Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nordo


nordo
tag

Köszi a bejegyzést, az a vacsi nem lehetett rosz. Az elkészült képeken iszonyat erős a lencse torzulás mintha egy halszem optika lenne a samun,ha ilyen az s10+ milyen lehet a többi.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

A képek jók, de nem nagyon jók. (Ha nem nagyítok bele, akkor nagyon jók). A videó viszont döbbenetesen jó minőségű lett.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) thamasz válasza nordo (#1) üzenetére


thamasz
senior tag

Ultra nagy látószögű. Az bizony torzít. Amúgy minden lencse, de a nagy látószög jobban. Egy dslr objektív is. Profi fotósoknak szánt kép feldolgozó szoftver nem hiába tartalmaz a legismertebb optikákra lencse torzítás adatokat ami alapján korrigál is ha kéred (pl. Adobe Lightroom). Ez meg csak egy mobil. Ha zavar a hordó torzítás utólag ez is korrigálható.

(#4) Juhaszatti válasza nordo (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az a 3., a nagylátószögű lencse, az ilyen minden telefonban, és mindenhol máshol is torzít. Az LG G5-nél mégjobban megfigyelhető ez.
Lehet hogy az újabbaknál is aminél van nagylátószögű optika, de azokkal nincs tapasztalatom.

(#5) Bibby


Bibby
addikt

Ilyen helyekre érdemes utazni! Legalábbis szerintem. A fene sem akar turistákat látni, helyieket annál inkább.
Nagyon hangulatos és szép a város.

Ελευθερια η θανατος

(#6) nordo válasza thamasz (#3) üzenetére


nordo
tag

Ez a torzitás akkor is sok ha ez csak egy mobil (aminek az ára vetekszik egy dslr gépével).

(#7) arn


arn
félisten

Teljesen jol hasznalhato fixsor... kompakt kamerak, akciokamerak over.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Van opcionális lencsetorzítás-korrekció, ezúttal nem volt bekapcsolva.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) TM. válasza nordo (#6) üzenetére


TM.
kezdő

A lencsetorzítás nem a smartphone mivoltából ered, hanem a fizika törvényei diktálják.
Probléma akkor van, ha elszíneződés/nem folytonos torzulás látható a képmezőn, ami a lencse nem tökéletes megmunkálásának a jele.

(#10) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó szórakozást. Várjuk az újdonságokat. Na meg a további képeket. :U

(#11) Pjotr


Pjotr
senior tag

Nem lett új király a mobilfotozasban úgy látom. De nem rossz.

(#12) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Hamár MWC! A Huawei tényleg készült! ;]
Főhet Trump feje, levannak maradva szépen. (És a pöcs 6G-t akar az USÁba... :DDD )

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) thamasz válasza nordo (#6) üzenetére


thamasz
senior tag

Ezt gondold át. Látszik hogy nem vagy otthon dslr fotózásban, és az árakban. Egy optika kerül annyiba mint egy ilyen telefon és az még nem is a felső kategória....

(#14) #16820480 válasza nordo (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

123 fokos látószög az már nem is simán ultra-nagylátó, hanem halszem. Full frame gépen a 12mm produkál ilyen látószöget, amit optikailag elég nehéz korrigálni.
Nem értettem sosem az embereket, akik amiatt problémáztak, hogy az LG már nem 120+ fokos látószöget ad, csak 115 meg 110 körül. A fényképezőmön a halszem látószöge volt kb 115 fok, a mostani ultra-nagylátó kb 99 fokos :N

(#15) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szép kis városka, ha láthatunk többet belőle érdekelne...

Én mint mindig most is a Jolla standra vagyok kiváncsi. Náluk még az ilyen teljesen felesleges dolgok vannak napirenden mint a biztonság és magánszféra, sehol egy árva noccs vagy 13 kamera a hátlapon. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nagyon szepek a kepek!

(#17) papi77


papi77
addikt

Nem lettek igazán jók a képek,pedig elég jó értékelést kapott: [link]

Az első: NOKIA 1611

(#18) pusszycat válasza janeszgol (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem csak a kamerák miatt nem érdemes váltani mondjuk egy s9+ röl. Én nem látok különbséget.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) Ricardo válasza Polarstar (#15) üzenetére


Ricardo
félisten

A Jolla standra én is kíváncsi vagyok. promótálhatnák kicsit jobban maguakt. Amikor elindult reménykedtem benne, de nem igazán lehet hallani róluk.

(#20) thamasz válasza pusszycat (#18) üzenetére


thamasz
senior tag

Van benne valami, én így voltam tavaly, hogy az S8-at nem éri meg S9-re váltani -a plusz nekem már nagy-, és hiány érzet nélkül kihagytam egy generációt. Most viszont már váltok sima S10-re. Neked majd a 11+ lehet érdekes.

(#21) Drakmusz válasza Pjotr (#11) üzenetére


Drakmusz
őstag

Arra egy darabig várhatunk.....
Ezekkel a szenzorméretekkel ennyi a maximum.A nappali képminőség nagyjából 3,5 éve változatlan, gyenge fényviszonyok között tapasztalható némi előrelépés.
És persze funkciókban jóval gazdagabb kamerákat kapunk mostanában.Viszont legalább van egy DxOMark, az is valami.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#22) gabesz839 válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


gabesz839
senior tag

Vajon mennyire szerencsés hogy a teljes kijelző kívül van? A Samu megoldása így hirtelen jobb szerintem.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#23) mjani1172 válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


mjani1172
addikt

Igazad van! Ha ezt meglátja, hogy kihajtható a Huawei, összeszarja magát.

(#24) mjani1172


mjani1172
addikt

A képek sajnos nem lettek túl jók, nincs ezek szerint előrelépés, kb S6 óta.

(#25) kakuk.tamas válasza gabesz839 (#22) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Szerintem teljesen mindegy. Ha törik a telefon, akkor mindegy, hogy hogyan van a kijelző a vékony káva miatt...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#26) Juhaszatti válasza kakuk.tamas (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Karcolódás szempontjából viszont nagyon nem mindegy. Főleg ha hajlik, puhább anyagból van.

[ Szerkesztve ]

(#27) Jeanne d'Arc

Nagyon jó lett, szerencsés vagy, hogy bejárhatod a világot. :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#28) antim válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


antim
tag

Neked meg miért fáj, ha az amcsik hanyagolják az 5G-t és a 6G-re állnak rá? (Ez a frusztált baloldali Trumpfóbia nevetséges és végképp nem erre a fórumra való!)

[ Szerkesztve ]

(#29) vectras


vectras
tag

Beszámoló tetszik irigy vagyok 😀😀. Maga a képek nem rosszak de látva őket elégedett vagyok a sima Mate 20-szammal azt hittem nagyobb lesz a difi

(#30) kakuk.tamas válasza antim (#28) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Olvastad az öreg tweetjét?
Abban minden benne van. De legfőképpen, hogy mi ez a műbalhé a H ellen...

/OFFEND

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#31) SlyChocolate válasza #16820480 (#14) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Már mint 135 fok.
Annó a G5-ben annyi volt.
;)

[ Szerkesztve ]

(#32) SlyChocolate válasza mjani1172 (#24) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Dehogy is nincs csak majd kiadnak hozzá egy updétet és örül mindenki.
Van itt ész kérem.

(#33) Mans20


Mans20
addikt

Olyan huawejesen rosszak a képek. Az S7 óta jelen van a túlélesítés és a mesevilág színek.

(#34) Franklin


Franklin
addikt

Végre MWC! Minden évben alig várom!

Na nem a telefonok miatt, hanem a B(L)og miatt haha :D

(#35) Aryon87 válasza Mans20 (#33) üzenetére


Aryon87
félisten

Épp ezt néztem, hogy mintha a Huawei-féle éjjeli móddal készültek volna a képek. Nem létezik hogy az S10+ ilyen silány minőséget produkáljon. Mert ez ultragáz.. És az oldal saját képfeltöltő rendszere se cseszi el ennyire a képeket..
És erre kapott a DXO-n 3. helyezettet? :C Jó sokat fizettek akkor :))

Viszont a téma tetszik, szép kis városka :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#36) emre33


emre33
addikt

"Full HD a felbontás, már csak azért is, mert a Samsung-féle szuper stabilizációnál ez a maximális, ami elérhető."

Ez most miről is szól? Ugyan az a szoftveres videóstabilizálás, mint S8 esetén? (Kép körbevágása?)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

Szep ez a kis varoska. A mobilos kepek meg olyanok, mint altalaban, amig csak a bongeszos meret van okes, de belenagyitani nem erdemes.

(#38) dastier


dastier
tag

Én sem látok semmi előrelépést, de ezeket a képeket ha kinyomtatod bármilyen méretben, jók lesznek. (Nem mint fotó jók, hanem minőségre elégséges). Az a lényeg, hogy nincs akkora zaj ami teljesen ami tönkrevágja a színeket, vagy legalábbis megoldják jó szűréssel.
Igen az gáz, hogy fényes nappal, iso100-nál is agyon van zajszűrve, de ez csak akkor látszik ha egy az egyben nézed.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.