Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dontdoit


dontdoit
tag

Tényleg ennyire buta az amerikaiak (USA-beliek) többsége:"a felhasználók nem értik, hogy a Windows RT-alapú táblagépek nem képesek futtatni a korábbi windowsos alkalmazásokat" :DD :DD :DD :DD :DD Ezt most tényleg nem tudom még feldolgozni.

[ Szerkesztve ]

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Bar, a surface akkor talan eselyesebb marad.

(#3) RaveForce


RaveForce
veterán

ha már a samsung ezt mondja, akik aztán tényleg minden szegmensben akár 2 dologgal is jelen vannak, akkor az jelent valamit...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#4) hunter84


hunter84
aktív tag

Azt hiszem a világ legnagyobb gyártójának döntése mindent elmond a platform jövőjéről és várható "sikerességéről."

(#5) Luck Dragon

Ha a samsung ezt kimeri jeleteni ,és főleg az amcsikról-nál akkor ez az év poénja lesz :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) Oppenheimer válasza dontdoit (#1) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Egy átlagos user itthon sem érti. Nem kell ehhez amerikainak lenni...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7) tjb007 válasza Oppenheimer (#6) üzenetére


tjb007
nagyúr

Erre még a kereskedők is rátesznek egy lapáttal akik az RT -t Windows 8 -ként reklámozzák.

(#8) Gadgetfan_ válasza dontdoit (#1) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Szerinted hány átlag magyar vagy európai júzer érti a különbséget? :W Semmivel nem butábbak az amerikaiak mint mi, sőt, tudnék mesélni... :DDD

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#9) smkb válasza dontdoit (#1) üzenetére


smkb
őstag

Szerinted itt MO-n hány tudja? Nem kell mindig hülyének nézni az amerikaiakat, már bőven alattuk vagyunk. Volt nemrég egy felmérés elte és bme tanulókkal (ami pedig a hazai elit felsőoktatás). Jórészt a kérdésre hogy mitörténik egy tollal, ha elejtem a Holdon, a legtöbb válasz a lebeg volt valamint, hogy a mikor volt a 2.világháborúra még a 20.század eltalálása sem igazán sikeredett nemhogy az évszám.

Azért mert te tudod, egy átlagfelhasználó honnan tudná? Boltba bemegy, jééé Windowsos tablet. Otthon is Windows van a gépen. Ennyi. Ha ezt publikusan nem sulykolják kemény marketinggel, a felhasználók 95%-nem fogja tudni. Ezt már másfél éve felvetettem, hogy ez biza bazinagy probléma lesz, és erre az MS -nek nagyon nagy energiát kellene fordítani. Vagy marad a másik lehetőség, hogy Windows RT tulajdonképpen csak alibiből született, hogy a rendes Win8 tabletek felé tereljék a népet, aminek a licenszidíjaiból is többet lehet hasítani.

[ Szerkesztve ]

(#11) Oppenheimer válasza smkb (#9) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Úgy is itt van az AMD Temash, már majdnem olyan keveset fogyaszt, mint egy csúcs ARM SoC, csak sokkal erősebb. Ezzel már teljesen jók lesznek a Win 8-as tabletek. Szerintem 1-2 év és a Win RT teljesen felesleges lesz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12) PPatrik


PPatrik
aktív tag

A windows rt egy szep dolog, de szerintem nem volt jo otlet igy elnevezni, sott az ms elegge elcseszte az egeszet. Sokkal jobb lett volna egy Windows Mobile 8 ami egyarant mehetett volna tablagepre es telefonra is mint az andorid vagy az ios.
De most nem azert de az ms-nel tok hulyek?? Nem tudhattak elore hogy ebbe a sok nevbe a felhasznalok belekavarodnak? Foleg ha a gyartok nem irjak oda a dolgok nevet rendesen, ez ilyennel mar en is jartam porul.

Ettol eltekintve nem ertem mit nem lehet azon erteni a felhasznaloknak, hogy van vekony-buta es van vastag-okos. Ez eleg egyszeru, a miertet meg nem kell tudniuk.

(#13) Syl


Syl
nagyúr

Még itt a fórumon is sokan úgy hivatkoznak az RT-re, hogy "Windows 8 RT" :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) oO7 válasza hunter84 (#4) üzenetére


oO7
őstag

a Samsung csak mobilgyártóként a legnagyobb... azért most az MS a Win8/RT-vel elég szépen összemossa tablet fronton a mobil és PC gyártókat, ilyen formában pedig a Samsung a Win8 mögött egy senki a HP meg Dell meg Lenovo mellett...
amúgy meg az egész mizériával kapcsolatban a szokásos kérdésem, hogy mégis ki az a vadbarom aki megvesz egy táblagépet, hogy aztán desktop alkalmazásokat futtasson rajta? az átlagember egy táblagépet táblagépnek vesz és táblagépként fogja használni, azaz édesmindegy, hogy azon Win8 vagy WinRT van... ez sokkal inkább csak tudatos power userek szempontjából lehet érdekes, hogy megvesznek egy táblagépet amit akár hagyományos PC-ként is lehet használni... a power usereket viszont nem fogja megzavarni a Windows RT elnevezés...

(#15) tjb007 válasza oO7 (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

"mégis ki az a vadbarom aki megvesz egy táblagépet, hogy aztán desktop alkalmazásokat futtasson rajta?"

Ugyanaz aki Androidon exe -t akar futtatni (nem vicc) és még sorolhatnám tovább.

(#16) oO7 válasza Oppenheimer (#11) üzenetére


oO7
őstag

"Szerintem 1-2 év és a Win RT teljesen felesleges lesz"
Hehe... nagyon tévedsz... a Windows RT elnevezésben az RT arra utal, hogy csak WinRT (Windows Runtime) appokat képes futtatni, és semmi köze nincs ahhoz, hogy ARM procin futkározik... abszolút nem lehetetlen (sőt), hogy lesz Windows RT x86-os processzorokra is, sőt mi több, egy kis idő múlva az marad az egyetlen Windows és a hagyományos Win32 desktop felületet és alkalmazásokat szépen kitörlik a rendszerből... én ezt legkésőbb a Windows 10 megjelenésére tippelném (az úgyis olyan szép kerek szám), addig pedig minden egyes frissítéssel szépen egyre jobban háttérbe fog szorulni a desktop

[ Szerkesztve ]

(#17) Cathulhu


Cathulhu
addikt

mikor kb 2 hónapja azt mondtam, hogy ez lesz az RTs tabletek bukásának az oka, körbe voltam röhögve. na lám

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#18) #06658560 válasza oO7 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amennyiben van hozzá dokooló, meg egy normális ceruza, akkor én. Meg gondolom sokan az irodában, akiknek mellé rohangászni is kell elég sokat, meg sokat gépelnek, excelleznek, stb.

(#19) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Alapvető probléma, hogy a konkurenseknél drágábbak. És nem tud többet ARM alapok miatt. Most még is mit vártak?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) Gusztáv válasza Cyberpunk (#19) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, x86 taboknál az ember legalább tudja, miért add ki több pénzt. Itt előny max az Office megléte (ha nem kell macro).

Laci

(#21) oO7 válasza Gusztáv (#20) üzenetére


oO7
őstag

"x86 taboknál az ember legalább tudja"
dehogy tudja... halvány fogalma sincs arról, hogy mi az az x86 vagy ARM vagy Win32 vagy WinRT... egy táblagépet vesz amit táblagépként is akar használni, teljesen felesleges megpróbálni belemagyarázni, hogy x86 meg desktop alkalmazások meg hasonlók... a Lamborghini is gyárt traktorokat is meg sportautókat is, mégsem keverik össze a vevők, hogy melyiket mire kell használni...

(#22) margithid válasza Oppenheimer (#11) üzenetére


margithid
veterán

Igen, az amd nagyon jó lesz!
Szerintem felesleges volt külön win RT-s tabletokat kiadni, elég lett volna win8akat.
Azért kivánsi leszek, hogy fogja egybe gyúrni microsoft és apple az asztali és a mobil/táblagép operációs rendszereket. Mert előbb útóbb ez fog következni.
Meg melyik processzorokon fog futni, ARM vagy x86. Lesz itt jópár dolog amit át kell hidalni.
Én reménykedem benne, hogy amd-s win8 tablet lesz elérhető áron, intel haswell is jónak igérkezik, úgy tudom már az is passzív hűtésű lesz, csak gondolom nagy drága..
Én a win RT-t kihagyom az életemből, szeritnem az nem lesz siker..

(#23) Fkris


Fkris
őstag

Mi a dudvás retek eszik meg majd' 16 gigát egy Windows RT-nél?
Csupán érdekel, hogy sikerült a WinPho8-at 1 giga alá sűríteni(ami majdnem ugyan az mint az RT, legalábbis programok futtatását tekintve), míg a "nagytesó" közel 14x annyit eszik? :(

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#24) jacis


jacis
nagyúr

Azt kellene már belátni, hogy az egész wp ügy halott már a megjelenése óta. Ha nem lenne mögötte annyi pénz amennyi már el is felejtettük volna, hogy létezett.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#25) Kari1 válasza smkb (#9) üzenetére


Kari1
aktív tag

Annál a cikknél/videónál 100* le lett írva, hogy ez azért hülyeség illetve semmit nem jelent, mivel az arányok nem derültek ki, vagyis, hogy hány jó válaszra mennyi rossz érkezett.
Ha az emberek már nagyon kis százaléka nem tudja a választ helyesen már tudok olyan videót összevágni, hogy bármelyik nemzet sík hülyének néz ki... (max több embert kell megkérdeznem)

[ Szerkesztve ]

(#26) savoo válasza jacis (#24) üzenetére


savoo
addikt

Azt kellene már belátni, hogy az ilyen kommentekkel csak kiröhögtetik magukat az emberek.

(#27) oO7 válasza jacis (#24) üzenetére


oO7
őstag

és ugyanezt nem lehet elmondani az Androidra vagy az iOS-re? vagy mondok neked ellenpéldát, ottvan a sokak által egekig magasztalt Symbian, Meego, Bada (és bizos lehetne még sorolni) rendszerek... mindegyiknél beharangozták, hogy el fogja törölni a Föld színéről az Androidot meg az iOS-t, aztán lám lám hol vannak? a kukában... nyilvánvalóan pénz nélkül nem lehet sokáig jutni... ilyen marhaságot írni viszont, hogy megjelenése óta halott... látszik, hogy csak Android fórumokról tájékozódsz a WP-vel kapcsolatban...

(#28) PPatrik válasza oO7 (#21) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Csak - a peldadnal maradva - tudod a hegymaszashoz nem kell rogton traktor, eleg lehet egy terepjaro is. Ez lenne a Win8-as tablagep. Mert hasznalhato tablagepkent (a terepjaroval is lehet szalguldozni) es hasznalhato rendes gepkent is es tudsz vele olyan feladatokat vegrehalytani, amit WinRt-vel nem tudnal.

(#29) Edvig


Edvig
tag

Sokan irtátok, hogy ez az Amerikaiak hibája... Én ezzel nem érték egyet, szerintem az Európai (akár magyar akár nem) átlagfelhasználók ugyanúgy nem tudják hogy mi is a különbség... Tehát a Microsoftnak világméretű reklámokkal, kampányokkal kellene a felhasználók tudtára hozni ezen különbségeket! Legalábbis szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone!

(#30) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez mindenképpen rossz fényt vet az amerikaiakra. Ok, hogy a Microsoft eleve hülyén ad neveket. Az is rendben, hogy máshol is keverik az emberek.
Azért mégsem az a hír, hogy Európába nem jon, esetleg Ázsia marad ki :U

Ez mindenképpen elgondolkodtató.

Valószínűleg azok a fránya arányok.

Mint amikor a Zara közölte, hogy kivonul az amerikai piacról, mert azok kövérek, így nem éri meg a gyártás, ráadásul a többségük amúgy is bevásárlóközpontokból öltözködik. z hogy a világ más részein is sok a kövér ember, a válasz, hogy ok, de nem olyan arányban.
Ez pl tipikus:
"Sok márka a jobb eladási statisztika és a hiú ügyfél érdekében hatosra méretezi a valóságban nyolcas vagy tizes ruhákat"

Tehát ha 10 es akkor nem veszi meg, de ha 6-ost írnak rá ugyanarra az ejtőernyő méretű ruhára az már jó :DDD
Hiú arra hogy milyen méretű a ruha, de hogy milyen teste van az már nem érdekli. Okos.

Itt is ez lehet a titok nyitja.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ricardo válasza Ricardo (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

Hopp kimaradt valami.

Helyesen:
Rögtön jött az hogy a világ más részein is sok a kövér ember, és a válasz, hogy ok, de nem olyan arányban.

(#32) Kashim válasza Ricardo (#30) üzenetére


Kashim
őstag

Kérdés melyik jobb üzleti szempontból. Egy talán tudatosabb, de kevesebb vásárló erővel rendelkező régióba kiadni, vagy egy olyanba ahol lehet nagyobb a típusok közti keveredés, de nagyobb a vásárló erő, így összességében lehet többet adnak el. Mondjuk vicces pont egy Samsungtól hallgatni a vásárlók megtévesztéséről szóló rizsát az n+1 készülékeik láttán... Ez inkább egy okos marketing lépés. A Samsung eddig sem állt teljesen az MS mögött, most meg mivel látja, hogy nem úgy alakul a piac, mint ahogy Ballmer papi megjósolta, próbálja megfúrni az egészet. Samsungnak az Android a fő bevételi forrása, azzal a platformmal jutott a csúcsra, nyilván a továbbiakban is arra fognak gyúrni és nem egy kétes kimenetelű oprendszert pátyolgatni, amivel csak nagyobb függésbe kerülnek. Gondolom a profit margin is sokkal vékonyabb az ilyen készüléken, így annyira nem jövedelmező nekik erőltetni ezt a vonalat.

(#33) Воланд válasza jacis (#24) üzenetére


Воланд
titán

rossz topic, a cikkben nincs szo a wp-rol. egyebkent meg tok vicces ezt ugy kijelenteni, hogy negyedevrol, negyedevre nonek a wp eladasok. jo tudom, "feletek" csak a sok tizmillios darabszam szamit....

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) Ricardo válasza Kashim (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebben is lehet valami. Soha nem fogjuk megtudni.

(#35) Juveman válasza savoo (#26) üzenetére


Juveman
tag

:R Köszönöm.

(#36) Воланд válasza Syl (#13) üzenetére


Воланд
titán

meg "szakportalok" is kepesek ugy hivatkozni a windows rt-re, hogy windows 8 rt. innentol nem csodalkozom azon, hogy az atlagember azt sem tudja, hogy mirol van szo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) tjb007 válasza Воланд (#36) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezért nem is kell olyan messze menni: [link]

;]

(#38) Воланд válasza tjb007 (#37) üzenetére


Воланд
titán

en cikkre emlekeztem, de ez sem rossz. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) kcsa válasza jacis (#24) üzenetére


kcsa
veterán

Már csak olvasni kellene megtanulni. Pl. elég lenne a cikk címét is: szó sincs WP-ről.

De hogy ontopic is legyek: szerintem (szerintem!) az RT hibája még mindig az ára.

Olyan áron adják, hogy annyiért közepesen jófajta hagyományos (x86) notebook is kapható. Értem én hogy csökken a notebook eladás, de ennyi pénzért teljesen kizárt dolog hogy tabletet vegyek.

Mobil eszközt szerettem volna mostanában, a helyzet feloldására egy Aspire One 756-ot választottam - W8 tablet helyett. SB celeron, sok memóriával, 11,6" kijelző, és mindez 89e ft. Hol kapok ennyiért hasonló kvalitású tabletet? Álmomban...

(#40) margithid válasza kcsa (#39) üzenetére


margithid
veterán

Bizony, az a kis gép nagyon megéri az árát és ha jól tudom aksiidő is korrekt.
Azt kellene észrevenni a gyártóknak, hogy a tabletek elsősorban tartalomfogyasztásra vannak kihegyezve, dolgozni ezekről elég bajos.
Főleg annak a függvényében nem fog senki win Rt tabletet venni, hogy itt van nexus 7 és ipadet is lehet kapni 100-110 körül.
A win8as tabletek meg félek csillagos égben lesznek, egyedül az amd féle apuval szerelt gépekre vagyok kiváncsi, de nem reménykedek, hogy olcsó lesz..

(#41) vinibali


vinibali
őstag

nem akarják lejárati a széthypeolt brandet. érthető :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#42) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm-Hm viszomt a Samsung mérnökei,nem tudták megoldani az általuk gyártott laptop-Notebook a WIN Fos mellett ,Ubuntut-Kubuntut is müködtesen,futtathato légyen.Minden Samsung gép Beszar Szervizes ha bármely fenti Linuxt üzemeltene a Felhasználo! Boldog Samsung Tulajok??!! :R :( :C t

föolvaso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.