Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Most azért teszik tele csicsás hűtővel mert csak iyg tudják eladni? vagyhogy mégdrágábban tudják eladni?

790FX kevsebebt eszik mint 580-s :U szal nem értem...

Amúgysincs értelme enneka lapnak ert még SB600 van rajta....2 honap mulva jön SB700

(#2) doc


doc
nagyúr

ez a tiritarka design rém gusztustalan
viszont a chipsethűtő állatul néz ki :D

(#3) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Érdekes a kinézete.
Az MSI nem kap ezért fejmosást?

<< Heimdal >>

(#4) m4rc! válasza ftc (#1) üzenetére


m4rc!
őstag

Inkabb az utobbi, igy megtobb penzt le tudnak gombolni a vasarlorol....
Viszont az oromteli, hogy szep lassan jonnek az uj AMD deszkak :C :DD

We are analog players in a digital world

(#5) he7edik. válasza ftc (#1) üzenetére


he7edik.
addikt

Én is ezt akartam kérdezni :R

Égő szöveg a flém vázon

(#6) Muton válasza doc (#2) üzenetére


Muton
addikt

tényleg az, de ha megnézed az MSI többi lapját, akkor észre lehet venni, h ezt csak 10 ovis találta ki, nem 25 :DD

kezdenek konszolidálódni. szerencsére

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#7) c41r0^


c41r0^
őstag

szvsz nem a látvány miatt van elsősorban tiritarka design, hanem hogy a slotok/csatolók rendeltetésüknek megfelelően elkülönüljenek egymástól és a vásárló számára is szeparálható legyen (pl. dual-channelhez használd a két egyszínű slotot, a két piros SATA csati tudja a RAID-et, a két sötét és világos PCI-E 16* slot, de ha világos és sötétbe teszed a kártyákat keverten, akkor csak pl. 8-8*osan működnek, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#8) Pyton


Pyton
aktív tag

ÖÖÖ és akkor ebbe bele lehet rakni 4 db dual gpu-s HD 2600-ast, és lesz octo-crossfire? :DDD

(#9) joghurt


joghurt
addikt

Hogyéaggyák?

Én a 4 darab PCIe x16-ot élvezem különösen. Desktop alaplapokon ugyanis valamiért csak 1x és kevés 16x szokik lenni, nekem meg 4x/8x kellene, jó sok.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) ftc válasza joghurt (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

4x/ 8x ? akkor neked találták i ezeket alapokat...mert x16-ba mehet x1-től felfel

(#11) c41r0^ válasza joghurt (#9) üzenetére


c41r0^
őstag

miket teszel bele, natív RAID-kártyákat?

(#12) #72042496 válasza c41r0^ (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igaz, de mindezt kevésbé harsány színek alkalmazásával is elérhették volna. :)

(#13) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

1x volt MSI lapom Tua alá, a lap ugyan formaszerű volt, de az a sok bizbasz amit betoltak a dobozba...mint 1 bolhapiaci bizsuárus... :))

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#14) joghurt válasza c41r0^ (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Spéci célkártyákat. Eddig max. 3 fért egy gépbe, most eggyel feljebb jutottunk.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) Hun'reeth válasza ftc (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Szerintem már csak azért ilyen a hűtő mert ez a trendi :(( mint a kék világító sz@rok. Már bocsánat.
Az ára azért biztosan csillagászati lesz. Ez a 4 kártya 1 lapon nem gyenge.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#16) klambi


klambi
addikt

hát ja a kinézettel próbálták ellensúlyozni a hátrányosságokat.. :U

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#17) karmester válasza Hun'reeth (#15) üzenetére


karmester
senior tag

Ez a 4 kártya 1 lapon nem gyenge.

Biztosan nem gyenge, csak az a kérdés, hogy minek... még a jáccós "computer-zabálók" is inkább egy izmosabb vga karival, nagyon ritkán két kártyával nyomulnak (én nem vagyok "jáccós"). Szerintem több haszna lenne más célokra kihasználni a PCI-E kötegeket (több lan csati, WI-FI, több SATA-IDE vezérlő, e-sata, firewire, és több PCI és PCI-E 1x bővítő sín a deckán). Így is csillagos ára lenne a deckának, de szerintem így sokkal több haszna lenne, akár játék - gépnek, akár multimédiás - digitalizáló gépnek, akár házi szervernek is megfelelne.... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#18) lorcsi


lorcsi
veterán

bazz, ekkora marhaságot :F
4 vga :F
szerintem még 2-t sem sokat pakoltak a gépbe -főleg nálunk :U
ha valaki nagyon akar szerintem két csúcs kártyátr belenyom és ennyi
hűteni is kell ezeket

[ Szerkesztve ]

(#19) Rolcsi20 válasza karmester (#17) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

biztos lesz ennek gyengített verziója is...amibe csak sima sli lesz...

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#20) Gyuri27 válasza joghurt (#9) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak győzzed belerakni a 4magos jóságot és a 4 darab HD2950Pro-
t :o
Egyébként a dizájn meg tetszik :DDD

Rolcsi20: vazz sli? :W

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#21) radírfej válasza lorcsi (#18) üzenetére


radírfej
senior tag

A 4 VGA csak elméleti lehetőség... nem kötelező kihasználni. különben lehet két csúcskártya+ egy low end a fizikának... vagy kettő. ezek csak lehetőségek.

de mindenesetre akik a legekre vágynak azoknak adott a leheőség a 4db csúcskártya összefogására is. már csak az a kéréds hogy drivertámogatása milyen egy ilyen kártyafürtnek... hűtés, zaj másodlagos ilyen esetben... lényeg hogy elinduljon a 3dmark.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#22) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az MSI itt aztán nem spórolt a színekkel :D
Én egyébként úgy tudom, hogy az AMD-nek olyan quad crossfire-je van, aminél 3 grafikus és egy fizikus kari van, nem 4 graf. Dehát csak lehet 4 sima videókarit is haszálni egyszerre, bár nem nagyon tudom mi értelme van. :U
Kíváncsi vagyok hogy négy HD2900XT-től mennyire fog felizzani a lap :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) Komplikato válasza lezso6 (#22) üzenetére


Komplikato
veterán

RV670 lesz az első ami tud 4db-os CF-et, kérdés mikorra lesz ehhez driver.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) Shadows


Shadows
senior tag

nekem spec az msi-vel kivan a f@szom a sok szívás ami van vele, meg az asus az meg a másik sz@r venni kell gigabyteot az a jó

amd meg..... Intel :DD

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#25) Kriza


Kriza
őstag

Bazzz... ha belerakom a 4db duplahelyes VGA-t hol lesz a hely a Xonar hangkarinak...? :DDD :DD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#26) #65675776 válasza karmester (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezeket mind megveheted. Négycsatornás RAID kártyának egyébként is kevés az x1. Persze az ára is olyan. A többlet hálóvezérlőknek sincs több értelme. Legalábbis otthon.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ste


Ste
addikt

4 vga minek is otthonra?

(#28) hétalvó


hétalvó
addikt

Minek a Quad? Hááát elsősorban Alieware és társainak így már 10000 dolcsinál is drágább gépeket lehet eladni.

Amúgy 30 colos kijelzőkhöz mit szóltok? Mondjuk egy Crisis natívban??? :K

Valószínűleg 1 kell majd a fizikára a 4-ből, csak tudnám akkor minek a 4 magos CPU???
De legyen nekem tetszik. 4db 2950 + 4*2GB + 4CPU(mag) + 4HDD Raidben(Raptor in RAID0) Yeahhhh. Hozzá 40colos fullhd TV,vagy akár egy Apple Cinema Display-el is ellennék. Nekem 200k-t is megérne :D

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#29) bnss


bnss
veterán

Ezen a quad cf-en kicsit fennakadtam. Bele sem merek gondolni, hogy mekkora házra van szükség, hogy ez mind elférjen, és a hűtésével se legyen probléma... Mondjuk vízzel valamilyen szinten megoldható - szvsz.Attól nem félek, hogy nekem az elkövetkező néhány évben 4 VGA-s rendszerem lenne... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#30) .mf


.mf
veterán

Első?!? Bocs Renwick, de a Gigabyte GA-MA790-DQ6-t már sokkal régebben félhivatalosan bemutatták/kiszivárogtatták; sőt, ma jelent meg az első teszt is már róla!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) lordtoulus


lordtoulus
csendes tag

.mf

A Gigabyte, be jeletette is hogy van GIGABYTE GA-MA790-DQ6 alaplapja?

/

bar a kepeket elenzve ez sem egy hude feketefeherszurkeseg..amugy szerintem ha 4 VGA log ki beloe plusz a hutesek, meg egyebb vackok, akkor nem sok latszik a csicsasnak titulalt nyomtatott aramkorbol.
de nekem meg mind1 mien szinu mert nem nezem hanem hasznalom, bar ezt lehet hogy nem hasznalnam mert MSI.

/

Hun'reeth

divatos ledek,meg hutok? :D igen a monitorfejuek vilagaban van divat is ;)
meg ilyet parasztjai diszitik a munka/szorakozo ezkozuk midenfele.. paraszt vakito..etc :U

/

Shadows

hogy jon ide az ASUS? ,amugy meg mi a bajod az ASUS-al? bar biztos van ertelme.. arrol irni ebben a topicban arrol hogy az ASUS megkora ballfing.. lapok...

[ Szerkesztve ]

(#32) Komplikato válasza .mf (#30) üzenetére


Komplikato
veterán

Az összes 790/780 (ami most már 770) lapot bemutatátk a tavaszi Computexen, szerintem it most hivatalos bejelentésről van szó. Amúgy erről a Giga lapról az OCW-n is volt egy rövidebb cikk és teszt még a nyáron.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#33) Renwick válasza Komplikato (#32) üzenetére


Renwick
őstag

Igen, teljesen hivatalos sajtóanyag jött, képekkel. Megjelenési időről egy szó sem esik benne, de nem hinném, hogy előbb kint lesz, mint a többiek cucca. 790FX NDA dátumról sincs semmiféle infónk...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#34) ftc válasza Komplikato (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

sőt ECSről még korábban... :U

engem inkább érdekelne a SIS chipset 771 :C

(#35) fkaresz


fkaresz
tag

Mikor lesz már K10-es processzor és hozzá való új generációs alaplap Magyarországon kapható? - Idén egyáltalán kapható lesz? Ha rövidesen megjelenne a processzor és a hozzá való új alaplapok, akkor már egy-két tesztertől csak lennének hosszabb lélegzetvételű tesztek, vagy rosszul gondolom? :U

(#36) Komplikato


Komplikato
veterán

MSI K9A3 CF - RD780 motherboard

Itt van a kistesó, bár most már a fene se tudja mi a chipset hivatalos neve, mert vagy 790X (a 790-es meg 790FX), vagy 770X. 80 euro alatti indulóárral nem rossz, bár magam részéről a GigaByte PCI/PCIe arányaival jobban ki vagyok békülve.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37) bnss válasza Komplikato (#36) üzenetére


bnss
veterán

Egyetértek, Gigabyte-ot a népnek! ;]

80 euro? Nem is rossz. Csak a már sokszor emlegetett Giga lapok is ilyen emberi áron legyenek.

"Ép hardverben ép szoftver..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.