Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Eddig ez jön be a legjobban! :))
Hajrá hajrá, jöljenek csak, az M10pro-t valszeg már csak egy kihajthatós mobilra fogom cserélni.

Kicsit több infót is közölhettek volna róla, főleg az aksi érdekelne.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2) Teal'C


Teal'C
addikt

A második képen látszik hogy oldalt megint bevilágít foltos ez is, akár hány kepet videót nézek a színek fakók a kep tompa, a kijelző már most gyűrődik. Jó az ötlet de a kivitelezés gyenge szerintem pláne 2300€ ért ez így elég rossz vicc. :F

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Kijelenhető, hogy a Huawei végérvényesen felnőtt a Samsunghoz.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) nozs23 válasza Teal'C (#2) üzenetére


nozs23
addikt

Nem tudom mi tud bevilágítani egy oled panelnél.

(#5) Quqesz válasza nozs23 (#4) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hát van akinek mindehol bevilágit vmi...:D

Azt jó olvasni, hogy ezek nem csak tervezősztalon maradt koncepció, meg tanulmány szintjén fogan meg, hanem érezhetően sorozatgyártásra készen áll

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#6) somogyib


somogyib
őstag

Engem a kijelzőfelület érdekelne. Milyen tapintású, mint az üveg vagy inkább műanyag hatású?

(#7) Robi BALBOA válasza nozs23 (#4) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem az banding lesz, nézzük el neki, még csak egy prototípusról van szó.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#8) Teal'C válasza nozs23 (#4) üzenetére


Teal'C
addikt

Hát igez ez jó kérdés de nézd meg a képet elég jól látszik a folt, az nem biztos hogy bevilágítás de hogy a folt ott van az biztos.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9) Teal'C válasza Robi BALBOA (#7) üzenetére


Teal'C
addikt

2300€ ért én nem néznék el semmit személy szerint. Vagy legyen piackész vagy ne árulják.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#10) nozs23 válasza Teal'C (#9) üzenetére


nozs23
addikt

Amit a képen látsz még proto. Nem lehet még megrendelni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Sokkal ízlésesebb mint a Samsungé. Még mindig nem látom a piaci rést ezekben a hajlítható telefon-tablet hibridekben, mindenesetre érdekes koncepciók, és a kézzelfogható típusok közül mindenképpen ez a legigényesebb. Nem értem a Samsung hogy gondolta azt a batárnagy ízléstelen tálalóasztalt a kihajtott kijelző sarkában.

(#12) #24536576 válasza janeszgol (#3) üzenetére


#24536576
törölt tag

Naja. Másolással, lopással gyorsabb előrehaladni, mint fejlesztésekkel.

Kíváncsi vagyok, pár év múlva hova fejlődnek ezek a cuccok. Áruk nem hiszem, hogy normalizálódik, normál használat mellett elég kis rétegnek lehet ez életképes megoldás. Szerintem továbbra is inkább összehajtható tabletnek kéne ezeket nevezni, de az a piac meg kihalófélben...

(#13) #24536576 válasza Norb€€€ (#11) üzenetére


#24536576
törölt tag

Viszont a hajlítgatásnak az lenne az értelme, hogy ne batár nagy telefont kelljen magaddal vinned. A Huawei összehajtva is nagy.

(#14) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Legalább működik, még ha szoftveresen bétás is. Bár én nem vágyom ilyen kialakítású eszközre, nekem a mostanában alkalmazott dizájn az, ami bejön: kevés káva, hagyományos okostelefon forma.

Lacit meg ha jól látom, S10-zel fotózták.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) janeszgol válasza #24536576 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez oké, de ezt még mindig többre nézem, mint a Sony és az LG féle (ó majd meglássuk, melyik kell ez az embereknek és utána mi is csinálunk".

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Stanbacsi válasza #24536576 (#13) üzenetére


Stanbacsi
tag

Még most ez legyen a legkisebb probléma szerintem :)

(#17) judas13


judas13
addikt

Hányan is sírtak és aggódtak itt még kórusban tegnap a "gyűrött, hullámos, karcolódó" (ez még nyitott kérdés)" kijelzők stb miatt is? Nehéz lenne összeszámolni.
Meg kell várni az első kézzelfogható benyomásokat, tapasztalatokat inkább, mint ahogy most ezt is itt fent. Jöhetett volna ezzel ellentétes beszámoló is, de szerencsére nem jött. Szal várjunk vele pár hónapot Utána aztán jöhet a fikázás a kijelző karc, zsanér ügyében ha kell ha nem. Persze aki addig is tele akarja sírni a fórumot gondolom megteheti talán nem is tilos.

no offense ;]

Én drukkolok ennek az új iránynak, tuti pár év és szépen kiforrja majd magát.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#18) Robi BALBOA válasza judas13 (#17) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez úgy lesz mit a phablet volt, minek ekkora tepsi, elég 3,5" meg a 4" stb...., most meg kb mindenki sírva fakadna ha egy olyan kis kijelzőn kellene bármit is csinálnia. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#19) Istvan213 válasza #24536576 (#13) üzenetére


Istvan213
csendes tag

Nagy a gyanúm hogy soha nem lesz tömegcikk, és talán igény sincs rájuk igazán, már így is elég nagy batár az összes mobil és szerintem a piac nem lesz vevő a valószínűleg borsos árra. Megmarad egy rétegtelefonnak.

(#20) d@vee


d@vee
őstag

Nem értem az innovációt. Ezt a hajlítható telefon dolgot az Apple már évekkel ezelőtt megcsinálta. Megint csak az Iphone-t kopizzák... ;]

[ Szerkesztve ]

Ja

(#21) Mr.Silkó válasza Robi BALBOA (#18) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mindig mosolyogtam azon, amikor a fórumokon például a kis méretű kijelzővel szerelt mobilok visszaszorulását nehezményezték páran, most viszont én érzem azt, hogy nem kérek egyik hajlítható megoldásból sem, így remélem, hogy nem ez lesz az egyetlen irány a mobilpiacon pár éven belül.

(#22) Landro


Landro
tag

Félnek nehogy lemásolja valaki a zsanért?

(#23) doooo válasza judas13 (#17) üzenetére


doooo
veterán

Ööö... és most melyik lett ezekből a "félelmekből" megcáfolva? Mert ha arra várunk, hogy valóban lehessen tesztelni, kézbe venni őket, akkor addig nincs lehetőség magabiztosan pozitív, mindent elsöprő kijelentésekre sem. Vagy mindkettőt szabad, vagy egyiket sem. Főleg úgy, hogy a többi ilyen megoldást nem láttuk ilyen... bemutatókon sem, mint ezt most itt.

(#24) Robi BALBOA válasza Mr.Silkó (#21) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Még elméleti síkon sem tudom elképzelni, hogy ez lesz a jövőben csak az egyetlen irány, ez egy külön kategória lesz, mint pl a Phablet.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#25) Mr.Silkó válasza Robi BALBOA (#24) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Remélem, bár a nevezett phablet kategória is jóformán a teljes okostelefonos piacot lefedi mára.

(#26) noro79


noro79
tag

Megy a fikázás! Ők legalább megcsinálták! Drága? Más mennyiért adná?? :F :((

(#27) Silεncε válasza Mr.Silkó (#21) üzenetére


Silεncε
őstag

Pont ugyanígy vagyok vele. Én sem kérek ezekből a hajtogatós mobilokból, olcsóbban sem

(#28) Pjotr


Pjotr
senior tag

Nincs erre igény, különben az apple rég kijött volna vele. És tudjuk, hogy 3,5"-nál meg nem kell nagyobb kijelző. Ne is foglalkozzatok vele.

Mostmár kijelenthetjük, hogy az apple elvesztette az innovatív vezető szerepét hivatalosan is.

[ Szerkesztve ]

(#29) joey04 válasza judas13 (#17) üzenetére


joey04
titán

Másoknál olyan is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) edward2 válasza Robi BALBOA (#24) üzenetére


edward2
addikt

Egyértelműen ez lesz a jövő. Kár ez ellen tiltakozni. Amint értelmes áron lesz kapható mindenki menni fog megvenni. Ez olyan szintű előrelépés mint anno amikor megjelentek a színes kijelzők.

Phablet meg egy igen idióta kifejezés szerencsére azóta ki is kopott mert már minden telefon nagy.

Ami viszont nagy igazság, hogy az egész kategóriának kéne egy új név mert már évek óta nem a telefonálás az elsődleges.

(#31) Pjotr válasza edward2 (#30) üzenetére


Pjotr
senior tag

Van neki rég. Bunkofon

(#32) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Zsír
Pedig már jó páran kukázták a gyártó miatt.
De persze itt mindenki tud mindent látatlanul is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#33) borbastomi válasza Teal'C (#8) üzenetére


borbastomi
csendes tag

Most a felülről világító reflektorok csillanó fényére gondolsz? Én az összes képen csak azt látom, bár az hátlapról készült közelin nehéz észrevenni, hogy csak erről van szó, de ha megnézed a legszélét a telefonnak, ahol nincs kijelző, akkor látszik, hogy a bevilágításnak tűnő dolog a fenti világítás csillanása csak.

(#20) d@vee: You made my day :C

[ Szerkesztve ]

(#34) #06658560


#06658560
törölt tag

Erre vajon hogy fognak tenni gombot hátra? Illetve most a tokgyártók is innoválhatnak egy hatalmasat. Na meg asztalra letéve meg is van a kitámasztás, lehet azonnal mozizni.

(#35) Mr.Silkó válasza edward2 (#30) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Abszolút nem értek veled egyet, azért, mert te ezt tartod a mobilok következő lépcsőjének, attól még nem lesz igazad és kár egyértelműen kijelenteni ilyesmit, holott még csak egy-két erősen techdemó színvonalú eszközt "láttunk", senkinek nem lehet arról fogalma, hogy hova lyukad ki ez az egész irányvonal. Szerintem baromi rossz irány, ahogy az árazás is nevetséges és teljesen irreális, új technológia ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#36) somogyib válasza #06658560 (#34) üzenetére


somogyib
őstag

"a tokgyártók is innoválhatnak"

A bemutatón volt videó, amin demonstrálták a tok elképzelést is.

(#37) janeszgol válasza Mr.Silkó (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

De miért mosolyogtál ezen? Valakinek nem lehet igénye ez? Egyik munkatársamnak vacakol az iSE. Megmutattuk, miket lehet venni manapság. Hát a 4.7es iPhone (6s, 7 és 8) talán nem lesz nagy neki, bár szokatlannak érezte. Ja hogy ezek is kidöglőben vannak? Hát...

A végén azt érik el, hogy megint visszavált az ember butatelefon plusz okosteló kombóra. Mint anno a butateló plusz tablet kombó. A történelem ismétli önmagát, szokták mondani.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) Mr.Silkó válasza janeszgol (#37) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

De, abszolút jogos igény, bár érzésem szerint az iPhone SE, az iPhone 7 és 8, az iPhone X és XS illetve most a Samsung S10e is eléggé lefedik ezt a kategóriát (persze csak a felső kategóriában), ugyanakkor egyértelműen látszik már pár éve, hogy nem errefelé megy el a piac, hanem a nagyobb képernyőfelület irányába. Ezért éreztem felesleges hisztinek a téma folytonos felvetését a fórumokon. Ugyanakkor párhuzamot érzek a most meginduló hajlítható kategória várható előretörésével kapcsolatban, így már magam is érintettnek érzem ezzel a számomra nem várt mobilos jövőképpel kapcsolatban.

Butatelefonra akkor sem váltanék vissza, ha bottal ütnének, ugyanakkor ha a jövőben nem lesz az új készülékek között alternatíva a véleményem szerint mesterségesen generált hajlítható okostelefonok kategóriájára, akkor kénytelen leszek régebbi érintős eszközökből válogatni, illetve tovább épségben megőrizni a mostanában használt hagyományosabb okostelefonokat.

[ Szerkesztve ]

(#39) Depression válasza Mr.Silkó (#35) üzenetére


Depression
veterán

Lyrics Rossz irányból nézed. Te vagy a kisebbség, és Kína, valamint India a legnagyobb felvevő piac, akiknek gyártani kell. Nos, náluk a "minél nagyobb" a domináns. Ráadásul én is közéjük tartozom.
Visszatekintve, te vagy az, aki ma még a nyomógombos telefont preferálja. Van ilyen, de valljuk be, a tökömnek sincs kedve miniatür, alig valamit tartalmazó képet nézegetni.

Számomra a 18:9, és ennél is nyúltabb kijelzők a bukás jelképei. Ilyenem van (céges), és ennél rosszabb telefonom még nem volt. Nagy kijelző, semmi tartalom.

De felhívnám a figyelmeteket a lényegre: kihajtható, és nem kihajtandó telefonról van szó!

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#40) Mr.Silkó válasza Depression (#39) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A nyomógombos eszközök abszolút nem az én világom, ezt rosszul látod és a fejlődés ellen sem vagyok, de most úgy érzem, hogy mesterségesen előállított igényeket próbálnak a piacon leginkább tanácstalan gyártók generálni, amivel olyan szempontból nem lenne probléma, hogyha hagynának másik alternatívát a jövőben, ami viszont egyelőre kétséges, bár ez még nyilván a jövő zenéje.

(#41) somogyib válasza Mr.Silkó (#35) üzenetére


somogyib
őstag

"senkinek nem lehet arról fogalma, hogy hova lyukad ki ez az egész irányvonal."

Ez igaz de, hogy rossz irány lenne, azt nem hinném. Régebben az irány az Apple Newton idejében is rossznak tűnt. És hol tartunk ma... :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Mr.Silkó válasza somogyib (#41) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Csak amiatt fogalmaztam meg a kételyeimet, hogy nem fogják-e a nagy gyártók ráerőltetni a felhasználókra ezt az irányvonalat, ahogy tették azt az egyre nagyobbra növő kijelzőkkel kapcsolatban is.

(#43) antim


antim
tag

1,5 év múlva a legtöbb managernél ilyen lesz, 2,5 év múlva a gazdag egyetemistáknál diákoknál és a babzsákos munkaköröknél, 3,5 év múlva mindenki ezt fogja használni zsebkendő helyett is! 😃

[ Szerkesztve ]

(#44) 7Heads Drago válasza Mr.Silkó (#35) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+1

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) Depression válasza Mr.Silkó (#40) üzenetére


Depression
veterán

Én Az! iPhone ellenes voltam, mert a se p1i nyomógombos telefonom mindentéren jobb volt. Mai napig jobbnak tartanám a nyomógombos telefont, ha arra vágynék, hogy itt pH! Nagyúr legyek. De ma már inkább youtube-t nézek, olvasok, stb. A telefonálás meg már szigorúan csak céges ügyek intézése.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#46) #06658560 válasza Depression (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hogy tud a kijelző arány miatt ennyire rossz lenni a telefon? Miért rossz az a felbontás?

(#47) janeszgol válasza Mr.Silkó (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Világos. Nekem az összehajtható kijelző ezt a méretproblémát oldaná meg. Nos a veszély ott van, hogy azok is becsukva akkorák lesznek, mint a maiak. Persze megértem, ha valakinek ez kell (6 col összecsukva és 10+ col kinyitva), de számomra értelmetlen lesz, hiszen nem hozza azt, amiért várom ezt a kategóriát. No majd meglátjuk, mi lesz ezekből. Viszont csúszkás cucc nekem nem kell.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) edward2 válasza Mr.Silkó (#35) üzenetére


edward2
addikt

A logikádat követve neked sincs fogalmad a jövőről...
Mellékesen az első újítás amiről nem tech követő kollégáim is elismerően és érdeklődéssel nyilatkoztak tehát nekem egyértelműen úgy tűnik ez a jövő. De szerinted mi a jövő? Miért nem jövő az ugyanakkora telefon mint ma de akár 2x akkora kijelzője is lehet ha kell?

(#31) Pjotr
Tudod már nem a 90-es években élünk. :U

(#49) somogyib válasza Mr.Silkó (#42) üzenetére


somogyib
őstag

Ja, értem. Én más vonalról közelítettem meg a dolgot. :R

Végeredményben mindent ránk erőltetnek, szinte nincs is beleszólásunk. De én nagyon messze állok ettől a marketingtől, ezért erről inkább nem nyilatkozom.

[ Szerkesztve ]

(#50) Mr.Silkó válasza janeszgol (#47) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Tavaly vettem egy iPad 6-ot pont hasonló okokból – kiegészítendő az okostelót – és hiába voltam vele maximálisan elégedett, pár hónappal később túladtam rajta, mivel csak az asztalon porosodott. Hasonló megfontolásból nem tudtam soha hosszabb távon két külön okostelefont használni és hordozni, akár egy rendszer futott rajtuk (Android), akár különböző (Android és iOS), mivel a gyengébbik/a másikhoz képest kevésbé használható eszköz alig volt használatban nálam. A lényeg a lényeg: a saját tartalomfogyasztási szokásaim mellett egyszerűen felesleges a mostaninál nagyobb kijelző (S9+, 6,2"), persze nincs azzal gond, hogyha valakinek erre van igénye, csak ahogy korábban már többször is kifejtettem, nem szeretném, ha ez lenne az egyetlen irány a jövőben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.