Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Legalább kapható lesz végre. :K
Nem mi leszünk a vásárlói, de idővel lesz ennek (inkább egy későbbi utódának) jobb ára is:))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Keresd a hibát a képen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) Segal válasza #72042496 (#2) üzenetére


Segal
veterán

De kemeny elsore fel sem tunt. :DDD

Spoiler

Print screen a kep :C

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) alaves


alaves
addikt

Szerintem ez már jó projektor helyett is :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#5) #27070592 válasza alaves (#4) üzenetére


#27070592
törölt tag

Lazán elférne a nappalimban ahová a projektor-vásznat szántam.
Ja, nem 8K?? Menjenek a fenébe.. ;]

(#6) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

én megvárom az összehajtogatható változatot ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#7) arty


arty
veterán

ahogy megyünk felfelé méretben, egyre aránytalanul drágábbak :(

55" 680e (12.3e/col)
65" 900e (13.8e/col)
77" 1700e (22e/col)
83" 2500e (30.1e/col)
97" 10700e (110.3e/col)

szerintem ez már "nyugaton" is sok. ill kár, hogy nem tudnak összeragasztani 4x55"-t, szerintem adnám is el a vesém...... :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8) #72042496 válasza arty (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, hogy sok, de a képátlót ne lineárisan, hanem négyzetesen arányítsd. A kép mérete is a képátló négyzetével arányos.

(#9) arty válasza #72042496 (#8) üzenetére


arty
veterán

pont ezért írtam a 4x55-öt, ami ugye 110" lenne és csupán 2.8misiből előállHATna :D

de így a "97-hez közbeszerzést kéne nyerni......... :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) bolvar válasza arty (#7) üzenetére


bolvar
senior tag

Samsungnak van videófal kijelzője 2x2 csinálunk egy csomót, 0.4mm káva, gyakorlatolag összeillesztve is épp csak 1mm.
Darabja 1 misi plusz konzol :DDD .

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#11) arty válasza bolvar (#10) üzenetére


arty
veterán

otthon azért zavarna az 1-1mm-es célkereszt, pláne 4 misi+konzol áron :D

igazából arra lennék kíváncsi, elvben legyártható lenne-e teljesen káva nélkül egy oled?
gondolom nem.... egyébként adná magát, hogy az egy nagy 97" helyett az lg is "okosba" építsen neked 110"-et, 8k-st, ügyes konzollal a kijelzők mögött....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#12) Dragon3000 válasza arty (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem mindegy, hogy mennyire gazdaságos a panel méretre vágása, mennyit tudnak belőle készíteni.....

(#13) sakal83 válasza arty (#7) üzenetére


sakal83
addikt

Biztos forrasbol tudom, hogy rengeteg magyar vasarlonak nem volt eddig sem sok... En is meglepődtem, ahogy o is. A hegyvideken eleg sok penz van ilyenre, es haztartason belul akar 4-10db csucs oled is leledzik...

(#14) Fecogame válasza #72042496 (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

LOL :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#15) szabeska válasza Segal (#3) üzenetére


szabeska
addikt

A Micro LED felirat se rossz :DDD

F1

(#16) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ekkora méretben nem lenne indokolt már a 8k?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) haxiboy válasza tibaimp (#16) üzenetére


haxiboy
veterán

Tartalom úgysincs rá szóval minek?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) Morph76 válasza tibaimp (#16) üzenetére


Morph76
aktív tag

Nem. Elég ez.

(#19) arty válasza sakal83 (#13) üzenetére


arty
veterán

mi az a "rengeteg" ? :) eladtak akár.... EZRET is a 88z1/z2-ből? ;)

+van 1-2 hegyvidéki ismerősöm, senkiről nem tudok akinek NÉGY csúcsoledje lenne :D
persze lehet azabaj, h nem laknak elég magasan..........

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20) arty válasza tibaimp (#16) üzenetére


arty
veterán

150 centiről 88"-n nem látták az emberek a 8k előnyét (vakteszten).... pedig ezek az emberek azért ültek ott, hogy TESZTELJENEK, nem csak "filmeztek egyet"

szóval NEM, otthonra, filmre a 4k bőven elég :) (az extrém jó látásúakon meg úgyse lehet segíteni :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21) #72042496 válasza arty (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is van hegyvidéki ismerősöm, a Mátrában van faháza, az számít? :D
Attól tartok, hogy nem, mert OLED-je viszont nincs. :(

[ Szerkesztve ]

(#22) arty válasza #72042496 (#21) üzenetére


arty
veterán

attól tartok a Mátra nem játszik :D
... miért nem inkább Svábhegyiekkel barázkozol!?!?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) sakal83 válasza arty (#19) üzenetére


sakal83
addikt

Lehet ketelkedni meg cinikuskodni, de az LG legnagyobb forgalma a XII II es IIIban van. Es nem egy tv van egy hazban a NER kegyelteknel, aki tobben vannak mint hinnenk. Es ezek a tvk nem voltak eddig tetelek szamukra... Lehet hitetlenkedni de attol meg igaz amit leirtam...
Sokan vannak akik telibeszarjak ezeket az arakat... Most a lieblingjuk ingatlan teren a Costa del Sol, az aranyokat igy kell nezni...

Egyebkent termeszetes hogy nincs igeny itthon ezekre, azert is arulja az LG... Igy mukodikba vilag, a szemettelepre gyartjakbes aruljak es amire egy forumozonak nincs penze akkor s3nkinek sincs :B

[ Szerkesztve ]

(#24) jbcs válasza arty (#22) üzenetére


jbcs
tag

Nagynénémnek Eger mellett van hétvégi háza, de nem nagyon használják, így tv sincs benne... Így akkor sajnos ő is kiesett... :DD

(#25) JoeYi


JoeYi
őstag

szerintem ez kifejezetten olcsó. Van az a pár tízezres réteg, aki ennyiért egy rekesz pezsgőt vesz, szóval egy ilyen TV otthonra meg a hajóra semmiség nekik

(#26) sakal83 válasza arty (#19) üzenetére


sakal83
addikt

Nezegess es szamolgasd a tvket pl ebben a hirdetett ingatlanban... Auchanes 80cmes technika tvk... Ja nem...

[link]

(#27) #72042496 válasza sakal83 (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebben egy darab csúcs OLED sincs.

(#28) sakal83 válasza #72042496 (#27) üzenetére


sakal83
addikt

Milyenek vannak?

(#29) #72042496 válasza sakal83 (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Teljesen kommersz, vagy inkább úgy írom, hogy hagyományos modellek, duhh. Pedig egy 88Z (esetleg 65R), B&O Eclipse, B&O Harmony könnyen felismerhető, más OLED pedig nincs igazán a 20000 dolláros nagyságrendben, amiről itt szó van.

[ Szerkesztve ]

(#30) sakal83 válasza #72042496 (#29) üzenetére


sakal83
addikt

Ertem. Kommersz modellek... Nem vitatkozok. Magyarorszagon nem adnak el csucs oledeket mert senkinek nincs ra penze. Leirom, hogy biztos forrasbol tudom hogy sok csucs oled kel el a hegyvideken, bedobok egy random hirdetest ami tele van oled tvvel brutal meretben is, de termeszetesen jon a kontra hogy ezek kommerszek:) varjal 2020as modellek tehat mar elavultak:)

Ertem en hogy sok oled tulaj ugy erzi hogy a 65c-s kategoriaval a vilag urai magyarorszagon, de nem, es bmennyire hihetetlen a 2mos ITs ber is szotyipenz egy egesz szep retegnek. (nem nekem)

+ a cikkben LG G2es van.

[ Szerkesztve ]

(#31) #72042496 válasza sakal83 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 25000 dolláros árra írtad nagy mellénnyel a biztos forrást meg hogy milyen rengetegen vesznek annyiért tévét. Naná, hogy kiröhögnek érte, ilyen tévékből eleve alig gyártanak. Az csak a tejszínhab a tortán, hogy a linkeden se volt egy darab se. :D

Nem az az állítás, hogy senki nem vesz itthon olyat, hanem hogy nagyon kevesen.

[ Szerkesztve ]

(#32) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A kép beillesztése remekül történt.

Miért nem mentettétek le?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) sakal83 válasza #72042496 (#31) üzenetére


sakal83
addikt

Milyenek voltak a linken?

Ah inkabb hagyjuk... Nem vesz ilyet senki fokent magyar nem mert itt nincsenek gazdagok...

Meg szerencse hogy erre irtam "szerintem ez már "nyugaton" is sok."

Ott is sok. Hogyne. Ott sincsenek gazdagok:) keletre gyartjak...

(#34) bolvar válasza arty (#11) üzenetére


bolvar
senior tag

Ez a 0,4mm káva most a csúcs, konkrétan egy fólia a keret.Mint a hímestojással úgy kell bánni vele :DDD
Statikus tartalomnál mondjuk azt zavaró, de egy filmnél amúgy már nem annyira. De ezután már csak a led van most ott is jött ki valami nagyon durva pixeltávú arany áron :DDD De nemsokára pont ilyen káva miatt egy 110” lg szerelünk, az már elég nagy lenne filmezni otthon, csak nem létezett vesa mount hozzá mikor megjelent :DDD

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#35) #72042496 válasza sakal83 (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hagyományos modellek ahogy írtam, ami nem leszólás, mert még praktikusabbak is lehetnek. 88Z-t például nem fognak falra szerelni, a B&O tévék dizájnja, saját home integration rendszere pedig lehet előny, de el tudom képzelni, hogy hátrány is.

Újra, nem az az állítás, hogy senki nem vesz 25000 dollárért tévét, hanem hogy kevesen (mindenhol, nyugaton is), ezek eleve egy marginális szeletét jelentik a piacnak.

[ Szerkesztve ]

(#36) bteebi válasza #72042496 (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Jóvanazúgy! Kell mindig kötekedni... :U

Szerintem amúgy, bár nyilván nagyon drága, de elfogadható ár. Feleennyiért még ha túlzás is, hogy ajándék lenne, de már kb. teljesen rendben lenne. Brutál nagy. 2,2-szer akkora felület, mint egy 65"-os.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) stellaz


stellaz
addikt

Nem tudom, de nekem eléggé úgy tűnik, hogy a nagyobb kép mellé jellemzően valahogy sokkal bénább kép is társul (vagy csak jobban látszanak a hibák). Ekkora méretben tuti projektor vennék inkább.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#38) bteebi válasza stellaz (#37) üzenetére


bteebi
veterán

Megvan annak is a célpiaca. Én ha megtehetném, akkor vennék projektort is. Mondjuk 10 milláért már nagyon jó projektort lehet venni, vászonnal együtt. Sőt, akár a feléért is. És annak nem 97"-os képe lesz. Igaz, a feketéje meg a kontrasztja se olyan lesz. De ez már fíling is, vetített vagy sugárzott kép. Igazi mozis hatása egy bármekkora kijelzőnek szerintem sohase lesz, hiába a jóval jobb képminőség.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) haxiboy válasza bteebi (#38) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, a mozis élményeimről inkább ne beszéljünk, valahogy sikerült mindig megszívnunk a mozigépésszel mert nem tudta rendesen beállítani a képet, az én élményeim általában homályosak :D így maradok az Oled-nél :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#40) stellaz válasza bteebi (#38) üzenetére


stellaz
addikt

Ha nem telne moziszobára, biztos nem csúfítanám ilyennel a nappalimat. Moziszobába meg nem való, mert ahogy írod, soha nem lesz rajta mozis élmény.
Persze nem tudhatom, mert nem vagyok célcsoport sajnos.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41) Szemjuel válasza sakal83 (#26) üzenetére


Szemjuel
tag

hmm. ennyi pénzért minimum nem szeretnék szaros dyson ventit nézegetni a kamukandalló párkányán. egyértlműen látszik, hogy rá volt költve a pénz, ennek ellenére fájó pontokon derül ki, hogy ezt nem olyan ember tervezte és terveztette akinek a luxus a profilja. Amúgy fostos samsung tv-k... semmi extra.

+1: megveszed 400 eftért a beépíthető kávéfőzőt, majd veszel egy húszezres kapszulásat és azt használod :D iiigazi proli lehet a gazda :))

[ Szerkesztve ]

(#42) fatpingvin válasza Segal (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

eskü alatt állítom nem találom mit kéne nézni :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#43) #72042496 válasza fatpingvin (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mert már ki lett javítva. :) Eredetileg egy screenshot volt a desktopról, középen a megnyitott képpel.

#41 Szemjuel
Szerintem azért kár ilyen túlzásokba esni. Ha a párom nagy kávés lenne mondjuk, akkor itthon is lenne egy jobb kávéfőző. Én attól még bekeverem a Nescafét, mert ilyenre pl. nem sokat adok. Ott is lehet hasonló helyzet, mi van abban. Szerintem összességében marha jó ízléssel van berendezve az a ház. Nekem a képekről egy dolog nem tetszik, éppen az, hogy még a leghülyébb helyeken is akad egy-egy tévé. Meg a légtisztítót azért leraknám a földre. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) sakal83 válasza Szemjuel (#41) üzenetére


sakal83
addikt

Mondjuk a jacuzzibol a kilatas finom:)

[ Szerkesztve ]

(#45) arty válasza sakal83 (#33) üzenetére


arty
veterán

olyanba állsz bele, amit nem mondtam. sok gazdag sok oledet vesz, nyugaton plane tobbet, de a rengeteg szo túlzó.... ennyi.

0db "nyugati", jólkereső IT-s kollégám vett 88z1-et.
ha mondjuk 2-3-ba is belefutottam volna, merném mondani h bezzegnyugaton.... és nem az h ne tudnak kifizetni, de igényük is alig van rá és csak dísznek még a 65" c1re is sajnálta "mind" :) számomra hihetetlen volt, mennyire nem szórják a pénzt.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#46) makkmarce válasza bteebi (#38) üzenetére


makkmarce
őstag

ha valamit 130"-150"-on nézel, egyből nem fog számítani annyira, hogy de ha 90" lenne, akkor szebb lenne kicsit a fekete. A másik, hogy a TV-k tükröződnek, szóval ott meg az rontja a képet.

okoskodom, tehát vagyok

(#47) bteebi válasza makkmarce (#46) üzenetére


bteebi
veterán

Akkor tudnám megmondani, hogy számít-e vagy sem, ha már láttam volna Samu-féle microLED falat legalább 110"-os méretben. Jobb esetben nem a kontrasztra vagy a képméretre koncentrálsz egy film közben, hanem magára a filmre - de azért jobban esik, ha szebb, jobb, nagyobb.

Ha meg mozis körülmények között nézel filmet (=sötétben, lehetőleg minden zavaró tényezőt racionális mértékben kizárva), akkor pont nem fog számítani az se, hogy amúgy fényes, tükröződő felülete van az OLED-nek.

#45: Ha relatíve szerényebb körülményekből teremtettél magadnak relatíve jólétet, ÉS nem vagy nagyon hülye, vagy sznobizmusra hajlamos, akkor egy ilyen, nem is annyira nagy kiadás is "fájhat". Pláne, ha annyira nem is magad miatt veszed. :)

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48) makkmarce válasza bteebi (#47) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, teljes sötétségben nincs tükröződés, de azért ott nincs is akkora előnye, amit ne ellensúlyozna a képméret. Én csak erre gondoltam. Persze szoba válogatja, mert nem mindegy, hogy 40-80nm a szoba, vagy csak 20.

okoskodom, tehát vagyok

(#49) Szemjuel válasza #72042496 (#43) üzenetére


Szemjuel
tag

én is kapszulásat használok, mert jobb a változatosság. A proli része az, hogy azt hiszi ettől ő menőbb. 99%, hogy csak a beüzemeléskor volt bekapcsolva.
Más magyarázat nem lehet rá, ugyanis ez nem egy luxus kategóriás konyhai nagygép, nem emel a ház értékén mint mondjuk egy gaggenau. Így értettem a prolit. :R
Ránézésből azért tetszik, mert földszíneken kívül semmit nem látsz. Ehhez amúgy nem kell nagy látnok tervezőnek lenni, elég a 2010-es évek lakásterveinek 90%-t megnézni és ezt kapod eredményként. (nyilván 1-2 felső-középkategóriás bútorral kiegészítve).
Aki ezt a házat megveszi az nem így fog beköltözni, csak a kinti rész éri meg a kovetkező 5 évet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.