Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fred23 válasza janeszgol (#50) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor ott a sima Note 10, ami ráadásul nem dzsunka helyről véve is olcsóbb, mint a P40. AQUA 238 990 Ft például, ami már egész normális hely, EURONICS 260k, de még Media Marktban is olcsóbb a P40-nél: 280k, vagyis 500 Ft-tal olcsóbb, mint a Samsung márkaboltból.

Rocket6: Én is szoktam hasonlítgatni mindent mindennel, de az is igaz, hogy egyik összehasonlítás lehet korrektebb, mint a másik.

[ Szerkesztve ]

(#52) janeszgol válasza Fred23 (#51) üzenetére


janeszgol
félisten

A Note 10 nekem amúgy is jobban tetszik. Szebb a kijelzője (10+ esetben néztem meg őket, másoknak is megmutattam, tényleg szebb), ráadásul jobb a mérete számomra. De ez mellékes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#53) #95462144 válasza janeszgol (#50) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nem. A múltkor nem a méret fontosságáról beszéltünk. Hanem arról, hogy azt írtad, hogy az A51 teljesen megegyezik az M31-el. Ami még most sem igaz. Soha nem írtam, hogy fontos a méret. És erre írtam ,hogy még a külső specifikációkban sem egyezik a két készülék.

Igen akkor idevehetjük a sima Note 10-et is. Az 5g hiánya szerintem annyira nem életbevágó, főleg, hogy hálózat sincs hozzá, mint a GMS hiánya. Szóval, de. Ennyiért vannak jobb ajánlatok. És nem csak a Samsungon belül, ha maradunk a kínainál, akkor egy One+ is simán jobb vétel.

(#54) janeszgol válasza #95462144 (#53) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem írtam, hogy nincs jobb vétel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#55) joey04 válasza #95462144 (#49) üzenetére


joey04
titán

az olcsóbb ár az nem ér, mert nem hivatalos. de a hms fájó hiányosságait befoltozni próbáló nem hivatalos megoldásokat persze ér ajánlani, meg felhozni a vitákban.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) p2pp


p2pp
őstag

Most ez komoly 3800mAh?
Nem 4200?
Szomorú!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#57) janeszgol válasza joey04 (#55) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne beszélj félre.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#58) joey04 válasza janeszgol (#57) üzenetére


joey04
titán

azt nem én teszem ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59) Szakiii válasza joey04 (#55) üzenetére


Szakiii
addikt

fu mennyire 10/10 :R

(#60) 7Heads Drago válasza joey04 (#55) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na mert amúgy majd a P40-ből nem lesz a gsm-ekben olcsóbb változat?
A nagy semmin vitáztok.
hms fájó hiányosságait befoltozni próbáló nem hivatalos megoldásokat persze ér ajánlani, meg felhozni a vitákban.
Ha valaki azt szereti hogy fáj, miért ne választhatná? Kinek a pap, kinek a papné.... Ha rajtatok múlna nyilván törvényileg büntetve lenne ez is a demokrácia jegyében.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#61) Pjotr válasza Quqesz (#39) üzenetére


Pjotr
senior tag

P30-hoz képest egyetlen pozitívum az a matt szürke. Az nagyon kéne, de marad a harmincas.

(#62) Quqesz válasza Pjotr (#61) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nálam is marad. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#63) janeszgol válasza Szakiii (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Fuuu semennyire.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#64) janeszgol válasza joey04 (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljesen logikatlan, amit irsz. Erdekes maskor te is ki vagy akadva, ha gsm arral jon valaki. Most miert nem? Rocket kollega osszehordott egy csomo baromsagot, te meg annak tapsolsz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#65) Lami66 válasza Quqesz (#62) üzenetére


Lami66
őstag

Talán majd a P60, addig marad a P30.

(#66) Giovan! válasza Lami66 (#65) üzenetére


Giovan!
addikt

A P60-ig én azért nem várnék a helyedben.
Zavaros időket élünk, bármi megtörténhet addig, még az is, hogy a Huawei feladja az öreg kontinenst :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#67) Lami66 válasza Giovan! (#66) üzenetére


Lami66
őstag

Volt már olyan telefonom aminek köze nem volt Európához. A mai világban ez már nem korlát.
Eddig sem márka alapján választottam telefont, hanem meghatároztam kritériumokat és ami annak megfelelt, azok közül választottam. Legutóbbi vásárlásnál ezek voltak a szempontok
Android,
Max 150 mm
Csúcs, de legalábbis felső kategóriás hardver
Jó kamera
Jó üzemidő
Sík kijelző
S10e kiesett a kameralyuk és a pocsék üzemidő miatt
Mi9se majdnem győzött, de egy jóáras ajánlattal a P30-at vettem.
Más értelmes cucc nem is nagyon volt 150 mm alatt

(#68) janeszgol válasza Lami66 (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

En kicsit markasabb beallitottsagu vagyok, de ha a Huawei nem valtoztat a szoftveren, meg a P50-et sem varom meg. A Samsungot identol dobtam. Maradt a hmd nokia. Nos pont egy 7.1-et neztem ki (meg a 4.2-t). En olyan frissitest nem lattam az evek alatt, ami bootloopot okozna. Na a 7.1-nel van. Es ez mar nem az elso ilyen esete a cegnek. Szoval a Huawei es a HMD sorsa is kerdes kett nalam. Na utana leszek bajban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#69) 7Heads Drago válasza Giovan! (#66) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pont ez az. Akár még az alma is befucsolhat a p60-ig ebben a szép kis válságban. Vagy Észak Korea elintézi Dél-t... stb. Marhaságot kitalálni nem nehéz, magunkban tartani a nehezebb.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#70) joey04 válasza janeszgol (#64) üzenetére


joey04
titán

Pedig egyszerű: a gms hiánya sokkal nagyobb hátrány, mint a gsm boltos készülék.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#71) janeszgol válasza joey04 (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

De ezt nem tagadtam. Nem ajánlottam illegális kerülőutat sem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#72) rolandrepasi válasza joey04 (#70) üzenetére


rolandrepasi
tag

Ja,főleg ha besz@rik a gsm boltos telód és elhajtanak... Gms-t még csak csak megoldod...oldanád..

(#73) janeszgol válasza rolandrepasi (#72) üzenetére


janeszgol
félisten

De ha nem is szűnik meg cégjegyzék szinten, nálam a pultos gari nem játszik. Csak eredeti szerviz, eredeti alkatrészekkel. Ha bármi nem eredeti, az már nem az a telefon, amit jelentett. Ezért nem veszek használt iPhone-t, mivel a legtöbben GSM üzletbe viszik javítani. Az meg nem eredeti. Néha persze eredeti alkatrészeket szerelnek át másik készülékből, de nem ez a jellemző, hanem az ebay, mint nagy garázs árukészlete.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) joey04 válasza rolandrepasi (#72) üzenetére


joey04
titán

Tudod mennyit spóroltam a gsm bolti árak miatt? 3 csúcskategóriás készülék is kuka lehetne akkor sem lennék bukóban. Esetemben meg ha iPhone-t veszek, akkor a világgari miatt mindegy is, ha 1 éven belül beszarik vihetem bárhova.

ja mellesleg a gms-t addig nem használom ameddig nem lesz rá valami mókolt gagyi megoldás? Hát sokkal nagyobb hátránynak tartom továbbra is a gms hiányát. De majd a piac eldönti. Ha sikeres lesz Kínán kívül, akkor jó ez így.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#75) 7Heads Drago válasza joey04 (#74) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De majd a piac eldönti. Ha sikeres lesz Kínán kívül, akkor jó ez így.
Pontosan. Kár ezen rágódnia bárkinek. Csak ugye van aki szeret ezen vergődni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#76) Fred23 válasza rolandrepasi (#72) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tény, hogy van kockázat, és az is igaz, nem való mindenkinek lelkileg a kockázatvállalás, de nagyot is lehet fogni rajta, az is benne van. Mikor kicsivel 130 alatt berendeltem egy köbö zuggsm-ből a mostani telóm, szuper helyről 200 fölött lett volna, de árulták még 260-ért is. Az egy év gari, amit elméletben érvényesíthettem volna, kábé most jár le, de sosem volt semmi baj a készülékemmel. :)

(#77) rolandrepasi válasza Fred23 (#76) üzenetére


rolandrepasi
tag

Ebben teljesen igazad van. A félsz csak akkor jön elő ha baj van. Ezt meg mindenki eldönti hogy vállalja vagy sem..

(#78) Quqesz válasza Fred23 (#76) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez egy ilyen buli. Van LG G4, ami sokaknál beszart, nekem 2015-ös és a mai napig gyári minden benne és hibátlanul működik. Szerencsém volt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#79) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezt láttátok már? [link] Itt az EMUI Intelligens töltési módja
Az AI-t felhasználva az Intelligens töltési beállítás segít megőrizni az akkumulátor hibátlan állapotát a felhasználási szokásokhoz való alkalmazkodással. A támogatott modellek esetén az Intelligens töltéssel lehetőség van arra, hogy bár a telefon töltőn van, azonban a készülék felfüggeszti a töltést és nem engedi 100%-ra tölteni az akkumulátort, segítve a hosszabb élettartamot.
Remélem a P30 is megkapja. :)
Meg őszre az új iPhone. Jah bocs az nem Huawei ;]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#80) dutrás válasza 7Heads Drago (#79) üzenetére


dutrás
őstag

Az alapjai már a Mate 9-en is jelen voltak. Az AI ott is figyelte a felhasználói szokásokat. Kellett pár hét mire beállt az akku idő. Ott a töltésbe nem szólt bele.

P50 pro/P40 Lite

(#81) 7Heads Drago válasza dutrás (#80) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A másik topikba segítség: [link] :)
Ez bele fog szólni. Ez az opció sztem nálam 20-25% dobná meg az akku életét.

Az árakhoz: a p30 750 dolláron nyitott, a P40 meg 800-on. Viszont ez 5G-s. A Samsungoknál az 5G-s opció 100 dollárt dob az áron. Szóval a 800 dollár elvileg nem jelent áremelést az előző évekhez. Más kérdés hogy pl én nem látom még értelmét az 5G-nek (meg gondolom más se). Szóval ha lenne 4G-s verzió 700-ért biztos azt szerezném be én.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#82) dutrás válasza 7Heads Drago (#81) üzenetére


dutrás
őstag

Még most volt az 5g hálózatok licitje. Kiépítés még el se nagyon kezdődött.
Az nem gyenge töltő lehet. Én 10 wattosat használok most. Ennek azért kell egy kis idő de itthon elég.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#83) 7Heads Drago válasza dutrás (#82) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem az a legnagyobb bajom vele hogy ez is a 40w-hoz 65 w-ot vesz fel. Bő 40%-a kuka.
És állítólag ez a haladás... Nekem akkor inkább marad a vezetékes. Egyedül az autóban lenne jó, nem aggatna a kábel. Viszont mivel csak a pro modellban játszik ez, az meg edge miatt kilőve nálam. Sajnos nem kihangosítós a rádió.
Habár a P40-hez ez a töltő tok ott csak 27 dollár. Ami már egész baráti. [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#84) dutrás válasza 7Heads Drago (#83) üzenetére


dutrás
őstag

A edge panel elvileg a gesztusvezérlést segíti. A P40 liteon kicsit szögletesebb is a hiánya miatt.
Az igaz hogy sérülékenyebb a kerekítés végett ezért én is tokban hordom munkában itthon meg nincs rajta.

P50 pro/P40 Lite

(#85) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#83) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs az P30 töltőtok volt.
Ez a P40 tokja: [link]
42 dodo

dutrás: Nézni se szeretem az edge-t, de tegyük fel megszokom idővel. Nagyon sérülékeny miatta a telo. Kertes házban kint macerás vele dolgozni. Ha meg cserélni kell gatya nélkül megyek haza a szervizből. :D :D :D Még a végén kint kellene aludnom, mert nem engednek be a lakásba egy kijelzőcsere miatt.
Meg én nem látom hogy mi haszna lenne a felugró menünek oldalról.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#86) dutrás válasza 7Heads Drago (#85) üzenetére


dutrás
őstag

Még ez se túl vészes. Ha szerez az ember kupont még ez az ár is csökken.

P50 pro/P40 Lite

(#87) 7Heads Drago válasza dutrás (#86) üzenetére


7Heads Drago
veterán

45 dollár alatt ha jól tudom se áfa, se vám nincs rá. csak ki kell várni mire megjön. Főleg most a vírus miatt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#88) Giovan! válasza 7Heads Drago (#79) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem akarom lerombolni benned a "Huawei most aztán megmutatta az Apple-nek" illúzióját, de ha jól értelmezem, ez ugyanaz, mint az iPhone Optimized Battery Charging funkciója, ami már az iOS 13 óta a rendszer része. De ja, majd az őszi iPhone is biztos tudni fogja, ha már egyszer a tavalyi készülékekkel mutatkozott be a feature :U

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#89) dutrás válasza Giovan! (#88) üzenetére


dutrás
őstag

Ez jó dolog. Az Apple is figyeli a felhasználói szokásokat?
A Huawei ezt már a Mate 9 esetében is alkalmazta most pedig a inteligens töltéssel együtt kettős az akku védelme illetve élettartamának kitolása.

P50 pro/P40 Lite

(#90) Giovan! válasza dutrás (#89) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem is mondtam én, hogy az Apple találta volna fel ezt az opciót, csak a hozzászólás végén elhelyezett pontatlan felsőbbrendűsködés zavart :)

Amúgy igen, ha te 8-kor kelsz, akkor csak tíz előtt annyi idővel kezdi meg a töltést 80%-ról, ami elég ahhoz, hogy 8-ra fullon legyen az aksi.

A feature-t mellesleg minden iOS 13-at futtatni képes készülék megkapta, az iPhone SE-ig visszamenőleg, szóval nem csak a legújabb modellek esetén tette ezt elérhetővé az Apple.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#91) 7Heads Drago válasza Giovan! (#90) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs akkor visszaszívom.
Erről nem is olvastam. Viszont mivel ez nem almás topik itt ezt én lezártam. by

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.