Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prolad


prolad
őstag

Végre fejlesztik az okosórás vonalat is. Jöhetne oda is valami tényleg ultratakarékos 10nm-es megoldás, már ha egyáltalán megéri ennyit foglalkozni vele.

(#2) Béééla


Béééla
őstag

4g-s, banki SMS-t fogadó vekkert a népnek! Sajnos a kínai barátaink fejlesztése vagy jó, vagy nem, és szinte csak 2g-s cuccaik vannak... Jöhetnének a minimálfunkciós órák...

Bélabá

(#3) User64476


User64476
őstag

Cortex A7 auuuujeeee.

(#4) aelod


aelod
veterán

emellett a Snadragon 632 még lábkompatibilis is az említett megoldásokkal. Ennek a használata így nagyon egyszerű, egyszerűen felhasználhatók a mostani platformdizájnok.

Jöhetnek az otthoni heftelós forrasztós videók a lapka cseréről házilag. ;] :)

Amúgy ez a 632 hol van egy 636-hoz képest teljesítményben? Vagy a S435 a S439-hez képest?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) FlashLed válasza aelod (#4) üzenetére


FlashLed
senior tag

Lesz is youtuben biztos :D

The Mechanic

(#6) DraXoN válasza User64476 (#3) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A mostani magokhoz képest az egy egyszerű (de csak 32bites) mag.

bár nem mai alapok.. vajon Mali400(esetleg 450) jár-e hozzá? :DDD (csak a teljesebb "kép" ért).

Látszik szerintem, hogy ezeknek a "hordható" eszközöknek a fejlesztése eléggé "takaréklángon" megy.. legalábbis a belevaló hardverek esetében... Persze lehet ez is "elég", de azért van A7nél tovább optimalizáltabb holmi...
Tény egyenlőre ezen eszközök nem robbantottak piacot, így valószínű csak mérsékeltebb fejlesztéseket csinálnak (lehet A7 licence is olcsóbb annyival, hogy "elég legyen az")...
Én mondjuk nem számítanék arra, hogy számottevő időn belül az adott szegmens "berobban"... Részemről legalábbis a 2-3 napos üzemidős holmik "érdektelenek".. csak kevés van több hetes üzemidővel (persze azok esetében meg vannak más jellegű kompromisszumok ... bár szerintem elfogadhatóak).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) Dr. X válasza DraXoN (#6) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Az A7 kb. 2011-es. Nehogy már egy A53 ne legyen ezerszer gazdaságosabb, mint ez. Minden új mag x százalékkal gyorsabb és y százalékkal gazdaságosabb. Logikus, hogy egy több generációval frissebb mag sokkal jobb választás lenne.

(#8) DraXoN válasza Dr. X (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez nem ilyen egyszerű, főleg ha modern technikán gyártják.. mikor csinálnak egy-egy új generációs designt, azt eleve úgy számolják, hogy úgy fogyaszt kevesebbet. hogy kisebb nm-en készül..
a régebbi technika előnye lehet az egyszerűség is, és amiatt is fogyaszthat keveset.. természetesen kevesebbet is ad ki magából teljesítményben... azaz lehet attól még pocsék teljesítmény/fogyasztás mutatója egy szint után... lehet ide még ez elég...

de mint írtam nem tudom ténylegesen mi a helyzet, könnyen lehet az ok akár licence is, mert a régebbi olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Hmm, talán végre a Cat S32 már legalább SD429-re fog építeni, és ami azt illeti, hatalmas lépés lenne még ez is a SD210-ek után.

Napi használatban a 4x1,95GHz még jobb is lehet, mint valamelyik nagyon gagyi, alacsony órajelű nyolcmagos SoC.

[ Szerkesztve ]

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

Snapdragon 439 (Vivo Y95) eredménye:

Geekbench Browser részletes.

Az a fura számomra, hogy a Samsung Exynos 7872 miért csak egyetlen készülékben van jelen, sokkal nagyobbat tudna ütni, mint ez a Snapdragon 439!

Snapdragon 439 vs Exynos 7872.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.