Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

Ezek a kiértékelések valami nagyon életszerűtlen perspektívából szemlélik a dolgokat. Aki már valaha használta a M$ exchange és a köréje épülő sz*rt, az tudja, hogy csak egy dologban sokrétű, a bugokban. Külső nyilvános interface-ekben meg borzalmasan dokumentálatlan, rejtőzködő, szabványtalan, mint ahogy ez szokás a M$-nál.

(#2) edward2


edward2
addikt

Azért használnak sokan szutyok MS-t üzleti szférában mert erre állt rá a világ. Semmi nem indokolja.

Olyan ez, mint pl. a legtöbb céges mobil nokia. Halvány fingom sincs miért, de ez így alakult ki.

(#3) FTeR


FTeR
addikt

"vizsgáló jelentés jelentés" 2x

(#4) dajkopali válasza FTeR (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) dajkopali válasza ZaXXoN (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

én aztán semelyik oldalon nem állok, meg magam is kétkedve fogadom a statisztikákat, de ha igaz, amit írsz, akkor az amerikai nagyvállalatok döntő többségének informatikai vezetői mind hülyék - ez azért nem igazán életszerű, nem? :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) #16820480 válasza dajkopali (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem feltétlenül hülyék, de ha már ki van építeve valami rendszerük, akkor nem fognka átállni másra, mert az ordas sok pénzbe kerül. gondolom itt arról lenne szó, hogy egyik sem annyival jobb/előremutatóbb, mitn a többi, hogy megérje nagyon ugrálni a cégeknek. így kb az van, mint desktop os piacon.

(#7) Viewonly


Viewonly
csendes tag

Azert a M$ az elso mert anno ez volt az elso es a marketing miatt ez terjedt el a legjobban. Ezert a Nokia meg a Coca Cola meg az osszes tobbi. Persze ami a legelterjedtebb az meg nem feltetlenul a legjobb (sot), de ami leginkabb megragad a fejekben az a megszokas miatt nagyreszt ott is marad. Ez kokemeny marketing...

(#8) Depression válasza dajkopali (#5) üzenetére


Depression
veterán

Láttál már olyan főnököt (nem alapítót), aki ért is hozzá?
A döntéshozók általában gazdasági érdekeket képviselnek, alattuk van még legalább 3 olyan főnök, akinek gőze sincs a munkafolyamatokról, aki meg használja, az meg nem szólhat bele. (a cikkben említett 10k+ alkalmazottas cégeket nézve)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) Morden24 válasza Viewonly (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

ez volt az elso es a marketing miatt ez terjedt el a legjobban

Ha ez volt az első, akkor nem kellett nekik marketing :))
Egyébként bírom, amikor a valaki egy magyar fórumon kötelezően sokkal okosabb, rátermettebb és jobban informált, mint egy megacorp alaposan megválogatott és igen komolyan megfizetett szakembere, azaz leginkább szakember-falkája. De hát mit is várok a 10 millió polihisztor országában :DDD

Mellesleg ha már ekkora buzzword a marketing, akkor érdemes megemlíteni, hogy a Goggle ilyen téren nem fukarkodik, szóval ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#10) kraftxld válasza edward2 (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Taníts! :)
Mutass egy szerverterméket, ami az SMBk-nek készült, komplett megoldás, olcsóbb mint az SBS 2008, 1 szerveren elfut, és nem kell fél évet parancssorban nyomkodni.
Vagy nagyvállalatnak készült termékpaletátt ami között szoros integráció van mint pl Sharepoint - Exchange - OCS - SQL - SCCM - App-V stb között.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) anulu válasza kraftxld (#10) üzenetére


anulu
félisten

engem is érdekelne ez a termék :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) dajkopali


dajkopali
addikt

ha, valaki, akkor én aztán tényleg rühellem a monopóliumokat, és ennek a véleményemnek rendszeresen hangot is adok
de
nem lehet azért az, hogy az MS ilyen üzleti megoldásai azért is népszerűek, mert tényleg jók? valóban, korán beszálltak ebbe az iparba, sőt ők alakították a formáját is jelentős mértékben, így folyamatosan előnyben vannak, de ezt azért egy kapitalista világban nem lehet a szemükre vetni
hogy egyébként más területeken - marketing, versenypolitika, üzletpolitika, licencek, mittomén - hogy járnak el, az más kérdés, teljesen más kérdés
számomra a Gartner felmérése épp azt mutatja, hogy míg a hallatlanul rugalmas és kreatív Google a netre épülő consumer piacon hatalmasakat tud dobni, addig a vállalati szférában, ahol nem hátrány a felhalmozódott tudás, a Microsoft több évtizedes szakmai tapasztalatát nehéz űberelni: kár ebből flame-t csinálni, ők sokkal régebben beszálltak ebbe az üzletbe, óriási tudásanyag halmozódott fel a cégnél, mely alapján az informatikai rendszerek üzemeltetőit, a profikat egyelőre ők magasabb színvonalon szolgálják ki

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) Viewonly válasza Morden24 (#9) üzenetére


Viewonly
csendes tag

Ha ez volt az első, akkor nem kellett nekik marketing

Ha elso is akar maradni a piacon akkor KELL. Amugy meg nem magamtol vagyok ilyen "okos es ratermett", csak tanultam marketinget, nameg amugy sem kell zseninek lenni hogy valaki rajojjon miert jo a marketing. :P Alapvetes hogy ha egy piacon elsokent jelensz meg barmilyen jo is a termeked hamar lenyomnak a konkurensek ha nem nyomod orrba szajba a reklamot, gondolj csak a coca colara vagy a mekire. A google barmennyire is jo marketing szempontbol, hatranyban van pont azert mert a megszokas miatt nehezebben allnak at.

(#14) Morden24 válasza Viewonly (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mindenki tanult marketinget, aki részt vett valamilyen felsőoktatásban. Sőt, sokan olyanok is, akik ezt nem tették, ergo nézd el nekem, hogy ezt nem tekintem egy nagy fegyverténynek.
Amúgy meg nyilván senki nem vitatkozik azzal a ténnyel, hogy a marketing szükséges, viszont azt kijelenteni, hogy az MS csak a marketing miatt van ott, ahol, az nem tekinthető egy megalapozott véleménynek.

Mellesleg van egy alaptézised, miszerint a kuncsaftnak jobb, ha átáll. Ezt nem egészen értem, hogy milyen analízis alapján mondod. Mert értem én, hogy a megszokás miatt nehéz az átállás. De miért akarjon átállni? Azon kívül persze, hogy MS, ami nyilvánvalóan szar... :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#15) Viewonly válasza Morden24 (#14) üzenetére


Viewonly
csendes tag

Egy szoval sem allitottam hogy CSAK a marketing miatt tart ott a MS ahol. Pont ezt fejtegettem hogy nagy szerepet jatszott az is, hogy (tudtommal) ok voltak az elsok akik globalis szinten jelen tudtak lenni a piacon. Az atallas miertje meg gondolom koltoi kerdes volt... :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Morden24 válasza Viewonly (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, teljes mértékben komolyan kérdezem, és szívesen olvasom, ha kifejted. Mindennemű szarkazmus nélkül mondom.

Sectumsempra - For Enemies

(#19) Viewonly válasza Morden24 (#18) üzenetére


Viewonly
csendes tag

Azt ne vard tolem hogy a Google-nek kampanyoljak, de azert drukkolok nekik, hogy (ok vagy masok) megszorongassak kicsit a jo oreg Microsoftot. :DD Miert jo ha valtanak? Mert a valtozas - jo. Igenis merjenek a nagy cegek uj dolgokat kiprobalni! Miert kell mindig a regi, jol bevalt, megszokott dolgokhoz ragaszkodni?? ;)

(#20) Morden24 válasza Viewonly (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mert minden más költség vagy kockázat, esetleg mindkettő. Ezért próbálják egymást túllicitálni a versenytársak, arányosan többet, jobb minőségben vagy olcsóbban adni.

Az üzleti világ nem hómjúzer kategória, hogy ugyanmá' letöltöm-kipróbálom, de ezt szerintem mindenki tudja...

Sectumsempra - For Enemies

(#21) kraftxld válasza Morden24 (#20) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah.. senki se fog kifizetni egy mérnököt 200 óráig 100 dolcsis órabéren, hogy kipróbálgasson minden hülyeséget :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) Viewonly válasza Morden24 (#20) üzenetére


Viewonly
csendes tag

Nem hinnem, hogy MS-rol koltsegesebb lenne az atallas kb. barmi masra egy cegnek. A kockazat, hogy nem fog az elvarasoknak megfeleloen teljesiteni realis, de ez benne van a pakliban.

Ugy erzem te valamiert nagyon a MS partjan allsz, nyilvan elegge megbizhato es stabil szolgaltatast nyujtanak, de en ugy gondolom lehetnenek nyitotabbak a vallalatok, egyreszt mert lehet jobbat is talalni, masreszt a monopol helyzet megszuntetese vegett (bar tudom ez nekik egyaltalan nem erdekuk).

(#23) Morden24 válasza Viewonly (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, MS azért már ilyen téren nagyon messze van a monopóliumtól, akár tetszik, akár nem.

Jól érzed, "MS-párti" vagyok, de nem azért tetszenek a termékei és szolgáltatásai, mert MS-párti vagyok, hanem azért vagyok MS-párti, mert tetszenek a termékei és szolgáltatásai.
És ameddig itthon szívesen kipróbálok minden újat (mondjuk ezek közé nem tartozik, hogy a nagyon sok mindenemet tartalmazó dolgaimat átmigráljam egy másik szolgáltatóhoz úgy, hogy ráadásul nem is bízom meg benne feltétlenül, pluszban a mostanival közel teljesen elégedett vagyok), azért a céges környezet az más, ez szerintem tök érthető.

A kockázat meg nem "benne van" a pakliban, hanem ebben az esetben feleslegesen lesz belekutyulva. Természetesen minden átállás, váltás kockázattal jár, de éppen ezért nem is csinálnak öncélúan ilyeneket.

szerk.: Ez természetesen nem csak MS -> akármi migráció esetén igaz, hanem akármi -> akármi esetén, tehát mindig.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24) Viewonly válasza Morden24 (#23) üzenetére


Viewonly
csendes tag

Ertheto az allaspontod, de en megis azt mondom hogy nem kellene ennyire tartani a valtozastol. Az a baj ezzel a ragaszkodassal, hogy ennek is az lesz a vege mint az IE6-nak...

(#25) Morden24 válasza Viewonly (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezért kell az, hogy az adott cég olyasmi extrát, pluszt kínáljon a másikkal szemben, ami miatt elgondolkodom a váltáson :K
Ezzel az egészséges versennyel természetesen semmi gondom nincsen (és igen, az MS-nek is kell a konkurencia, látszik is a mostani cuccaikon, hogy gőzerővel fejlesztenek, újítanak), de ettől függetlenül a "váltsunk, csak hogy válthassunk" dolgot öncélúnak és jobbára értelmetlennek tartom (még amúgy hómjúzer esetben is).
Egyébként persze igazad van bizonyos szempontból.

Sectumsempra - For Enemies

(#26) Viewonly válasza Morden24 (#25) üzenetére


Viewonly
csendes tag

Na akkor csak kiegyezunk a vegere! :D A "váltsunk, csak hogy válthassunk" dolgot pedig enis ertelmetlennek tartom, ha ez jott le a mondanivalombol akkor felreertettel. En ugy fogalmaznam meg, hogy ha van jobb/ujabb/olcsobb, akkor merjen valtani egy ceg es ne ragaszkodjon valamihez, ami bar sokaig jol bevalt de mar reg elavult, mert akkor ahogy mar emlitettem oda juthat egy szoftver ahova az IE6 is jutott, hogy a vallalatok ostobasaga miatt gyakorlatilag "levalthatatlan" (de legalabbis az en munkahelyemen az :((( ).

(#27) FTeR válasza Viewonly (#7) üzenetére


FTeR
addikt

az elméleteddel csak annyi a probléma, hogy elsőnek lenni sokkal nehezebb, mert egy teljesen ismeretlen megoldást kell eladni, a nemlétező ügyfélkörnek.
ennél is nehezebb úgy növelni a már megszerzett ügyfélkört, hogy a termék tartsa, sőt növelje piaci részesedését, mert egy sikeres próbálkozás után gombamód szaporodnak el az alternatívák (gyk: a kezdeti 100%-ból harapdálnak).

egyébként teljesen igazad van. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.