépen, ahova menthetett, ha nagyon nyomtatnia kell, akkor oda menti a böngészőből és a rendszergazda/felügyelő/stb. kinyomtatja neki. Ha jól emlékszem, te is hasonló módon oldottad meg.

Gyakorlatilag kaptak 1db böngészőt és semmi mást. Amit abból nem tud megoldani, az nem egy netkávézó feladata.
Még msn is működött belőle, lévén volt neki webes felülete az online live messenger.

Hogy saját gépen mit hova ment és mit állít át, meg hogy rendezi át az ikonokat a vendég fiók? Hát semmit! Nulla írási és olvasási, futtatási, listázási és stb. engedély a vendég fióknak és örököltetve a meghajtó összes fájljára és almappájára. Nincsenek ikonok sem az asztalon, a böngészőn kívül. Neten böngészéshez nem kell. ;)

A nagymeghajtó helyén keresztüli lopást mi már a 90-es években megtapasztaltuk. Már akkor úgy próbálták meg órán kilopni a számtech teremben lévő gépekből a ramot/procit. És nem is csak a diákok, mint utóbb kiderült. A döglött nagyfloppy meghajtóval telepakolás volt a mi legolcsóbb ötletünk is, akkor még az volt ingyen és roskadásig bármelyik turkálóban. :K

szerk #21: Most már inkább live linux, vagy live QNX és esélyük sincs semmire. Egy restart és minden visszaállítva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23) Exian válasza lehella (#19) üzenetére


Exian
őstag

Hát én is infós vagyok és úgy egyébként én is ezer éve nem voltam ilyesmi helyen :) Talán akkor utoljára, amikor jópár éve nyaralni voltunk és még nem volt mobilnet lehetőség, akkor volt, hogy becsobbantam 1-2 alkalommal ilyen helyre. Most már nekem is van telefonon mobilnet, laptopon meg a telefonon keresztül szintén mobilnet, ha kell :) Ugyanakkor vicc, de a saját netkávézónkat már használtam, kihasználtam pl. szabadság alatt, amikor se otthoni netem, se a mobilnetem nem volt elérhető, de kellett nagyon valami :DDD

Egyébként még egy előnye van az ilyen helyeknek és sokan ezért jönnek: hát csúnya dolog, de hogy pl. eltudjon valaki bújni az asszony elől, ha olyan intézni való van... :) Szomorú, de beszélgettem már vendégeinkkel ilyenről és volt, aki kerek-perec megmondta, amikor rákérdeztem, hogy miért nem otthon netezik, amikor tudom jól, hogy van netje otthon, simán mondta, hogy "otthon látja a feleségem...".

De olyan is van, aki költő ismerősöm és ő is megmondta, hogy otthon egyszerűen "nem tud elbújni", mert az otthoni környezet, a feleség zavargása eltereli a figyelmét, nálunk meg szabadon, még ha nem is csöndes környezetben, de tud "alkotni".

Szóval ilyen is van, de azért nem tömeges jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#24) shaddam válasza lehella (#15) üzenetére


shaddam
aktív tag

Egy munkatársam hetekig fűzött, hogy mint informatikus menjek el a netkávézóba és szereljem meg a facebookját. :DD

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#25) waithEard válasza Akula (#20) üzenetére


waithEard
őstag

A kemény az, hogy bejelented, nem olvastad végi a cikket, és hozzászólsz. Szerintem.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#26) Exian válasza HummeRC (#22) üzenetére


Exian
őstag

Köszi.

Sajna nem tudok ENNYIRE letiltani mindent, mert akkor még az a kevés vendégünk is elpártolna. Sajna kell az, hogy a "megszokott" dolgok legyenek, hogy tudjanak Word, Excel, akármit használni.

Ez a fajta és szintű védelem nálam bevált már vagy 2-3 éve, semmiféle buherálás, elállítgatás nincs azóta. Igaz, hogy a meghajtók nincsenek tiltva teljesen, de nem szokták teleszemetelni. Az éppen elég, hogy pl. az asztalra meg még sok egyéb helyre nem tudnak lementeni, meg mappát létrehozni. Meg ami a legfontosabb, hogy újraindítás után minden ugyanúgy áll vissza.

Megint csak visszatértünk oda, hogy igen, szerintem is egy Live CD lenne a megoldás, de előbb le kell tesztelnem, hogy mennyire fogadják el. Sajnos a régi tapasztalatom az, hogy nagyon nem. Sokan annyira csőlátásúak, hogy hiába csak egy böngészőt használ, akkor is nyafog, hogy nem ül a Linuxos géphez. Szóval nehéz ügy. De majd szépen megszokják, és rájönnek, hogy teljesen ugyanúgy tud mindent használni :)

[ Szerkesztve ]

(#27) eclipse006 válasza Peter789 (#9) üzenetére


eclipse006
őstag

Nálunk a suliban voltak ilyenek a gépekben, nagyon hasznos kártya!

A cikk egyébként jó lett, köszönjük!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#28) HummeRC válasza Exian (#26) üzenetére


HummeRC
senior tag

Azt ugye tudod, hogy az MS word/excel netkávézós felhasználása teljesen illegális? Hisz ahol gondot okoz plusz gépek és eszközök beszerzése, ott erős a gyanúm, hogy nincs céges full licensz sem az MS termékekhez. Erre a célra ott az ingyenes és online google docs. ;)

A bill/egér lopáshoz annyit tennék hozzá, hogy van rá kulturált megoldás. Mi anno a becsavarozható hátlapi lemezeket slicceltük be sarokcsiszolóval és azon bújtattuk át a kábeleket, így ha csak el nem vágja a kábelt, nem tudja elvinni az eszközöket, csak házzal együtt. Manapság már adnak ilyet takarót a normálisabb házakhoz.

Ötlet a megvalósításhoz:

(#29) HummeRC válasza Peter789 (#9) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ez nekem is kimaradt. Köszi a tippet megnézem, még jó lehet valamire. :R

(#30) Exian válasza HummeRC (#28) üzenetére


Exian
őstag

"Azt ugye tudod, hogy az MS word/excel netkávézós felhasználása teljesen illegális? Hisz ahol gondot okoz plusz gépek és eszközök beszerzése, ott erős a gyanúm, hogy nincs céges full licensz sem az MS termékekhez. Erre a célra ott az ingyenes és online google docs. ;)"

Ez a része ugyan nem az én asztalom, de én úgy tudom, hogy az egész intézményre sokgépes licenszünk volt/van M$ tekintetben (XP, Office). DE! Ez valóban gond, mert az XP-vel megszűnt ez a licensz is, így jelenleg amúgy is gond van, mert lépni kell valamilyen irányban. Ezért amúgy is szóba került, hogy még az irodai gépek is Linuxot kapnak, mivel nem biztos, hogy megkapjuk megint ezt a "korlátlan" licenszt Win7-re és társaira.

Amúgy a Google Docs-szal megint az a gond (egyelőre még mindig), mint a Linux-szal pl., hogy kevesen ismerik/használják, így nem tudom alternatívaként felajánlani. Meg nem is minden esetben olyan gördülékeny és gyors a használata. Netkávézóba jellemzően számítógépes ismeretekben nem túl képzett emberek járnak, így sokan örülnek, hogy megtanulták úgy ahogy az Office cuccokat, de ha valami újat mutatsz... csak néznek :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Exian válasza Peter789 (#9) üzenetére


Exian
őstag

Én is köszönöm ezt, utána nézek érdekességképpen.

(#32) SySERR


SySERR
csendes tag

Én kb 7 éve melóhelyemen (egy helyi TV) a szerkesztőségben migráltam Windowsról Linuxra, mert már a tököm tele volt vele hogy 2-3 hetente kellett ghostolni / újratelepíteni a gépeket. És jellemző volt, hogy a vírusok is mindig a szerkesztőség felől jöttek hiába volt vírusirtó telepítve.
Lényeg, hogy a migrálást lassan és folyamatosan csináltam, így a kollégáknak volt idejük átállni. Ott már csak 1db számlázó / könyvelő gépen van Windows, az ott futó program miatt, illetve ha nagyon nincs valamire Linuxos alternatíva akkor el lehet ott intézni. Ha meg komplett gépet cserélek az meg se kottyan a Linuxnak, HDD csere esetén meg PXE boottal újrahúzom a rendszert. (A script csak a gépnevet kéri és az IP címet, utána 3 perc múlva működőképes.)
Lényeg, hogy nem egyszerre az összes gépet kell áttenni Linuxra, hanem maradjon 1-2 wines gép. Ha a vendégnek baja van akkor egyszerűen át kell ültetni a másik géphez.

(#33) HummeRC válasza Exian (#30) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ok, nem akarok beleszólni, csak felhívtam a figyelmedet, hogy az MS által intézményeknek adott mennyiségi és oktatási licensz nem teszi lehetővé netkávézókban az alkalmazást, mivel az már üzleti tevékenységnek minősül. Asszem talán az EULA is írja az üzleti felhasználás kizárását.
Mi anno megütöttük miatta a bokánkat, ezért bátorkodtam felhívni rá a figyelmedet, nehogy gondod legyen és időben utána tudj nézni, mivel most meglehetős sajtó nyilvánosságot kaptál, nehogy kifogj egy "véletlen" ellenőrzést. ;)

(#34) vjozsef válasza Exian (#26) üzenetére


vjozsef
senior tag

ELTE-n anno gepteremben 150 geppel minden heten csinalt kollega egy visszaallitast imagebol, halozatrol. Ez lefutott minden penteken este par ora alatt. Igy max egy hetig lehetett elcseszve minden, jo tegyuk hozza hogy egyetemistak voltak, nem mindenfele emberrfajta, es koru ember. :)

(#35) Akula válasza Exian (#21) üzenetére


Akula
őstag

Pont erre gondoltam.
Atomstabil és a jogosultságokat is jól kezeli.
Ráadásul nem igényel többszázezres csúcsharvert se. :R

(#25) waithEard: Most már tényleg nem értelek. Mindenesetre furcsán bírálod a kommentelőket...
Nem tetszik :( Legszivesebben kitöröltetnélek ;]
MOD: vagyis csak a HSz-eidet, nehogy megint félreértsd :P

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#36) Upo


Upo
addikt

XP-re van még a kevesek által ismert, és a M által se nagyon reklámozott SteadyState.

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_SteadyState

Letöltés:
http://download.cnet.com/Windows-SteadyState/3000-18512_4-10977409.html

Microsoft már megszüntette a támogatást.

Gyakorlatilag hasonló lehet mint a kártya, akár minden újraindításkor helyreállítható az eredeti állapot.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#37) PistiSan válasza Exian (#26) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Jó volt olvasni ezt a cikket is, csak úgy mint az előzőt :)

Előző munkahelyemen, egy könyvtárban építettem ki vista helyett linuxos rendszert.
Eleinte furcsállották, de utána rájöttek hogy igazából úgy is csak netezni használják, egy böngészőt indítanak onnan meg ugyan az.
1gb ram volt a gépekben, sajnos vista alatt nem működött valami jól ennyi rammal, folyamatosan fagyott az összes gép, utána kapott ubuntut.
Nálunk is volt automatikus lekapcsolás, figyelmeztetéssel, illetve a háttérkép módosításához megfontam az írási jogosultságot, utána azzal sem volt gond.

Lényegesen kevesebb funkciót kellett megvalósítani, de a linux jó barát volt a feladatban. :)

(#38) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Bár nekem ezekre semmi szükségem, de nagyon jó írás volt, köszi! :K

(#39) arelim


arelim
tag

deep freeze enterprise verzió, és a felsoroltaknak kb 70%-át kilőheted.
ez egy olyan steadystate-hez hasonló szoftver, amivel a felhasználó a lefagyaszott gépen azt mókol, amit akar, power cycle után visszaáll minden a fagyasztás előtti állapotra. godsend.

és azért enterprise, hogyha win update-eket vagy mást akarsz deploy-olni, akkor ne kelljen a gépeket egyenként visszaolvasztgatni.

az áprilisi support megszűnés miatt azonban én vagy open source-ra átállást javasolnék, ha annyira elavult a géppark, vagy license update-et win7-re.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#40) flash-


flash-
veterán

Nincs olyan program pc-re amin be lehet állítani -jelszóvédetté lehet tenni a telepítést,beállításokat,stb..?

csak van olyan nem?akkor meg azzal lenne a legegyszerűbb nem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41) Pxs


Pxs
aktív tag

Keyloggerek ellen is folyamatos védelem kell...nem egy esetről hallottam már, ahogy loptak így jelszavakat, hitelkártya számot, akármit.
Láttam is olyan netkávézót, ahol simán be tudtam menni msconfig-ba, regedit-be, semmi korlátozás.
Ja és jellemző volt, hogy amikor leültem az egyik gép elé, a böngészőben nyitva volt az utolsó Gmail vagy FB fiók. Egy ízben a saját tulajának küldtem a sajátjáról egy üdvözletet így, hogy én most jófej voltam, de máskor nem biztos, hogy más is az lesz, szóval ne hagyja nyitva legközelebb és mellesleg váltson gyorsan jelszót. :P

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#42) Auratech


Auratech
őstag

Iskolai adminként van nekem is pár trükköm.
A koleszban külön végpont, háló van, ott nincs szerver, a felügyelet lokális gépekre érvényes, ahogy itt írtad.

- A hátsó csavarokat popszegeccsel helyettesítettem.
- Kis számzáras lakatokkal pányvázva is vannak a gépek.
- A meghajtó középen van a benyúlást elkerülendő.
USB csak hosszabbítóba dugható (fordítva, hatalmas erővel)
- A kábelek 3 kötegelővel csoportosítva.
A csoport házirend hasonló szabályai felett még használom a RebootRestore progit, ami remekül "visszaghostolja" a rendszert minden indításkor. Frissítés integrálható...
-Egy db pdf printer van, ami az asztalra nyom.
- BIOS jelszó!
- boot sorrendben csak a HDD aktív
A telepített, engedélyezett appokon kívül bármilyen futtatás admin jelszó-köteles,
Akár a live CD-k... pendrivek, hordozható alkalmazások, batch állományok...
App csak a C-ről indulhat, az meg elérhetetlen.
... meg minden ami szükséges..

Ja. Minden böngésző sandboxban futkos...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#43) lehella válasza Exian (#17) üzenetére


lehella
senior tag

Hol laknak egyébként 55ezren lakótelepen? Bp@Szőlő utca? :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#44) Auratech


Auratech
őstag

Jó móka még az XP mode használata, ami MS házon belül ad lehetőséget plusz védelemre.
A lényeg nem a sok hülye korlátozás káröröme, hanem az, hogy ne szívjon egy hülye miatt a gépet az összes utána használni kívánó.

Auratech Field Recording

(#45) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Linux (vendégfiók) + atomos minigép.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Exian válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


Exian
őstag

Nos köszi mindenkinek, lehet, hogy ez a cikk egy korszak záró cikkemként is felfogható, ugyanis sokat gondolkodtam és teljes átállás lesz :)

A megoldás valószínűleg egyelőre az lesz, hogy maradnak a gépek, de valamilyen kisebb gépigényű Linux disztró lesz (én Zorin OS-ben gondolkodom, azt szokták szeretni a Winhez szokott ismerőseim, mivel eléggé jó Win7 koppintás lett), Office pedig LibreOffice van benne alapból.

(#47) fesii válasza Exian (#46) üzenetére


fesii
aktív tag

"Kész" a rendszer verjük szét? :DDD Látom te se szeretsz unatkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#48) PDA_FAN válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


PDA_FAN
tag

Nem üzemeltetek netkávézót, de ha nálam van valaki vendégségben, és hirtelen számítógépezhetne, akkor beléphet a linuxos gépemre vendégfiókkal, ahol minden progit elérhet, viszont nem állíthatja el a gépet, és kilépéskor nem marad utána egyetlen bit-nyi szemét sem. Ha valamit menteni akar, pendrájvozhat, vagy gyártson magának valamelyik cloud-ban tárhelyet, ha még nincs neki. Bevált megoldás, tisztább, szárazabb érzés.

(#49) PDA_FAN válasza Exian (#46) üzenetére


PDA_FAN
tag

Egy Lubuntuval is eléggé Win-szerű kinézetet tudsz elérni, ráadásul megkapod hozzá az Ubuntu hátteret (LTS verzió, frissítések, tökegyszerű "szoftverbolt"). Az erőforrásigénye annak is elég szerény, én egy kb. 8 éves laptopon használom.

(#50) Dluinet válasza lehella (#43) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Pécsen az egyik lakótelep (kertvárosi lakótelep)
Asszem régen 60000-en laktak ott.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.