Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrJános


DrJános
aktív tag

A Noctua biztos csendesen és jól fogja végezni a munkáját, de én jobban kedvelem azokat a megoldásokat mik a házból kifele terelik a CUP melegét.

Mondjuk azért megnézném, hogy a Noctua NH-D14 hogy szuperálna ha "levágnák" róla az egyik bordát. ;] súlyban könnyen fogyasztható szintre csökkenne, de szerintem lazán alázná a CM TX3 mat. Mielőtt még meglincselnének nem sufni-tuningra gondoltam, hanem a gyártó végezhetné el a módosítást, és azért a TX3 mat írtam mert úgy súlyban ahhoz lenne közel persze elméletben.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2) Gerisz válasza DrJános (#1) üzenetére


Gerisz
addikt

Jah a TX3 470g ventivel az NH-D14 meg 900 csak a borda.
De értelmetlen dolog összehasonlítani is. A True Rev C-vel vagy Venomous X-el igen.
egyébként meg az, hogy halk az egy vicc!

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Jól tudom, hogy az 1155-nek más a furattávolsága, mint az1156-nak? :F

(#4) superecneB


superecneB
őstag

Ez a zalman nem tűnik túl halknak. A tetején is a zalman perforálás szerintem csak a zajfokozást segíti elő...

A noctuán nem fordítva kéne legyen az alsó venti?

(#5) Godefroy


Godefroy
senior tag

Nem értem ezeket a nagy hűtőket aki igazán tunning az vizet preferálja, aki nem annak vannak olcsóbb megoldások. (pl a ház jobb szellőzése)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#6) Gerisz válasza Godefroy (#5) üzenetére


Gerisz
addikt

Én pl csak procira nem tennék vizet. Mire meg mindent bevizezek amivel elképzelem pff arra meg sajnálom.

(#7) proci985 válasza Godefroy (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

és ha a ház szellőzésén már nem lehet hova javítani?:)

egy rendesen összerakott vizes rendszer árából meg kijön egy-egy highend léghűtő a procira, a vgara és még marad pénz egy egész kellemes kuckóra is. kevésbé erős vizek meg annyival nem jobbak, mint amivel drágábbak (belépő vizek meg még gyengébbek is amellett, hogy drágábbak).

a Noctua szokás szerint jónak tűnik, a Zalman meg kb TX3/Ac7környékén lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) FRENK1988 válasza Angel1981 (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

hát mitvártál?:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9) DrJános válasza Gerisz (#2) üzenetére


DrJános
aktív tag

Mint említettem ha le lenne vágva a NH-D14 egyik bordája akkor 900/2 = 450g hűtő nélkül, bár kicsit több lenne mert ugye a talpat és a felfogatást sem vágod ketté, de még úgy sem le vészes a súlya, de biztos hogy jobban muzsikálna a TX3 nál.

Szerintem a Hyper 212 nél mindenféle képen könnyebb lenne, de lehet, hogy hűtésben még azt a szintet is hozná, persze így hülyeség az egész mert csak akkor derülne ki ha legyártanák és ugyanazon gépen lenne tesztelve.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#10) superecneB válasza proci985 (#7) üzenetére


superecneB
őstag

Vegyünk egy proci hűtőt 15k-nak Vga-ra egy S1 rev2 6k esetleg rá egy 12cm es venti 2k = 24k ebből kétlem hogy bevizezed a procit + vga-t vagy tévedek?

(#11) Gerisz válasza DrJános (#9) üzenetére


Gerisz
addikt

Értem én, de minek vagdosod? Arra van ami úgy van kialakítva, hogy 1 bordás.
Meg ha csak a felét kell fizetni akkor is drágább mint a 212 Plus :)

(#12) DrJános válasza Gerisz (#11) üzenetére


DrJános
aktív tag

Egyértelmű hogy drágább lenne, csak nagyon tetszik, hogy egymás mellet vannak a hőcsövek, így elvileg jobb is a hőleadás és elosztás, szerintem szépen is néz ki. Semmi értelme nincs és egyértelmű, hogy nem vágnám ketté, hanem vennék tx3-mat vagy 212 Plus-t. Szóval csak annyi hogy tetszik a borda kialakítás és lehet, hogy megvenném, ha lenne 1 bordásba a felár ellenére is.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13) szab.tam


szab.tam
nagyúr

örömmel tapasztalom, hogy a normálisabb hűtőknél egy ideje kezdik elfelejteni a 775-ös bepattintós figurát. van átmenő csavar, hátmerevítő. :K

én már a htx2-nél levágtam a műanyag pöcköket, és nekicsavaroztam alapnak...
még 2.5 éve, a mini ninja-nal is pöckök voltak asszem. vágtam le azokat is...

de szerencsére javul a helyzet... :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14) Gabrika


Gabrika
tag

nekem sem szimpatikus az alaplapra merőleges légszállítás,
olyannak tűnik nekem, mintha vízszintesen működő alaplapra tervezték volna

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#15) Móci válasza szab.tam (#13) üzenetére


Móci
addikt

Hát jah, azok a pöckök... okoztak már elég kellemetlen pillanatot, így én is rühellem őket.
Egyik hűtő sem tetszik nagyon, de az a merőleges Noctua eléggé.. khmm...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) i are robot


i are robot
senior tag

Sok házon az oldallapon is van rács, pont a proci magasságában, ilyen házakhoz jó lehet az elforgatott Noctua. Ráadásul így még valószínűleg alacsonyabb is, mert a 14 cm-es ventivel nem áll el a laptól teljes magasságában, így még egy keskenyebb ház sem okozhat gondot. Gyanítom ez a pár, kereskedelmi szempontból elhanyagolható apróság motiválta a tervezőket. ;]

(#17) Воланд válasza DrJános (#1) üzenetére


Воланд
titán

Tessék egy majdnem "fél" Noctua NH-D14: Noctua NH-U12P SE2.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) Godefroy válasza Gerisz (#6) üzenetére


Godefroy
senior tag

Mire másra lehet még tenni Proci-VGA-chipset hármason kívül? :F

#7 proci985: akkor vegyél másik házat ;) Komolyra ferdítve a szót, attól, hogy a processzortól elvisszük a meleget, de bent marad a házban igazából nem nagy előrelépést értünk el, szerintem a ház szellőzése a legfontosabb (és persze hol van elhelyezve a ház)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#19) F e Z o válasza superecneB (#10) üzenetére


F e Z o
veterán

Simán bevizezem....Ordasi cuccal, meg egy nagy hőleadóval.

H2O über alles!

(#20) hakosh


hakosh
tag

A Noctua nagyon jó. Ha rácsos lenne a házam oldala, akkor a lábamra fújná a meleget. Télen nagyon praktikus :)

(#21) #56573440 válasza F e Z o (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

valljuk be azért hogy az ordasi féle cuccok messze vannak a vízhűtéstől. persze klasszikus értelemben egy ordasi szett, egy ifa fűrőradi, meg egy hekkelt akváriumszivattyú is vízhűtésnek minősül még ha a kiegyenlítő tartály egy kólásdoboz akkor is, de a legtöbb esetben csak viszonylag szűk vásárlóközönségnek nyeri el a tetszését. nem beszélve arról, hogy a teljesítménye meg marhára messze van egy középkategóriás szettől. tody cuccaira mondom azt, hogy ár/érték arányban már közelítenek ahhoz ami kellemes, és optikailag is ott vannak. egy normál pumpa, tartály, cpu vga chipset blokk azért messze többe került mint egy jó léghűtés, persze aki agyonfeszeli a cuccait, és kihajt minden maradékot a cuccaiból az áldozzon is rá.

azért megnéznék egy mostani vga-t mondjuk ordasi szettel, fetek, memók hűtése azért gebasz lenne... akkor már inkább fullcover blokk, az meg....

(#22) #19617792 válasza Godefroy (#18) üzenetére


#19617792
törölt tag

RAM, HDD, proci tápellátó része, tápegység (van vizes táp).

(#23) degu


degu
senior tag

Hat eleg bizzarr megoldasnak tunik a cuccos! :Y
Tobb,mint fel kg.,raadasul van egy jokora erokar a hocsovek altal...szoval boritekolni lehet,hogy elobb,utobb *lefeszit/letor* valamit az alaplapon.
En ezt csak egy fekvo hazban tudom elkepzelni. :K Ott nagyon jo lehet!
A *vizelestol* meg kitor a frasz! Hogy vizet vezessek be egy elektromos rendszerbe...ez majdnem olyan,mint az extrem sportok,vagy az orosz rulett.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#24) i are robot válasza degu (#23) üzenetére


i are robot
senior tag

Pedig az erőkar itt sem nagyobb, mint egy "álló" bordánál, sőt, lehet hogy még kisebb is, attól hogy bizarr a kinézete, a fizika még nem fog máshogy működni. ;] "Valamit" meg nem tud "lefeszíteni/letörni" az alaplapról, mert csak a felfogatásnál és a proci felületén érintkezik vele, szóval max az egész lapot hajlíthatja meg vagy törheti el, de ahhoz meg ugrálni kéne rajta. :DDD

(#25) szab.tam válasza #19617792 (#22) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az a jó a full vízhűtésben, (táp is az, halk pumpa, stb,), ha még a radiátor is passzív, vagy kiviszed a szobából az őt fújó ventikkel, hogy síri csend van, és el kezd cücörögni az alaplap, vagy a kijelző.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) Boxi88


Boxi88
őstag

Elég brutálisan néz ki a Noctua NH-C14... lehet hogy jól hűt, de nekem nem kéne :N

(#27) #19617792 válasza szab.tam (#25) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jah, vagy maga a táp is. :DDD Utána meg már a billentyűzet, meg az egér fog zavarni. :DDD

(#28) Gerisz válasza DrJános (#12) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha ez tetszik akkor rajta!
Neked való a Prolimatech Armageddon
Jó, hogy nem fél ár, de jól néz ki tényleg, ahogy egymás mellé vannak "csavarva" a csövek.

[ Szerkesztve ]

(#29) szab.tam válasza #19617792 (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én ezeket mindig kifogom:
másfél évig volt egy zenélő asrock lapom. a a terhelés függvényében cöcörgött. még akkor is változott a hangja, ha mozgattam az egeret.
volt egy zenélő 32-es képcsöves tv-m. elajándékoztam.... :DDD
most az lcd tv-m kezdi. -> fejhallgató... :((

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30) #19617792 válasza szab.tam (#29) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha valami cicereg én léghűtés mellett is hallanám. :DDD A 4830-am szokott ciceregni, de csak akkor, ha valahol ilyen 2000+ fps van (pl Crysisban a EA logónál). :DDD

(#31) Dani_kp


Dani_kp
őstag

"Lassan tényleg beköszönt a tél, ám a forroóodó processzorokat ez nem akadályozza meg a jókora hőmennyiség termelésétől." Egy kis elírás :B

Szvsz ez a zalman elég ócskának tűnik :F , ettől még az EKL cold tower-em is nehezebb súlyú és halkabb is és szerintem pedig töredéke :K :U .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#32) #19617792 válasza Dani_kp (#31) üzenetére


#19617792
törölt tag

Manapság a Zalmannál csak a nevet kell megfizetni, egyébként nem jobb, mint a többi. Árához képest nem túl erős, cserébe kicsit zajos, és drága...

(#33) szab.tam válasza #19617792 (#30) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD

és aztán jön a jól bevált 27-28 fps....
nem kríziselek. nekem más min. f/s mumusok rejtőznek a szekrényben. (pl. f1 2010, win64, dx11...) :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34) #19617792 válasza szab.tam (#33) üzenetére


#19617792
törölt tag

Egy-kétszer végigjátszottam a single részeit, aztán nálam is ennyi volt belőle. :DDD Mostanában meg Company Of Heroes-ra kattantam rá. :)

(#35) DrJános válasza Gerisz (#28) üzenetére


DrJános
aktív tag

Igen ez tetszik köszi :DD

woland_y2k: köszi a segítséget, de Gerisz találta meg az " igazit "

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#36) Dani_kp válasza #19617792 (#32) üzenetére


Dani_kp
őstag

Sajna ez így igaz, a minőségbeli színvonal igen csak az a bizonyos dolog alatt van :( .
Pedig még a s478-as és AGP-s időszakba szép emlékeim voltak a zalmanról. Procihűtők közül egy Zalman CNPS7700 Cu, vga hűtők közül egy Zalman vf700 Al (mondjuk ezt a galaxy anno alapból így adta ki, csak galaxy-s címkével, ha jól emlékszem), illetve volt nekem még SB hűtőm is, az egy Zalman nbf47-es volt (szerintem ekkor épp zalman fan voltam, azért volt mindenen olyan hűtés :D ). Ekkoriba még úgy érzem, hogy adtak a minőségre és tényleg jó kis hűtők voltak. De ez kb. 3-4 éve volt...

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#37) proci985 válasza #19617792 (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az új VGAhűtőjük nem rossz, főleg ár/értékben.

egyébként kb a 9700 led óta nem találják magukat. pontosabban azóta, hogy jött valami Thermalright hűtő, aztán kiderült, hogy az árukhoz képest nem csak gyengék, de még hangosak is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) Gerisz válasza Godefroy (#18) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha hozzáfognék még a winyót is bezárnám egy vízel hűtött hangszigetelt dobozba egy passzív bordát hőleadónak.
De majd egyszer, ha nem sajnálom rá a 100k-t

(#39) F e Z o válasza #56573440 (#21) üzenetére


F e Z o
veterán

Valljuk be nekem az van, neked esetleg volt már ilyen cuccod? Nekem egy traktor klima radim van, olyan mint a sz*ros mora2, csak ez 2 soros, meg csak 3k volt, nem 25k. Optika meg mond már meg őszintén, hogy kit érdekel, én nem arra megyek, hogy csilli-villi legyen a gépem, erre ott van a nő, vagy a kocsi. Csak itt ph-n nyomják a e-penis dolgot, bazz nekem 2 fokkal hűvösebb a procim, mint neked. Jah, csak én ezt megcsináltam 15k-ból, te meg 50k-ból.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#40) #56573440 válasza F e Z o (#39) üzenetére


#56573440
törölt tag

te tényleg hitvitát akarsz ebből nyitni? én leírtam hogy nagyon sokaknak az nem megfelelő. neked az. használd sokáig boldogan. tényleg. ha neked jó, hát rendben. ettől még áll amit írtam, hogy másoknak meg marhára nem elég.

de persze rá lehet menni hogy akkor mire is elég az. procira? megnézném egy húzott modernebb procin, mondjuk i7, volt már a kezemben, vizem is volt elég sokáig, számomra a talp megmunkálása már magában is elrettentő volt.

vga: gpu-n kívül semmi mást nem kell hűteni akkor akár még talán. de itt el is fogyott a tudománya.

fetek? aki tuningol annak a feteket is érdemes hűteni.. arra legjobb tudomásom szerint nincs.

pumpa: egy halkabb jobb teljesítményű többe kerül mint az általad előirányzott 5k. szal marad a gányolt cucc. innentől számomra nem megfelelő a gép tuningra, mert ha én tuningoltam akkor a memón kívül mindenre ráhúztam a vizet, fetek proci, sli, halkításra meg szintén, mert a kommersz pumpák hangja engem zavar. bár engem a vinyó hangja is zavart a quietdrive-ból is.

a lényeg a lényeg. neked megfelel, ennek örülök, hiszen te nézed. ettől még mondjuk rengeteg embert érdekel az esztétika is, ha téged nem attól még létező dolog. és mint mondtam az ordasi egy bőven belépő szett, aki komolyabban akar tuningolni az a talp megmunkálása, kommersz szorító, fetre semmi miatt hanyagolja, aki meg halkítani akar az komolyan vesz egy ilyen mellé egy normális pumpát 20 ért?:D

[ Szerkesztve ]

(#41) degu válasza i are robot (#24) üzenetére


degu
senior tag

Meglehetosen idegenkedek egyertelmu dolgokrol vitazni,de ha megnezed a kepet /a linken/,a hutoborda szelesebb/hosszabb,mint amilyen magas./Kb. 2x olyan szeles,mint amilyen magas/ Egyertelmu,hogyha ezt 90 fokban elforgatom,akkor az arany felcserelodik! Ha meg ehhez pluszban jon a hocso hossza,akkor mirol beszelunk?Mert igy kb. 3x akkora az erokar,mint a hagyomanyos megoldasnal! De ha nem az Einstein-fele fizikarol beszelsz,akkor igazad lehet... :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.