Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djculture


djculture
félisten

1 maggal Micikének talán jó lesz a számlázóprogramhoz...

(#2) letepem válasza djculture (#1) üzenetére


letepem
aktív tag

Talán ha jól emlékszem trinity volt 4 maggal 17 W TDP ? :D :DDD (persze ~1,7 GHz , de nyomni kell az intelt nyomni felfelé ... )

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#3) Mr President


Mr President
senior tag

Miért tolják még a sandy-t. Ugyan ez jöhetett volna ivy-ből.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#4) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nyomni kell a sok semmire se való CPU-t.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) M107


M107
addikt

:R

Felesleges inkább adnák olcsóbban az I3 procikat a Celeron márkanevet meg már rég ki kellett volna vezetni.

UI: Majdnem minden hiányzik belőle akkor meg minek?????????

Ha én lennék az Intel főnöke én soha nem adnák ki ilyen procit, akkor ha olcsót szeretnének kicsit nyírbálnák de nem olyan sok dolgot mint most ők.

Igazi kapitalizmus a szarból is pénzt csinálni

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6) .mf válasza letepem (#2) üzenetére


.mf
veterán

4 modullal, ami 2 mag, tehát nem emlékszel jól :U s nyers cpu-erőben még a kétmagos Cerka is lenyomja őket, sajnos az AMD-nek e téren még van hova fejlődnie, még az intel nyomogatása cpu-oldalon nem most jön.

Még mindig Sandy?...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) FRENK1988 válasza Mr President (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

mert még teljes értékű Ivy sincs nemhogy csonkolt:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) Kendek válasza .mf (#6) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Talán mégiscsak két modul lesz az és négy mag. Egy modul ad két szálat, így mondjuk azokat magnak.

<-ƘƘ->

(#9) atti_2010 válasza .mf (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

4 modullal, ami 2 mag, tehát nem emlékszel jól :U s nyers cpu-erőben még a kétmagos Cerka is lenyomja őket, sajnos az AMD-nek e téren még van hova fejlődnie, még az intel nyomogatása cpu-oldalon nem most jön.

Ha mar ilyen csúnyán leblamálod akkor illene tudni hogy 2 modul =4 mag, és jól elveri a Celeront.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) janos1988


janos1988
addikt

De most komolyan. Mi az az igény amit egy 2 magos cerka ki tud elégíteni? Tipikus fölösleges, feláras pénzkidobás.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#11) djculture válasza janos1988 (#10) üzenetére


djculture
félisten

2 magosnak még látom is értelmét, mert a fogasztása minimum szintű és netezni meg alapvető dolgokra bőven elég.Ugyan akkor mivel mobil eszközökbe mennek a aksi is jó sokáig fogja bírni egy töltéssel. De már az 1 magos proci az brutális 2012-ben...

[ Szerkesztve ]

(#12) .mf válasza atti_2010 (#9) üzenetére


.mf
veterán

Bocs, igaz, fordítva írtam, két modullal, ami modulonként 2 int és 1 fp, tehát másfél mag.

Na azt a "jól elveri a Celeront" kötve hiszem. Nyers cpu-erőben, azonos fogyasztási kategóriában, nem. Az AMD ereje az IGP, de nem arról beszéltem.

janos1988: egy olcsó subnoti / komolyabb netbook esetében, ahová ezeket szánják (s ahol a nem-celeron verziók is csak párszáz MHz-cel gyorsabbak, meg HT mellett ott van sok szinte sosem használt fícsör), nem cpu-intenzív alkalmazásokat fogsz futtatni valószínűleg. Netezésre, irodai feladatra pedig ezek is elég sokat tudnak. Az utazó-notimban 1.2GHz-es Core Solo van, és szerintem nem használhatatlan, azt is a lemez fogja inkább vissza. Sőt, ha már lehetne Ivy-alapú (tehát 22nm tri-gate + HD4000) Cerkával szerelt szubnotit az i3 ULV-shez képest $100-al olcsóbban kapni (ami kb. reális, tekintve, hogy az i3-3217U 1.8GHz $225), nekem megérné a csere.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) #21795072


#21795072
törölt tag

Számottevően visszavetik a multimédiás élményt? Quick Sync Video, InTRU 3D, Wireless Display Clear Video HD szolgáltatásokat ismeri/használja az "egyszerű halandó"? Számomra semmit nem romlana a multimédiás élmény. Nagyon meggyőzőek az Intel procik, az asztali gépemben a G540 Celeron-nal jól elvagyok. Lehet, hogy csak perverz szakmai kíváncsiságom miatt fogok kipróbálni egy K-s Ivy Bridge procit.
Esetleg az egy magos CPU talán már karcsú, de hát minek kidobni a hibás lapkákat, ha abból is lehet pénzt csinálni. Mert gondolom, ezek az olcsó procik többségében hibás lapkákból születnek.

(#14) pakriksz


pakriksz
őstag

azért furcsák ezek az észrevételek.
Ugye ha az amd a jobb valamiben akkor jön a "de hát az 4 mag az intel meg kettő"
Minden más esetben a 2 modul már csak 2 mag :D
Viszont ha a HT-t magnak számolják akkor megint jön a felhördülés hogy azt nem lehet magnak számolni. (amd modult meg lehet 2 magnak, és 1 nek is számolni, mikor melyik néz ki jobban az intel amd-hez hasonlítás)
Inteles vonalon mintha egy kis kettős mércét éreznék állandóan :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#15) lujó55 válasza janos1988 (#10) üzenetére


lujó55
őstag

ha csak netezni kell, oda bőven elég. azt nem tudom hogy HD videokkal elbír-e, de egy DVD nem lehet neki gond.

(#16) #21795072 válasza lujó55 (#15) üzenetére


#21795072
törölt tag

Az AVC HD és szerintem DVD videók gyorsítása is működik, szerintem pont ez a legfontosabb multimédiás szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#17) Mister_X


Mister_X
nagyúr

B820-ast elfogadnám, az még tűrhető is. Feltételezem, hogy jó tuningpotenciállal rendelkezik, a 3GHz-et pedig anno a Conroe-L magos 430-ammal is elértem.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) mongi


mongi
senior tag

Íme, újabb fostalicska gördült ki az intel kapuján, amit persze a tisztelt userek nyakába akarnak üríteni. Atom helyett itt az újabb boltosokat idegösszeomlásba vezető , "olcsó notebookot akarok 60k-ért, demennyenámakrájziszrajta" vevők által majd istenített, rendkívül korlátozottan használható processzorcsalád :((( :W
Intel is csinálna inkább hokedlit ezek helyett...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#19) .mf válasza mongi (#18) üzenetére


.mf
veterán

Íme, újabb hőbörgő hozzászólás gördült le valaki billentyűzetéről...
Meséld már el, hogy az egymagos kivételével mi a baja ezeknek? A kétmagos ULV proci egy atomos netbookhoz képest ég és föld, már ténylegesen használható is, sőt, játék és cpu-intenzív munka kivételével (amiket úgyse netbookon végez az ember) mondd már meg, hogy mire nem elég.

Mister_X: ezek MOBIL-processzorok, mint a cím is írja.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) mongi válasza .mf (#19) üzenetére


mongi
senior tag

Mert ezeket pont nem a céleszköznek szánt 10-12" -os netbookban fogod viszont látni - hanem mint az AMD E300-as processzorait -15,6" notebookokban, mivel netbunkó már lejárt sláger, viszont 15"-ban adják el a konsumer gépek 90%-át. Na és átlag user felhasználására mint te is megerősítetted pont alkalmatlan (játék és munka). Hát ez a bajom, mint boltosnak, egybites felhasználó csak annyit lát, kívül 2 gép egyforma, de ez 10-20-X K-val olcsóbb mint egy normális CPU-s (netalán APU-val). Szerinted melyiket veszi meg? És az ilyeneknek hiába mondod, ezen nem fog krájziszozni, de még HD videót sem biztos hogy jutyúbozhat...
Úgy tömören csak ennyi a gondom ezzel a herélt felesleggel...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#21) shishadealer válasza mongi (#20) üzenetére


shishadealer
csendes tag

Talán HD-re elég.. ;]

A pénz csak papír és annyit ér mint a levegő. A világot forgató erő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.