Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én a G3-nál annyira megszoktam a hátlapi gombokat meg a duplakoppot, h akármilyen teló kerül a kezembe, mindig a hátulját simogatom, meg a kijelzőjét kopogtatom.:)
Nem is értem az Lg-t, amikor kitalál egy ilyen zseni megoldást, miért kell a gombokat visszatenni az oldalra?

(#452) koxx válasza SkyLine3000 (#451) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A duplakoppot akkor is csinálom ha barátnőm iphone-ja kerül a kezembe :D pedig tudom, hogy nem tudja. G2-G4-V10 után azt hiszem érthető.

(#453) bunfi válasza Kasya (#450) üzenetére


bunfi
őstag

AOD lesz az Androidcentral fóruma szerint. Gratulálok.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#454) #16820480 válasza bunfi (#453) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt az AOD+IPS panel koncepciót sosem értettem, hogy miért szeretik a gyártók :U

Amúgy még régebben volt L930-am, amin nem volt értesítési led, és meglepően nem zavart nagyon. Amúgy is szoktam nézegetni a telefont viszonylag gyakran, de így nem volt ott a kis villogó kényszer, hogy lessek már rá. Persze ez felhasználástól függ azért nyilván, de van benne valami, hogy kevésbé tereli el az ember figyelmét.

(#455) Kasya válasza #16820480 (#454) üzenetére


Kasya
nagyúr

Korabban volt az LG-nek jobb megoldasa, mikor zart kepernyon az ujjunkat lehuztuk a felso kavatol es akkor villant fel az AOD szeru ora. Az nekem jobban tetszene.

(#456) ToniSoprano válasza #16820480 (#447) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Igen a navigációnál gond lehet ez. De van több előnye is más szituációban. A legjobb megoldás a képernyőbe épített ujjlenyomat olvasó lesz főleg a szinte keret nélküli mobilok esetén. Sajnos még ezek szerint nem lett kész az LG-nek: [link]

Az apple is foglalkozik ezzel a kérdéssel, mondjuk amely cég először meg tudja oldani hogy az egész képernyő ujjlenyomatolvasó legyen, bárhol érsz is hozzá szerintem az lesz az igazán hasznos újítás. Kb olyan jó hasznos dolog mint a dupla kopp.

(#457) bunfi válasza #16820480 (#454) üzenetére


bunfi
őstag

Szerintem nincs is értelme, mert az OLED-nél még meg lehet oldani energiahatékonyan, de az LCD-nél hogyan? Tényleg mindent megtesznek, hogy Oneplus legyen a következő...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#458) #16820480 válasza Kasya (#455) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem a Motorola megoldása jön be leginkább eddig (nem igazán találtam jobb videót róla, ezt az integetést valahogy senki nem videózta le).

ToniSoprano: A képernyőbe épített ultrahangos fps-t várom én is már egy éve, mert már 2016-ra ígérték, hogy lesz, de aztán nem lett, és még idén sem nagyon, majd talán ősszel :F Mert amúgy nagyon bejön elölről a G6, és imádnék egy ilyen telefont, csak jobban kézre áll az előlapi fps.

(#459) Sys85 válasza Kasya (#448) üzenetére


Sys85
veterán

" Ugyanakkor aki sokat vezet, annak a hatso ujjlenoymat hatrany. Valamint a zsebbol eloveve is lassab lesz feloldani (most ahogy veszem elo, nyomom a gombot, es mire kivettem fel is old)."

Nálam pont az volt az egyik hátrány (az autós tartós gond mellett),hogy zsebből elővéve (főleg belső zsebből) szinte mindig egyből feloldott,akkor is amikor csak ki akartam venni és lerakni feloldás nélkül.10-ből 8x hozzáértem.Marha idegesítő volt.Ez a hátránya annak ha nagyon gyors a szenzor és érintés alapú.
Ezért szeretem a Samsung és az iPhone megoldását,ott le kell nyomni hozzá a gombot,nincs véletlen feloldás.
Bár ahogy láttam az idei Galaxy A szériánál már nem kell lenyomni se,érintés alapú lett annál is...
Hurrá...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#460) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Most ez komoly? Nincs értesítési LED egy flagshipben? Bármelyik telefonnál kínos, ha nincs, de egy alsókategóriásnál sokszor 2GB RAM sincs, tudjuk miért, a LED hiánya sem meglepő, ezért alsókategória.
De bakker egy G6-nál? Hiába az AOD, sokkal figyelemfelkeltőbb egy értesítési LED a kihagyott események figyelmeztetésére. Ráadásul mit akarnak ezzel IPS-en?
Mégha AMLOLED-re váltottak volna, akkor megérteném...
Barmok. :(((

[ Szerkesztve ]

(#461) Kasya válasza Sys85 (#459) üzenetére


Kasya
nagyúr

Itt van elottem egy A5 2017. Ennel nyomni kell a gombot tovabbra is. Bar en orulnek neki, ha nem kellene. Ugyanakkor a veltlen feloldasra van opcio S6 ota, ami igen jol mukodik (kozelsegerzekelo + fenyszenzor).

(#462) neo_xperia válasza SlyChocolate (#420) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

1. Nem tudom az xperia hogy jött a képbe,itt LG ről beszélünk
2.Nem volt G5-öm,de ez nem jelenti azt hogy nem ismerem
3.Ha neked bejön,használd egészséggel.

(#463) hard74 válasza #16820480 (#458) üzenetére


hard74
senior tag

AcDisplay a play-ről tudja azt ami a motorola megoldása.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#464) Sys85 válasza Kasya (#461) üzenetére


Sys85
veterán

A véletlen feloldás elleni funciót vágom,nem is arra gondoltam,és nem is a Samsung telóival volt ilyen bajom,hanem pl Huawei P9,Nexus 5X,Xiaomi Redmi Note 3 SE és ezeknél is akkor amikor vettem ki a zsebből.
A5 2017-re visszatérve!2:35-től nézd a videót: [link] :)
Ezt több videó is igazolja.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#465) Kasya válasza Sys85 (#464) üzenetére


Kasya
nagyúr

Varj...itt mar be volt kapcsolva a kijelzo. Kikapcsolt kijelzonel ez nem mukodik.

(#466) Sys85 válasza Kasya (#465) üzenetére


Sys85
veterán

Nézd meg még1x,vagy nézd kicsit tovább,a lényeg 2:45-nél van,a 2:35-öt csak kezdőpontnak írtam.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#467) bulikavagyok válasza Kasya (#465) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

(#468) Kasya válasza Sys85 (#466) üzenetére


Kasya
nagyúr

Wow...tenyleg :D Ma is tanultam valamit :R
Csak lassabban mukodik valamelyest, igy sose tunt fel. Na meg Flip Tok van rajta, lehet ezert sem.

(#467) bulikavagyok: :B

[ Szerkesztve ]

(#469) Sys85 válasza Kasya (#468) üzenetére


Sys85
veterán

Na ugye már megérte ma reggel felkelned! :DDD

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#470) Mike81


Mike81
senior tag

Ha nincs led az baromi jó. Akkor nálam is felejtős lesz a G6. Pedig vártam hogy milyen lesz. A külső meg maga az elgondolás jó. Csak az a baj hogy ez az AOD-os dolog Ips-en nem annyira takarékos. Jöhetnek itt a hülye marketing dumával hogy ennyi meg annyi%-al fogyaszt kevesebbet. Tök mindegy mert a G2 meg a G4 sem egy kijelzőidő bajnok. Még akkor sem ha minden be van állítva le van tíltva. Vagy akkor préseltek volna bele egy nyamvadt 4000 aksit. Ha másnak sikerültakkor ők se legyenek már hülyék hozzá. Ez így számomra eléggé lehangoló. Szerintem nem ezzel a készülékkel fognak vissza térni. Legalább is nálam nem az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#471) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Szerencsére ez a LED-es mizéria engem nem zavar. Amúgy is kikapcsolva tartom a LED-et mióta megvan a Huawei watch, hisz minden értesítés rezeg a karomon. Egyébként is egy idegesítő funkció, állandóan villog a látóterembe a telefon így muszáj mindig megmozdulnom filmnézés közben vagy kaja vagy bármi más közben. Az Always On miatt meg totál felesleges amúgy is.

(#472) hard74 válasza Mike81 (#470) üzenetére


hard74
senior tag

A led helyett nagyon jó alternatíva az Acdisplay nevű alkalmazás, ami fellvillantja a kijelzőt értesítés esetén, ill zsebből kivéve. A kinézet az aod-hoz hasonló, működese pedig a motorola activdisplay-re hajaz.
https://m.youtube.com/watch?v=3TMycL9mzpg&itct=CBYQpDAYASITCNqjhIfSstICFZyHVQodMi8DL1IWbW90b3JvbGEgYWN0aXYgZGlzcGxheQ%3D%3D&client=mv-google&hl=hu&gl=HU

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#473) judas13 válasza Dr. 444Hertz (#406) üzenetére


judas13
addikt

:K :F

Nyugodtan hívhattad volna, előszőr fel sem fogtam, hogy miért - de ne agódj mert nélküled is megérkeztek:)

Értem, tehát egy lófa..ás itt most már bele sem fér egy amúgy normális hangnemben folyó beszélgetésbe, amit nem most előszőr és ki tudja már hanyadszorra is írtam itt le - atyaég büntetlenül! - a hosszú évek alatt. Pláne ezt úgy, hogy a mindennapi életben is napi szinten használjuk ezt a szót /is/ és nem csak a kocsmában, tehát ne játtszuk meg magunkat, ne álszenteskedjünk - akinek persze nem inge az ne vegye - mert mindez eleve csak egy jelezés értékű - a pillanatnyi - hagulatot megvilágító és azt érzékeltető kifejezés volt a maga természetességében éppen az adott téma kapcsán. Nem anyázás volt, nem személyeskedés nem baz+olás....

No problem

Nem kötelező itt szerencsére kattintás számot generálnom a reklámbevételek stb növelése reményében és mivel ez nem is kocsma, ahová elirányítottak, szóval nem is kocsma, hogy azt mindennap látogassuk - így a magam részéről mostantól fogva ezt legalább már így többé nem is teszem.

Ennyi volt.

További szép beszédet, cizellált stílust és jó mobilokat mindenkinek!

like

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#474) Kasya válasza judas13 (#473) üzenetére


Kasya
nagyúr

Oh, ennel sokkal kevesebbert is moderalnak itt. Nem tudom miert huzod fel magad. :U

(#475) koxx válasza judas13 (#473) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha indokolatlan akkor nem fér bele. Ráadásul nem ez volt az első ilyen jellegű megnyilvánulásod.

Mivel ez nagyon off, később törlöm.

(#476) Mike81 válasza hard74 (#472) üzenetére


Mike81
senior tag

Na jó ez jó alternatíva lehet. De ez csak egyszer kapcsolja be a kijelzőt ha jól gondolom. De ha azt pont nem látom meg akkor nincs semmi ami utalna arra hogy valamit elmulasztottam. Viszont a ledet látom a szoba másik feléből is. Ez szerintem akkor is nagy baki tőlük hogy kihagyták. Ennél jobban már csak akkor ásnák el a renovét szerintem ha itt is lenne sárguló kijelző vagy bootloop. Bár tény hogy példásan kezelik a szervízes problémákat. Szerintem az egyik legkorrektebb szervizzel rendelkező cég.

[ Szerkesztve ]

(#477) ToniSoprano válasza Mike81 (#476) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én ezt a programot használtam G4-en: [link] Nekem csúnya volt az értesítő led.
Ez annyit csinál, hogy beállíthatod, hogy hány percenként hányszor rezzen egyet amíg van valami olvasatlan értesítés. Ez abból a szempontból is jó ha a táskában marada a mobil akkor is meghallod ha valami jött pl. otthon. Ehhez egy erős rezgőmotor kell, de pl. a G4-nek elég erős volt.

[ Szerkesztve ]

(#478) moma


moma
őstag

Mi szól amellett amúgy, hogy ne legyen led egy telefonon?

Ezek az alternatív dolgok, hogy rezeg amíg meg nem nézem ezek szerintem nem pótolják. akkor mindig ahányszor jön egy üzenet, akkor nézhetném meg vagy különben rezeg. ez a led dolog annyira optimális, hogy ha az ember akarja, akkor odanéz és látja, hogy jött e valami, de különben meg nem zavarja. pl munka közben.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#479) MK VII válasza moma (#478) üzenetére


MK VII
veterán

Hogy a következőbe belerekhassák mint újítás, akkor azt megveszi már az is aki ezt nem vette...
De, ha megfigyelted a Samsung is ezt csinálja. Minden évben kihagy valamit amit a következő évben belerak. És így tovább...
Samsung S6-ban ott volt pl az infra, S7-ből kispórolták...
De minden gyártó szarakodik filléreken, hogy, ha képtelenek újítani a következő modellen akkor legalább legyen mit visszarakni bele, hogy más legyen mint az előző...

[ Szerkesztve ]

(#480) moma válasza MK VII (#479) üzenetére


moma
őstag

az a baj, ha van infra az se tuti. nekem van a telóba és örültem, hogy arról fogom kapcsolgatni a led szallagot a szobában, de sajna nem elég erős a jel és három méterről már nem jó... szóval sokra megyek vele :DDD de akárhogy is a led, az annyira filléres és folyamatosan használja szinte mindenki... lehet pont a fejlesztés vezetője nem szereti és senki nem mert szólni, hogy hé, nehogy már :D

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#481) babosmiki válasza Mike81 (#470) üzenetére


babosmiki
addikt

Nem értem mire ez a led mizéria? :U
Ott van a mindig aktív kijelző, amin folyamatosan látszanak az értesítések!
Hülye lett volna az LG még ledet is belerakni..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#482) Mike81 válasza babosmiki (#481) üzenetére


Mike81
senior tag

A mindíg aktív kijelzőt akkor látod ha a telefon közelében vagy mondjuk. De egy értesltési ledet akkor is látsz ha mondjuk a szoba másik végében vagy. Meg szerintem a led kevesebbet fogyaszt mint az AOD. A másik pedig hogy az IPS miatt nem hiszem én el hogy annyira hűűű de f@sza üzemidőt fog produkálni ez a telefon. Ahogy az elődeitől sem vágtam magam hasra. Mondom ezt úgy hogy most is G4-et használok, és szeretem. Hol powerbankal hol töltővel,és mindezt úgy hogy minden fölösleges sz@r le van tíltva. Az aku pedig teljesen ok.

[ Szerkesztve ]

(#483) sanyijedi


sanyijedi
őstag

állandóan ez az ujjlenyomat elől hátul téma.
gyártó lennék, fognám azt tennék egyet előre egyet hátra.. azt még oldlara is, hogy a sony funok se sirjanak...

amúgy a samsung készül a válasszal: link

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#484) janeszgol


janeszgol
félisten

"Sajnos az LG a pontos megjelenési dátumot és árat nem közölte a bemutató során. Több pletyka és szóvivő is a 700 dolláros vételárat emlegette, illetve a globális, március 10-i megjelenést. Hivatalos megerősítés azonban eddig nem volt.

Cho Juno, a mobilos divízió első embere azonban az MWC-n kitért a témára. Mint mondta, a dél-koreai piacon március 10-én jelenik meg a készülék, az ára pedig 899 800 won lesz (232 000 forint). "

Forrás: PcWorld.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#485) Xaels válasza TTTotya (#435) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem oldalt van a ki/be kapcsoló gombban. Nem használom, de nem is rondít bele a látványba.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#486) motofi


motofi
aktív tag

Ez most komoly? Nincs értesítési led? Samsung csinálta ezt eddig, hogy 100 ezer pénz alatt nem rak villanó ledet, de ,hogy az LG pont a zászlóshajónál???? A Xiaomi még a belépő telefonjaiba is rak és 7 féle színben testre szabható......A villanó ledet nem pótolja az allways on the funkció sem.
De látom ezt már mások is megfogalamazták. Ez egy filléres alap dolog vajon miért hagyják ki?

[ Szerkesztve ]

(#487) kocsij


kocsij
tag

Akinek nem tetszik a G6 az vegyen LG Xpower 2-t, 4500 mAh-s akksival lehet majd kapni.

Galaxy S23 Ultra

(#488) SlyChocolate válasza koxx (#436) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Már mint csak a hangerő gombok.
Ami mint kiderűlt nem is baj.
Mert véletlenül nem zárodhatod le a telód ha mondjuk filmezésközben pl hangosítanál.
Annó a G3-nál ilyenkor mindig lezártam a vasat...
A nyomat kapcsoló az továbra is hátul van.
;)

(#489) tomboy0013 válasza kocsij (#487) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mert ugyebár a 2 telefon pont ugyan abban a kategóriában versenyzik... :U

[ Szerkesztve ]

(#490) Reinkz válasza kocsij (#487) üzenetére


Reinkz
senior tag

jah az nagyon szép telefon kis kávával és megfelelőn sok rammal, valóban tökéletes választás G6 helyett ..

Aki engem kérdez az meg vegyen samsungot még ha A szeria is jobban jár majd mint a G6-al.

[ Szerkesztve ]

(#491) babosmiki válasza Mike81 (#482) üzenetére


babosmiki
addikt

Szerintem meg inkább mindig aktív kijelző mint led. Kinek mi..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#492) moma válasza Reinkz (#490) üzenetére


moma
őstag

Aki meg engem kérdez az vegyen porszívót hepa filterrel :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#493) MK VII válasza moma (#492) üzenetére


MK VII
veterán

Inkább mint Samsungot... ;]

(#494) Aryon87


Aryon87
félisten

G5 vs G6 összehasonlító németül

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#495) pusszycat válasza babosmiki (#491) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy is van 10%/nap az aktív kijelző vagy az IPS LCD fogyaszt annyit... :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#496) babosmiki válasza pusszycat (#495) üzenetére


babosmiki
addikt

Nem tudom, de a G5 után jobb üzemidőre számíthatunk..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#497) Aryon87 válasza babosmiki (#496) üzenetére


Aryon87
félisten

G5nel az AoD azert ette az akksit. 1 nap utan ki is kapcsoltam, termeszetesen jobb is lett az uzemido. Ha a G6 hozza a 6ora SoT atlagot, kiraly lesz.
A G4 az atlag 4 orat tudott, a G5 az 5 orat... Vicces de valos.
G6nak kotelezo az atlag 6 ora SoT :))
Viszont a LED hianya miatt az AoD-nek mennie kell...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#498) bwoay


bwoay
nagyúr

az LG pont az a gyártó,
aki korábban még hátulra is rakott LED-et a telefonjaira (G2, G Flex)
what happened? :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#499) Hallosz


Hallosz
senior tag

Úgy tűnik, meg is lesz az eredménye, hogy hallgatnak a vevők igényére!
Ez a cucc nagyon rendben van, egy 5" vagy ez alatti méret nálam befutó.

Mert lakni, muszáj.

(#500) koxx válasza bwoay (#498) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tul jo lett a G2 :) el kellett rontani vmivel. En meg bevarom az S8-at mit villant. Bar nem sos a valtas csak kicsit elegem van a V10 akkuidejebol. :/
Nem jossz vissza nagybetusnek? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.