Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Versus


Versus
senior tag

Ha megengedtek egy kiegészítést.

Nemrég vettem egy Voyager 855-öt.
A teszttel ellentétben én senkinek nem ajánlom.

A beszélgetéskor tapasztalt hangminősége mind a viselő ,mind a beszélgetőpartner oldalán borzalmas. Recseg,zúg és a zajszűrés maximum abban valósul meg hogy üvöltözni kell bele hogy téged halljanak.

A zenei hangminősége kb. a régi Sokol rádiónak felel meg. Ami feltűnő az a mély hangok teljes hiánya és az erőteljes dobozhang.

Van egy 590-esem is és azt hangminőségben semmi nem tudja megverni az eddig általam próbáltak közül ,pont ezért ugrottam rá erre a fülesre. Azt hittem hogy csak az Omniával nem passzol össze de kipróbáltam egy S7350-el és PC-vel is de teljesen mindegy ,ez ilyen.

Pedig jól használható lenne mert a bekapcsolás után magától kapcsolódik headsetként és bt fülesként is és az elhalasztott eseményeket heves villogással jelzi, ami jól jöhet ha az asztalon felejtettük bekapcsolva.

Ha már zajszűrés akkor a Jawbone headset-nek. Szerintem ár-érték viszonylatban pedig a Samsung SBH-500 ami hangminőségben közelíti az 590-es Plantronics-ot ,ráadásul jól is néz ki.

Premium Vintage

(#2) Redchili


Redchili
tag

Hú, a Sony nagyon tetszik. Már csak azt kell eldöntenem, hogy Moto vagy Sony :).

Nem tudtatok szerezni egy Motorola S9HD-t? Az is 22e körül mozog.

Nem megmondtam?!

(#3) Bocha válasza Versus (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Szerintem a te headseted vagy hibás, vagy rossz BT profillal használod.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#4) Bocha válasza Redchili (#2) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Megpróbálok majd szerezni egyet.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

A placstronik, meg az se füllhalgatók néznek ki valahogyan, meg kialakításuk révén hozzák a jó hangminőséget is.Előbbinek tetszik az újítása, bár egy idő után lehet valahol elveszne valamelyik része.
A másik kettő csak dísznek jó, vagy még annak sem.

(#6) Surfym@n válasza Versus (#1) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Bocha-nak igaza van, rossz BT profilt állítottál be...
A headset üzemmódban működik a mikrofon, cserébe gyengébb a hangzás...
Stereo Headphone üzemmódban viszont nincs mikrofon, a hangzás viszont maximális...

Saját méréseim szerint a max adatátvitel 311 kbps a bt-headset és a PC között, namost ebbe nem fér bele a jó hangzás és a mikrofon egyidejű alkalmazása (Toshiba BT-adapter szoftvere mutatta az átviteli sebességet)

Az már más kérdés, hogy ha van olyan headset, ami két eszközt támogat (pl: PC-n zenelejátszás + telefonra beérkező hívások), és ezek között automatikusan tud váltani, akkor csak PC-n miért kell tökölni a különböző BT-profilok alkalmazásával... :U

Bocha: Ezek a cuccok is támogatják két eszköz egyidejű használatát?
Jabra BT 8030-t érdemes lenne tesztelnetek, 12-13 körül mozog árban, viszont hangzásával, funkcionalitásával elveri az eddigieket...
Egy hátránya van csupán: a mérete ...cserébe viszont én 7 és fél órán használtam zenére :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#7) Versus válasza Surfym@n (#6) üzenetére


Versus
senior tag

Nem ,nem állítottam be rossz bt profilt. Ha elolvasod amit írtam, előnye hogy teljesen automatikusan kapcsolódik. Most kipróbáltam úgy is hogy manuálisan kilőttem a Headset profilt de a gagyi dobozhang nem változott. Azt is elfogadom hogy esetleg rossz a vevő része valami miatt. De ez miatt talán nem ismételgetnék a beszélgetőpartnereim hogy : Rosszul hallak !

Mint írtam van pár bt headsetem ,ezt meg lepróbáltam több eszközzel is tehát tapasztalatban és eszközben nincs hiány !

Egy kört futok az eladó S....hop felé hogy hogyan lehet bebizonyítani hogy a készülék rossz,nem pedig alapból ilyen.

Premium Vintage

(#8) Enjoy


Enjoy
addikt

Tudom, hogy nem kívánságműsor, de ha megoldható akkor teszteljétek le kérlek a MOTOROLA S9 HD -t :B

► més que un club ◄

(#9) Atlantis


Atlantis
veterán

Az IS800-nál érdemes megjegyezni, hogy piszkosul keveset bír egy töltéssel (alig 2 óra). Amúgy hangerőt tudsz állítani, ha folyamatosan nyomod a gombot rajta. Nem a legtutibb megoldás, de legalább van. Bosszantó hibája még, hogy töltőről levéve bekapcsolja magát...

Hangminősége tényleg jó, bár a haáttérzajra én nem figyeltem fel.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) Bocha válasza Atlantis (#9) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Köszönöm, hogy szóltál! Kézikönyvet ugye nem kaptam hozzá, magamtól meg rá nem jöttem volna. :R

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) Atlantis válasza Bocha (#10) üzenetére


Atlantis
veterán

Nincs mit. Hát, pedig azzal az egy szem gombbal nem sok a variálási lehetőség. Kézikönyvet elő se vettem, amíg fel nem merült a probléma, hogy hová a búbánatba kell ebbe a töltőt beledugni? :B :)

Apropó: milyen telefonnal tesztelted?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12) Bocha válasza Atlantis (#11) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

N82, N86, Innov8.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#13) madarasz92


madarasz92
őstag

A Nokia BH-103 BT headset-et még nem teszteltétek az is egy jó cucc!!Kiváncsi lennék hogy csak nekem tetszik-e? :)

(#14) Bibby


Bibby
addikt

Remélem a sony féle megoldásé a jövő, ennek így látom értelmét, ekkora méretben. Persze az akksin bőven van mit csiszolni, meg még 1-2 alapgomb és "tökéletes" lesz.

Ελευθερια η θανατος

(#15) Surfym@n válasza Versus (#7) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Enyém is automatikusan kapcsolódik, miután már párosítottam a headsetet a PC-vel.
Én a párosítás módjára gondoltam.

Amúgy milyen BT adaptered van?
Windows BT-soft-ot vagy külön gyártótól kapott soft-ot használsz?

Nekem a laptopba van beépített BT-adapterem, amire a Toshiba írt egy szoftvert.
Namost amikor a Headsetemet telepítem akkor megkérdezi a program, hogy a headset melyik "szolgáltatását" szeretném igénybevenni.
Nyilván 2 profilt is létrehoztam emiatt, egyiket Skype-ra, másikat Winampra használom...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#16) Atlantis válasza Bocha (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

Ja, azokkal nem csoda, hogy alapzaj is van. Egyik se kifejezett zenetelefon. Nálunk W595 és W902 esetén sem volt háttérzaj. iPhone-nal még nem próbáltam, de ez zenei szempontból amúgyis vacak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17) Bocha válasza Atlantis (#16) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Szerintem inkább a gyártón belüli egyezés lehet az oka, hogy ott jobb minőségű. De mellesleg ez akkor is gáz, sehol nincs leírva, hogy csak és kizárólag SE Walkman készülékekkel működik jó minőségben, innentől egy Nokiával se recsegjen, akkor se, ha az nem zenetelefon.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hű, a SE tényleg nagyon jó lett. Nagyon tetszik!

(#19) Karma válasza Bocha (#17) üzenetére


Karma
félisten

Részemről ismét nem zárom ki, hogy az SE telefon és fülhallgató saját (jobb minőségű) protokollt használ a kommunikációra, míg ugye ezeket pl. egy Nokia telefon nem implementálja, így marad például az SBC, mint utolsó (kötelezően implementált) mentsvár.

“All nothings are not equal.”

(#20) kaller1


kaller1
veterán

A Sony Ericsson IS800-as tesztben egy kis paradoxon:
hogy az IS800-on semmilyen gomb nem található, azaz sem a hangerőn állítani, sem számot léptetni nem tudunk a fülessel.
Két mondattal lejjebb:
Sőt, ha folyamatosan nyomjuk, még a hangerő állítására is alkalmas.

Akkor most mi van? :D :U

.::> <::.

(#21) Bocha válasza kaller1 (#20) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Atlantis kolléga hívta rá fel a figyelmem, hogy lehet hangerőt állítani, azt a mondatot utólag írtam bele, de az elsőt elfelejtettem javítani. Most megteszem, köszönöm, hogy szóltál! :)

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#22) Versus válasza Surfym@n (#15) üzenetére


Versus
senior tag

Elsősorban a saját Omniámmal próbáltam ,aztán a PC-vel ahol a Vista sajátját használtam és végül a barátnőm S7350-esével.

Ha esetleg Szombathelyen van valakinek ilyen Voyager az tegye fel a kezét és hallgassuk meg egymásét ! :)

Sejtem hogy valami nem oké de nekem baromi nehézkes a garanciális ügyintézés mivel Bp.-en vettem. Ha Bocha belemegy elpostázom neki a blokkal együtt ! :D

Így úgysem használom mert a hideg ráz tőle.

[ Szerkesztve ]

Premium Vintage

(#23) zaskar


zaskar
senior tag

Az olcsóbb (8000 Ft) árkategóriában én még megemlítettem volna a Nokia BH-103-at, mivel elég sok nagyáruház volt tele vele az elmúlt hónapokban. Agybadugós, jó basszussal, magasan veri a cég gyári füleseit hangzásban. Csak hangerő és hivásindító/bekapcsoló gomb van rajta, és szabványos Nokia töltő jár hozzá. A munkahelyemen hallgatom főleg, szabad térben 15-20 méterrről is működik. Igaz, volt egy garis cserém 1 hónap után, de az új már hónapok óta kifogástalanul megy.

(#24) Bocha válasza Versus (#22) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hol vetted, SpeedShop?
Egyébként jövő hónapban megyek Szombathelyre, komolyan mondom, meghallgatom a cuccod. :U

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#25) Bocha válasza zaskar (#23) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Oh a francba, én típusszám alapján azt hittem, hogy ez mono füles. Elvileg holnap kapok pár (~15 darab) mono headsetet tesztre, azt hiszem, hogy ez is köztük lesz, megpróbálok még szerezni hozzá 2-3 sztereót, és akkor írok még egy sztereós cikket.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#26) Versus válasza Bocha (#24) üzenetére


Versus
senior tag

Igen ott vettem !

És feltétlenül szólj hogy mikor jössz felénk mert összeülhetnénk egy Web 3.0-ás beszélgetésre egy ebéd vagy vacsora közben (amit természetesen én állok) és míg te a Planot teszteled én megtapogatnám a nálad levő Omnia 2-t ha már egyszer az előzőre is ti beszéltetek rá ! :)

Ebben a hozzászólásban minden szót komolyan gondoltam !

Premium Vintage

(#27) kaller1 válasza Bocha (#25) üzenetére


kaller1
veterán

Én ezekről látnék szívesen tesztet: Motorola S605, S705, S9HD... :U

.::> <::.

(#28) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

A SE fülesnèl nem esett szò az automata hangerö szabàlyzàsròl, amit a gyàrtò featurenak àllit be a hivatalos honlapjukon, én meg kézzel làbbal tiltakozok ellene, mondjuk ha W980 szintü akkor mèg valamelyest türhetö, de ha K850 szintü akkor az valami förtelem hangzàs lehet

Cseberből vederbe

(#29) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Jó cikk lett grat :) Valahogy a résztvevői is szimpatikusabbak, mint az első részben lévők :D

A Samsung megoldása nekem tetszik, anyagminőség szemmel láthatóan is oké, ilyen az SE-nek is van annyi különbséggel, hogy ott nem cserélhető a füles, a W950 tesztben már tesztelve is lett.

Kövezzetek meg, de a Plantronics-ról soha nem hallottam még XD Amúgy érdekes kialakítás, biztos szokást igényel.

Az SE fülesével csak annyi a bajom, hogy kicsi az aksi, valamint ha nem hallgatsz zenét és a nyakadban lóg akkor könnyen leeshet :( Tapasztalat, hogy összetekerni nem ajánlatos a füleseket.

A DuinO szerintem elég gagyi érzetet kelt, úgy néz ki mint egy kínai pendrive. Meg nem is agybadugós a fülese :F

"ugyanakkor engem nagyon zavart, hogy nem tudok számot váltani anélkül, hogy elővenném a telefonom."

A legtöbb telefonon lehet a hangerőgomb hosszanti megnyomásával is számot váltani, az úgy nem kényelmes?

(#30) Atlantis válasza Versus (#26) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha a Speedshopban vetted, jár hozzá futárgarancia, nemde? Ingyen hozzák-viszik, ha rossz. Én nemrég intéztem velük így garanciát innen Egerszegről, korrektul ment minden.

Lefthorse1: Miben nyilvánul ez meg? Szerintem így elég hangos.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) nVIPER


nVIPER
senior tag

Voyager 855-öm van több mint 1 éve- és hibátlan!! (I7110)

(#32) Versus válasza Atlantis (#30) üzenetére


Versus
senior tag

Személyesen vettem mikor náluk jártam ráadásul spontán ötlet volt,ami nem jellemző rám de megtetszett az ötlet és mint mondtam az 590-es nagyon szépen szól. Megkérdezem majd a véleményüket de lehet hogy Bocha-t még megvárom hátha tényleg tudunk találkozni.

Mindenesetre a tippet köszönöm !

Premium Vintage

(#33) erdoke válasza Versus (#32) üzenetére


erdoke
titán

Én nem mertem bepróbálni a 855-öt, a D640 és az 590 mellé inkább egy 665-öt vettem. Na, az beszélgetésre kiemelkedő, esetleg a Samsung WEP-500-at tudnám mellé rakni. Viszont utóbbinak a töltése nagyon körülményes, ha nem lenne inverter a kocsiban, már elajándékoztam volna. :((

A legjobb aláírás a héten

(#34) LEFTHORSE1 válasza Atlantis (#30) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Mármint az automata hangerőszabályzás hogy miben nyilvánul meg? Vegyünk egy olyan zeneszámot ahol könnyen észlelhető, pl Kelly Clarkson- Since u been gone, a 43-dik másodpercben jól hallható ahogy a K850 szoftvere (vezetékes fülessel) hirtelen lerántja a hangerőt majd miután csendesebb rész jön hirtelen visza áll normál hangerőre, a W980 egy kicsivel azelőtt leveszi a hangerőt mielőtt jönne a hangos rész és teszi ezt fokozatosan (nem hirtelen) majd ha jön a csendesebb rész szépen fokozatosan viszaállitja normál hangerőre, ez igy elég türhető de én mindig észlelem és zavar, ami a legfurcsább az hogy a SE HBH DS220 füles teljesen kiküszöböli az automata hangerő szabályzásos hangzást, tehát a külömbség nagyonis tapintható, és a W980-ról annyira szépen átjön a ClearBass hogy...huu

Cseberből vederbe

(#35) k.mark87


k.mark87
tag

igen, a Jabra BT620s sokan szivesen látnánk, mert alig 8e ft olcsóbb helyen és sok teszt győztesnek hozta ki anno (nem mai darab).
egyedül azért nem vettem még mert ha jól láttam ilyen habszivacs párnái vannak és gondolom semmit nem szigetel, márpedig én csak tömegközlekedve használnám, ott meg akkor jobb a szilikonos agybadugós. de meggyőzhető vagyok, ha valaki azt mondja/bizonyítja, h nem kell megsüketülnöm hozzá h halljam is a jabrával a zenét...

(#36) k.mark87 válasza LEFTHORSE1 (#34) üzenetére


k.mark87
tag

nem tudom, de ami automata hangerőszabályozást én eddig hallottam az egész egyszerűen azonos erősségűre (db) hangolta a számokat, mondjuk mittudomén 80 decibelre az összeset, vagy nem tudom mennyi szokott lenni az átlag, de annyira... szóval magukon a számokon belül nem kontárkodik, halkít , hangosít, csak egységesen az egész számot... de lehet, h van olyan is ami ügyeskedik állandóan csak annak nincs sok értelme, mert elcseszi a számokat... ha sonyjék ilyet játszanak az nagy bukta... w800i még tisztességes volt ebből a szempontból... azóta nincs tapasztalatom)

[ Szerkesztve ]

(#37) xxxbence


xxxbence
csendes tag

jo sok ertelme van egy olyan cikknek ahol (majdnem)mindegyik termek ajanlott :)

(#38) tildy


tildy
nagyúr

A legutolsó füles nekem spec használhatatlan lenne, mert kiesik a fülemből. A többi legalább bennmarad.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) LEFTHORSE1 válasza k.mark87 (#36) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Pedig igen, a szàmokon belül kontårkodik, ès ezt mår eljåtszottåk a K750-el meg a W810-el is a szoftfrisitèseken keresztül, aztån az utånuk gyårtott többi mobil mår eleve ugy jött ki, ès ezt mår sokan tapasztaltåk

Cseberből vederbe

(#40) Atlantis válasza LEFTHORSE1 (#34) üzenetére


Atlantis
veterán

Aha. Szóval azért nem tűnt fel eddig, mert soha nem vezetéken hallgattam a zenét.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#41) booss válasza Atlantis (#40) üzenetére


booss
tag

Én maradnék a veztékes füleseknél, 2 éve használom az iaudiómhoz kapott gyári fülest, azóta hibátlanul megy és jól szól!

Ez egy ilyen stílus. Van, akinek bejön, van, akinek nem... Miért? CSAK. █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █

(#42) LonGleY


LonGleY
veterán

A is800_3.jpg -n nekem volt két világító, animált zöld folt a töltő és a füles közt, és egészen oda is illett. Megnéztem, hogy a kép jpg. Épp belefért a módosítás idejébe a fejvakarászás, míg rájöttem, hogy az Opera minimális képi hibája miatt két ponton átlátszik az Opera alatt VLC-ben futó zöldes, nem túlzottan változó képű DVD audio. Földöntúli élmények, így hajnalban...

[ Szerkesztve ]

(#43) pityulee™ válasza Bocha (#25) üzenetére


pityulee™
tag

Ha még egy sztereó teszt, akkor ajánlanám a Jabra BT620s -t. Ugyanaz az árkategória, mint az emlegetett nokia, csak ez engem sokkal jobban érdekel. :D
Eseteleg ki lehetne térni az újabb tesztben arra is, hogy hogyan használhatóak pc-vel (skype, messenger, winamp, stb).

[ Szerkesztve ]

(#44) Atlantis válasza Bocha (#21) üzenetére


Atlantis
veterán

Nos, sajnálatos, de az infóm téves volt. Nincs hangerőállítási lehetőség, a hangvezérlés indul el a hosszas gombnyomással, ill. még hosszabban nyomva kikapcsol a headset.

Elnézést, ha ezzel valakit megtévesztettem, a cikkírónak szóltam, biztos visszajavítja a cikket.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#45) #72042496


#72042496
törölt tag

"A Santa Cruz-i székhelyű vállalat itthon is meglehetősen jó hírnévnek örvend, amit többek között a Pulsar 590 nevű sztereó Bluetooth fejhallgatójuknak köszönhetnek, mely sokak szerint az első valóban használható, kiváló hangminőségű eszköz volt ebben a kategóriában."

Ha az kiváló hangminőségűnek számít, akkor milyen lehet a többi? Kb. két hétig volt meg, utána eladtam. Sokkal jobbra számítottam.

(#46) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Elfogadnám a DuinO SB-300-at, nagyon pöpec!

(#47) erdoke válasza #72042496 (#45) üzenetére


erdoke
titán

Készüléktől is függ, kell játszani az EQ-val. És persze az elvárásoknak maga a BT 2.0 is határt szab.

A legjobb aláírás a héten

(#48) chop


chop
őstag

Cuki volna ez az utolso darab, ha cserelheto lenne a fules, meg ugye a szamvaltas...namindegy, 20 rongyot en azert sajnalok egy BT cuccert.

(#49) #72042496 válasza erdoke (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy Nokia N95-tel hallgattam, de a beépített bluetooth-on és a hozzáadott adón (3,5 mm jack csatlakozójú) keresztül is éppúgy szólt. Az adóval PC-re is rákötöttem, szintén ugyanaz a minőség.

Akár hogyan is állítottam az EQ-t, nem volt az igazi. De mégis az zavart a leginkább, hogy a háttérben végig pattogott a hang, s ez a halkabb részekbe belerondított. Ahogy olvasom, sok típusnál még mindig nem tudták ezt kiküszöbölni.

Így jártam a Pulsar 590-essel. Előtte csak vezetékes fülhallgatóm volt, leginkább egy CX-300-at használtam, így tényleg lehet, hogy - hiába került 30K-ba - egyszerűen csak túl sokat vártam ettől a szerkezettől.

(#50) erdoke válasza #72042496 (#49) üzenetére


erdoke
titán

A pattogás nem normális, én 4 különböző készülékkel se találkoztam vele (3 Samsung: D900, i600, i900 és az Arena).

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.