Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Griff55


Griff55
senior tag

Berobbant? Retail áron nem is lehet kapni sehol. Kíváncsi vagyok hol lennének az eladások, ha tudnának eleget gyártani belőle.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Gratulálunk nekik is és AMD-nek is, hogy le tudott ilyen gyorsan ennyi SOC-ot szállítani.

Persze gyanús, hogy annak a rétegnek akinek ezeknek a konzoloknak a teljesítményét szánták, az nem találta már megfinanszírozható alternatívának a PC-s vonalat fejteni, és az ott kielégítetlen vásárló erő itt jelent meg koncentráltan. Mármint ez is hozzájárult a "váratlan" sikerükhöz.

[ Szerkesztve ]

(#3) Freiherr válasza #16939776 (#2) üzenetére


Freiherr
őstag

Egyébként igen. Én is inkább veszek egyet, PC- n egy középkategóriás CPU+VGA kombó árából kijön.
Mármint használt cuccokból a HA- ról.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#4) DraXoN válasza #16939776 (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez van, változnak az idők ... ha belegondolunk mennyi is egy PC-t játékra alkalmasnak fejleszteni manapság ... brutál, és akár több DB konzol is kijön belőle (már ha ráköltenénk mindenképp az adott pénzmennyiséget... csak minek több db konzol) ... a játékok se feltétlen olcsóbbak már PC-n ... egy-egy AAA cím megjelenéskor ott is 20eFt körül kóvájog (pedig régen "húzóerő" volt az olcsóbb játék azon egy 5-10$-al azonos cím esetén, de már ez nincs)...

Nekem is csak azért van PC-m relatív erősebb ami játékra is akár alkalmas, mert munkára is használom... de semmi komoly VGA nincs a rendszerben (RX470 4G, nekem "elég".. szódával)... bár igaz, már lépnék feljebb VGA-ban, de értelmes áron nincs mire (de az is kellene mert munka miatt is számítana, igaz utóbbi nem a fő bevételi területem, hogy 3D Unity projektet csináljak).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) HdRew válasza DraXoN (#4) üzenetére


HdRew
őstag

Dettó, nálam egy R5 3600 mellett van a 1050Ti. Újonnan a VGA-t múltkor néztem, ez valami 140K ft lenne, mikor én 3-4 éve vettem 65-ért, ami már akkor is drágának számított. Katasztrófa.

Néha kényelmesebb a PC, azért kelleni fog, de ilyen árak mellett nem csoda, hogy sok konzolt adnak el.

(#6) Atocha válasza DraXoN (#4) üzenetére


Atocha
senior tag

"egy-egy AAA cím megjelenéskor ott is 20eFt körül kóvájog"

Örömmel kifizetném, ha csak ennyi lenne. De vegyél hozzé ezt, azt meg amazt. Lotbox, in up vásárlás, előfizetés és még a *a*z tudja mit hagytam ki belőlé!

46 éves vagyok. 7 éves korom óta van gépem(spectrum, Enterprise, C64), játszok, tanulok dolgozok rajta...
Ma már nem tudok játszani. Nincs olyan játék ami értelmes(!) megveszed EGYSZER és csak játszol vele napokig és újrakezdhető.
Ma megveszel egy játékot és még költs rá. Volna játék ami tetszene. Havonta kb. 20ezer ft-ba kerülne játszani vele...
Erre nem építek gépet. Eleve egy vagyon egy értelmes PC. Alsóhangon 350e ft.
Plusz a játékok...
Kicsit elszállt a ló a fejlesztőkkel. Mindent a játékokon belüli vásárlással akarnak fenntartani, meggazdagodni. Értem én hogy pénzből élnek. Régen beismerem, hogy sok játékot lekalozkodtam. (mondjuk annak a nagy része kb. 2 ft nem ért, nem hogy 15ezret)
De most visszasírom azt az időt. Most volna pénzem és hajlandó is lennék kifizetni 15ezret egy jó játékért. De nem a játék ára és még havi 20ezret...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#7) kwzatz válasza Atocha (#6) üzenetére


kwzatz
őstag

"Ma már nem tudok játszani. Nincs olyan játék ami értelmes(!) megveszed EGYSZER és csak játszol vele napokig és újrakezdhető."
Milliónyi ilyen van, csak nem a nagy stúdiók rommá marketingelt, lehúzós, és legtöbbször semmit nem érő AAA játékai közül kell válogatni. Ráadásul ha 2-3+ évesek között keresgélsz, akkor fillérekért lehet megvenni ezeket egy-egy akció alatt (ami elég gyakori), nem beszélve a bundle-ökről.

[ Szerkesztve ]

(#8) lo_jo válasza Atocha (#6) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ha nem vagy OCD-s, akkor a játékok nagy része tökéletesen játszható az egyéb lootbox és ingame vásárlások nélkül. Azokat kell kerülni, ahol nem tisztán kozmetikai az extra tartalom. Sajnos léteznek ilyenek, de szerencsére nem ez a többség. Szidnak sokan sok játékot, közben a bennük megvásárolható dolgok pontosan 0 hozzáadott értékkel bírnak. A kiadók pedig tudják, hogy van az a réteg, aki meg fogja venni, mert abban a rétegben számít, hogy hogyan csillog a ruha/fegyver/egyéb cucc, de nem leszel rosszabb CS:GO játékos, ha nincs 1000 dolláros késed.

Kíváncsi vagyok, mi az a játék, amiért havi 20ezret kérnek?

(#9) GypsFulvus2 válasza HdRew (#5) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Akkor én is csatlakozom a klubhoz; Ryzen 7 3800X mellett ott figyel a régi konfigból átmentett, 6 éves R9 380 kártya. ...És nem, én sem vagyok hajladnó ilyen árak mellett VGA-t venni, így helyette - életemben először - konzolt vásárolok majd. Ha VGA gyártóknak megfelel, hogy közép-hosszútávon leépítik a régi, megbízható vevőkörüket, ám legyen.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#10) GoldhandRent válasza lo_jo (#8) üzenetére


GoldhandRent
őstag

"Kíváncsi vagyok, mi az a játék, amiért havi 20ezret kérnek?"

biztos a metin2

[ Szerkesztve ]

-

(#11) 8th válasza Atocha (#6) üzenetére


8th
addikt

+ régen korrekt módon optimalizálták a játékprogramokat. Egy Half Life 2 ami megjelenésekor áll leejtős aztaqrva grafikájú és fizikájú játéknak számított simán elfutott bármilyen dzsunka szar gépen. Tisztán emlékszem, hogy az esélytelenek nyugalmával telepítettem fel az akkor már rémesen elavult erősen belépőszintű és egy lyukas garast sem érő AMD Socket462-es gépemre mondván úgy sem indul el. Sempron 2500+, 512MB ram, ATI 9250 konfigon igaz nem kimaxolt grafikával és nem 1600x1200 felbontáson de komolyabb akadás nélkül szépen játszható sebességgel futott 1024x768-ban. Próbálna az ember egy mai szemmel hasonlóan elavult gépen Pl. Sandy Bridge i3, 4GB ram, + valami öregebb 1 GB vga bármilyen friss fps játékot elindítani...

(#12) tlac válasza 8th (#11) üzenetére


tlac
nagyúr

régen korrekt módon optimalizálták a játékprogramokat.
...
Próbálna az ember egy mai szemmel hasonlóan elavult gépen

szerintem nem rossz olyan a helyzet most se
nekem 7 éves a gépem fő része (4790k, 16gm ram), kivéve a videokártya, az modern
egy 5700xt-vel szépen mentek nekem a játékok, még a 4k-t is be tudtam állítani kisebb kompromisszumokkal
amiket próbáltam, pl. a shadow of tomb raider-t, de a sokat szidott félkészen kiadott cyberpunk is tűrhetően ment

[ Szerkesztve ]

(#13) Pirosász válasza GypsFulvus2 (#9) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Kis túlzással 5-ből 4 pc gamer eddig sem AMD kártyát választott. Nem nagy veszteség nekik, főleg ha közben több konzol megy el. (ugye a konzolokban AMD szív dobog)
Nvidia-nak valóban fájhat, ha már nem éri meg bányászni, de a régi vevőkör meg dobbantott.
Itt most főleg a 1060, 1660 stb. felhasználókra gondolok. Ők adják a nagy halmazt, de ők eddig sem kimaxolva játszottak, ezért potenciális konzol vásárlók.
Na ha nekik nem tudnak lerakni egy népkártyát emberi áron, az fájhat hosszútávon.
A potenciális 3060 vásárló, az potenciális konzol vásárló is.
Ezért van a bányászlimit, meg az egész kommunikáció, hogy igyekeznek. (szerintem)
"Nemsoká lemegy az ára. Türelem! Ne! Nem! Rakod le azt az Xbox-ot!" :D
Kb. ezt mondja az Nvidia.

(#14) blountex válasza 8th (#11) üzenetére


blountex
senior tag

Egy szar elavult rx580 ami 480 átcímkézett kártya azaz egyenlő a GTX970el teljesítmény téren csak több vram.
Ez egy 2015 kártya, tehát 6 éves. Mai napig elvagyok full hd felbontáson közepes - magas beállítás mellett az új címekkel is 45-80fps között.
Proci pedig egy első generációs r5 1600x
Egyedül a Cyberpunk 2077nel volt közepes beállítás mellett 30-40fpsem.

Full HDra manapság kenyérpirítón is el fut mindegyik játék még egy elavult vga mellett is.
Közel se megfizethetetlen a Pc építés csak nem most kell belevágni amikor chip hiány van mindenütt és a folyamatos bányászláz.

(#15) 8th válasza blountex (#14) üzenetére


8th
addikt

Kár, hogy egyik sem belépő szintű hardver volt amikor megjelent. Teljesen másról beszélünk.

(#16) djszido


djszido
tag

Kár, hogy egyik konzolhoz sincs még értelmes VR megoldás.

(#17) lvb válasza 8th (#11) üzenetére


lvb
aktív tag

Ez általánosságban nem igaz. Volt olyan játék, amit remekül optimalizáltak, pl. a HL2, de sok olyan is volt, ami jól nézett ki, de csak a következő csúcsgeneráción futott megfelelően maxon. Azt felejtik el sokan, hogy volt időszak, amikor 6! havonta 30-50%-ot ugrott a dGPU teljesítménye, így 6-12 hónappal később már középkategórián is maxon futottak a 6-12 hónapos játékok.

(#18) Johnny001 válasza blountex (#14) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Nekem is ilyen kártyám van, vígan el vagyok vele! Proci: I5 3570K
Játékért pluszban nem fizetek! Felraktam a gépre még egy win11-et is :))
By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#19) #72042496 válasza kwzatz (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is az indie játékok jutottak eszembe. Nem tudom, hányadik virágzásukat élik éppen, és szuper darabok vannak köztük, olcsón. Ráadásul ezekhez tényleg nem kell a 800 wattos RTXXX 19999 Ti Super Turbo kártya, hogy magas felbontáson is megmozduljanak. :)

Ha a PS-exkluzívokat leszámítjuk, akkor elvétve veszek AAA játékokat, akkor is többnyire komplett csomagban, évekkel a megjelenés után. Egyrészt még így is óriási a backlog, másrészt nem bízom már a minőségükben.

[ Szerkesztve ]

(#20) blountex válasza 8th (#15) üzenetére


blountex
senior tag

Minden érában lehet keresni belépő szintű hardvert.
Én itt arra akartam rávilágítani, hogy ma sem rosszabb a helyzet mint régen, sőt némileg jobb is.
Egyrészt mert a konzol lett a fő platform, arra fejlesztenek, ezért a Pc-n se szállnak el a gépigények, és nem kell kettő három évente vga meg proci cserélni.
Másrészt a fejlesztőkön is múlik, hogy egy adott címet milyen minőségben portolnak vagy épp optimalizálnak az adott rendszerre.

(#21) sagit


sagit
addikt

Eladtam a 3800x-et és az 5700xt t amikor ment nagyon a bányász láz 1100 Euro körül, vettem egy series s-t meg egy kontrollert hozzá 300 Euro körül, game Pass-el boldogan élem világomat, arra a heti pár óra játékra amire idom van.... Coopban külön fun. Tökéletes, pici, semmi de semmi hangja. Mindenkinek ajánlom aki megunta a gép építkezést

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#22) #16820480 válasza 8th (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy az utóbbi években kicsit mintha az igények is elszálltak volna. Az "egész jól fut" manapság már nem a kisebb felbontáson 30fps közepes vagy alacsony részletességgel, hanem mondjuk 1080p legalább, meg 60-80fps, az állat mintha nem lenne élet. Annyira rá van kattanva mindenki a 100-200fps meg 2.5k-4k játékra.

(#23) kwzatz válasza #72042496 (#19) üzenetére


kwzatz
őstag

Egyrészt az indie, itt rengeteg címet lehet említeni, de ott van még egy csomó RPG, kis-közepes stúdiók A-AA játékai, japán címek stb. Tengernyi jó játék van továbbra is, csak ezeket általában nem tolják az ember arcába ezer helyről reklámozva köszönhetően a sok tíz-, néha százmilliós marketing büdzsének, hanem meg kell találni őket. (azért annyira nem nehéz mondjuk)
"elvétve veszek AAA játékokat, akkor is többnyire komplett csomagban, évekkel a megjelenés után"
Én is így csinálom. A 2-5 éves játékok nem igazán maradnak el semmiben a legújabbaktól. (sőt, az a vicces, hogy legtöbbször meg sem éri patchek, DLC-k nélküli bugos okádékot játszani megjelenéskor, főleg nem teljes áron)

(#24) arn


arn
félisten

A gamepass miatt az xbox szimpibb, de ugyanugy nem lehet venni normal arban, mint uj videokartyat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Z10N válasza Griff55 (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Helyes. Inkabb konzol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#26) Z10N válasza 8th (#11) üzenetére


Z10N
veterán

Igy van :K Es a mai napig minden evben eloveszem az Orange Box-t es par epizodot letolok nosztalgiabol. Es meg mindig szep, ha az akkori szemmel nezzuk.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) Z10N válasza blountex (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Sok a ferdites.

"Egy szar elavult rx580"
Akkor a gtx970 mi? A 3.5GB rammal?

rx480=gtx1060

"Mai napig elvagyok full hd felbontáson közepes - magas beállítás mellett az új címekkel is 45-80fps között."
"Battülrojal" cimeknel lehet. Ott az rx480 az ajanlott. Egyeb cimeknel mar csak medium.

"Full HDra manapság kenyérpirítón is el fut mindegyik játék még egy elavult vga mellett is."
Annyira azert nem.

"Közel se megfizethetetlen a Pc építés"
De. Jelenleg az. Aki fejleszteni akar, peldaul rx480-rol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28) GypsFulvus2 válasza Pirosász (#13) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát nem tudom, én mennyire számítok tipikusnak, de szívesen váltanék már nagy méretű 4K-s monitorra. Mostanában kezdenek már szivárogni ilyenek vállalható áron. Csakhogy az ezeket kihajtani képes VGA még a monitor árának kétszerese. Úgyhogy akkor már inkább konzol - a mostani generáció elviszi már a 4k-t. A mostani PC-m meg marad ahogy van és elviszi full hd-ban a régi GOG-os játékaimat. AMD/NVidia meg kollektíve tehet egy szívességet...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#29) blountex válasza #16820480 (#22) üzenetére


blountex
senior tag

1080p 60fps ma már nehogy nagy követelmény legyen amikor egy 2006ban bejövő új felbontásról beszélünk.
1080p 120/144hz már izgalmasabb elérni. Ez is inkább a online gyors pörgős játékoknál kell single player esetén a fix 60fps tökéletes mindenhova. .

(#30) blountex válasza Z10N (#27) üzenetére


blountex
senior tag

Nem sok a ferdítés, mert tisztában vagyok a piac alalulásával és azzal is, hogy a konfigom mit képes kisajtolni a régebbi és az új címekből.

(#31) Z10N válasza blountex (#30) üzenetére


Z10N
veterán

"Nem sok a ferdítés"
Tehat elismered, hogy volt ferdites.

"mert tisztában vagyok a piac alalulásával"
Mivel vagy tisztaban? Gondolom mar valtottal volna a gtx970-rol, ha lenne ertelmes alternativa.

"és azzal is, hogy a konfigom mit képes kisajtolni a régebbi és az új címekből."
Peldak?

Szo se rola, ezekkel a vga-kal meg el lehet lenni (rx480/gtx1060), de azert megerzik mar rajtuk az 5 ev. Meg most jon az FSR, de azert a CP2077 megmutatta, hogy mar elfogynak eleg hamar.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) Fecogame válasza Atocha (#6) üzenetére


Fecogame
veterán

Ma már nem tudok játszani. Nincs olyan játék ami értelmes(!) megveszed EGYSZER és csak játszol vele napokig és újrakezdhető.

Far Cry 5, Far Cry New Dawn

Legutóbb ezekkel voltam el nagyon sok órát, és mostanában újrakezdtem. Nagyon magával ragadó, és azt hiszem 10e Ft alatt megállt a kettő. :K

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33) blountex válasza kwzatz (#23) üzenetére


blountex
senior tag

Ezzel nagyon is egyetértek :R

(#34) Z10N válasza kwzatz (#23) üzenetére


Z10N
veterán

A x360-t a mai napig elovszem az indie/platformer/arcade cimek miatt.

" (sőt, az a vicces, hogy legtöbbször meg sem éri patchek, DLC-k nélküli bugos okádékot játszani megjelenéskor, főleg nem teljes áron)"
+1 addigra felpatchelik, a goty-ban az osszes dlc-t megkapod a teljes storyval es toredek aron. Illetve addigra mar vannak modok is.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#35) blountex válasza Z10N (#31) üzenetére


blountex
senior tag

Azzal vagyok tisztában, hogy követem a napi IT híreket, hogy képbe legyek azzal, hogyan alakul a piac melyik gyártó mivel áll elő.

Legutóbb a Cyberpunkot teszteltem, ott éreztem először hogy kicsit kevés a vga (médiumon így is jól elment), de merem állítani hogy más nagyobb címeknél még ekkora probléma sincs.
Következő cím nálam a Forza Horizon 5 lesz amit tesztelni fogok.

(#36) duckload


duckload
tag

mivel én eléggé koca gamer vagyok, egyenlőre teljesen elég nekem a series S +ps4 pro kombo! Majd talán ha nincs 3-4 hónapos várólista ps5 re akkor veszek egyet, meg igazábol talán a Demon Souls lenne az egyetlen ami érdekel nextgen címekből! Series s-t meg x et talán könyebb venni aki arra vágyik! Milliós gamer oc re meg nekem nem tellik, még félmilliósra sem..

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#37) Z10N válasza blountex (#35) üzenetére


Z10N
veterán

Ezekszerint megsem, ha a Polarist nagyon elavultnak tekinted, de a Maxwell 970-t pedig nem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#38) siposz válasza Atocha (#6) üzenetére


siposz
aktív tag

Nem csak neked hanem úgy általában a manapság minden szar életérzés ellen:

Komolyan nem értem. Ha az ember hajlandó kicsit régebbi játékokkal játszani, akkor a steamen olcsóért megvehetők pöpec AAA single player címek akciósan.

Amikkel játszottam az elmúlt 11 évben és pár ezresért kaptam komoly és hosszú játékélményt:

Skyrim: hát ezzel elvoltam egy ideig a végén már 50+ moddal.
Doom 2016: Többször is végigtoltam, egyre nehezebb fokozatokon, de idén tavasszal is belefért egy laza Nightmare végigjátszás.
Dark Souls 3: Többször végigtolható, először a PVE a kihívás, utána a PVP.
Life is strange: Ha csak 1 sétaszimulátorral játszol életedben, ez legyen az.
Hellblade: picit rövid, de hatalmas élmény.
Ori and the blind forest: retro platformélmény pöpec grafikával.
Witcher 3: Hát ez meg szerintem konkrétan a játékfejlesztés csúcsa még mindig.

És ezek fullHD-ben játszhatóak egy 1050tivel, próbáltam.

A San Andreas sajnos kimaradt, de hátha jön belőle egy felturbózott verzió.
És csak akkor veszek, ha az összes DLCvel együtt adják akciósan. Most a Sekiro van a csőben, és várom hogy leárazzák a Doom Ethernalt és a Plague tale: innocence-t.

Volt pár szar vételem is, de megengedhetek néha egy kis elbaszást. Olcsó volt, nem jött be.

(#39) ceia


ceia
őstag

Ha ilyen nagy eladások voltak, de a fél világ elégedetlenkedik, mert nem lehet kapni, akkor hová adták el? Szerintem a konzolokat is a bányászok vásárolták fel. PS4-gyel találtak már bányászfarmot. Akkor az Xbox miért ne lenne jó, vagy pláne a PS5? :U

        it's more fun to compute

(#40) blountex válasza Z10N (#37) üzenetére


blountex
senior tag

Látom nem értesz. Én tényeken alapuló dolgokat írok le, tehát tudom miről beszélek.
Ha el hiszed ha nem akkor is tudom mire képes a gtx 970 kártya, ismerősöm cyberpunkig pont ilyet használt. Amin igazán meglepődtem, hogy nem fogyott ki a 3,5Gb Vramból, pedig nálam jóval többet mutatott a játék (5-6gb között).... ezért
nem voltak akadások nála sem.
Mint ahogy fentebb is írtam teljesítményre megegyezik az általam írt rx580al (talán nagyon picivel jobb lehet teszteken), csak amd kártyában több a vram. Engem nem érdekel milyen névvel dobálóznak, polaris vagy maxvell ha a kettő közel közel ugyan azt a szintet hozza.
És ez nem csak CP esetére volt igaz, több játékot is leteszteltünk évek során.
Azóta ő váltott gtx 1080 Ti-re, már hatalmas a kettő közti különbség.

(#41) alapz@j válasza arn (#24) üzenetére


alapz@j
tag

Hm, egy hónapja vettem Xbox Series X-et, akkor minden konzolos boltban és nagy elektronikai áruházban volt, retail/msrp áron...

(#42) Bishop1 válasza Griff55 (#1) üzenetére


Bishop1
tag

A series x és a ps5 is listaáron került haza, elég volt ehhez nem remegni, hanem kivárni. Sőt, a series x már a második héten landolt. A pcmet cserélni sokkal jobban fájt mint a két konzol.

(#43) Aprósólyom válasza blountex (#14) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A korrektség végett, az átcímkézés csak idézőjelesen írható, bár nyilván majdnem igaz, egy ok kivételével: Második sor vége. RX480 és RX 580-am is volt/van. RX480-nál 1360MHz körül volt RX 580-nál 1500MHz körül van a max órajel. az én tapasztalatim alapján. Ettől függetlenül 1310Mhz-en, 1.0V-on használom az 580-at, mert ilyenkor sokkal barátságosabb a fogyasztása, nagyon minimális (~5%) "teljesítményvesztés" mellett.

Jevons paradox

(#44) Z10N válasza blountex (#40) üzenetére


Z10N
veterán

"Látom nem értesz."
Nincs mit. Mert ellentmondasos.

"Én tényeken alapuló dolgokat írok le, tehát tudom miről beszélek."
Tehat? Mert ezt mar hallottuk.

"Ha el hiszed ha nem akkor is tudom mire képes a gtx 970 kártya"
Tehat a gtx970 kepes ra, de a Polaris nem...

"Amin igazán meglepődtem, hogy nem fogyott ki a 3,5Gb Vramból, pedig nálam jóval többet mutatott a játék (5-6gb között)"
Ez mondjuk lehetetlen. Az rendszer memoria volt, nem vram :D

"Mint ahogy fentebb is írtam teljesítményre megegyezik az általam írt rx580al (talán nagyon picivel jobb lehet teszteken)"
Most meg mar jobb is egy 3.5GB ramos kartya :D A Polaris meg koztudott, hogy Dx12/Vulkan alatt megtaltosodik.

" csak amd kártyában több a vram."
Nem csak tobb, hanem akar joval tobb 8G. Ezenkivul az utlolso 512M belassitja a dolgokat. Ha meg a 980-t mondod, akkor elhiszem, mert az pariban van az rx480/gtx1060-nal. De te mar az 580-hoz hasonlitod, ami gyarilag OC 480.

"Engem nem érdekel milyen névvel dobálóznak"
De azert koveted a hireket :DDD

"polaris vagy maxvell ha a kettő közel közel ugyan azt a szintet hozza."
Legalabb szegeny Maxwell nevet le tudnad irni helyesen. Az a kotel szint is ferdites. Dx12-ben meg plane. Foleg Vulkannal.

"És ez nem csak CP esetére volt igaz, több játékot is leteszteltünk évek során."
Peldak? API-k? Tesztkonfig? Mert ez csak igy dobalozas.

"Azóta ő váltott gtx 1080 Ti-re, már hatalmas a kettő közti különbség."
Ennek meg semmi koze a Polaris vs. Maxwell-hez. A Pascalbol csak a 1060 tenyezo.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45) blountex válasza Z10N (#44) üzenetére


blountex
senior tag

Tetszik ahogy kifigurázod az írásomat.
Szívesen folytatnám még veled az eszmecserét, de én leírtam mind azt, amit szerettem volna, így nincs hova folytassam tovább.
Talán legközelebb egy másik hír alatt.

Kérdésedre válaszolva:
Destiny, Fortnite, Division, R6 Siege, TR részek, Elite Dangerous, FH3-4, Yakuza, Nier, Nioh, Resident Evil és még megannyi más cím, nem kérdeztem mindegyiknél meg hogy héé hány FPSel fut.

(#46) Cooper911 válasza #16939776 (#2) üzenetére


Cooper911
senior tag

Ez így van. Én is gép fejlesztés helyett egy Series X-et akartam venni. De sajna akkor nem lehetett venni sehol, így egy ismerőstől használtan vettem egy jobb PC-t mint amilyen a régi volt.

A Vírus helyzet is sokat tolt a játék iparon, az is feljebb tolta a konzol eladásokat.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#47) Cooper911 válasza Bishop1 (#42) üzenetére


Cooper911
senior tag

Egy barátom Február elején rendelt PS5 öt. Ő sem remegett meg még kivár.... talán már Augusztusban meg is kapja.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#48) Z10N válasza blountex (#45) üzenetére


Z10N
veterán

"Tetszik ahogy kifigurázod az írásomat."
Dehogy tetszik. Akkor nem irnal ilyeneket.
Egyebkent meg nem kifigurazom, hanem a tenyket irom le.

"Szívesen folytatnám még veled az eszmecserét, de én leírtam mind azt, amit szerettem volna, így nincs hova folytassam tovább.
Talán legközelebb egy másik hír alatt."
Ahogy gondolod. De addigra valami hihetobb ervelest talalj ki.

Ezek kozul talan csak a legutolso TR tud dx12-t, a tobbi dx11. Meg talan mar a Fort.

"nem kérdeztem mindegyiknél meg hogy héé hány FPSel fut."
Akkor meg mire alapozod? Illetve miert kerdezted. Azt mondtad ezt szemelyesen tapasztaltad. Nah, latod ebben is ferditettel. Nah, midegy tobb idom nekem sincs erre.

De akkor mutatok teszteket. Figyeld a dx12 es vulkan cimeket.

https://www.techspot.com/review/1990-geforce-1060-vs-radeon-580/

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#49) Bishop1 válasza Cooper911 (#47) üzenetére


Bishop1
tag

Január végi előrendelés és 1.5 hónapja van otthon. Ment volna korábban is, de nem akartuk átvenni a plusz kontrolleres csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#50) ProEvoFan válasza ceia (#39) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha az Ukrajnában talált ps4 farmra gondolsz, ott a tényeket először tévesen vázolták fel, mert ott nem bitcoint farmoltak, hanem a fekete piacra Fifa 21 coint bányásztak botokkal. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.