Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tixem


tixem
addikt

Kenjék a hajukra azt a redves bokeh kamerát. Idióta, hülye trend megint. Parasztvakívtó 48 megapixel, meg egy semmirekellő segédkamera. A Pro meg annyi, mint egy P30 vagy egy S10 :U Szíjjanak le.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#2) natë válasza tixem (#1) üzenetére


natë
nagyúr

:C Ezen felröhögtem.

(#3) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Te is fiam, Brútusz? :F
Eljött az a pillanat, hogy nálam már ez a telefon is átlépte azt a maximális lélektani határt, amit hajlandó lennék adni egy telefonért. Még nem is lenne baj vele, hogy két verzió van, de legalább a sima verzió árát tartanák 500 Euró környékén...

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#4) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Várom szeretettel, de remélem a Pro-ba beletesznek minden Pro dolgot, kamera hozza a csúcs szintet, sztereó hangszóró, jó DAC. Úgy láttam, hogy a tárhely is UFS 3-as lesz.

Megyen!

(#5) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A simába a két kamera biztos, hogy kevés 2019-ben szerintem. Nah de majd a piac eldönti. A pro jó lehet, de az ára már túllépte a o+ szokásos árazását. Lehet lassan látjuk a tv-ben is a reklámját ezért lesz ennyi az ára? :)

(#6) Timer


Timer
veterán

Mai OP7 hír letudva, hosszú lesz ez a hónap, úgy érzem.

A tárgyhoz: a klasszik hetes áráról végső soron még semmit nem tudunk, és ha a Pro ennyi lesz valóban, én még reménykedem, hogy a nagyobb RAM-os normál verzió még megállhat 210 körül. Annyit azért szerintem még megér egy ilyen konfig 2019-ben, pláne, mert minden idők legerősebb FullHD mobilja lesz így, ami a hosszútávra tervezőket is beránthatja a kasszához.

Az viszont számomra máris egy kompromisszum lesz, hogy 8/128-as verzió nincs; a 6 GB RAM ma már inkább alap, mint előny, a 8 GB-os 5T és 6 után nem adom lejjebb, legyen tartalék még akkor is, ha 4,8-nál többet nem láttam eddig használni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#7) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ezt korábban,anno beszéltük,hogy ezek a kínai gyártók sokáig nem tudják tartani a bevezető olcsó áraikat.Egyre inkább terjeszkednek(gondolom én),mert ugye muszáj a kereslet miatt,megnő a költség is,tehát árat kell emelniük.Ez természetes.
Még a Xiaomi,ami szerintem egyelőre olcsó(bb) tud maradni...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#8) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ahány leak annyi féle adat volt már a képátlóra meg az aksi méretére.

(#9) takysoft


takysoft
tag

Nekem csak az fáj, hogy még mindig nincs Qi töltés, és a motoros kamera meg lassú arcfelismerést ígér, és víz ellen se tól jó.

Ezzel szemben egy Mi 9 pl 160 ezer.

De abban meg max 6GB ram... az Mi Mix 5G meg megint király lenne, mert ramból is jó, Qi is van... csak megint az arcfelismerés meg a vízállóság.

(ps: nem ragaszkodom IP szabványhoz, a sime OP5-öt sztenderd vízállóságával teljesen jól elvagyok)

Ez nehéz választás lesz, azt hiszem. De lássuk a végleges árakat, és meglátjuk :)

I will live forever or die trying

(#10) NemMo


NemMo
őstag

260ezer lesz a pro és kínából kell megrendelni a telefont és, ha bármi baj lenne, akkor kínába kell visszaküldeni gariztatni. Prémium árért prémium szolgáltatást kéne nyújtani. 260 ezerért bemegyek egy random boltba és helyben veszek egy telefont, ugyan miért vacakolnék kínai rendelés-küldözgetéssel?

(#11) Timer válasza NemMo (#10) üzenetére


Timer
veterán

"kínából kell megrendelni a telefont és, ha bármi baj lenne, akkor kínába kell visszaküldeni gariztatni. "

Gratulálok, elérted a "KIVÁLÓ PREKONCEPCIÓ ÉS TUDATLANSÁG" badge-et. Lózungok puffogtatása helyett javaslom a tájékozódást, gyakran beválik.

[ Szerkesztve ]

(#12) NemMo válasza Timer (#11) üzenetére


NemMo
őstag

Nem a oneplus oldalán kell megrendelni, ha hivatalos forgalmazótól akarom venni? Ok azt hiszem még az amazon minősül annak, de a mondandóm lényegén nem változtat, hogy 260 ezerért rendelgetni+küldözgetni kell, ha garanciális igény keletkezik. Talán a beszólogatás helyett érvelni kéne, már ha képes vagy a kultúrált kommunikációra. Mellesleg rendszeresen olvasom a oneplus topicokat és ott, ha azt kérdezi valaki, honnan érdemes beszerezni, ahol normális gyártói garancia van, akkor a oneplus oldalát és az amazont jelölik meg, de cáfolj meg, ha tudomásod van más hivatalos forrásról vagy akár olyan boltról itt Magyarországon, ahol meg lehet nyomkodni vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#13) kcsa válasza NemMo (#12) üzenetére


kcsa
veterán

Ha elromlik az LG/Nokia/Huawei/stb. telefonod, akkor a helyszínen javítják neked? Ja nem. El kell vinni, vagy el kell küldeni valahova.

EU raktárból küldik ezt is, és EU-ba szól a hozom-viszem garancia (Csehország).

Mégis a tiéd az a badge :D

(#14) tixem


tixem
addikt

"Talán a beszólogatás helyett érvelni kéne, már ha képes vagy a kultúrált kommunikációra"

Talán a hülyeséged világgá kiabálása helyett lehetne tájékozódni is és utánanézni a Oneplus háztól házig EU garijának (legelső google találat), mielőtt tátott szájjal szaladsz be a f*szerdőbe.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A sima verzió ára jobban érdekel, de ezek alapján + a korábbi hszek szerint is úgy néz ki, hogy közelebb lesz a 600 euróhoz az is.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#16) NemMo válasza kcsa (#13) üzenetére


NemMo
őstag

Most komolyan abba kötsz bele, hogy honnan és hova kell küldözgetni, amikor a mondandóm lényege, hogy az a probléma, hogy 260 ropiért rendelgetni és küldözgetni kell? Érted prémium árért nincs semmiféle képviselete és igenis ennyi pénzért én nyugodtabb vagyok, ha baj van, akkor beviszem az üzletbe és nem húzódik hetekig az ügyintézés.

(#17) NemMo válasza tixem (#14) üzenetére


NemMo
őstag

Abban a bizonyos erdőben nem én rohangálok, de az igaz, hogy én vagyok hülye, hogy fanokkal próbálok beszélgetni és érveket ütköztetni. Azért egy kérdésem még lenne. 260-ért miért ne menjek be egy üzletbe és vegyek azonnal samsung, Huawei vagy akármi telefont az előre utalás és várakozás helyett? Ilyen árkategóriában nem elvárható, hogy legyen képviselete az országban a gyártónak? Persze ti most meg vagytok sértődve, hogy "rosszat" szóltam a kis kedvencetekre

(#18) CptAdamica válasza NemMo (#10) üzenetére


CptAdamica
veterán

www.oneplus.com EU-ból jön, futárt küldenek, ha garis baj van.

Megyen!

(#19) tixem válasza NemMo (#16) üzenetére


tixem
addikt

"ha baj van, akkor beviszem az üzletbe és nem húzódik hetekig az ügyintézés."

Bátyám Hauwei P10-e rajtam keresztül volt garis, 3 hétig ültek rajta. Semmivel sem vagy előrébb ha boltba viszed, mint a futáros garancia. Amazonon nekem 1 hét alatt körbeért a csereigényem, igaz ott egy egér volt a panasz tárgya, de a lényegen nem változtat. 1 héten belül írd és mondd megjött az új egér és az utalás is megtörtént.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#20) INGJOKE válasza NemMo (#16) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem akarok beszólni, de ha beviszed egy szolgáltatóhoz, vagy egy szervizbe akkor is húzódhat az ügy hetekig és addig kapsz egy eldobható jó esetben okos telefont, de a készüléked kategóriájától igen messze esőt. Szóval a prémium csak addig prémium, amíg megveszed ha már szervizbe adod akkor a szolgáltatás pont ugyan az, mintha belépő kategóriás telefonod lenne. Akkor szoktam le a szolgáltatótól való telefonvásárlásról mikor a pár hónapos I6-t amit megjelenés után 1 hónappal vettem elromlott és kibúrított a csávó az asztalra két belépő kategóriás samut és egy Sony-ericson-t.(!!!)
Kabaré...

[ Szerkesztve ]

(#21) CptAdamica válasza NemMo (#17) üzenetére


CptAdamica
veterán

Akkor nem neked találták ki ezt a telefont. Amúgy álomvilágban élsz, ha azt hiszed, hogy ha egy üzletbe beviszed, akkor nem ülnek rajta hetekig. Nagyon is szeretik elhúzni 1 hónapig a garanciáztatást minden termék esetében. (És ezt elég szép tapasztalatok alapján állítom)

Megyen!

(#22) NemMo válasza INGJOKE (#20) üzenetére


NemMo
őstag

Azért addigis tudtál telefonálni, amíg szervízben volt, ami számomra nem mindegy. Arról nem beszélve, hogy kiragadtak a mondandómból egy dolgot, amibe beleköthetnek ez még nem is lenne baj, de jött a primitív személyeskedés.

(#23) Shyciii válasza NemMo (#17) üzenetére


Shyciii
veterán

Ahogy írják egyre jobban beszaladsz a f.szerdőbe, és magadnak rugod az öngolókat. A Oneplus már a legelső telefonjánál a Oneplus One-nál úgy intézte nekem a garit, hogy leadtam a hibát, a megadott címre kijött a DHL, másfél nap alatt kínában volt náluk a cucc (DHL Express), fél nap alatt elbírálták, hogy mehet a cseretelefon, majd DHL Expressel visszaküldték ami szintán másfél nap, és már a vadi új készüléket nyüstöltem. No ez hogy is működik Mo. garis készüléknél? Jó esetben jön futár aki elviszi a kijelölt szervízbe (jó esetben, de inkább neked kell rohanbgálnod), majd a szervízben alsó hangon 1 hetet ülnek rajta, de van az simán 3 hét is, majd jön vissza a készülék javítva, ami sokszor rosszabb, mint volt, ezért újra eljátszod ezt a kört. No ezekután ritka nagy f.sz, aki a Oneplus garanciáztatását szídja.
jah és mielőtt azt mondod, hogy Oneplus fan vagyok, akkor csak közlöm, hogy az uccsó Oneplus telóm a Oneplus 2-es volt, úgyhogy eléggé messze vagyok én ettől. A különbség kettőnk között az, hogy nem magyarázok tudatlanul baromságokat sokadjára, hanem van tapasztalatom, de minimum tájékozódom, ha nincsen...

[ Szerkesztve ]

(#24) NemMo válasza Shyciii (#23) üzenetére


NemMo
őstag

Milyen érdekes, hogy a mondandóm másik felére senki nem reagál, csak jöttök itt a f.sz erdővel, ami ritka primitív dolog tekintve, hogy én én kultúrált hangnemben adom elő, mégha szerintetek hülyeséget is írok. Mindegy én inkább kiszállok, mert az ilyen színvonaltalan társalgásban nem kívánok részt venni. Mindenki azt vesz 260-ért, amit akar, de nekem is engededjétek meg, ha azt gondolom ennyiért, amit nyújt az túlárazott.

(#25) Cifu válasza NemMo (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egen, a helyzet az, hogy te vagy a villamos.

Először is halvány segédfogalmad sem volt arról, hogy hosszú évek óta EU-n belülről érkezik a Oneplus.net hivatalos oldalról megrendelt telefon, és nem kínából. Vagy az amazonról.

Másodszor a Oneplus ügyfélszolgálata nagyjából a legjobb, ami a piacon van. Honlapon ticketet nyitsz, megbeszéled az ügyfélszolgálattal, hogy mi a bajod, majd futár jön a telefonodért és futár hozza vissza. Függően a körülményektől, 3-5 nap alatt általában megvan a javítattás. Mindezért nem kérnek horror árat, egy aksicsere egy Oneplus 3T-ben 30 euró a gari lejárta után. Élő gari esetén ingyenes volt. Volt dolgom LG és Samsung telefon gariztatással, egyik sem volt egy sima ügy, és pláne nem gyors...

Harmadszor, ha neked Huawei vagy Samsung kell, mert bemehetsz egy boltba megvenni, akkor vegyél olyan telefont. A Oneplus nem erre az üzleti modellre épült.

De itt konkrétan Te voltál az, aki ostobaságokat hadoválsz össze-vissza nulla, ismétlem, 0 tudással, majd miután felhívták a figyelmedet, hogy hülyeségeket írkálsz, még Te vagy megsértődve... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) tixem válasza NemMo (#22) üzenetére


tixem
addikt

Azt ne mondd már, hogy neked kizárólag az a telefonod van amit leadsz garanciába. Nem hiszem el, hogy nem lapul a szekrényben/fiókban egy régi levetett darab amit senki nem használ és ilyenkor pont jól jön. Nehogymár attól kelljen hasra esni, hogy kiszúrja a szemed a szolgáltató a szerviz idejére egy 10 éves feature phone-nal basszus :DDD Kilószámra áll a bárszekrényben itthon az antennás tollkabáttól kezdve 4 féle Alcatelen át a Lumiáig bezárólag mindenféle telefon.

A külföldi garancia meg megvan egy hét alatt. Ennyi idő alatt itthon max annyira futja a sok agyonsikolázottnak, hogy felküldjék a szervizbe a telefonokat. Értsd: Szegedről Pestig a telemaxhoz, ahol újabb 2-3 hétig taknyolják majd visszakapod karcosan, olyan hibákkal amik nem is voltak mikor leadtad. Lejátszottam már pár meccset idehaza mindenféle üzlettel (vidéki kis PC üzlettől a Tescoig bezárólag), minden esetben a belem kifordult az egész hajcihőtől amit garanciáztatás néven műveltek. Okádék ami ebben az országban megy.

Érdekes módon amint valami külföldi kötőtésű garanciális ügyem van, vagy valami refund igényem van, megszűnik ez a szarrágás. Amazon, ebay, aliexpress. Soha a büdös életben nem kellett még senkivel sem veszekednem egyik felületen sem. Pedig az ali erősen kínai jószág és még így is korrektebbek, mint bármelyik magyar üzlet.

A Oneplus féle garit meg már leírtuk vagy ötször. Vagy megérted, vagy nem. Ez már a te bajod.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#27) NemMo válasza Cifu (#25) üzenetére


NemMo
őstag

Itt abban van a tévedés, hogy nem azon sértődtem meg, hogy kijavítottak, hanem egyből lehülyéztek és f.sz erdőztek és nekem ez a gondom. Rohadtul nem gondolom tévedhetetlennek magam, de az jogos elvárás, ha én kultúráltan szólok mindenkihez, akkor hozzám is így kéne. Vissza lehet olvasni.

(#28) Shyciii válasza NemMo (#27) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem. A f.szerdőzés akkor jött már miután felhívták a figyelmedet, hogy baromságokat mesélsz, és te továbbra is hajtottad a hülyeségedet, mint most is. Más már rág csendben meghúzná magát te pedig még mindig rázod azt a bizonyos fát...

(#29) mjani1172


mjani1172
addikt

Ha ehhez hozzávesszük hogy az áfás számla fogalmát máshogy értékelik mint a NAV, akkor ez az egyik legdrágább telefon.

(#30) enginev3.0 válasza tixem (#1) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem is ez jutott eszembe
Hogy kenjék a hajukra

Ennyi pénzért max a gyorsan frissülő rendszer kecsegtető, de ha kamerában elmaradnak a többitől akkor már semmi értelme ezt a gyártót választani

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) -FreaK- válasza enginev3.0 (#30) üzenetére


-FreaK-
veterán

Már akinek fontosak a mai kamerák közötti kis különbségek, meg úgy egyáltalán a kamera ;)

(#32) tixem válasza -FreaK- (#31) üzenetére


tixem
addikt

Önmagában nem lenne baj ezzel a 48 mpx + bokeh párossal. Azzal már inkább van baj, hogy ezt egy vélhetően 700-750 eurós készülékbe rakják, miközben a Xiaomi és egyéb kínai gyártók ezt egy 70 ezres Redmi 7-ben vagy valami hasonló árú készülékben rakják eléd.
Ezek meg bohóckodnak itt, hogy vegyed meg a Pro-t ha normális kamera kell. Ott bukik a matek, hogy ennyiért már nem Oneplus-t fogok venni.

Már amennyiben igazak a hírben közölt infók. Hajlok afelé, hogy igen. A Huawei is butább kamerát rak a sima P-be és Mate-be. Ha a OP is felül erre a "Pro / nem Pro variáció egyszerre" vonatra, akkor már nem fognak megállni az 5G-nél. Lecsípnek mást is, mert az 5G önmagában még nem akkora dealbreaker. Kell még valami, hogy a Pro felé terelje a vásárlót: jobb kijelző, több és/vagy jobb kamera, optikai stabilizáció, nagyobb akku, wireless töltés akármi, ami a simában nem lesz.
Nagyon nem tetszik amerre haladnak, de ez már az én bajom.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33) Divinity válasza NemMo (#22) üzenetére


Divinity
őstag

Csak mert pont egy olyan dologba kötöttél bele ami rohadtul nem igaz. Gariztatásban sokkal jobb a support OnePlus oldalon mint bárhol máshol még ha az országban nincs is képviselete.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#34) <Lacy85> válasza tixem (#26) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egyrészt mondjuk nálam sem lapul egyetlen telefon sem sehol, mert ha cserélek, akkor az vagy azért van, mert a régi meghalt, vagy ha még jó, akkor neki adom valakinek.
Mindig van a családban, rokonságban olyan, akinek épp kell.

A másik oldalról viszont csere telót sem mindig kapsz szolgáltatónál.
Anno az Xperia Z3 ment javításra a Telenornál, és mondta a srác, hogy sorry, nem tud adni helyette másikat.
Akkor mondjuk épp volt egy itthon, ami még a szekrényben pihent. :D

Abban mondjuk egyet tudok érteni NemMo-val, hogy ebben az ársávban már én sem vennék OnePlus-t.
Nem a gari miatt, hanem mert a többi flagship-et nagyjából olcsóbban megkapom szolgáltatónál, és azokat legalább meg is tudom nézni élőben, mielőtt eltapsolok ~negyed milliót.
Csak az árakat nézve, Telenornál egy sima M-es csomagban:
S10: 205 ezer
S10+: 245 ezer
P30: 149 ezer
P30 Pro: 193 ezer

Miért is vegyem 260-ért a OnePlus-t?

(#35) NemMo válasza Divinity (#33) üzenetére


NemMo
őstag

Jó a gariztatásban tévedtem, de ez a mondandóm 30% volt a többi 70ről mélyen hallgatott mindenki. Dióhéjban 260ezer szerintem drága ezért a telefonért.
A fiókomban csak egy xperia e4 van és ha még egyáltalán be lehet kapcsolni, akkor a mostani nano simem nem megy bele, de ezt csak így mellékesen jegyzem meg én már nem akarok vitatkozni

[ Szerkesztve ]

(#36) INGJOKE válasza <Lacy85> (#34) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mivel a o+ is külföldön bekerült már sok szolgáltató szortimentjébe, így valószínű lassan itthon is lesz egy kettő amelyik felveszi majd. Nyilván a szolgáltatós árral ahol nem csak szalámit veszel hanem zsemlét is ( ami általában valami pur-pur az ára alapján :) ) nehéz összehasonlítani a "kártyafüggetlen" árat. :D

(#37) tixem válasza <Lacy85> (#34) üzenetére


tixem
addikt

Ezzel a részével én is egyetértek maradéktalanul. Ennyi pénzért már azért kinyílnak a lehetőségek a flagship kategóriában is. Dögöljek meg ha értem a Oneplus üzletpolitikáját, de gondolom megrágták párszor a dolgot és megéri nekik, másképp piacra se dobnák.

Az viszont biztos, hogy ez a generáció vízválasztó lesz nekik. A Pro vagy ordas nagyot bukik, vagy telitalálat lesz. Kíváncsi leszek, hogy jön e majd ősszel a szokásos T ráncfelvarrás, vagy ezt most kihagyják.

(#38) Juhaszatti

Az Experience Store azért egy külön kategória. örüljünk, hogy van, nekem is megcsinálták a kijelzőcserét 1 délelőtt alatt. Persze előre megrendeltettem velük a cuccot, hogy arra már ne kelljen várni. De nem sok helyen van (fővárosiak előnyben) és a legtöbb gyártónak (Huawei, LG stb) továbbra sincs saját Store hálózata. Megveszed Media Marktban, edigitalban, itt-ott amott, ha baj van akkor ugyanúgy megy a szervizpartnerhez. Na itt borul mindig a bili. A Samsung e tekintetben egy üdítő kivétel.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#38) Juhaszatti válasza Shyciii (#23) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az az alsó hangon 1 hét azért nem feltétlenül állja meg a helyét. Az inkább a hiba milyenségétől függ. Bevittem az S7 Edgem az Experience Storeba, miután leesett, behorpadt, és használhatatlanná vált a hangerőgombja. Először megijesztettek hogy ebből még kijelzőcsere is lehet, mert a hangerőgomb szalagkábele egybe van építve a kijelzővel.
Aztán 2 nap múlva hívtak hogy szétszedték és megoldották, mehetek is érte.

(#39) Cifu válasza <Lacy85> (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért hasonlítod össze a szolgáltatói csomagárakat egy független telefon árával? :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) <Lacy85> válasza INGJOKE (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Itthon sajnos ennek nem sok hasznát látom eddig. Xiaomi is bekerült már pl. Telenorhoz. Mire mentünk vele?
Jelenleg 184 ezer kártyásan a Mi8. Mennyibe is fog kerülni függetlenül a Mi9? :D

(#37) tixem:

Nem kizárt, hogy sikeres lesz így is, de ebben az árban már komolyat kell villantani minden téren, ha a "nagyokkal" akar versenyezni.

(#39) Cifu:

Mondjuk mert egy P30 Pro röpke 70 ezerrel olcsóbb így?
Ha leveszem a csomagdíj miatti különbséget, akkor is -50 ezer.
De nézzük a független árakat. Mire kijön a O+7, addig ebben az árban kb. meg is veszed függetlenül akár az S10-et, akár a P30 Pro-t.
Még mindig nem értem, mi szólna mellette.

[ Szerkesztve ]

(#41) Cifu válasza NemMo (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tévedtél abban, hogy honnan hogyan érkezik a telefon. (Nem Kínából)
Tévedtél a gariztatásban. (Nem kínába megy gariba a telefon, és nem neked kell intézni)
Tévedtél abban, hogy honnan lehet hivatalosan hozzájutni.

Ezekkel kapcsolatban kaptad az ívet, és nagyjából ez volt az első megnyilvánulásod arról, hogy esetleg a #10 és #12-es hsz.-ben (diplomatikusan szólva) teljes valótlanságokat állítottál.

Ha annyit írtál volna, hogy ennyiért drága ez a telefon, nagyjából senki sem reagált volna hozzászólásodra.

De mivel teljes valótlanságokat hordtál össze, és amikor erre felhívták a figyelmedet, újfent tévedésektől hemzsegő dolgokkal reagáltál... szóval teljes joggal osztottak ki, már megbocsáss...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) marcarc válasza Cifu (#39) üzenetére


marcarc
senior tag

Mert úgy "olcsóbb" :D :D

(#43) tixem válasza Cifu (#39) üzenetére


tixem
addikt

Függetlenül sem sokkal drágábbak már, mint a 7 Pro pletykált ára.

Mate 20 Pro 250k, sima P30 230k, P30 Pro 300k, S10 laptopszalonban 275k, ugyanez Aqua-ban 260k. Dual simes Note 9 gyártói garival 240k

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#44) ctvagyok válasza CptAdamica (#4) üzenetére


ctvagyok
őstag

Legjobb idei Androidos telefonnak hangzik a pletykák alapján. Lehet muszáj lesz váltani a p30-ról. Várom a teszteket már :D

(#45) Cifu válasza tixem (#43) üzenetére


Cifu
nagyúr

Innen jön az, ami mellette vagy ellene szól.

Félreértés ne essék, én is úgy vélem, hogy a "flagship killer" féle Oneplus starttól jó messzire kerültünk. Szvsz az volt a beetetés korszaka, megalapozták a márka arculatát, kiépítették a szolgáltatás hátterét, a marketinget, bevitték a köztudatba a márkákat (a munkahelyemben is az iPhone tulajok a "jó" androidos telefonok kapcsán a Oneplus-t hozták fel példának, amin eléggé meglepődtem, mert nem hittem volna, hogy ismerik...).

Ha a vásárlóknak izlését eltalálják a telefonjaikkal, akkor ez nem rossz választás. Nekem például sem a notch (emiatt eleve nem is érdekelt a Oneplus 6/6T), sem a lyukas kijelző nem tetszik. Egen, emiatt a sima Oneplus 7 is megy a levesbe, engem nem érdekel. A 7 Pro érdekelne, ha tényleg olyan jó lesz, amilyennek ígérkezik. Ismerem az OOS-t, tudom, hogy bár itt is előfordulnak nyűgök, de alapvetően stabil és folyamatosan frissített OS-t tudhatok a telefonomon. Ismerem a szervízüket, és jók a tapasztalataim az ügyfélszolgálatukkal.

Szóval ha most egy 7 Pro, egy S10+ és egy P30 Pro között kéne választanom, én a 7 Pro nyerne egyértelműen. Csak itt jön a másik dolog, mert nekem a 6/128-as méret szvsz elég lenne nekem, de ezért is sokallom a 221e Ft (tehát feleslegesnek tartom a legnagyobb verziót). Nem azért, mert ár/értékben nem lenne jó (mert az), hanem mert ennyi pénzt én már sokallok egy telefonért...

De azt én is elismerem, hogy a Oneplus már nem a 'bestbuy' a kategóriájában, hanem csak egy az élbolyban lévők közül...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) csako


csako
veterán

A tegnap Európában is bemutatott Oppo Reno vagy ez lehet a jobb?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#47) INGJOKE válasza Cifu (#45) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is anno a O+6 és a mi mix 2s között variáltam, de meggyőztek, hogy a xiaomi lesz az én márkám és igazuk lett, azóta szinte minden xiaomi otthon amire szükségem van és árban is rendben van :D

(#48) NemMo válasza Cifu (#41) üzenetére


NemMo
őstag

Hivatalosan az amazonról és a oneplus honlapjáról lehet nem? Ebben mi a tévedés?
Amúgy a kifogásom lényege nem az volt, hogy kínából vagy üzbegisztánból, hanem hogy csak rendelni lehet tökmindegy honnan és nem tudok bemenni egy üzletbe megvenni. Az hogy ennyiért nem éri meg abban benne van az is, hogy eddig a "fapados" értékesítési modellbe beletartozott a jó hardver és rendszer relative olcsóért és ezzel a 260k-val prémium árat kérnek ugyanazzal a "fapados" üzleti modellel

[ Szerkesztve ]

(#49) Narancskoma


Narancskoma
tag

Kezdenek elveszni az árazással a kínai gyártók, már egyáltalán nem megérős ennyiért.

(#50) Timer válasza NemMo (#12) üzenetére


Timer
veterán

Már megválaszolták előttem, de még egyszer leírom, és ezek tények, nem lózung. Háztól-házig garancia van rá 2 évig, azaz a megrendelést követően 1 héten belül megkapod a készüléket, 15 napig elállhatsz a vásárlástól (ezt is kipróbáltam, megy, visszakapod a pénzed, nem kérnek semmi különösebb indokot), és NEM kell küldened semmit sehová, ugyanis mind garanciáztatás, mind vásárlástól elállás esetén érkezik a DHL/UPS futár, felveszi a csomagodat, és elviszi. INGYEN! A javíttatás nem Kínában zajlik, hanem Csehországban, vagy Lengyelországban, most nem rémlik, de OP3 idejében gyakori volt a hangszóró elhalás, amit minden érintett fórumtagnak ingyen cseréltek garanciában, mégpedig úgy, hogy nem egészen 1 hetet voltak oda a készülékek, a legdurvább eset talán az volt, amikor hétfőn vitte a futár, csütörtökön pedig hozta a javított készüléket. Magyarán, nem a voltban kell döntened, hanem megveszed, használod két hétig, aztán ha nem jön be, visszaküldöd, és visszakapod a pénzed kábé 10 napon belül. Szerintem ez jóval jobb, mint bemenni a márkaboltba, ahol épp hogy nem felszop az eladó, csak hogy kiadjak egy raklap pénzt valamire, amit rendesen megnézni sem tudok.

Na akkor, ezek után az első hozzászólásod melyik része miatt nem érdemelted meg az alkalmazott hangvételt, hmm? A tököm ki van már azzal, hogy mindenki csak baromságokat írogat ahelyett, hogy kettő perc google kereséssel utánajárna!

Másik kérdésem: hogy miért ezt válaszd, és ne egy Samsungot vagy bármi mást helyből? Hát válaszd azt, ki mondta, hogy kötelező OnePlus-t venni?! Szerintem senki.

Szintén hiba, hogy a Pro árát nézed a már piacon lévő S10e árához nagyjából. Inkább a klasszik S10-zel lesz ez pariban, sőt, több tekintetben (RAM, SoC, akku, töltés) meg is előzi azt. Miért kellene olcsóbban adniuk? Csak mert korábban olcsók voltak? Itt is az a jó hírem van, hogy nem kell megvenni, lehet 100k-val drágábban Samsungot is választani, vagy ugyanennyiért S10e-t, ami a közelében sincs. Vagy, netán nem a Próban kell gondolkodni, és akkor lehet, hogy idén is sikerül 200k környékén abszolút csúcshardvert vásárolni.

Végül, csak egy észrevétel: ilyen garanciát nem nagyon kapsz sehol, még boltban személyes átvéve sem, de ha Neked kell a csilli-villi és a máz, akkor tessék, csomó helyről választhatsz, ez a cég "csak" ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.