Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dezz válasza HUNNIA1920 (#49) üzenetére


dezz
nagyúr

A cikket én írtam, és szerintem nem teljesen off-topik. :) Bár ebben a formában, hogy "felesleges hülyeség a HD, mert engem nem érdekel", hát így tényleg nem sok érteme... :P

WiZARD: Tegyük hozzá, nem csak hogy egyszerűen szebb, hanem sokkal részletgazdagabb. 5x annyi információ van benne. A magam részéről én inkább egy fényképszerű képet nézek (mint pl. a moziban is...), mint egy infó-hiányos, a valósághoz képest sokkal kisebb felbontású, homályos valamit... De szerintem ezzel nagyon is sokan így vannak. Csak a HD elérhetősége a kérdés. Pl. 5 éve sokkal kevésbé volt elérhető, mint ma, és nem 10-20, hanem 5 éven belül még sokkal hozzáférhetőbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#52) Nyugdíjas válasza dezz (#51) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azé mondom. Nem maga a HD az off, hanem ennek a személyes vonatkozásairől beszélni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#53) dezz válasza Nyugdíjas (#52) üzenetére


dezz
nagyúr

Persze. (Ha nem szóltál volna te, szóltam volna én, hogy kezd kicsit személyes és egysíkra térni a dolog.)

Ja, az előzőhöz: egy informatikában járatos személy számára, akit az a bizonyos ág sem annyira húz (mert pl. nem minimálbérért dolgozik, nem csak papíron) -- és nem hiszem, hogy 3 ilyen ember lenne az országban --, szóval a számukra ma is teljesen hozzáférhető a HD filmezés. Már ha nem 8m-ről akarja nézni az 1m-es tévéjét. :D

Mellesleg ugyebár mi most egy Full HD-s monitorról beszélünk (mégpedig egy olyanról, amin állati jól néznek ki a HD-s filmek, és akár többen is nézhetik egyszerre), amit nem több méterről néz az ember (hacsak nincs neki is egy olyan régi beidegződése, hogy filmnézés = bélyeg nagyságú kép [mint látszólagos méret] :) ).

[ Szerkesztve ]

(#54) Nyugdíjas válasza dezz (#53) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként jómagam si nagy ellenzője voltam a HD filmezésnek addig a pillanatig, mig az IPS-es Philipsemen anno meg nem láttam egyet. Ezt közvetlenül követte 2db Terrás HDD beszerzése egyébként... ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#55) Drenadar válasza Nyugdíjas (#54) üzenetére


Drenadar
veterán

Apró megalománia nem befigyel? :)

(#56) Nyugdíjas válasza Drenadar (#55) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt nem értem... :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#57) dezz válasza Nyugdíjas (#56) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem arra gondol, hogy terrás vs. terás. :)

(#58) Drenadar válasza dezz (#57) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem, csak hírtelen soknak tűnt egyből hírtelen felindulásból elkövetett 2db TB-os vinyó megvétele :D. Ezt hívom megalomániának, amikor valaki feleslegesen nagyzol. De így utólag belegondolva nem is olyan sok, én is küzdök azzal a fél TB-os vinyóval, bár megoldom :).

(#59) dezz válasza Drenadar (#58) üzenetére


dezz
nagyúr

Pedig úgy hallottam, hasonló okokból elég jól fogynak a terás vinyók... :DDD Van, aki 2-3 havonta vesz egyet, hogy azon tárolja a filmeket (nagyrészt). És még csak nem is warezszerver üzemeltető. :D

(#60) Drenadar válasza dezz (#59) üzenetére


Drenadar
veterán

Tény hogy egyszerübb, mint DVD-ket írogatni. De ennyi filmet megtartani... MINEK?
2TB ~ 120-130 db film lehet ha mindegyik 16 gigás.

(#61) Nyugdíjas válasza Drenadar (#60) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért tartom meg, mert nem egyszer szeretném őket megnézni (nem a Dr. Szöszi 26-ot tartom a vinyókon amugy :) ).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#62) dezz válasza Drenadar (#60) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem írta, hogy csak arra kell. Másrészt, bár nyilván nem csak a látvány számít, de a HD-s filmek annyival teljesebb élményt nyújtanak, hogy jóval több megnézés után válik unalmassá ugyanaz a film. Régen voltak filmek, amit 10-20x is megnéztem moziban (nyilván nem egymás után), na hát itt is befigyel ez a dolog.

(#63) Drenadar válasza dezz (#62) üzenetére


Drenadar
veterán

Viszont akkor kérdeznék egy nagyon... szörnyet. Hátha.

Mi az istenért nem tudok tekerni 1080p-s filmben? Beletekernék a közepébe és meghal az egész. Ennyire gyenge lenne a gépem? Vagy ez minek a fügvénye?

Nagyon kevés filmet tudok egyedül mégegyszer megnézni. És amióta megvan a fullhd-s monitor azóta szinte csak azt nézek. De hogy mennyire éles a kép... sokszor csak nézek mint a moziban :D

nyugdíjas: Hát? milyen filmeket tartasz meg?

[ Szerkesztve ]

(#64) Nyugdíjas válasza Drenadar (#63) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ennyire gyenge lenne a gépem?
Pontosan.

Hogy miket tartok meg? Hát, had' ne soroljam fel,de amik nekem megvannak azokat azért időnként újranézem. Van amelyiket egész gyakran.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#65) dezz válasza Drenadar (#63) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem codec függvénye. Vagy valamilyen kompatibilitási probléma van a codec és a lejátszóprogramod között. Meg aztán a procinak is alaposan meg kell dolgoznia a tekeréssel (nálam is nehézkes, de azért megy -- mondjuk nem szoktam széttekergetni a filmeket ;] ). De ez kezd megint nagyon off lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) Drenadar válasza Nyugdíjas (#64) üzenetére


Drenadar
veterán

És minek a fügvénye a tekerés? :D Videokártya? Az a gyenge nálam. 88GTS512...

Egy codecem sincs, VLC-t használok, abban lehet max codec. Jó, OFF vége

[ Szerkesztve ]

(#67) Drenadar válasza dezz (#65) üzenetére


Drenadar
veterán

Bocsi dupla HSZ :$

[ Szerkesztve ]

(#68) dezz válasza Drenadar (#66) üzenetére


dezz
nagyúr

A VLC-vel nekem sem nagyon megy a tekerés, de még a lejátszás sem túlzottan (gyorsabb procival az utóbbi valószínű jobban menne). Vannak jobb codecek pl. h.264-re, mint ami a VLC-ben van... Pl. a CoreAVC pusztán prociból is gyorsabb, és talán már GPU gyorsított változata is van (bár a 8800-asban tudtommal nem teljes értékű a dekódolás-gyorsítás, de jobb, mint a semmi).

(#69) borisz_B


borisz_B
tag

Hy!

... hogy egy kis szakmai is legyen:
A monitor színcsatornánként 11 bites belső feldolgozással és megjelenítéssel rendelkezik - ezt honnan számítottad ki ilyen pontosan, vagy ez egy gyári adat?

Egyébként gratulálok a színvonalas cikkhez!

[ Szerkesztve ]

Romboljunk, hogy építhessünk!

(#70) Drenadar válasza dezz (#68) üzenetére


Drenadar
veterán

Lejátszás az nálam okés, nem nagyon terheli meg cpu terén a gépet, egyik mag sincs 60% felett, de ha jólláttam csak egy magot terrorizál a vlc, mert a 3 másik 0% körül van.
Majd akkor kipróbálok más módszereket. Drága lenne most venni ezért egy másik videókártyát.

(#71) dezz válasza borisz_B (#69) üzenetére


dezz
nagyúr

Egy kis szakmai? :)

Lásd itt: 3. Vizsgálódás

Az új CoreAVC már CUDA-s gyorsítást is tud: [link] (De ha jól láttam, többmagos támogatással is rendelkezik.) Bár nálad akkor nem a sebességgel van baj, hanem a VLC nem kimondottan HD-ra való.

(#72) cousin333 válasza Drenadar (#66) üzenetére


cousin333
addikt

A tekerés valószínűleg erősen kódolásfüggő. Na meg persze nem mindegy a dekóder és a mögöttes hardver sem.

Esetleg tegyél egy próbát ezzel a lejátszóval, nekem bevált (ehhez sem kell külön kodek, és tekerésben ott van a szeren :) ).

"We spared no expense"

(#73) borisz_B válasza dezz (#71) üzenetére


borisz_B
tag

Hy!

Az rendben van, hogy a panel csak 8 bites, és a ditherezéses eljárással ezt tovább finomítják - de Te ezt honnan állapítod meg, hogy 10, 11 vagy 12 bites - van hozzá műszered :F - egy kis bővebb infó kellene! :)

Romboljunk, hogy építhessünk!

(#74) dezz válasza borisz_B (#73) üzenetére


dezz
nagyúr

A műszer a szemem volt. :)
Ditherezés nélküli szintekből 256 volt -> 8 bit
Ditherezett fokozatokból 8 volt -> 3 bit
8 + 3 = 11

(#75) Integra


Integra
titán

hard core játékosnak milyen monitor való, hogy ez nem jó? miben tud az többet mint ez? :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#76) dezz válasza Integra (#75) üzenetére


dezz
nagyúr

Azért egy 2-5ms-esen egy pindurival kevésbé mosódnak a mozgó objektumok. Bár ez is inkább csak scrolloknál látható, szóval lehet, hogy pl. FPS-nél nem látni különbséget.

(#77) cousin333 válasza dezz (#76) üzenetére


cousin333
addikt

Talán hülye kérdés, és lehet, hogy valahol benne is volt az írásban, de kikapcsolt állapotból mennyi ideig tart, amíg bejön a kép? Például annál a monitornál ez van vagy 10 mp (gyártó logója, képváltogatás... stb.) Azért kérdezem, mert ha elmegyek a gép elől, általában lekapcsolom, a lassú visszakapcsolás viszont idegesít.

"We spared no expense"

(#78) dezz válasza cousin333 (#77) üzenetére


dezz
nagyúr

1-2mp-re emékszem.

(#79) Nyugdíjas válasza cousin333 (#77) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos konkrétumot holnap tudok mondani, de én is egészen rövid időre emlékszem. Az én EiZO-m pl. számomra is zavaróan lassan kapcsol be, meg ha jól emlékszem a WUXi2-knek is elég sokáig eltart ez.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#80) Nyugdíjas válasza cousin333 (#77) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nya. :D

MEgnéztem, lemértem. Gomb megnyomásától 2mp múlva van kép.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#81) cousin333 válasza dezz (#78) üzenetére


cousin333
addikt

Köszönöm a választ mindkettőtöknek.

Természetesen a saját monitoromról beszéltem, de ez legfeljebb csak a szövegkörnyezetből derülhetett ki...

"We spared no expense"

(#82) Pofee


Pofee
csendes tag

Sziasztok!

A cikk írójának szól a kérdés elsősorban,
de bármilyen jó meglátást szívesen veszek...

NEC EA231WMi vs. EIZO FLEXSCAN EV2333W

Melyiket válasszam?

A NEC-nek S-IPS panelja van, ami elvileg jobb mint az EIZO C-PVA panellje,
ellnben az EIZO elektronikájáról ódákat zengenek.

Tehát melyik jobb, ha lehet ilyet kérdezni,
ha ez csak szájíz kérdése, akkor ti melyiket választanátok?

:R

(#83) dezz válasza Pofee (#82) üzenetére


dezz
nagyúr

"A cikk írójának szól" [...] "A NEC-nek S-IPS panelja van"

Khmm, ez most kicsit úgy hangzott, mintha ki akarnál oktatni, ami önmagában nem lenne baj, csak éppen nem igaz. :) Mint a cikkben is írom, képpel is illusztrálva, a monitor H-IPS panelt használ. Ez a becsületes, hivatalos neve. (Az egy dolog, hogy a panel gyártója, az LG.Display [és ez alapján néhány monitor-gyártó] simán S-IPS-nek nevezi a honlapján, mert abból a családfából nőtt ki, de annyian kritizálták már őket emiatt, hogy maguk is írtak pár tisztázó sort a honlapjukra.)

A jövő héten valószínű meg tudok majd nézni egy EV2333W-t, de a beszámolók szerint bár jobb az Eizo, mint a Samsung saját monitora, de a kis NEC sokkal jobb... Az Eizo elektronikája annyit tudott tenni, hogy kiegyengette az amúgy állati rossz gamma-görbét, de a kis betekintési szöggel és a PVA-nál megszokottnál erősebb black clush-sal nem tudott túl sokat kezdeni. Teljesen szemből állítólag már/még elmegy az EV2333W képe (ami nagy szó a Samuhoz képest), de amint megmozdulsz, igen érdekes effekteket produkál.

[ Szerkesztve ]

(#84) Pofee válasza dezz (#83) üzenetére


Pofee
csendes tag

Kioktatni?
Még véletlen sem... :DDD

Valóban a cikkben te H-IPS panelt említesz,
de én meg ezt olvastam az Oázis Computer honlapján,
amire nem mellesleg te is hivatkozol a cikk végén...
[link]

A lényeg, ha a kis NEC valóban ennyire jobb,
és ráadásul olcsóbb is több mint 30k-val,
akkor nem is kérdés hogy melyiket válasszam :C

Köszi! :R

(#85) dezz válasza Pofee (#84) üzenetére


dezz
nagyúr

Nos, ezen az oldalon láthatsz képeket az S- és H-IPS-ről. Ez így már elég meggyőző? :)

Jut eszembe, a Samu C-PVA-sának a válaszidővel is komoly gondjai voltak, nem tudom, az Eizo kezében mennyiben változott a helyzet ezzel kapcsolatban.

(#86) Pofee válasza dezz (#85) üzenetére


Pofee
csendes tag

Bár a 90% nekem kínai, :F
azért meggyőző :DDD

A válaszidő nem annyaria fontos,
szinte sosem játszom, és filmet sem ezen fogok nézni... :)

(#87) Pofee válasza dezz (#85) üzenetére


Pofee
csendes tag

Annyira meggyőztél, hogy már itt nézzük egymást ;)

Bár azt hiszem én jobban le vagyok nyűgözve a látványtól, :Y
mint a kis NEC :DDD

És le a kalappal az Oázis elött is :R

(#88) dezz válasza Pofee (#87) üzenetére


dezz
nagyúr

Örülök, hogy örülsz! :)
Használd egészséggel, megy ilyenek. :D

(#89) DarkChild


DarkChild
senior tag

Én viszont filmet néznék rajta :P
Holnap megyek megnézni Oázisba, remélem nem csalódom a monyiban, mert akkor Karira meg is lepem magam vele :D

Pofee: néztél már rajta filmet?
Mi a (szubjektív) tapasztalat? :U

(#90) Pofee válasza DarkChild (#89) üzenetére


Pofee
csendes tag

Bocsánat, de az az átkozott beigli minden időmet elveszi :)

Szubjektív tapasztalat, bár csak kiváncsiságból néztem meg,
mert a plazmán szoktam filmet nézni, sztem az LCD nem arra való,
de ez is szubjektív :DDD

Szóval FullHD-ben nem kérdés hogy nagyon ütős :K
De alap DivX-el is nagyon szép.
Úgy tűnik szépen interpolál felfelé
(már ha ez a helyes kifejezés :F , majd kijavít egy tudósabb ember :R )

(#91) DarkChild válasza Pofee (#90) üzenetére


DarkChild
senior tag

Köszi :)
Jó étvágyat a beiglihez :DDD

(#92) dezz


dezz
nagyúr

Írtam egy kis update-et a cikkhez a panellel kapcsolatban. [link]

DarkChild: Bocs a kései válaszért! :B Nos, ha egy jobb plazmát nem is ér utól, azért épp elég jó rajta filmezni, sokkal jobb a TN-nél! Szebbek a színei, valahogy élettelibb a képe, nem beszélve a szélesebb szögekről. Utánhúzás sem látható.

(#93) syabi77 válasza dezz (#92) üzenetére


syabi77
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy meg éri meg jobban: Dell Ultrasharp 2209WA vagy gyűjtsek még a NEC MultiSync EA231WMi-re.
Képszerkesztésre és filmnézésre használnám.
Dvd-t rá lehet kötni(hdmi)?

[ Szerkesztve ]

"Nem élek drogokkal. Én magam vagyok az." - Salvador Dali

(#94) XeeN válasza syabi77 (#93) üzenetére


XeeN
senior tag

Nekem Dell van, de nem vagyok vele teljesen elégedett, szívesen megnézném ezt az Nec-t. A fekete ezen a monitoron inkább világos szürke... (2209wa)

(#95) dezz válasza syabi77 (#93) üzenetére


dezz
nagyúr

Inkább az NEC-t javasolnám képszerkesztésre és filmezésre. A 2209WA-nak eIPS panelja van, aminek nem olyan jó a feketéje, mint a másiknak. Ráadásul a fényerőt is jobban vissza lehet venni, sötétben végzett munkához vagy filmnézéshez, így még jobb a fekete. A 2209WA úgy tűnt, nem szereti az 50Hz-es forrást, az NEC-re rá tudtam kötni a cablebox-omat, SD adást teljesen jól vitte, és a HD-sat is 720p-ben, csak 1080i-ben nem, szóval szerintem rá tudod majd kötni a DVD-playert.

ps. bocs, hogy csak most válaszolok, nem kapok értesítést az új hsz-ekről, és általában priviben is szoktak jelezni, ha nincs válasz. (Én is jelzek most neked.)

[ Szerkesztve ]

(#96) blash válasza dezz (#95) üzenetére


blash
tag

Azóta nem fordult meg nálad ennek a monitornak az újabb változata, a EA232WMi? Ahogy látom, már csak ez a ledes változat kapható itthon. Vajon ennek is van olyan jó feketéje, mint a 231wmi-nek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.