Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gantum


gantum
aktív tag

sokáig nem tudtam annó mi is ez, illetve ilyen mélyen sem mentem bele a dologba, ezért jó, hogy ilyen részletes a cikk, valóban érdekes filmnél erre alapozni, de kifejezetten tetszik az ötlet. :)

(#2) marcias


marcias
őstag

Egy német magazinban láttam, hogy az összes reklám sarkában ott van már a QR-kód.

Steam: marcias88

(#3) Mindreader


Mindreader
tag

Nyerésre áll? Szerintem a cím félrevezető, egyszerűen csak egy adott területen ez terjedt el. A többi 2D-s kódnak is megvan a maga felhasználási köre.

Előnyös tulajdonsága, hogy a három sarkában látható pozicionáló mintáknak köszönhetően tetszőleges szögből, akár a feje tetejére állítva is szkennelhető, illetve bizonyos szintig hibatűrő.

A legtöbb 2D-s formátum rendelkezik ezzel a tulajdonsággal, csak ott mások a pozicionáló minták. (Datamatrix, Aztec, Maxicode, PDF417)

[ Módosította: Erasmus ]

(#4) Taranti


Taranti
senior tag

"Pandur úgy gondolja, hogy a hagyományos személyi számítógépeket – beleértve a notebookokat is –, idővel teljesen ki fogják váltani az okostelefonok és az azokhoz hasonló hordozható számítógépek."

Kivéve azokat a dolgokat, amikhez nagyobb képernyő kell (munka, játék, film, stb.) mert ezek használhatatlanok pár centis kijelzőkön. Persze, csak addig, amíg ki nem fejlesztik az okostelefonba épített holokivetítőt...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) Erasmus válasza Mindreader (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

nem állítja a cikk, hogy a többi nem rendelkezik ezzel a tulajdonsággal.

egyébként engem pont az érdekelt volna, hogy miért éppen ez terjedt el a hétköznapi felhasználásban (mikor a többi is alkalmas lenne ezekre a felhasználásokra), de erről nem találtam forrásokat.

(#6) bambano válasza Erasmus (#5) üzenetére


bambano
titán

a licenszelés sokat nyomhat a latban...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) moli.hu


moli.hu
őstag

en raktam volna bele kotelezo mimetype-ot, nem csak plain/text-ben belenyomni az url-eket, vcard-okat, stb.

(#8) lapa válasza Erasmus (#5) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk amennyire én eddig látom eleve fail, mert vagy gps koordinátát adsz meg, vagy "business card"-ot, amiből meg kihagyták a gps-t. ez meg már milyen.

ha valaki ennél okosabb szóljon.

jó lenne rájönnének, hogy ez a code 128 legózása helyett se lenne rossz. ott ha van 3 vagy 4 adatsorod, már egymás alatt vannak a kódok, többször kő szkennelni.

[ Szerkesztve ]

(#9) opr


opr
veterán

"A 2000-ben ISO-szabvánnyá vált QR-kód szabadalmi jogai a Denso Wave tulajdonában vannak, de a japán vállalat lemondott ezek érvényesítéséről, így a technológia licencmentesen, szabadon használható."

Erősen követendő példa... :R
EZ szolgálja a fejlődést, nem a lekerített él (de bármi hasonlót is ide lehetne sorolni) levédése szintű baromságok... :(((

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) julius666


julius666
addikt

Tévés nyereményjátékoknál, szavazásoknál elég lenne a képernyőről leolvasni a megfelelő QR-kódot, és már lehetne is küldeni az sms-t

Hahaha, elképzeltem ahogy a nyolcáltalános paraszt görnyed telóval a képernyő előtt, hogy a bunkó kondis benő helyett a szilikonos felfújtszájú dzsenifert szavazza be az új valóvilágba.

Nagyon remélem hogy mire ez a QR-kód ténylegesen hétköznapivá válik, addigra a klasszikus televíziózást elmossa a történelem vihara.

(#11) h-yle


h-yle
addikt

Én pl. számlákra nyomatnék kötelezően QR kódot, sőt bármilyen hivatalos papírra amit valaha gépre kell vinni (értsd:összesre).
~3MB adatot tud tárolni a legnagyobb verzió, amibe kb. bármi belefér, és nem kéne scannelgetni baromságokat.

Bahh... lehet csak a hó vági zárás idegesít :D

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#12) EmberXY válasza julius666 (#10) üzenetére


EmberXY
addikt

Én valahogy sok más helyen sem látnám értelmét, legalábbis egyelőre..
Én úgy vagyok vele, hogy bármilyen (plusz) információt hordozzon is, miért nem írják akkor rendesen oda betűvel a többi mellé, pl. egy hirdetésnél?
Ha valahol meglátom ezt a "katyvaszt", akkor rögtön valamiféle leolvasót kéne elővennem, hogy megértsem, hogy mi folyik körülöttem? Ráadásul az információ ugyanúgy publikus, hiszen bárki leolvashatja, hiába nem lehet szabad szemmel kiolvasni..
Speciális helyeken biztos hasznos lehet, mint például ahogy a cikkben is említve van, hogy
"...egy kiskereskedelmi üzlet kódjának leolvasása után megjelenhetnek az aktuális akciók, elérhetőségek, nyitva tartás, melyek azonnal kapcsolódhatnak a telefon naptár- vagy útvonaltervező funkciójához", vagy adatok tárolása szempontjából, nade "...újságokban, reklámokban, weboldalakon" miért jó az, ha nekem még "dekódolnom" is kell azt, amit eleve tudatni akarnak velem? :F

Up the Irons!

(#13) bambano válasza EmberXY (#12) üzenetére


bambano
titán

az a jobb neked, hogy egy hirdetés után egy qr kód scanneléssel odakerülsz a hirdetett weboldalra, vagy az, hogy egy tableten fél óra alatt bepötyögöd az url-t?

elég egyértelmű a válasz.

(#11) h-yle: minden hivatalos papíron, amit az abev-vel töltesz ki, van már 2d vonalkód, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Lenry válasza EmberXY (#12) üzenetére


Lenry
félisten

mert jellemzően olyan adatokat "írnak" vele ki, amik utána úgyis a telefonodba kerülnek.
mert ezt nagyságrendekkel könnyebben olvassa be a telefonod, mint egy normál szöveget, amihez vagy OCR algoritmus kellene, vagy neked kéne aztán manuálisan bepötyögnöd.

ez nem a normál, olvasnivaló szöveg írására van kitalálva, ezt nem is állította senki

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Mindreader válasza h-yle (#11) üzenetére


Mindreader
tag

3 MB-ot? 2953 bájt a legnagyobb QR kód tárolási kapacitása.

(#16) EmberXY válasza bambano (#13) üzenetére


EmberXY
addikt

+ Lenry:

Így már kezdem érteni, de azt nem tudnám elképzelni, hogy a "7089 szám, 4296 alfanumerikus karakter, 2953 8 bites byte és 1817 kandzsi tárolható" információ ismeretében én valaha is ennyi infót pötyögnék bármilyen témához való eljutás érdekében...
A link, mint olyan, már ki is megy a divatból? Vagy okos telefon nélkül már nem élet az élet?

Up the Irons!

(#17) Cathfaern válasza EmberXY (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ühm, még mindig nem érted. Olvasol egy papír újságot, abban van egy cikk, a végén QR kód, beolvasod, erre elvisz az újság weboldalára, ahol megnézheted a cikkhez tartozó videót.
Vagy: állsz a buszmegállóban, oldalán reklámtábla, rajta QR kód. Ha beolvasod, telefonod elugrik az adott termékweboldalára, ahol bővebb infót találsz róla.
Stb.
Tehát ez alapvetően "offline" felületeken jelenne meg, ahol a linknek nincs értelme se.

És nem kell kihasználni ennyi karaktert természetesen egy linkhez. De alapvetően másra fejlesztették ki, oda meg pont ez volt a lényeg (kevés volt az 1D-s vonalkód).

[ Szerkesztve ]

(#18) tuser válasza EmberXY (#16) üzenetére


tuser
aktív tag

Ettől egy K320 is "okostelefon" lesz ? :P

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#19) EmberXY válasza Cathfaern (#17) üzenetére


EmberXY
addikt

Most már tényleg kezdem érteni, szóval akár még hasznos is lehet. :D
Nyilván attól is függ, hogy ki mennyire használ offline felületeket (én speciel a reklámtáblákat eleve figyelmen kívül hagyom, nemhogy még majd a QR kódokkal maceráljak.. :D).

tuser: Azért említettem az okos telefonokat, mert manapság már szinte minden róluk szól, és szinte mindenkinek olyan van, legalábbis akkor vagy valaki, ha neked is van.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#20) Porcupain válasza Erasmus (#5) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Gondolom,hogy Japánban azért terjedt el ez a legjobban, mert japán cég fejlesztette, és mivel ott jól működött, ezt vették át más országokban is.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#21) tuser válasza EmberXY (#19) üzenetére


tuser
aktív tag

Mutass egy "okostelefont" ami a K850i -m közelébe ér ( pofakönyv, dzsátúbééé, ... nem érdekel :N ) és rohanok venni egyet. :))

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#22) h-yle válasza Mindreader (#15) üzenetére


h-yle
addikt

Hülye vagyok KB-t akartam írni. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#23) hack69 válasza julius666 (#10) üzenetére


hack69
aktív tag

Az elitista nem mindig tagja az elitnek. ;]

(#24) julius666 válasza hack69 (#23) üzenetére


julius666
addikt

:F

(#25) Nyosigomboc válasza gantum (#1) üzenetére


Nyosigomboc
csendes tag

Nem peldanelkuli. Japanban mar regebben is hasznaltak reklamcelra, az ujdonsagok kedveloinek felhivja a figyelmet. Nalunk a Google maps+BKV reklamja epult QR kodra, de a "Becsuletkasszas" automatak oldalan is ott figyel. Biztos korabban is hasznaltak, csak nekem nem tunt fel. pl. kep itt: http://vastagbor.blog.hu/2011/08/31/becsuletkasszak_budapesten
Amugy a BKV jegyeken is van 2D vonalkod, csak ok nem a QR-t hasznaljak.

Nekem ami eddig tetszett:
A BBC QR kodja: a QR kodjavitast kihasznalva a vonalkod kozepet kicsit "atalakitottak": http://2d-code.co.uk/images/bbc-logo-in-qr-code.gif
Minecraft: http://www.minecraftwiki.net/images/thumb/8/80/Minecode.png/800px-Minecode.png
epuletek oldalan.. :)
http://asiajin.com/blog/2010/01/04/the-world-biggest-qr-code-by-audi-japan-employees/

(#26) Nyosigomboc válasza Erasmus (#5) üzenetére


Nyosigomboc
csendes tag

Elvileg azert ez terjedt el, mert konnyu hozza olyan programot irni, ami dekodolja (es gyors). Elegge jellegzetes az alakja, a 3 sarkot relative egyszeru megtalalni, es ezek kozt meg egy jellegzetes minta van, ami utana az egesz matrixot meghatarozza.
Ha rosszul latszik/maszatos/serult, akkor is van esely a javitokodnak koszonhetoen.

(#27) Nyosigomboc válasza moli.hu (#7) üzenetére


Nyosigomboc
csendes tag

Van benne egy bizonyos fajta tipus. Pl. a vcard elotag pont ilyen. Vagy az SMSTO, vagy a tobbi. Abban viszont igazad van, hogy a letezo tipusok elegge hianyosak, en pl. kenytelen vagyok emiatt a contacthoz tartozo GPS koordinatakat a memo tag-be tenni - pedig lehetne kulon ilyen.

(#28) Nyosigomboc válasza EmberXY (#16) üzenetére


Nyosigomboc
csendes tag

"7089 szám, 4296 alfanumerikus karakter, 2953 8 bites byte és 1817 kandzsi tárolható"
Igazabol ott a "vagy" a helyes, nem "es" (szoval vagy szam vagy kanji karakter vagy alnum, stb..). Tudom, a cikkben is felreertheto volt, igazabol a QR szabvanyban vannak olyan bitek, amik megmondjak, hogy a benne levo bitfolyam hogy ertelmezendo. Ez ugye 8 bites byte-ok eseten trivialis, a tobbi (alnum, kanji) eseten meg egymas melle pakolnak parat, es egyutt kodoljak, hogy kelloen tomor kerek bitszam legyen a vege.
Egyebkent a jellemzo az, hogy linkroviditot hasznalnak, es ott van a QR alatt/mellett maga a url is. Ja, es ezt a roviditett linket kodoljak bele a QR kodba, ha mar ugyis ott van..
Abba meg ne menjunk bele, hogy a nyomtatott ujsagba miert nem teszik bele a termekhez tartozo videot is (volt mar ra kiserlet).

(#29) lapa válasza Nyosigomboc (#27) üzenetére


lapa
veterán

hát ez az, én is oda rakom a gps-t. de könyörgöm nem lehetne olyat, hogy legalább az iso szabványok értelmesen át vannak gondolva? mégis ki nem jött rá, hogy a vcard-ban jellemzően egy cím is van, aminek koordinátái vannak?

(#30) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Bkv jegyen már rajta van.

Olaszországból jött postám, azon is rajta volt (bár viccesen festett mellette a magyar posta "hagyományos" vonalkódja).

Terjedjen csak, terjedjen csak. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) Nyosigomboc válasza lapa (#29) üzenetére


Nyosigomboc
csendes tag

A szabvanyoknak - nem veletlenul - szokott lenni egy verzioja. Az idokozben felmerult igenyeket altalaban a kesobbiekben beteszik, a nem/maskepp hasznalt funkciokat meg - turelmi ido utan - kiszedik. Amikor a QR kodot elkezdtek szabvanyositani, ugy tunik, hogy nem gondoltak erre. Pl. nem volt meg annyi polgari GPS vevo, foleg nem mobiltelefonba beepitve. A GPS-en meg ma is nyoma van a hideghaborus tervezesnek, es sokaig szandekosan joval pontatlanabb volt a polgari. Nem csoda, hogy nem epitett az elterjedesere az ISO szabvany (meg ha fel is merult, mint igeny).

(#32) lapa válasza Nyosigomboc (#31) üzenetére


lapa
veterán

ezzel az érveléssel csak az a bajom, hogy külön gps-es verzió viszont lett, csak a vcardból maradt ki. nekem főleg ezzel van problémám, hogy az orruk előtt volt.

a második verziót már izélhetjük, mire az éppen terjedőfélben lévő verziót mindenki lecseréli.

[ Szerkesztve ]

(#33) Erasmus válasza Nyosigomboc (#26) üzenetére


Erasmus
őstag

na jó, de melyikhez nehezebb dekodoló programot írni?

a kandzsi előtti "és"-t javítottam, kösz!

(#34) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Ideje egy okostelefont venni...

essexboy

(#35) Saccco


Saccco
nagyúr

Ez egy zseniális találmány! :)

Én smsekhez használom leggyakrabban, gépen megírom, leolvastatom a telefonnal, majd elküldöm. Fele idő alatt megvan egy 130-160 karakteres üzenet. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"és ahhoz hasonlóan egyszerűen, gyorsan beolvasható."
Volt melóhelyemen használtuk ("2D vonalkód"). Nem egyszerűen, és nem gyorsan olvasható... :D Mutogatod a vonalkódolvasónak (főleg, ha az Datalogic) fél percig, aztán ha mákod van, elolvassa... :D (Az 1D kódokat meg lendületből olvastatja be az ember.)
Viszont az 1D vonalkódnál tényleg több infót lehet benne tárolni.

Jah, meg azért jegyezzük meg, itthon még sokaknak van buta telefonja is...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) h-yle válasza hcl (#36) üzenetére


h-yle
addikt

Arról, hogy szar (nem arra való) az olvasó nem a kód tehet.
Bármelyik modern telefon pillanatok alatt leolvassa.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#38) BiP válasza Saccco (#35) üzenetére


BiP
nagyúr

Én ugyanerre a célra a teló szoftverét használom. (Nokia PC suite), de gondolom mindegyik márkának van saját ilyenje. És akkor nem kell olvastatgatni.

(#39) lapa válasza BiP (#38) üzenetére


lapa
veterán

ugyanezt akartam írni, de a valóságban lehet küzdősebb a bluetooth vagy a kábelezés.

(#40) BiP válasza lapa (#39) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam nem annyira. A kábel állandó jelleggel ott lóg az asztalon. Laptopnál meg a bluetooth azonnal megtalálja a telót, ha bekapcsolom a telón a BT-t, ami konkrétan 1 gombnyomás.
És már lehet is pötyögni, és PC-ről egyből el is küldi, kézbe sem kell venni a telót.

(#41) lapa válasza BiP (#40) üzenetére


lapa
veterán

értem, nálad nem annyira. másoknak meg nem biztos, hogy ban bt / asztalon a kábel. azért írtam, hogy ez relatív. pláne amilyen hulladék szoftverek vannak némelyikhez, simán elhiszem hogy egyszerűbb lefotózni.

(#42) BiP válasza lapa (#41) üzenetére


BiP
nagyúr

:)

(#43) hcl válasza h-yle (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos ahhoz való volt az olvasó, elég sok és többféle volt, de nem csak a Datalogic-ok voltak ilyen trágyák, hanem a Symbol-ok is.
Pedig a működési elv ugyanaz, kamera van azokban is. A Datalogic progijával lehet fényképezni is pl.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jó volt kicsit részletesebben is olvasni erről a hatékony és hasznos kis "dologról".

(#45) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Aki megpróbálta beolvasni az összes vonalkódot, az írjon be egy +1-et a hsz-e végére :D

+1 :D

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#46) Male


Male
nagyúr

Hm...
- Vajon lesznek rá vírusok? Beolvasod, és már meg is fertőzte a telefont. /Ha már nem csak plain text lesz/
- Mennyi idő, mire a plakátokon elkezdik majd átragasztgatni a kódokat, ezzel eltérítve pl a saját oldalukra az embereket?

Egyfelöl hasznos, mert a reklámozott linkeket, főleg ha bonyolultabb, az ember elfelejti mire bepötyögné, és kényelmesebb is... másfelől hátrány, mert ha megjegyezte volna, akkor később is eszébe juthat, míg így egyszer beolvasta, de többet nem valószínű, hogy visszatalál az oldalra, hacsak nem menti el (mert utána a címsort nem fogja elolvasni, az biztos).

(#47) MichaelSD válasza EmberXY (#12) üzenetére


MichaelSD
őstag

Pl. nekem a névjegykártyám hátukján rajta van a nevem, telefonom és emailem QR-kóddal. Lefotózod a mobillal, nyomsz egy igent és benne van a telefonkönyvedben szépen takarosan minden a megfelelő helyen,

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#48) bambano válasza MichaelSD (#47) üzenetére


bambano
titán

az tök jó, hogy a loginneved és a jelszavad nincs benne, mint egyes professzoroknak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) EmberXY válasza MichaelSD (#47) üzenetére


EmberXY
addikt

És akiknek névjegykártyát adsz, azok közül hányan tudják, hogy mi az? (Eleve hányan fordítják meg? :DDD)

Up the Irons!

(#50) Male válasza EmberXY (#49) üzenetére


Male
nagyúr

Te nem a hátuljukra szoktál firkálni, ha hirtelen nincs más cetli? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.