Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

Nagyon könnyű megbénítani az internetet: persze, oda kell engedni a felhasználókat... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) #51736960


#51736960
törölt tag

már a címből tudtam, ki írta a cikket...

(#3) Immy válasza #51736960 (#2) üzenetére


Immy
őstag

Szerintem próbálta objektívan írni a sztorit.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4) #51736960 válasza Immy (#3) üzenetére


#51736960
törölt tag

ez igaz.

a gond azzal van, hogy egy olyan témáról írt cikket, ami az olvasók kb. 0.0001%-át érdekli, ezért nyakonönti egy bulváros címmel, hogy valamiért mégis odakattintsanak az emberek.

számomra is érdekesnek tűnt a cím, kattintottam, majd az asztalra borulva elaludtam...

[ Szerkesztve ]

(#5) #25954560


#25954560
törölt tag

es tenyleg konnyu. mivel az ajanlasok sok esetben csak homalyosan fogalmaznak, illetve sokszor hasznaljak a 'lehet', 'csinalhatja' stb megkozeliteseket, ezert az implementaciok cegenkent elterhetnek. marpedig az ajanlasokat muszaj implementalni, mert az jelenti a versenykepesseget. raadasul azert h ne kelljen a vilag osszes idejet es penzet tesztelesre forditani, muszaj felteteleket szabni a teszthez is. es akkor meg ott van az egyeb bug-ok lehetosege is.

(#6) bambano válasza Immy (#3) üzenetére


bambano
titán

Az nem objektív, hogy többször is a bgp-t szapulják, miközben a bgp elég sok mindent tud, amivel ki lehetne küszöbölni az ilyen tévedések lehetőségét, csak nem használják a tisztelt adminok.

Hülyeségre nincs diéta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) dajkopali válasza #51736960 (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

és ezekhez mit szóltál volna? :)
- Breaking the Internet in one easy step (Infoworld)
- Cisco patches bug that crashed 1 percent of Internet (Reuters)
- Research experiment disrupts Internet, for some (Computerworld)
- Research experiment disrupts Internet, for some (NetworkWorld)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) dajkopali válasza bambano (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

talán szabályok, előírások, kötelezettségek és szankciók? hm?
minimum...

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) #51736960 válasza dajkopali (#7) üzenetére


#51736960
törölt tag

akkor ezek szerint csak a nemzetközi trendeket követitek.
hogy őszinte legyek, nem olvasok külföldi sajtót, de elkeserítő, hogy mindenhol ez megy...

nekem egyszerűen nem jön be, ha bulváros egy cím.
ha egy cikk izgalmas, legyen a címe izgalmas. ha egy cikk unalmas, legyen a címe is az, így nem vesztegetem az időt kattintgatással :)
persze tudom, minél több a kattintás, annál jobb az oldalnak, de azért mégis...

(#10) bambano válasza dajkopali (#8) üzenetére


bambano
titán

ha a router admin nem használja a vonatkozó router szolgáltatásokat, akkor a szabályokat sem fogja megtartani.

A nagyobb baj, hogy ez a drót mindkét végén levő router adminjára igaz, tehát az, hogy egy kínai mellényúl, nem kellene, hogy gondot okozzon mindaddig, amíg a másik oldali amcsi admin észnél van.

Ezért mondom, hogy hülyeségre nincs diéta, ha már a nagy gerinc szolgáltatók adminja sem ért hozzá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) dajkopali válasza #51736960 (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

de most komolyan: szted nem gáz, hogy valóban ilyen könnyű - hibából, felkészületlenségből eredően, esetleg szándékosan - leválasztani több millió embert az internetről?

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) #51736960 válasza dajkopali (#11) üzenetére


#51736960
törölt tag

hogy őszinte legyek, nem olvastam el a cikket, úgyhogy fogalmam sincs :)

de végül is mindegy, kérlek tekintsd meg nem történtnek a kötözködésem, valószínűleg csak a sajgó aranyerem okozta a rosszkedvem...
de már bevettem egy bikaerős fájdalomcsillapítót, úgyhogy most már minden szép és jó :))

(#13) DJS válasza #51736960 (#4) üzenetére


DJS
tag

a gond azzal van, hogy egy olyan témáról írt cikket, ami az olvasók kb. 0.0001%-át érdekli, ezért nyakonönti egy bulváros címmel, hogy valamiért mégis odakattintsanak az emberek.

Kivételesen védeném: ezt a témát az olvasók 0.0001%-a érti, viszont a többieket is érdekli, ezért a cím.

(#14) DJS válasza #25954560 (#5) üzenetére


DJS
tag

Szerintem meg a Cisco örüljön, hogy az ő szoftverét választották, és készítsen egy rendes ajánlást.

(#15) WonderCSabo válasza #51736960 (#12) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Epic fail. Nem olvassa a cikket, de azért flémel a címéről. :W

(#16) #51736960 válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


#51736960
törölt tag

pont ez volt a gondom: egy érdekes cím, plusz egy számomra olvashatatlanul unalmas cikk.
olvasd már végig a topikot (nem olyan hosszú), mielőtt "epic fail"-ezel...

[ Szerkesztve ]

(#17) WonderCSabo válasza #51736960 (#16) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Végigolvastam előtte.

A cím jó, mert télleg nagyon könnyű megbénítani az internet jelentős részét, ahogy az kiderül a cikkből is. Mégis mit vártál milyen cikk lesz ez? Egy GUIn kell megnyomni öt gombot?

[ Szerkesztve ]

(#18) #25954560 válasza DJS (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha lattal mar tobbet kozuluk, akkor tudod h mind ilyen. nincs is mindig minden lehetoseg vegigjarva. tesztelve meg plane nincs, azt majd azok, akik implementaljak. persze igaz h az ajanlasok jo resze jon a csicsotol (pl ez is), illetve nyilvan reszt vesznek a kidolgozasaban is.

(#19) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Ez a probléma mindenhol, kapkodnak az emberek és felelőtlenül csak próbálkoznak, megpróbálhatták volna elöször tesztelni. Bár ha sikerült volna ez az akció akkor valószinüleg némi idő elteltével technológiai fejlődéshez vezetett volna. Nagy mennyiségü adat egyszerre történő továbbítása. Nem hangzik rosszul, de ezt eljátszották. Szerintem nem fognak ezzel kisérletezni mostanság.

Verba volant, scripta manent.

(#20) fledgling42


fledgling42
csendes tag

A bulváros címeket én is, mint minden normális ember, utálom; de ez, szvsz, nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.