Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Breki's válasza heihachi (#183) üzenetére


Breki's
tag

Hát azért mégsem ilyen kerek a dolog! :)
Mert ha pl. kilazul v.melyik kábel és nem jut eszedbe kikapcsolni megigazítás előtt, akkor annyi a lemeznek.
A telefonos alkalmazásoknál, meg az elég súlyos probléma ha pont a fő tulajdonságát felejtik figyelmen kívűl. De mondjuk ez már a múlté, úgyh. mind1. :)

Breki's

(#202) Breki's


Breki's
tag

Meg amúgy nem is értem, hogy mit pöcsölnek még mozgóalkatrészes tárolókkal, mikor már 32-64 GB-os flash kártyák is léteznek a piacon. Szerencsére a Sony ezt már felismerte és ebbe az irányba halad.

Breki's

(#203) Def26 válasza Breki's (#202) üzenetére


Def26
félisten

Meg is nézheted majd az árát. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#204) FefeeX válasza ClioRS (#200) üzenetére


FefeeX
veterán

Na, de ennyi. Mennyivel jobb volt az ősembernek, nem kellett ennyi mindenre vigyáznia :) Szóval sok a túldimenzionálás meg a szidás :)

Breki's: erről beszéltem, terjed az urban legend, már ha közel mész hozzá és ferdébben nézel rá, akkor is tönkreteszi a lemezt... A következő hsz meg már arról szól, hogy megsütötte a család meg jól megette... A hülye fűnyírótervezők nem gondolnak arra, hogy a gyerek fejtetőre fordíthajta a fűnyírót, amiből így kifolyik a benzin :F Azért, mert valakinél otthon troll többség van, még nem a gyártó a hibás. A trollok trollkodjanak kőbunkókkal, vagy vasgolyókkal, azokat nem tudják elrontani...

[ Szerkesztve ]

(#205) heihachi válasza harry (#191) üzenetére


heihachi
addikt

Mondjuk nekem egy régebbi laptopom volt, de az ha az asztalon volt, akkor a tálcát alulról megtámasztotta az asztallap. Ha meg nem volt asztalon, mert az ölemben volt, akkor muszáj volt alátámasztani, mert olyan nehezen pattant rá (meg le is). Jó, gondolom egy modernebb laptopban már ez jobban van megoldva, bár amiket én a cégnél látok, azért azoknál sem árt óvatosnak lenni.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#206) D1Rect válasza ClioRS (#200) üzenetére


D1Rect
félisten

A gyerekek egy ideig mindenhol futva közlekednek. ;)

(#207) Polllen válasza FefeeX (#175) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szimplán bullshit... :)

Nem tudom, hogy mindenki kötelességből védi a gépet vagy csak passióból, de sztem ciki és elég buta hiba...ennyi pénzért figyelhettek volna rá.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#208) #41635072


#41635072
törölt tag

Akkor az én véleményem:
Így önmagában, lehet nem háborodtam volna fel, de egy fórumon nem kéne letámadni azért valakit, mert megjegyzi, hogy ez gáz. Hiszen ez IGENIS az.
Akkor egyesek azzal jöttek, hogy mennyi a valószínűsége annak, hogy valahogy bemozdul. Hát akárki akárhova sz@rik, ez bizony bákivel bárhol megeshet. És azért ennyi pénzért ezt illett volna úgy megtervezni, hogy ezt kiküszöböljék.
Szerintem.
Nyugi, nem kell rácáfolni az állításomra, mert az után is ez lesz a véleményem, és nem kell sírni sem ezmiatt. ;)

(#209) rudymester


rudymester
senior tag

Az a pici felkiáltójeles cimke írja pont, hogy ne mozgasd a gépet játék közben. Az autórádiós lejátszók nem karcolnak mert nem több ezres fordulattal pörög a lemez bennük. Ha feltelepítem a játékot, nem is pörgeti a lemezt játék közben, akkor lehet (talán) emelgetni.

Azok kaptak ilyen gépet, akik ott voltak a bemutatón. Persze, biztos jó móka tönkrevágni mindent, de én nem így bánnék egy ingyenes géppel.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#210) tunkiih


tunkiih
őstag

röviden: ne b*sztasd a konzolt miközben olvas, épp eszű ember alapbol oda figyel erre. PS3 fanoknak meg csak annyit, mennyetek Bayonettazni :DDD semmit nem értek el azzal hogy leirjátok szerintetek ez meg az jobb, részben ugyse győzitek meg egymást kinek sony kinek ms,de ha már ennyire belemerültem.. nálam egyedül a GT5 fog érvelni a PS-nél de helyettesiti a TDU2 meg az F1 2010 részemről, szóval csá.. :R

[ Szerkesztve ]

(#211) Morden24 válasza #41635072 (#208) üzenetére


Morden24
nagyúr

Korrekt, vízálló is lehetne. Az is megeshet néha, hogy beleborítjuk a sört :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#212) FefeeX válasza Polllen (#207) üzenetére


FefeeX
veterán

"ennyi pénzért figyelhettek volna rá."
ennyi pénzért, amin a MS-nek minimális haszna van, még mit nem kellett volna megcsinálniuk? Nem a konzolokon keresik magukat halálra, hanem a szoftvereken. Milyen PC-t kapsz hasonló áron? Nehéz a gondolkodása egyes embereknek... A száz forintomért igazán küldhetnének 200 forintos köszönőlevelet meg karácsonyi üdvözlőkártyát is...

Leírtam korábban is, aki nem tud vigyázni, vagy kreténekkel van körülvéve, az így jár, a júzererrort nem kell kivetíteni másokra. Aki nagyon vigyázni akar a konzolra, az műanyag búra alá rakja mint a MM-ban, aztán akkor nem vágja gallyra a kutya/macska/gyerek/anyós etc.

A merevlemezek meg legyenek ütésállóak, mert rackben bármikor leeshetnek...

Egyébként ilyen szempontból túlfeszültségvédőt is rakhattak volna bele, mert a villám is lazán becsaphat... (volt már szerencsém hozzá) Legyen vízálló, mert az árvíz most úgyis aktuális. Tudjon beszélni, főzni, mosni, takarítani, legyen minőségi, egy darab se romoljon el, de ne is kerüljön 10ezer forintnál többe...

[ Szerkesztve ]

(#213) sTERNI


sTERNI
senior tag

Erre a bemutatóra elég lett volna egy üres CD is, de nekik biztos megért agy Alan Wake-et. :U

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#214) FefeeX válasza sTERNI (#213) üzenetére


FefeeX
veterán

Az üres CDnek semmi baja nem lett volna, mert azt nem tekerné a box. ZeneCD szintén, olyan lassan tekeri, hogy nem lenne baja. Olyan kellett nekik, amit darál.

(#215) Polllen válasza FefeeX (#212) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tumisztifikálod a dolgot...Nem extrém behatásról van szó, hanem arról, ha simán, minden erőszak és barbárság nélkül megdöntöd/megmozdítod a konzolt...Az általad felsorolt példák nem egy kategória ezzel, sőt kifejezetten sarkítasz és túlzol, hogy ezzel igazold az álláspontod... :N (többen is, DE ettől még nem lesz hatásosabb a magyarázat... :P )

Másrészről pedig hihetetlen fogyasztóközpontú a nézeted, majd még én fogom sajnálni ms-t, hogy a konzolon nincs nagy árrésük...ezen majdnem betojtam a röhögéstől... :DDD
(Hozzáteszem a száz forintos példád is egy botor marhaság és egy kicsit sem kapcsolódik ide, bár nem az első eset a kommentedben, hogy ide nem kapcsolódó dolgokkal próbálsz érvelni... :U )

Fura módon tudnak ők olyan xbox-t is gyártani, ami nem karcolja rongyá a lemezt...valszeg végeztek egy költségelemzést és kijött nekik, hogy az előlapra helyezett matrica sokkal olcsóbb, mint a kivitelezés megváltoztatása (esetleges plusz védelem)...
Szerintem ez gáz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#216) FefeeX válasza Polllen (#215) üzenetére


FefeeX
veterán

nem megemeli, megrázza, mert azt hiszi, van benne valami.
Pont hogy te, meg még páran dimenzionáljátok túl a "probléma" jelentősségét. Abszolúte 0, azaz NULLA jelentőssége van annak, ha 45fokban valaki full lemezpörgetés mellett megemeli és megrázza a boxot, akkor az megkarcolja a lemezt.
1. mert vinyó van benn, 250es, így nem hinném, hogy van olyan ember, aki mégis lemezről játszik (a filmet meg 1-2szeresen pörgeti 20X helyett...)
2. mert nem mondott még senki olyan életszerű helyzetet, ahol ilyen bekövetkezhet, a hülye haverokon kívül. A kisgyereknek nehéz (majd megszakadtam, míg gyalog hazacipeltem anno), anyus valszeg nem akkor törölget port, mikor épp játszol... Erre volt egy jó hsz sg-n:

"a portorlos mese meg stimmelne, de milyen anya az olyan, aki a gyerek szajaba csapja a port, mikozben az jatszik.. a normalis anya/no akkor takarit, amikor a szoba lakoja nincs jelen" erről ennyit, teljesen egyetértek ezzel, főleg, hogy ált a konzol a tévé és az ember közt van. Bemegy eléd, míg épp Forzázol, és ott takarítgat, nem?

Muszáj még linkelnem onnan, mert egyszerűen én sem írhattam volna jobban:
"A bolondbiztosrol meg annyit, hogy te se szoktad emelgetni az automata mosogepet centrigugalas kozben mert alafolyt egy keves viz a furdoszobaban, es ki kell torolni alola.... Hat persze hogy nem.

Az elektronikai eszkozok ilyen tipusu karosodasa akkor se rendeltetesszeru hasznalat. Aztan magyarazhatod a gar. szerviznek, hogy ez biza csucstechnika, ok szepen mosolyognak majd, es meg fogjak mondani, hogy ez biza ..ezer forint lesz."

Az egyik baj az, hogy sokan nem képesek itt megérteni a rendeltetésszerű használat fogalmát, diktálni akarnak a gyáraknak, mit gyártsanak, és azt mennyiért adják. Szerinted a példáim nem ide illőek, szerintem meg ez azt bizonyítja, hogy elég csőlátásod van, és mindent csak a saját szempontodból tudsz/akarsz figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

(#217) Slade92


Slade92
aktív tag

elkezdi rángatni a gépet meg forgatni?????
csak fel akarja állítani egyáltalán nem rágatja meg forgatja meg valahol olyat is olvastam hogy a srác mér dobálja XDXDXD

meg itt olvastam hogy játék közben elkezdi verni meg dobálni...omg ezt se csinálta :D

FefeeX:én kipróbáltam ugyan ezt amit a videóban láttam a ps3-mal (kicsit félve) Dirt 2 töltése közben de semmi nem történt!!!

amúgy játék közben arrébb akarod rakni a gépet vagy véletlen fellököd mer nekem is volt ilyen a ps3-al hogy véletlen fellöktem!!

NEM VAGYOK PS3 FANATIKUS VENNÉK ÉN Xbox 360 IS MERT VANNAK RÁ JÓ CÍMEK!!!

(#218) Polllen válasza FefeeX (#216) üzenetére


Polllen
nagyúr

én nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget, szimplán úgy gondolom, hogy ciki...(vagy másképpen mondva gáz...)

Úgy véded a box-t, mint ha az életed múlna rajta...persze nem vagyunk egyformák.

Viszont én úgy gondolom, hogy a gyártó a vevőkért van, nem fordítva, ahogyan te...Így ha egy terméknek van hibája, nem összeteszem a két kezem és hálát adok az égnek, hogy legalább ez van, hanem szóváteszem, hogy bocs, de ez gáz...Már csak azért is megtehetem, mert azt gondolok szerencsére, amit akarok... ;)

Egy létező dologról van szó, amit eddig az ms meg tudott oldani, de most nem akarta/nem tudta. Nagy büdös pont lenne a mondat végén, ha nem szakadna az eső, és nem itthon ülnék, mert nem szeretek olyan emberekkel vitatkozni, akik nem hallják meg a másikat...Rám mondod a csőlátást,miközben nemes egyszerűséggel fel sem fogod, hogy mit írok...Így nehéz értelmesen beszélgetni, de fussunk neki újra...

A rendeltetés szerű használattal nincsen semmi baj, úgy tudom rátették a matricát is, hogy ne forgasd, innentől kezdve ez a rendeltetés szerű használat a konzolnak. A gond számomra ott kezdődik, hogy ezt a problémát a konkurencia át tudja hidalni, SŐT korábban még ők is meg tudták ezt tenni.Vagyis ez bizony egy visszalépés...Sztem ez ciki...az új modellekben az ember az innovációt szereti, nem a visszalépést.

A csőlátós, diktálós részre már fentebb írtam, hogy ne hidd el, amit a gyártók sugalmaznak...(nem te vagy értük.) (amúgy az nem csőlátás részedről, hogy azt a szituációt nem tudod elképzelni, hogy valaki nem vinyóról játszik, a nappaliban a tv előtt a földön ülve és odébb löki kicsit a boxot vmiért? vagy felállítja...tudod a TE életeden kívül is van egy világ, sokan másképpen csinálják...uh előbb gondold végig, mennyire vagy nyitott és utána bélyegezz meg valakit a csőláttással :) )

És akkor nézzük a példáid miért nem ideillők:
#212
1. a PC-nek ehhez semmi köze, hót mindegy az mennyibe kerül, egy kicsit sem kapcsolódik a tárgyhoz
2. száz forintért 200-t... :DDD Van egy ára a konzolnak és mint említettem a korábbi modell nem karcolta a lemezt, a konkurencia gépei sem karcolják a lemezeket, ÍGY számomra (tudom ez szubjektív, de ha nem vagy csőlátású, ezt meg tudod érteni) ez egy ésszerű elvárás...semmi a köze ahhoz, hogy több dolgot akarok kevesebb pénzért...csak azt, hogy azt tudja, amit eddig tudott... :U (akkor lenne ésszerű az érvelésed, ha azt írtam volna, hogy ennyiért miért nem tudja pl a 3D-t is, de én csak olyan dologról beszéltem, amit eddig tudott :U )
3. a merevlemezeknek azért nem kell ütésállónak lennie, mert ez nem standard elvárás...a notivinyóknál a kis rázkodás, forgatás viszont már elvárás, nem is okoz gondot egyiknek sem...itt is a kulcs a megfelelő használat, amit írtál, de valljuk meg a mobilrack és vinyó kombónak se sok köze van ahhoz, hogy az új xbox karcolja a lemezt...tudom, párhuzamot próbáltál vonni a kettő között, de azért nem értek vele egyet, mert az XBOX eddig nem karcolta a lemezt, a vinyó viszont soha sem volt leejtés álló... :U röviden túlzó és sarkító a hasonlat.
4. villámcsapás, árvíz - ugyanaz, mint a 3-s pont, itt már végleg feleslegesen túlzol és sarkítasz, más baj nincs vele...(ilyen alapon azt is írhatnád, hogy földrengés ellen sincs benne védelem, pedig ha rád dől a ház a nagy rázkódás közben tuti karcolná a lemezt...már bocs, de bullshit)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#219) heihachi válasza Slade92 (#217) üzenetére


heihachi
addikt

Véletlenül fellököd? Jó, hát véletlenül bele is hugyozhatok, ha éppen úgy be vagyok baszva, hogy a klotyóra nem találok ki.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#220) Def26 válasza heihachi (#219) üzenetére


Def26
félisten

Hát nem figyelsz, épp előtted írták. :DDD

"valaki nem vinyóról játszik, a nappaliban a tv előtt a földön ülve és odébb löki kicsit a boxot vmiért"

Érted a lényeget, valamiért meglöki. Tehát akármiért is meglökheti, vagyis miért ne lökné meg? Nehogymá' karc nélkül maradjon az a lemez. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#221) heihachi válasza Def26 (#220) üzenetére


heihachi
addikt

Igaz én fektetve használom, meg nem is a szoba közepén, de még sose állítottam fel véletlenül :DDD

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#222) FefeeX válasza Polllen (#218) üzenetére


FefeeX
veterán

Én értem mit mondasz, és mit akarsz. Te nem érted meg, hogy gyakorlatilag a bolhából csinálsz (csináltok) egy rohadt nagy mamutot. Az, hogy neked nem tetszik, egy dolog. Az innováció egy másik dolog. A dvd meghajtó beszerzése meg egy harmadik.
Eddig a box mindig 1:1ben gyártatta le a meghajtóit a samsunggal/lite onnal stb. Most is így van, csak még nem tudjuk, ki a gyártó. A mai világban, aki többet fizet, az nyer meg egy tendert, eddig tiszta sor.
Na most, x megnyert egy tendert, és nem úgy fejlesztett, ahogy a másik; vagy egyszerűen a DVD olvasó gyártó kezdett spórolni. Na bumm. Végeredmény, hogy lehet úgy rázni, hogy kinyírja a lemezt. Nem mindig kinyírja a lemezt, ráadásul normál használatnál még meg sem karcolja (legalábbis ez a vélelem, míg nem derül ki az ellenkezője), ergo ha valaki odébbrúgja, akkor lesz baja (ha odébbrúgod, felborítod, valszeg a lemez lesz a kisebbik gondod)
Nos, példát mondok, ami igen csak hasonló. Plextor és DVD írók. Remélem nem lesz ezzel bajod, mert tényleg majdnem 1:1ben ugyanez, csak író és nem olvasó, és plextor és nem MS. A lényeg nem ez. Egy darabig BenQ-tól vették a belet, majd a Pioneertól. Egy darabig LS-t tudott, majd nem tudott LS-t. Egy darabig az egyik lemezt írta jobban, majd a másikat. Ergo amit jobban írt, utána rosszabbul írta, mondhatnánk tudatlanul, hogy szar meg visszafejlődés, de ez csak a tudatlanságot jelentené.
Másik példa, PS3 FW csere. Dagadt PS3 addig tudott linuxot, utána nem. Na, ez a gáz. Egész más horderejű dolog, itt valóban a visszafelé tartó innováció van jelen.
Játékoknál a folyamatos internetkapcsolat. Eddig nem kellett 1 játékos módhoz internet, most meg majdnem minden gyártónál kelleni fog, folyamatosan. Ez pl nekem sem tetszik. Mégis, a SC2-t megveszem. Néha durrogok 1-2t, mert érint a dolog, és nem tetszik, de megveszem. Megint csak jóval nagyobb horderejű dolog, és lám, mégis virágzanak a gyártók. Mert ha nem tetszik, nem veszed meg, ha visszalépés, ha nem, az emberek 99%-a tesz rá, mert nem érinti, vagy vállalja a felelősséget a hülyeségéért.

Nem múlik rajt az életem, és még csak nem is a boxot védem, egyszerűen a demagógia amin fennakadok. Ahogy egyesek próbálják minden áron lejáratni a nagy cégeket, a videóban úgy látják, hogy nem is rázta meg, aztán magyaráznak. Egyébként pro és kontra, mert van aki meg azt írja, hogy fejtetőre fordították :)

Tudod, közgazdász vagyok, marketingen végeztem. A gyártó a vevőkért van, de nem közvetlenül. Ez így kimondva hülyeség. A gyártó nem érted, meg értem van. A gyártó a profitért van. És sakkozik a legnagyobb profit elérése céljából. Aztán amit csinál, azt vagy veszik, vagy nem. Vagy figyelembe veszi az egyén érdekét, vagy nem. Többnyire nem. Mert az lehet, hogy másutt betenne neki, és nem termelne annyi összprofitot. Amíg így is veszik, ezzel a "hibával" (ami tegyük hozzá, nem egy óriási probléma, jó ha minden ezredik embernél okoz majd egy kisebb problémát), addig hiába mondod hogy nem tetszik, meg hiába próbálod bebizonyítani, hogy a pocsolya az egy úszómedence, az eladási adatok nem ezt mutatják, és szembe mész az árral.

"földön ülve és odébb löki kicsit a boxot vmiért"
mondtam már, vízszintes mozgatástól semmi baja nem lesz. ha meg álló és odébb löki, elpuffan és kiszakadhat a GPU lába, vagy egyéb, a műanyag betörik, etc.

És akkor a példáim :)
1. a PC alkatrészei 90%-ban hasonlóak, ugyanabból gyártják, hasonló megmunkálással. Ergo, ha ennyi pénzért nem kapsz PC-t, akkor örülhetsz, hogy konzolt kapsz. Lehet durrogni, aztán max ha szerencséd van, a box 70 helyett 75 lesz, és nem karcolja majd a lemezeket ha rugdosod. 70 helyett 160 lesz, aztán már akkor sem karcolja, ha focizol vele.
2. ugyanennyiért (feltehetőleg, mert az árát még nem tudjuk, mármint az itthonit), eddig nem volt benn wifi, csúnyább volt, nehezebb, nagyobb, többet fogyasztott etc. Na most, ha ezért olcsóbb DVD kellett bele más beszállítótól, és nem monkeytesztelték le, én teszek rá. Persze, megértem, ha van olyan ember (mindig is lesz olyan ember, akinek nem tetszik, mindennél van olyan ember) aki lehet hogy véletlenül szarul jár majd - de illik rá vigyázni. (iphone üvege is karcálló, meg elvileg törésálló is, de havernak betörött. Nem első ejtésre, nem is másodikra, véletlenül, de eltörött. Mégsem ment be pampogni, mert tudta, hogy user error.)
3. "a merevlemezeknek azért nem kell ütésállónak lennie, mert ez nem standard elvárás" ne haragudj, de attól hogy te azt elvárod, hogy rugdoshasd a boxot lemez pörgése közben, még nem lesz standard elvárás. Vagy akárki. Ha ez nem nagyobb, mint a felhasználók 1%-a, akkor a gyártó kb 10 kilométerről tesz rá.
4. persze túlzás, de ennyi erővel lazán elvárható lenne akármi, amitől jobb lesz a gép. Aki szőrszálhasogató akar lenni, úgyis talál rajt hibát. (erről eszembe jutott az invisible shield - fólia ami védi a tech kütyüket, karcolhatatlan; aztán youtube-on egy srác bebizonyította hogy nem az, kettévágta egy ollóval - kb ennél a "nagy hírnél" is ezt érzem, meg utána a bizonygatást, hogy mekkora egy istenkáromló dolog ez)

Normál esetben igen, megjegyeztük, hogy ezt ne csináljuk, mert baj lesz belőle, na bumm, az értelmesebbje majd odafigyel. Aztán megyünk tovább, mert a dolognak nincs hír értéke. Ezzel szemben megy az eretnekégetés meg a hasonló, mintha a konzol dobozára kívülről kötötték volna a 220-at és aki hozzányúl azt jól halálracsapná.

Szóval nem azzal van a baj, hogy valaki megjegyzi, hogy ezt eddig tudta, most nem tudja, afene, hanem hogy megy a MS felmenőinek szidása, átokszórás, mekkora sz@r, vegyél inkább PS3mat, mert az tökéletes emberekkel etc.

(#223) FefeeX válasza heihachi (#221) üzenetére


FefeeX
veterán

mert nem te vagy Uri Geller. Bezzeg ő a gondolatával fektetné meg állítaná, miközben vinyós gépen lemezről tolná az Alan Wake-et, és ezentúl ezt nem teheti, perejjükbeamájkroszoftotmegobamátis :DD

[ Szerkesztve ]

(#224) Polllen válasza FefeeX (#222) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én annyit írtam, hogy ciki...ez nem változott, ettől még nem sz@roztam a boxot, így kicsit mellément a posztod... ;] máglyát se akartam gyújtani alattuk...annyit mertem mondani, hogy ilyen hibát nem vártam volna tőlük...ennyi.

Még mindig túlzol, mert nem rugdosásról meg rázásról van szó, hanem sima mozgatásról... ;) a srác a videoban csak megemeli, aztán visszateszi...semmi extra... :B

Én is közgazdász vagyok, és attól, hogy a gyártók így próbálnak létezni, szívem joga hadakozni ellene a vásárlási döntéseimmel... :U (és nem törődök bele)

Alapvetően a hír nem érte el azt az ingerküszöböt, hogy reagáljak rá, de a szöveg, amit elengedt(tet)ek a box védelmében a már-már x-boxoló userekkel... :DDD

Szóval én inkább úgy veszem észre, hogy a box-t védők tábora az aki felfújja ezt az egészet, és aki akár finoman is azt mondja, ezt bizony karcol az már a védők táborának szemében meg akarja semmisíteni a májkroszoftot...(kicsit, mint a nagyon elvakult applefan, aki megmagyarázza, hogy az bizony feature és enélkül nem is lenne igazi a kütyü... :B )

1. ez még mindig nem vág ide...had ne csapdossam már a fenekem a földhöz, hogy annyi a konzol, amennyi... :DDD (a téma szempontjából irreleváns :DDD ) (amúgy én az a fajta vagyok, aki azt mondja, hogy ok, legyen 5k-val drágább, de akkor EZT is tudja...minőségi cucc legyen minden szempontból minőségi...
2. az iphone-t kár volt belekeverni...nincs leírva, hogy törhetetlen és hogy ha leejted garanciális... a mozgatás és leejtés/rugdosás között nálam még mindig markáns különbség van...az invisieble shield tényleg jó cucc, igaz én 3 hónap után leszedtem, mert teljesen más a tapintása...(ez se nagyon jön ide...bár értem mire akarsz célozgatni...)
3. még mindig notóriusan (lehet direkt) rugdosást írsz, pedig még mindig csak mozgatásról beszélek...(amúgy egy konzolnál sztem elvárás a kisebb méret és mobilitás...ami pedig mobil, az mozgatható - nálam)

A konkluziódra meg már írtam az elején, hogy simán leírtam, sztem ciki/gáz és ennyi. Nem pocskondiáztam se az m$-t, se a boxot...ha nem hiszed, olvasd el újra mit írtam... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#225) FefeeX válasza Polllen (#224) üzenetére


FefeeX
veterán

megemeli, megrázza és visszateszi. A közepe a lényeg. Hogy megrázza, miközben olvas. De már írtam. Meg azt is, ha odébb teszed (nem belerúgsz, vagy rázogatod), semmi baja nem lesz.

"minőségi cucc legyen minden szempontból minőségi"
itt meg maradjunk annyiban, hogy ilyen cucc nem létezik. Nincs tökéletes. Minden gyártó maga húzza meg a határt, hogy ez még benne legyen, ez meg már nem. A 2milliós laptop sem tökéletes, ember gyártotta, oprendszer húzza, etc.

"a gyártók így próbálnak létezni, szívem joga hadakozni ellene a vásárlási döntéseimmel"
persze, úgy, hogy nem veszed meg. Ettől még 99% megveszi, mert irreleváns a dolog a szempontjából

Bár valóban, amiről szóltam, azt Te konkrétan nem írtad többnyire, viszont olyan posztra reagáltál, ami ezen elfajzott hülyeségek végeredményeként született. A folytonosság szerint nekem úgy tűnt, hogy velük értesz egyet. Szóval, ha nem így van, érdemesebb lett volna válasz gomb nélkül elkezdeni a mondandót, mert így valószínűleg félreértettem a mondandód, aztán csak szó szót követett.

Szóval, valóban gázos dolog lehet, hogy nincs benne, de nincs ettől világvége, sőt xbox vége sem, még csak kevesebb pontenciális vásárló sem nagyon. Ettől még nem lesz jó az, ami egyértelműen rosszabb. Nyilván a kevesebb nem lesz több. De az 1ből nem is lesz 1000, kutyából meg szalonna :D

(#226) Slade92


Slade92
aktív tag

Hát én megnéztem megint vagy 5X ,megrázásnak nevezet dolog már tok mind1 mikor megemeli el kezd benne csörögni a lemez és utána "rázza" meg!

Amúgy ez mért is SLIM????
Mert az elődjéhez képest kb 5cm kisebb a magassága????

(#227) Def26 válasza Slade92 (#226) üzenetére


Def26
félisten

Igen.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#228) FefeeX válasza Slade92 (#226) üzenetére


FefeeX
veterán

Mitől slim? Mármint hol olvastad, hogy ez slim? Egy slim boxra vártunk, MS bejelentés nélkül, PS3 mintájára. És kaptunk egy új X360at, ami kisebb, könnyebb és kevesebbet fogyaszt, és a MS sosem mondta hogy slim :)

(#229) BiP válasza FefeeX (#228) üzenetére


BiP
nagyúr

Mondjuk ez igaz, ők tényleg nem. Ők csak simán új Xbox360-nak hívják. Hivatalosan:
"Microsoft unveils the Kinect controller-free device, a new gaming franchise for Xbox 360, and a sleek, silent and sexy new console." (forrás: www.microsoft.com)

(#230) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Na én is így jártam! Persze most már tudom hogy nem lehet működés közben épp csak annyira megdönteni hogy hátul ellenőrizzem a csatlakozókat!(pár százalékos dőlés)Ha vicces akarnék lenni azt mondanám,na a PS-t fogom tolni a bennszülött csajokon kívül apám jachtján a Hawaii partoknál,mert ez már egy szellőnél átmenne a "diszk néhány másodpercen belül megsemmisíti önmagát"-ba.Azért az gáz hogy kutakodni kell a neten hogy egy széria hibát megtudjon az ember,amit 6-7 év alatt basztak kijavítani.De legalább a kurva dobozára ráírhatták volna hogy na paraszt bazd vatta közé és hozd a vízmértéket azt lődd be a cuccot hogy pihenjen mint a Jézuska a jászolban.Persze én is csak az NHL és a Top Spin miatt vettem,de akkor vettem volna a konkurenciáét mert az nem forgácsol,plusz nem basznak ki az emberrel avval hogy gyerekek a 4 gb elég! Elég hát,arra hogy a folytonosan felszállni készülő immár tökéletességig csiszolt Xbox 360s nem maradt még pár apró hibája!Persze legalább a parketta nem pörkölődik már meg alatta,de a 7 ezer forintos dvdt hazavágja,és a hangja hát nehéz szavakba foglalni.Persze az egészről én tehetek mert nem nyálaztam végig a netet konzol vásárlás előtt.Pártatlan vagyok konzol ügyben,de innentől azt hiszem nem kérdés mire fogom lecserélni ezt a hangos daráló gépet.Most fogkrémmel próbálok életet csiszolni az Top Spin über játékomba,már egész jól haladok de valahogy nem erre az élményre vágytam volna konzol tulajdonosként!Ámen

Zoolee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.