Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Annyira nem ismeretlen ez a lapka szerintem a speckók alapján MT6582-es lesz.

Sajnálatos dolog...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Zophia


Zophia
csendes tag

Ha már néztétek,írhattatok is volna valamit a rendszerről,nm csak a speckókat

(#3) lev258


lev258
veterán

Lesz belőle Meizu MX4-es is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4) haddent válasza lev258 (#3) üzenetére


haddent
addikt

Az jóféle lesz. Ez úgy hogy is mondjam... szar :DDD

(#5) vicze válasza Graphics (#1) üzenetére


vicze
félisten

Igen az.

@lev258: Hát már 1éve ígérgetve van, demózták tavaly a MX3-on is, azt azóta is jön. Most az MWC-re volt megint nagyon mondogatva, most is semmi... Jelenleg a hiszem ha látom kategóriába került nálam.

(#6) lev258 válasza vicze (#5) üzenetére


lev258
veterán

Ez már annyira hivatalos, amennyire csak lehet: [link]
Na jó, egy bejelentés még lesz elvileg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7) Kurti81 válasza vicze (#5) üzenetére


Kurti81
csendes tag

Te mirol beszelsz?Elobb tajokozodj!!!
https://www.youtube.com/watch?v=l2KMv0FpWU8

(#8) vicze válasza Kurti81 (#7) üzenetére


vicze
félisten

Muti hol lehet megvenni? :) Demózni már demózták jó sokszor...

(#9) lev258


lev258
veterán

Itt sem tétlenkednek: [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) n00n válasza vicze (#8) üzenetére


n00n
őstag

Nem csak demózták, hanem nyomkodni is lehetett a jelenlévőknek az MWC-n, az azért nagyon más...

A bq Aquarisról pedig az ubuntu.hu-n lesz bemutató cikk, ha megkapja a gazdája a telefont, legalábbis azt ígérte.

(#11) Kurti81 válasza vicze (#8) üzenetére


Kurti81
csendes tag

Cikkben benne van itt is a Mobilarenan.@lev258 irta,h lesz mx4-en is.Erre te: "Most az MWC-re volt megint nagyon mondogatva, most is semmi..." Itt van,bemuttak.Nyar elott megveheted :D Hidd es lasd... :R

(#12) vicze válasza n00n (#10) üzenetére


vicze
félisten

Az a demó kategória, mondom az MX3 is ki volt már rakva más kiállításon, ott is már kiszivárgott minden, de aztán semmi. A nagy oldalakat ahogy nézem eléggé hidegen hagyja mert kb. senki se tudósít róla. :F Konkrétan MA-n olvasok róla először.
A Jolla tabletről többet olvastam mint erről...

A BQ-t azt hiszem nem kell bemutatni, láttam elég videót már róla, összefoglalva: grrrr.

@Kurti81: Igen, értem. Eddig 0 információm volt róla úgy, hogy jó sok híroldalt olvasok. Kicsit nagyobb dolgot vártam, minthogy kirakják tessék lássék alapon. De akkor tényleg nagyon remélem, hogy végre valami értelmes modellre megvásárolhatóan felkerül. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Kurti81 válasza vicze (#12) üzenetére


Kurti81
csendes tag

Szerintem tartani fogjak az utemtervet.Tavaly mikor demoztak,akkor a rendszer sem volt kesz.Aztan majd latjuk,h milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14) n00n válasza vicze (#12) üzenetére


n00n
őstag

Most ez komoly? Csak most kapásból ezek jutnak eszembe: a BBC, a GSMArena, a Spiegel Online, Tech2, Telefonguru. A twitterem nincs mással tele, mint ezzel...

Nézd a bq meg tudni lehet, hogy milyen. Annyi pénzért szerintem egész korrekt kis hardver. Pl. anyámnak nyugodtabb szívvel odaadnám, mint egy olyan árfekvésű Androidot. Ellenben nekem is jobban bejön az MX4, de az több, mint 100 rugó, nem 50...

[ Szerkesztve ]

(#15) M.A.Z.


M.A.Z.
aktív tag

(#16) vicze válasza n00n (#14) üzenetére


vicze
félisten

Én most konkrétan az MWC-n kiállított Ubuntus MX4-ről beszélek.

GSMArena-n nincs. :N Csak az előszele volt még februárban. Esetleg erre gondoltál?
Tech2-n nincs semmi, Telefonguru-n dettó csak az februári szivárgás, az MWC-ről semmi. Spiegel Online kb. 0. BBC-n 1db 3órával ezelőtti hír van, nyilván a híroldalak se tudnak mit átvenni, ha nincsen forrás, így elég alacsony az információ terjedési szentje. Szóval összesen van 2db hír MWC-ről összesen.
Nyilván megfelelő Twitter csoportokban vagy.

Úgy általánosságban eléggé alacsony média visszhangja van, pl. egy Edge-hez képest.

(#17) n00n válasza vicze (#16) üzenetére


n00n
őstag

[link]

[link]

[link]

[link]

Hirtelen ezeket találtam a böngésző előzményeim között.

[ Szerkesztve ]

(#18) vicze válasza n00n (#17) üzenetére


vicze
félisten

A Spigeles csak a BQ-ról szól. A többi ok, bár 2db 2órával ezelőtti mint mondtam. :) Eddig nagyon kevés, ha tényleg hétfő óta kinn van.

Ubinak nem lesz semmi nagyobb eseménye MWC-n? Úgy lenne róla megfelelő mennyiségű hír, de így.
Amennyire látom inkább biztosra mennek, és csak akkor akarnak bármit is bejelenteni, ha már árusításra kész, az meg még hónapokra van az MA-s cikk alapján.

(#19) TRIvidore


TRIvidore
tag

Még létezik ekkora káva? :D A rendszerben viszont van potenciál, kár hogy nehezen akar beindulni mint a Firefox OS.

Never say no to...@##%%£...Panda

(#20) n00n válasza vicze (#18) üzenetére


n00n
őstag

Van saját standjuk, ott van a Canonical CEO-ja Jane Silber, illetve az alapító Mark Shuttleworth, mindkettejükkel közvetlenül beszélgetni is lehet.

(Ui.: Nem, nem ilyen kevesen kíváncsiak rá :DD , ez a legelső napon készült nyitás előtt, de kereshetek olyat, amin rajta vannak a fentebb megnevezettek, illetve dugig van emberekkel és újságírókkal.)

Még a Meizu is folyamatosan posztolja a képeket, néha tök mókásra véve a figurát, pl. az alábbi képet ezzel a szöveggel rakták fel:

A Samsung alkalmazottai ráébrednek, hogy a Meizu MX4 Ubuntus kiadása "túlragyogja" a Galaxy S6-ot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) TTommi válasza Graphics (#1) üzenetére


TTommi
aktív tag

Ekkora kijelzőhöz és RAM-hoz bőven jó.

SXZ2 és SXZ5c

(#22) #86973952 válasza Graphics (#1) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, és a sima, mert 500 MHz a GPU.

-------

Ami érdekes (lehet), hogy 4 szolgáltatónál már biztos bent lesz, és függetlenül fogják árulni (Ubuntu szerint):
"- Svédország (3)
- Spanyolország (amena.com)
- Egyesült Királyság (GiffGaff)
- Portugália (Portugal Telecom)"

(#23) Graphics válasza #86973952 (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyedinek egyedi a rendszer, viszont hardverből picit erősebbet pakoltam volna.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) #86973952 válasza Graphics (#23) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én is. Viszont én már nagyon vártam, hogy legyen végre Ubuntu, és nem biztos, hogy drágább telefonon "tesztelném" először. Így legalább nem gond, ha rajtam marad, vagy nincs nagy bukó. :)

(#25) petipetya


petipetya
nagyúr

Évek óta Ubuntu alapú linuxot használok, de ez a koncepció egyáltalán nem hozott lázba.

Akkor kapna el a must have érzés, ha abszolút támogatva lenne rajta a Google ökoszisztéma, illetve a laptopon lévő linuxal is szoros kapcsolatot ápolna. Persze ha ezek adottak, akkor befogom a számat.

Várom a szokásos külföldi YouTube-os emberkék tesztjeit a telóról.

Az ára viszont elég baráti.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#26) vicze válasza #86973952 (#24) üzenetére


vicze
félisten

Hát egy Nexus 4-et olcsóbban megkapsz és azon is ugyan annyira fog működni, cserébe sokkal, de sokkal gyorsabban.

(#27) n00n válasza vicze (#26) üzenetére


n00n
őstag

Ezt a sokkal, de sokkal gyorsabban-t honnét veszed? Mert nem igaz...

(#28) #86973952 válasza vicze (#26) üzenetére


#86973952
törölt tag

Használtan venném, akkor igen. ÉS ott is ugye min. 16 gigásban kellene gondolkoznom, mivel nem bővíthető. Az meg már használtan is majdnem ott tart, mint ha ezt külföldön megveszem. (mellesleg használt telefont csak akkor veszek, ha nagyon ár alatt kapom és igen megbízható helyről)

Nyilván eladási szempontból nem teljesen ugyanaz a téma.

(#29) vicze válasza n00n (#27) üzenetére


vicze
félisten

Hát hasonlítsd össze. N4, BQ.
De elég nyilván való mikor a HW többszörösen erősebb, főleg GPU-ban, szóval N4-en még a videólejátszás is működik rendesen, ami a BQ-n nem.

Jövő héten ha lesz nálam egy N4 újra megnézem, utoljára a még valamelyik 14.xx-et próbáltam, azon még szinte semmi nem ment és elég lassú is volt.

@porterocka: Ettől még és és föld a két telefon, és árban azonos lenne. A BQ-n egyértelműen és láthatóan szenved a rendszer(+a HW gyorsított videólejátszás hiánya fájó pont azért), ahogy a videón is látszik a N4-en sokkal simább.

(#30) #86973952 válasza vicze (#29) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ismerem. Ez esetben ez nálam nem szempont. Általában pörögnek nálam a telefonok, mert kíváncsi típus vagyok, nem csak az OS érdekel.

Nem szándékozom hosszútávon használni.

[ Szerkesztve ]

(#31) n00n válasza vicze (#29) üzenetére


n00n
őstag

Értem, szóval az Ubuntu 14.10-et futtató, még prototípus bq-t (ez még az Androidos telefon fehér hátlappal és a három gombbal alul, az új fekete és nincsenek rajta alul gombok) hasonlítsam össze a jelenleg fejlesztés alatt álló 15.04-gyet futtató N4-gyel, amibe a Canonical mérnökeinek elmondása alapján számos olyan dolgot pakoltak bele amitől gyorsabb a rendszer, illetve dolgoznak az appok minél gyorsabb megnyitásán... Fair verseny :D

Tessék itt egy videó amin ugyanaz a rendszer fut mindkét telón: [link]

Semmivel nem gyorsabb a Nexus. Egyébként minden hónap végén jön egy OTA (On the Air) frissítés a rendszerhez, az első már megjött február végén, most március végén jön a következő, ami még lehet, hogy nem, de az azt követő már szinte biztos, hogy a Vivid-en (15.40) fog alapulni. Azért örülök, hogy érezhetően gyorsabb a 15.04, mint a 14.10. Néhány helyen valóban lassú az appok megnyitása, pl a "telefoné". De ez mondjuk ilyen hardveren Androidnál is ugyanúgy fennáll... Viszont az általad linkelt videón gyors. :)

Ars Technica cikk

The Verge cikk

És ezek csak azok amik reggel benne volt az RSS readeremben. Szóval vannak itt cikkek... :)

[ Szerkesztve ]

(#32) vicze válasza n00n (#31) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy nézem a BBC cikk hatására felfedezték a többiek is hogy létezik, ideje volt. :P

A verziót egyáltalán nem néztem, a N4-hez a legfrissebbet kerestem, azt hittem a BQ-n is a legújabb fut.
Kíváncsi vagyok akkor mennyi problémát orvosol a 15.04-es.

[ Szerkesztve ]

(#33) Kovax12


Kovax12
tag

Szemből nézve kiköpött Redmi 1S.

Nem írom alá!!! :D

(#34) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Az OS-ben több potenciált látok mint a firefox OS-ben, ettől függetlenül 52rugó+áfa nem hangzik valami jól ezért a hardverért.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) n00n válasza GeryFlash (#34) üzenetére


n00n
őstag

Valahol olvastam egy fórumban, hogy aki ide rendelt, a végén 60k-t kellett fizetnie cakompakk postaköltséggel együtt és ugye ez független telefon. Én az Sony Xperaia SP-met vettem 1,5 éve hasonló (néhol jobb, néhol rosszabb) hardverrel kb. ennyiért, és az függő. Tény, hogy 1 éve inkább megérte volna ezt a pénzt, de szerintem most se annyira vészes.

(#36) vicze válasza n00n (#35) üzenetére


vicze
félisten

Ettől még a telefonban lévő HW az jelenleg a 30e-40e-s kategória, egyetlen extrája a valamivel nagyobb aksi. Főleg ezért írtam, hogy a N4 jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#37) n00n válasza vicze (#36) üzenetére


n00n
őstag

Mutass már nekem ilyen árban (30-40) hasonló hardverű kártyafüggetlen telefont. N4-et használtam nem lehet ennyiért kapni (normálisat).

[ Szerkesztve ]

(#38) vicze válasza n00n (#37) üzenetére


vicze
félisten

Ez dettó ugyan az a HW, mármint úgy értem, hogy esélyes, hogy a burkolatot kivéve egyeznek belül. De ebből a platformból rengeteg készülék van.

[ Szerkesztve ]

(#39) n00n válasza vicze (#38) üzenetére


n00n
őstag

Ez tényleg nagyon hasonló, csak az akksija sokkal rosszabb.

(#40) vicze válasza n00n (#39) üzenetére


vicze
félisten

Még egyszer ebből a HW-ből dunát lehet rekeszteni, ez jelenleg a legalsó kategória, kismillió kiszerelés van pár ezer Ft különbségekkel.
Tessék ezzel meg az a baj, hogy nagyobb a kamara felbontás... De ha az 5%-nyi aksi különbségbe is belekötsz...

(#41) n00n válasza vicze (#40) üzenetére


n00n
őstag

És ennek mennyi is az ára? Kb. 47 forint mindenhol. Egy hely van ahol 40, de ott két hét a szállítási idő. De mondom felesleges vitázni ezen. :)

(#43) n00n válasza vicze (#42) üzenetére


n00n
őstag

Ezt eddig is lehetett tudni. :) Szerintem teljesen jogos, hogy nem árasztják el a piacot egy még csiszolatlan operációs rendszerrel, hanem az első időkben a közösséggel együttműködve olyan szintre hozzák, hogy az már a nagy közönség előtt is megállja a helyét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.