Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Kihajcsa-e'? ;]

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Ennyit arról hogy az Nvidia és az AMD konkurenciát kap desktop vonalon! :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) szmörlock007 válasza Televan74 (#2) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Az majd 2021-ben lesz az Xe-HPG ;)

(#4) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Első? Hát kérem volt egy intel 740-es valami még az előző évezredben, ami ha lehet mondani még az S3 termékeinél is komolyabb sírógörcsöt tudott okozni. Aztán ott volt a Larabee tervezet, amitől legalább megkímélték a nagyérdeműt...

Utánam a kondenzcsik!

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"olyan bővítőkártyákat tud majd kínálni az Intel, amelyen akár négy ilyen GPU is található"

Tekintve az SLI / CF hatékonyságát és támogatottságát, van ennek értelme? Meg úgy összesen se egy 2080Ti szint lehet, max árban. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Carlos Padre válasza Nowhereman (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Máig nehezen tudom elhinni, hogy azt a Larabee-t valaki át tudta vinni az igazgató tanácson (meg azt a hájpot, ami itt is övezte) , így utólag már akkor látszott az intel mostani helyzete.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Inkabb AMD parti vagyok, de remelem ez jol sikerul, es lesznek komolyabb utodai, hogy kicsit felfrissitse GPU a piacot, generaljon nemi arversenyt. Az Nvidianak talan problemasabb lehet ez, mert az Intel jellemzoen az ok kisebb teljesitmenyu GPU-it epittette be oda ahol az IGP nem volt eleg, szoval ok jo esellyel elveszithetik az entry level szegmenst, ha ez hozza azt a teljesitmenyt, hasonlo fogyasztassal.

Talan az AMD is osszekapja magat, mert lathatoan mar belenyugodtak az orok masodik szerepebe...foleg ha ez a szerver oldalt is erinti.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) janeszgol válasza TeeBee73 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Remélhetőleg nem csak a taknyot az orrunkból (nevetés). Most kell ráfeküdni a felhős vonalra, még egyáltalán nem késő. Ha ezt is elbukják, akkor nehéz helyzetbe kerülhetnek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) pengwin válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


pengwin
addikt

Asztali vonalon teljes mértékben igazad van, de ne felejtsd el, hogy ez a hátrány streaming, szerver és felhős vonalon nem fog jelentkezni.
Ott a külön GPU-kat majd külön kiosztja a hypervisor.

De még azt is el tudom képzelni, hogy igazából MCM-ként lehet négyet összekapcsolni.

Üdv, pengwin

(#10) Cs1csó válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem szubjektíven szimpatikusabb (vagy jobban megszoktam) az Nvidia-t, de igazság szerint azt venném amelyik:
- nagyobb teljesítményt
- alacsonyabb fogyasztás
- és alacsonyabb ár
mellett ad. :DDD

Az utóbbi időben itt voltak problémái az AMD-nek:
- teljesítményben néha-néha megközelítette az Nvidia-át
- fogyasztásban jellemzően túl is lépte
- árban általában alatta volt, de NEM ELÉGGÉ sokszor azt éreztem, hogy a cél simán az extrém pofátlan NVIDIA árazás alá menni 10 esetleg 20%-al, ez szerintem kevés, nagyon kevés.
Ezért VGA fronton nem is igen van verseny továbbra sem, legalábbis ahhoz képest ami az AMD vs. INTEL asztali proci fronton elkezdődött, amiben az AMD A Ryzen-ekkel az INTEL a sokmagvas megoldásokkal próbálkozik.

A szerver és a mobil gépek frontján nem nagyon tudom mi megy azt kevésbé követem amit összeszedtem infót, hogy az szerver szinten már van jó AMD cucc de túl sokan bevásárolták már magukat az INTEL ököszisztémába és onnan dobbantani sem könnyű, mobil gép - notebook - fronton pedig a Ryzen-ek nem elég jó muzsikáltak az Intel hasonló megoldásaihoz képest, de lehet ma már jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#11) #68216320


#68216320
törölt tag

Csak amolyan troll gondolatként az jutott eszembe, hogy ebbe vajon milyen biztonsági rést fognak belerakni? Támadó kiolvashatja majd a vram tartalmát, mikor banki oldalt nézek vagy a kecskepóresz gyűjteményemet rendezgetem?

Amúgy egy alacsonyabb fogyasztás/magasabb teljesítmény cél mindíg jól jön laptop vonalon. Szóval... lássuk, hajrá!

(#12) xeon forever válasza #68216320 (#11) üzenetére


xeon forever
addikt

Remeljuk szakemberek dolgoznak az ugyon.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#13) Abu85 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kiszolgálnak vele egy káryával minimum 4 usert. Ha SR-IOV-s a virtualizáció, akkor egy ilyen négy GPU-s kártyával átlag 12-16 usert is meg tudnak oldani. És azért nem mindegy, hogy egy szerver node-ot mennyi user veszi igénybe.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Robitrix válasza Nowhereman (#4) üzenetére


Robitrix
senior tag

volt Intel 740-es kártyám. Egy AGP-s kártya volt talán 2-szeres AGP-t tudott... Az új korában kb. egy közepes szintű grafika volt nagyjából. Úgy dereng, hogy általában a hasonló időben létező S3-asokhoz képest erősebb volt... nem volt vele különösebb gondom. de csak kb. két évig használtam. valahol ma is meg van a kiszuperált alkatrészek dobozában. :)

(#15) Dr. Akula válasza Abu85 (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

4 usert 1 kártyával? Akkor gondolom nem 4K-ra mennek, hanem csak fullHD-n adjon valami képet és jó az úgy. Mert eddig az volt hogy az AMD / Nvidiának nem kell összerosálnia magát ettől a kártyától. Jól gondolom?

Az várható hogy az Intel IGP _mellé_ is rakja majd a sajág dGPU-ját? Mondjuk notiba, netán 12-14"-en? :) Nem kéne egymásra mutogatniuk egy másik gyártóval hogy az ő drivere miatt nem megy az átkapcsolás, megoldhatják maguk is, hisz mindkét GPU az övék. Tekintve az Intel részesedését a notiknál (magyar bolti kínálat alapján úgy 90%) ez sokszor azt jelentené hogy nem csak IGP-vel lenne elérhető az adott cucc, hanem alkalmassá válna pl. játékra, de az IGP miatt akár mobil üzemre is. Főleg az ilyen bc notik, amikben alig van dGPU, 12"-en pl soha. Nem lenne rossz.

(#16) apatyas válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


apatyas
Korrektor

Én inkább attól tartanék, hogy a maradék normális dedikáltas notikat is kiszorítanák ezzel, és maradna az intel szutyok. Lehet, hogy jó a teljesítménye vmilyen szinten, csak hát tudjuk milyen a támogatási oldal..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17) Tigerclaw válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem tuti hogy ezt fogja rakni minden notiba, ahol nem eleg az IGP, de nem kell gamer szintu GPU. Persze elmeletben nem o donti el, hogy mi keruljon a notikba, de tudjuk hogy gyakorlatilag de.

Marmint feltetelezve hogy versenykepes megoldas lesz a beleposzinten, also-kozepkategoriaban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Sanya válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

ahova nem kell gamer szintű gpu oda elég az igp. azért egy intel hd 630 nem olyan erőtlen már.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) nyunyu válasza Nowhereman (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztán ott volt a Larabee tervezet, amitől legalább megkímélték a nagyérdeműt...

Nem az volt az, amiről látszott, hogy esélye sincs a piacon, úgyhogy áttervezték, és abból lett a Xeon Phi gyorsítójuk?
Aztán persze azokat is beszántották 3-4 évvel később, mert egy-két szuperszámítógépet leszámítva a kutya sem használta őket, annyira nem volt egy súlycsoport az nV Tesláival szemben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) Tigerclaw válasza Sanya (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az ultrabook szeru gepekbe jellemzoen IGP van csak a fogyasztas miatt, de a belepo notikba gyakran raknak olcsobb nvidia GPU-kat, amik azert erosebbek mint az IGP. Ne felejtsd el, hogy az Intelnel is eltero IGP-k vannak a kulonbozo CPU-kba. Van amibe sima HD6xx, az erosebbekbe meg Iris Pro. A kozepkategorias es uzleti notikba is gyakran van valami beleillo GPU, ami nem "gamer" szintu, tehat nem GTX1050 vagy jobb.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Dr. Romano válasza nyunyu (#19) üzenetére


Dr. Romano
veterán

De. Emlékszem mekkora szoftver render hype volt itt, abu is nagyon benne volt a témában. DX12 nem lesz szoftver render jön stb stb.... és ott az Intel larabí nagyot fog szakítani.
Régi szép idők :DDD

Itt egy kis múltidéző :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) Abu85 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Tencent venni fogja, mert nekik az Intellel van szerződésük. Ez már elég jó nekik.

Az átkapcsolás régóta OS szintű. Viszont az Intel majd csomagban fogja ajánlani a DG1-et a proci mellé. Erre majd az AMD is így fog tenni egy Radeonnal. Szóval az várható, hogy több lesz az AMD+AMD és Intel+Intel gép.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) Dr. Akula válasza Sanya (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hááát... de. HD630-al 1366x768-ban minimál grafikán épp folyamatos képet at GTA5-ben, míg Nvidia MX130-al a fullHD / medium grafika is elérhető ugyanezzel a 30 fps-sel. Tömörítés képszerkesztés, meg ki tudja miket szoktak tesztelni, tehát játékon kívül általában majdnem utoléri az AMD IGP-jét (vagy egy lowend Nvidia dGPU-t), de játékban nagyon lemarad. Felét-harmadát hozza. [link]

(#22) Abu85: Ez jó hír, remélem a boltok polcain is tapasztalni fogjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) DzsannyX válasza Dr. Romano (#21) üzenetére

"Ez a távoli jövőben még a ray-tracing előnyét is eredményezheti. Ha azonban időponthoz akarjuk kötni ezt a dolgot, akkor még mindig minimum egy évtizedes időtávot érdemes feltételezni."

Hát ez eleg jo becslés volt 2008-ban. :C

(#25) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Őszintén szólva: Az Intel mostanság szerintem bohóckodik...

Legutóbb 20GB-nyi adatot loptak el tőlük, mert állítólag intel123 volt a jelszó a nyilvános mappában elérhető zipekhez... Komoly, komoly megoldás...

Gyártástechnológiában is lemaradtak... Én a közeljövőben már nem tervezek Intel alapú gépet venni.. Használtban még csak-csak olcsón , brand PC-kben.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Dr. Akula válasza Graphics (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És ha olcsóbban adják ugyanazt a teljesítményt, inkább a drága AMD, mert nekik épp nem lopták el semmilyen adatát? :D

(#27) Graphics válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem feltétlenül tudnám a két dolgot összekapcsolni, de megtetted helyettem...Én nem igazán említettem az adatlopást és a teljesítményt. Max esetleg úgy lehetett volna, hogy nem volt nagy teljesítmény ellopni azt a 20GB-nyi adatot, de mégis sikerült :D

Nézd, egy dolog, amit egy szakmai oldalon olvas az ember. Szakmai szemmel lejön valami.

Ha egy laikus felhasználó pedig elolvassa ezeket, hogy:

- Az Intel sebezhetőségei
- Az Inteltől adatot lopnak/tak
- Az Intel gyártástechnológiai lemaradással küzd.

Abban a vevőjelöltben nem fog feltétlenül bizalom kialakulni a gyártó irányába.
Ezek olyan tények, ami eléggé megcáfolhatatlanok. Vannak és kész. Nem pozitív.

Addig jó, amíg nem jönnek fel azok a mondatok, hogy valaki azért nem vesz Intelt, mert sok rosszat olvasott róla... Ha a laikus userben bizalmat vesztenek, annak lehet rövid és hosszútávon se lesznek jó gazdasági mutatói...

Az, hogy az AMD drága vagy sem, nos jó kérdés, mihez mérten drága? Az Intelhez?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Dr. Romano válasza DzsannyX (#24) üzenetére


Dr. Romano
veterán

...John Carmack (ID tech 6) és Tim Sweeney (Unreal Engine 4) éppen fejlesztett motorjai bizony visszatérnek a szoftveres renderelés vonalára.

Azonban nem segít rajtam hogy egy UE4-es játékban sem találom a szoftver render kapcsolót, pedig élvezni szeretném a nyers pixeleket úgy mint 98-ban ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#29) Dr. Akula válasza Graphics (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most persze le van maradva, de ez egy ideiglenes állapot, végülis évtizedekig senki nem tudta megelőzni őket, ez azért ad irányukba annyi bizalmat hogy csak megoldják valahogy. És tessék, most ez az IGP-s hír, előtte az hogy megoldották a 10 nm problémáját, és a Tiger Lake már azzal jön. Szóval annyira nem nagyon ülhet a babérjain az AMD, főleg hogy nem nagyon tudta kiaknázni az átmeneti sikereit. Asztali CPU-ban még jól állnak, kapható, de notebook fronton alig lett több a részesedésük, és ugye eleve alacsony szintről indultak. Nem látom hogy az eddig Intel procis gépek helyett mindenki AMD-set árulna. 1-2 plussz sorozatot beraktak a kínálatba, de ennyi. Hiába venne az ember, nincs. És már most jönnek a hírek az Intel felzárkózásáról. Arra pont elég hogy megállítsa az OEM-ek AMD felé fordulását. Nem mintha eddig túlságosan fordultak volna, de mostmár annyi indok se lesz. Több a bug benne? Az eladási adatok alapján eddig se érdekelt túl sok embert, csak menjen a COD.

Amikor jobb az AMD, akkor ők is megkérik az árát. Végül is nekik is a kaszálás a céljuk, csak nem sok alkalmuk van rá. :) Most épp lehetne, de nem nagyon tudják kihasználni, és lassan zárul Miki mókatára. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) janeszgol


janeszgol
félisten

Ja igen, a cikk címe. A magyar valamennyire szabad szórendű nyelv, de ennyire ez sem az.

"Nem túl nagy lapka lesz az Intel első dedikált GPU-ja"
Nem lesz túl nagy lapka az Intel első dedikált GPU-ja

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Graphics válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Remélem azt tudod,hogy miért nincs akkora növekvő részesedése az AMD-nek notebook fronton.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Dragon3000 válasza Graphics (#27) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egy laikust ezek pont nem érdekelnek, inkább foglalkoznak azzal, hogy játékokban jobban teljesít az Intel, akkor ehhez jön az évtizedes amd melegszik, sokat fogyaszt, gyenge, nem is ismerik.........

(#33) Graphics válasza Dragon3000 (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem.

Legyen igazad :) viszont nem mindenki játszik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) #16939776 válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezzel az egésszel nem AMD fog rosszul járni, mert magukhoz képest nagyot ugrottak, és ott tudtak maradni.
AMD-nek amíg nem fogy el a pénze fejlesztésre, nem kényszerül ebben kompromisszumokra, addig tovább csipegethetnek a piacból. Ha ez fenntartható évekig, akkor folytathatják a lassú diadalmenetüket.

Ezzel a vásárlók fognak továbbra is szívni, mert intel ugyan azt a minimumot fogja adni, amit eddig, csak a vissza erősödött piaci fölényével visszaélve, már nem csak az AMD-t tartja távol, de az Nvidiát is messzebb fogja tolni a laptopbiznictől.
Desktopon sem valószínű, hogy a tegnapról mára működővé vált 10nm-el, valami innovatívnak nevezhető dolgot fog előkapni, csak innentől ki fogja tudni szolgálja a CPU piacot, végre a piac igényeivel arányos mennyiségben.

Szóval nem AMD-t, inkább magunkat, vásárlókat kellene sajnálnod. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Graphics válasza #16939776 (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezzel teljesen egyetértek :) én is így látom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Tigerclaw válasza #16939776 (#34) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

GPU fronton az AMD-re es az Nvidiara is rafer egy harmadik szereplo, meg akkor is ha jelenleg csak belepo, kozepkategorias szintrol beszelunk. Az Nvidia visszavehet az arcabol, meg az araibol, az AMD meg rajohet vegre, hogy ha a hegy nem megy hozza, nekik kell odamennie, egyedul, sajat laban.

Anyagilag az Nvidia veszithet a legtobbet., mert milliardos nagysagrendu szerzodestol eshet el. Persze csak akkor ha ez az Intel megoldas meguti a szintet. Ha van eszuk odateszik magukat es adnak a Nintendonak egy chipet, ami nem egy rebootja egy rebootnak, hogy legalabb oket megtartsak. A bitcoin banyaszat jovoje is bizonytalan, mert egyre tobb orszagban tiltjak be. Az onvezeto autok meg talan evtizedekig kiserleti fazisban lesznek.

Nem is banom a dolgot, talan ez a tobb helyen tetten erheto kartellezgetes felhigul, ha egymasnak mennek a cegek. Az Apple alatesz az Intelnek, az Intel alatesz az Nvidianak. A Huawei is nagyott kapott az orrara es lehet hogy jon a kovetkezo. Ideje lenne mar, hogy legyen valodi technologiai es arharc IT fronton.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) VIC20 válasza Robitrix (#14) üzenetére


VIC20
őstag

Így van. Teljesen jó képe volt, mármint 2D-ben, Voodoo(2) mellé.
De a cím akkor is téves, szégyen egy többé-kevésbé szakmai portáltól.

(#38) #16939776 válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


#16939776
törölt tag

A piacnak, áraknak jót tesz a versen, de intel úgy oldja meg ezt a kérdést "üzletpolitikailag", hogy, mivel az intel CPU-t úgysem kerülheti ki a laptop gyártója, így "csomagban" annyira olcsón kaphatja meg tőlük a CPU-t+GPU-t (as complet solution), hogy nem akarja az AMD/Nvidia belépő szintű GPU-val szerelt laptopot gyártani, akár milyen olcsón kapná meg hozzá a GPU-kat a konkurensektől.

Így megint csak "jót tehet" a "verseny" kialakulásának, intel-nek felzárkózása...
Persze a valóságban nincs árukapcsolás, mert az TILOS!

[ Szerkesztve ]

(#39) Tigerclaw válasza #16939776 (#38) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez egyertelmu, mindig ezt csinaltak. Ezert irtam, hogy az AMD -nel hatha valaki raeszmel, hogy barmit csinalhatnak, az Intel rovid porazon tartja oket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) Dr. Akula válasza Graphics (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert béna a marketingjük, megcsinálnak valamit, aztán csak állnak min f... a lakodalomban, ahelyett hogy gondoskodnának róla hogy bekerüljön notebookokba is. Ha megint az "Intel lefizetett mindenkit" jön, akkor miért nem perelnek? Vannak ügyvédeik is, nem? Ha meg látják előre hogy úgysem tudják eladni, akkor minek fejlesztik ki? Technikatörténeti múzeumokba akarnak bekerülni vele?

(#34) Duracellm...: Az AMD is pont ugyanazt akarja csinálni mint az Intel, és csinálná is ha megtehetné. Ahogy az Athlon X2 korában is megtette. Nem Máltai Szeretetszolgálat az se. Nekünk az a jó ha ezek versenyre vannak kényszerítve, mert akkor mi vásárlók tudjuk őket további versenyre kényszeríteni - a pénztárcánkkal. De úgy nehéz hogy nem is kínálnak terméket amit megvegyünk. Hiába itt van most pl. a Renoir, de hol vegyem meg? Én csak business class notit veszek, abból is szeretnék már visszamenni 12"-re (max 13"), de mit kínál itt az AMD? Thinkpadből van egyedül 1 ilyen sorozatuk, csak épp a Thinkpad most csúszik ki a business classból, meg csak 1 memória modulos (a másik alaplapra forrasztott), tehát nem bővíthető rendesen. Én leginkább Lifebookot vennék, vagy Latitude-ot. Hát nem mondom hogy túl nagy kínálat lenne renoirosból. Így hogy vegyem meg? Na ezért nem használja ki az AMD a jelenlegi előnyét. Még egy Logitechnek is vannak emberei akik járják a partnereket hogy nyomják a Logitech rendeléseket, eladásokat, ha kell akciókat szervezzenek a partnernek, bármi csak pörögjön a biznisz. Az AMD-nek nem telik ilyesmire? Biztos vagyok benne hogy az Intelnek igen, és ezt szokták "lefizetésnek" nevezni tévesen. Pedig az AMD is megtehetné. Miért nem teszi? Ha nem lesz belőle termék, én nem tudom megvenni, hiába szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#41) ddekany válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


ddekany
veterán

"aztán csak állnak min f... a lakodalomban, ahelyett hogy gondoskodnának róla hogy bekerüljön notebookokba is"

De talán nem könnyű arról gondoskodni, vagy akár gyakorlatilag lehetetlen rövid távon. Nehezen tudom elképzelni, hogy nem gondolkodtak el a lehetőségen ott emberek, akik ezeket közelről látják, ellenben velünk, akiknek lövése sincs. Ez is, hogy miért nem perelnek. Nem tudom, de nem nehéz elképzelni, hogy eléggé esélytelen azt bizonyítani, hogy X gyártó azért csinált olyan konifigokat amiket, mert, csak tippre, volt annyi esze, hogy magától tudja, hogy nem biztos, hogy olyan jó ajánlatokat fog kapni a jövőben az Inteltől, ha hűtlenkedik.

(#42) Dr. Akula válasza ddekany (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már évek óta megy az Intel hanyatlása, már 3 generációt kiadott közben az AMD (az egyik "csak" +-os), ennyi idő nem volt nekik elég hogy a boltokba is eljuttassák a terméket? Nekem ebből annyi látszik hogy azért gyártanak processzort hogy maguknak bizonyítsanak hogy ők is meg tudnák csinálni ha akarnák. Hát ha nekik elég a dicsőség a bevétel helyett... :)

(#43) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a gyártók nem terveznek amd laptopot, akkor az amd bármit csinálhat, nem nagyon lesz változás. Ezen a piacon az amd nagyon kis hal.

(#44) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Erről beszéltem, úgy hívják hogy termékmanager. Persze nem akarásnak nyögés a vége.

(#45) Tigerclaw válasza ddekany (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pereskedes helyett a sajat utjan kellene jarnia az AMD-nek is, ahogy az Apple vagy a Microsoft teszi. Raadasul mindkettonel jobb helyzetben van, hiszen a tervezest es a hardver nagy reszet ok adnak.

Ez raadasul vegleges megoldas lenne, mert az Intelt akarhanyszor is meszelik el es kap nemi buntetes, vissza fog terni a regi modszerekhez, mert nagyon megeri neki.

Az AMD vezetese idiota. Mindenki dicsoiti Lisa Su-t, mikozben az aranytojo luddal se tud penzt csinalni. [link] Itt jol latszik, hogy notebook piacon a Ryzen ota 8%-rol 14%-ra nottek. Az AMD a legjobb megoldasaival is csak 14%-on all egy ketszereplos piacon. Ez nem uzleti siker, foleg hogy voltak sokkal jobb helyzetben is sokkal elavultabb processzorokkan. Ha Lisa Su-t nem erdekli a mobilszegmens, akkor hagyja ott, vagy inkabb hagyja ott a ceget. Nem eleg jo termeket fejleszteni, meg gyartani, ha nem szereznek neki piacot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) #06658560 válasza Tigerclaw (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van egy különbség az Apple, az MS és az AMD helyzete között. Az AMD-nek nincs saját játszótere OS-sel és rá fejlesztett, esetleg kizárólagosan ott elérhető szoftverekkel. Nekik a "nyitott" piacon kell más OS-ek alá eladni a vasukat ilyen-olyan módokon.

(#47) Dr. Akula válasza #06658560 (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Intelnek talán saját oprendszere van, és ettől szárnyalnak?

(#48) #06658560 válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az Intel lett felhozva, mint példa, akit követnie kéne az AMD-nek?

(#49) Abu85 válasza Dr. Romano (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem is fogod. A szoftver render alapvetően ott hasznos, hogy azt csinálnak, amit akarnak. Ezt teszi lehetővé nekik a compute shader. Azért viszik át az egyes pipeline-okat compute-ra. Ettől nem fog a procin futni, annyi lesz a különbség, hogy programozni tudják a pipeline működését. :)

Az UE4-ben és az id tech 7-ben is van rengeteg grafikai pipeline. Ennek mára majdnem a háromnegyede compute, pedig tíz éve jó ha a 10%-uk volt az. Az id tech 7 esetében a pipeline-ok 86%-a compute (ezért olyan veszettül gyors). Az UE4-ről nem tudni ennyire pontos adatot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) Dr. Akula válasza #06658560 (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te hoztad fel hogy az Intelnek valami homályos játszótere van valami szoftverekkel meg OS-ekkel. Mintha lenne inteles Windows meg amd-s Windows, meg szoftverek is. De még ha lenne is, azt nemtom ez miben akadályozná meg az AMD-t egy _hardver_ legyártásában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.