Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ezeknél a teszteknél sajnos sokszor kimarad az a rész, mikor hőmérsékletet tesztelnek a helyiség hőmérséklete, mivel nagyban befolyásolja a laptop hőmérsékletét hogy azt milyen környezeti hőmérsékleten használják.
Tessék már megszokni azt hogy ez nem maradhat ki egy tesztből.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) szabage


szabage
tag

"ajálott"

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet!

Nem is tudtam, hogy az 5-ös szériából is kihozott a DELL 12,5"-os gépet. Nagyon bejövős a kicsike, sima TN panellel, HD Graphics 5500-zal, és egy nagyobb akkuval álmaim subnotija lenne (gondolom lehet hozzá venni nagyobb aksit).

A WWAN kártya helyére meg alapból M.2-es SSD-t pattintanék, stick-ről mehet a 3G, ha annyira fontos. Csak azt sajnálom, hogy az expresscard foglalat lemaradt róla...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) JoeYi


JoeYi
őstag

mindkettőnek jól kitolták a hátsó részhez a dokkoló csatlakozót, ezek is olyan szépen lefognak lógni a dokkolóról mint az e7440 széria

(#5) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Kívülről meg nem mondanám, hogy 5X40 vagy 5X50-es széria :)

Szerintem nagyon jól tette a Dell, hogy hagyta az 1366*768-as felbontást. Rengeteg olyat látok nap, mint nap, hogy Mancikának ott az 1366-os felbontású 5440 vagy 5540, kisír magának mellé egy P2414H-t, majd beüzemeléskor közli, hogy jaaaj én nem látom ez oolyan pici. És hiába húzom fel neki 125 vagy 150%-ra, mert úgyis van olyan program, ami nem kezeli le jól. Pl. az SAP tojt rá, így mehetett rá az 1366-os felbontás. De tudok olyat is mesélni, hogy szintén 5440, 4-en ülnek a szobában és a csóka csak azért kért 1600-as panelre upgradet, mert amúgy mindenkinek akkora van a szobában és a kollégái basztatták vele, hogy az 1333-asnak milyen ronda a képe. Aztán ment a szemüveggel 5cm-ről nézi a monitort... :W

(#6) rudi válasza zsolt501 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Mindig 22-24 °C között dolgozunk, ennek az ingadozásnak kvázi semmi hatása a notebook hőmérsékletekre. Ha hidegebb vagy melegebb környezetről van szó, majd odaírjuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) nbg válasza rudi (#6) üzenetére


nbg
senior tag

Ertekelesnel emlegeted -tobbek kozt- a ThinkPad L szeriat. Azt hittem a Latitiude inkabb a T szeriaval van pariban... Rosszul gondoltam?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8) rudi válasza nbg (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Rosszul gondoltad. A Latitude a ThinkPadhez hasonlóan több szintes, korábban kettő volt mint a ThinkPadek (L és T), most már három (és fél) szintjük van: Latitude 3000, 5000 és 6000 (a fél meg a vékony 7000), ahogyan a HP-nél ProBook, 400, 600, Elitebook 800, 1000. A Vostro viszont kihalt, lényegében az volt a legalsó vállalati széria, aminek a helyét a Latitude 3000 vette át.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Gusztáv válasza JoeYi (#4) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, de gondolom a kompatibilitást a régi dokkolóval fontosabbnak érezték, mint a kinézetet. Mondjuk z fura, hogy nincs egy olyan dokkolójuk, ami már az új modelleknek megfelelően van tervezve (és nincs is tervben). Különben jó kis gépek ezek, nálunk még a 5440-es széria van, a design is sokkal jobb, mint a 30-asok béna kerekded formája.

Laci

(#10) btudos


btudos
veterán

Dellnél miért hagyják le a subnotebookokról a trackpointot? Baromi jó gépek lehetnének, de a touchpad only kivitel miatt nálam minden ébredő gondolat a vásárlásról elhal ezen a ponton. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#11) csƵ válasza Baggins86 (#5) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem 5440 van, de az jóval vastagabb az optikai meghajtó miatt, amit valószínűleg sose fogok használni.
Közelre jól látok, de 14"-on azért kényelmetlenül pici tud lenni az 1600x900.

A billentyűzete egyébként katasztrófának néz ki...

(#12) zsolt501 válasza rudi (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Rudi ez tévedés, hogy csak akkor kell oda írni, mert egy újonnan idetévedt illető nem fogja tudni, hogy ti milyen környezetben teszteltek.

Amúgy hőmérséklet tesztelésnél az is befolyásolja a tesztet, hogy milyen felületen van a készülék, mivel vannak olyan felületek amik elvezetik, és vannak amik ott tartják a keletkezett hőt.
Tudom ez szőrszál hasogatás, de majd tegyél egy próbát egy sima bútorlappal, és egy olyan asztallal aminek üveg vagy fém a felülete, mérhető a különbség, és nem 1-2 fokról van szó, főleg ha a készülék huzamosabb ideig egy helyben van és terhelést is kap.
Volt szerencsém pár gépet így tesztelni, és bizony nem mindegy hogy a készülék alatt lévő hő hogyan tud eltávozni, mert nem mindegy hogy az a hő eltávozik e vagy megreked az alatta lévő felületben.

Ne vedd szőrszál hasogatásnak, vagy piszkálásnak amit írtam, de bizony ezek jelentősen befolyásolnak egy tesztet, főleg akkor ha hőmérsékletről van szó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) szpal17 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


szpal17
őstag

Szerinted egy irodában milyen hőmérséklet van? 1-2 fokos eltérés persze lehet, de ez egyáltalán nem befolyásolja a laptop hőmérsékletét olyan mértékben, hogy foglalkozni kéne vele. Gondolhatod, hogy nem a server szobában vagy kint a nulla fokban fognak tesztelni...

Majd legközelebb beleírják, hogy paplanba ne takard be, mert akkor nagyon megemelkedik a hőmérséklet.

Egyébként nagyon bírom ezeket a Dell gépeket. :K

[ Szerkesztve ]

(#14) rudi válasza zsolt501 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Semmi újat nem mondtál ezzel, csak igazából nem tudunk mit kezdeni vele. Nem fogjuk bútorlapon, üveglapon, fémlapon, ölben, párnán külön mérni a notebookok hőmérsékletét, erőforrásunk nincs rá, ilyen mérés iránti reális igény is kérdőjeles. A notebookok mindig szinte teljesen ugyanabban a környezetben (itthon, az asztal sarkán) vannak mérve, az újonnan idetévedő olvasó valószínűleg nem arra fog gondolni, hogy mi hűtőben vagy éppen szaunában mérünk, hanem arra, hogy egy normál szobai környezetben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Baggins86 válasza csƵ (#11) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Szintén azt használok céges gépnek, szerintem a jóval vastagabb erős túlzás. Mellé tettem a 10Ft-ost és kb ugyan akkora.
Pont emiatt mondtam én is, hogy nem kéne erőltetni, hogy 14"-on standard legyen az 1600*900.

(#16) vicze válasza nbg (#7) üzenetére


vicze
félisten

Rudi válasza alapján egy kis megfeleltetés: :) (pillanatnyi állapot.)
Latitiude 3000 - ??? :F (ebben segítséget kérek :) ) - ProBook 400/600
Latitiude 5000 - ThinkPad L - Elitebook 800(grrr, hogy ez ennek nevezik...)
Latitiude 6000 - ThinkPad T - Elitebook 1000
Precision - ThinkPad W - ZBook

Amúgy mindent, ami a 6000-es kategória alatt van, nem nevezném munkára valónak(úgy hogy járt a kezemben a többség az évek során), de ezt csak én vagyok. :)
Összességében azért kijelenthető, hogy mindegyik kategória ahogy haladunk előre, egyre silányabb lesz sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#17) rudi válasza vicze (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Abszolút nem így van a leosztás, mert a HP-nél pl. az 1000-es gépek vékonyak, hozzájuk a Latitude 7000 és ThinkPad X1 Carbon hozható fel alternatívának, nem a T-s és Latitude 6000 széria. A Latitude 3000 meg annyira alap gép, hogy ahhoz max a ProBook 400-at lehet felhozni, a Probook 600 már egy nagyon komoly gép, Latitude 5000 szint, ezen a szinten a ThinkPad L a legszerényebb. Az EliteBook 800, ThinkPad T és Latitude 6000 szériából az előbbi kettő már nagyon elpuhult, bár tény, hogy a p-s végű ThinkPadek azért érdekesek. Szóval így fest inkább a dolog

Latitude 3000 - ThinkPad E(dge) - ProBook 400
Latitude 5000 - ThinkPad L - Probook 600
Latitude 6000 - ThinkPad T/X - EliteBook 800
Latitude 7000 - ThinkPad X1 - EliteBook 1000
Precision - ThinkPad W - Zbook

Nálam a vállalati feladatra megfelelőség szintje a Latitude 5000-nél és kategóriatársainál kezdődik, a Latitude 3000-at és társait öltönybe bújtatott konzumer gépnek tartom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Uzi74 válasza Baggins86 (#15) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem az alacsony felbontás no-go volt mikor tavaly vettem gépet, respect, hogy elérhetővé tették a FullHD opciót. (előtte is FHD volt, csak 15 zollon)
Tavaly még alig volt a piacon 14-es gép, amibe felefér 16GB RAM és FHD (kb. Dell 7000 és Thinkpad T440p - az utóbbit vittem haza).

[ Szerkesztve ]

(#19) |DavidWoody| válasza zsolt501 (#12) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Tenyleg fontos dolgok ezek. En lemernem : egy lo hatan , egy szarazjeges vodor tetejen , egy uranrudon ( pakson biztos kihuznak egyet a reaktorbol , ha nehezen tudjak beszerezni a ph-s tesztelok), de egyebkent erdekes lehet az is , hogy gazrezsora rakjuk , de a billentyuzet felol ipari kompresszorral fujjuk meg , vagy alagyujtunk egy kerti grillbe , felul meg locsolhatjuk folyekony nitrogennel. Ki nem szarja le mar bocs , ha fa asztalon 43 fok , uvegen meg 42,67 ? De most komolyan , ez ennyire fontos lenne? Komolyan?

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#21) Gusztáv válasza vicze (#16) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az a kérdés, te mit tekintesz munkának. Internet/Office/SAP/CRM-re a 5-ös széria is bőven megfelelő, nálunk az értékesítő kollégák pont erre használják. Régen ők is 64xx-et kaptak, de rájöttek az anyánál, hogy tök felesleges, mivel amikor cseréltük őket (4 év után) gyakorlatilag újszerű állapotban volt mindegyik. Most lassan a 5420-ak kerülnek lecserélésre, és azoknak sincs kutya baja. A szervizes kollégák E64xx-et használnak, most már az ATG verziót, oda meg néha még az sem elég. Náluk szokott lenni billentyű , lcd, készülékház csere. Mondjuk ők gyárakban, raktárakban, udvaron használják, a hűtőháztól kezdve a kánikuláig minden körülmény között.

Laci

(#22) szegedilaci


szegedilaci
tag

5420 asom van i5 ös procival és vígan fut rajta a 8.1 win, öröm vele dolgozni igazán megérte az árát .Viszont ha ennyire tartósak ki fogja megvenni a legújabb modelleket?

(#23) .mf


.mf
veterán

Itt is annyi légy van a levesben, pedig ezek többnyire egyszerű dolgok lennének, amiket kis odafigyeléssel ki lehetne küszöbölni, egyre gyakrabban úgy érzem, hogy direkt rontják el, hogy ezzel tereljenek mindenkit a magasabb (és drágább) modellek felé...
- beépített akku
- kis akku-kapacitás
- fos billentyűzet-kiosztás, összesűrített kurzorok
- buta csatlakozó-elrendezés
- műanyag fedlap
- nincs mSATA / M.2
- nincs retesz a fedélhez
- végletes kijelzőpanel-kínálat (csak HD vagy fHD, nincs köztes 1600×900)
- gyenge minőségű panel
- 12.5"-esen nincs pöcök
- ár

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) vicze válasza Gusztáv (#21) üzenetére


vicze
félisten

Ha nem hordozod(vagy ritkán, szóval kell a laptop) akkor 5000, ha hordozod 6000, nálunk cipelve vannak sokat, még ha nem is "koszba", de azért kell a 6000.

Azért ha az ATG-t is megölik, az kemény :P, akkor van még Rugged Extreme, csak abból meg csak 12-es van, meg gondolom csillagászati az ára, és olcsóbb cserélgetni.

(#25) Baggins86 válasza Uzi74 (#18) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Neked nyilván, nekem sem pálya az alacsony felbontás, de az idősebbek meg nem látják az ikonokat. Sajnos ez van.

Most osztottunk ki 10"-os tableteket vonalkód olvasóval. Természtesen speckó szoftver felülettel. A nénik akik használják, panaszkodnak, hogy minden pici és nem látják. Sima 1366-os felbontása van. Kérdezték, hogy mit lehet tenni. Javasoltam a szemüveget, de akkor meg csúnyán néztek. De hát most mit mondjon erre az ember?

(#26) blueMerle


blueMerle
veterán

Szép meg minden, de a mai napig patent állapotban van az E4300-asom, egy kopás, karc, annyi nincs rajta, a bill cserélve volt az igaz, mert kifényesedett (20 USD), és kapott egy akksit is tavaly (25 USD) Napi szinten hordozom magammal, a 6930p-vel amin otthon dolgozok tökéletes párost alkotnak :))

Amíg a Windows aktuális verziói, és a nekem kellő programok vígan elfutnak rajta kizárt hogy lecseréljem (minek?). Persze ha nem lenne, kérdés nélkül a kettő cikkben szereplő laptop közül választanék.

(#27) sb válasza .mf (#23) üzenetére


sb
veterán

Én is egy 14-es Latitude-ot használok, ez még egy Sandy i3, de van itt Ivy i5-ös M-es procival!! is.

Azt kell mondjam, hogy amilyen masszív, jól összerakott minőségi és használható gépek voltak, tényleg annyira kezd ilyen apróságokon elvérezni a történet.
Ami pozitívum:
- Szerintem akssiban nem gyengék a régiek. Az új 15W-osak sem lehetnek azok annyira.
- Cpu-ban az M-es i5 nagyon bika. De általános célra a régi i3 is jó.
- TN panelje szerintem a kategóriában nem rossz, 14"-ra nekem az 1366-tal sincs bajom. 2-3 éve meg pláne nem volt.

DE! Halad az idő.
Amit felírtál a listából valóban van 1-2 visszalépés:
- Pl. a retesz a régi gépeken még megvan.
- A kurzor normális méretű.
És van rengeteg stagnálás:
- Az egyik a panel, ami 2-3 éve még elment, ma már - ennyi pénzért - tényleg lehetne jobbat villantani. FHD felesleges, de 1600x900 beleférne.
- Csati elrendezés valóban nem túl jó.
- mSATA hiánya szintén nem volt fájó évekkel ezelőtt, ma már ciki szerintem.

Összességében - és fontos hozzátenni, mert ez a mérce: ilyen áron - szerintem elhaladt az idő. Volt egy jó konstrukció, de sehova nem lépnek előre évek alatt sem. Ma már ezekből az apróságokból kapni jobbat. Akár egy otthoni notebooknál is átlag kategóriában. Persze ez nem az otthoni kategória, de épp ezért különösen bosszantó. A minőség maradt (vagy az is kicsit csökkent, lásd műanyag fedlap, retesz, stb...) és közben a filléres apróságokban sincs semmi előrelépés.

Sőt, hw oldalon ehhez még hozzávenném a 15W-os U Haswellek elterjedésével a cpu oldali visszalépést is. Most a Broadwell talán jobb energiahatékonyságban hoz annyit, hogy a 15W U-s gép újra ugyanolyan bika lehet, mint a régi M-esek. És persze így jobb akkuidő is várható. Az egyetlen igazi fejlődés, de ezt sem a Dellnek köszönhetjük és ezt is egy visszalépés után sikerült hozni.
Szvsz.

(#28) Ispy válasza vicze (#16) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom mi bajod az 5000-es szériával, nekem egy 5530 van, 2 év 2 hónapos, napi 8-12 órát dolgozok rajta (programozás, adatbázis kezelés), ha letörölgetem róla az ujjlenyomatokat, akkor olyan, mintha most vettem volna ki a dobozból, illetve nem igaz, mert az alján van egy matrica, amiről félig lekopott a felírat.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Munkahelyen egy majdnem teljesen ilyen kinézetű business dell gépet kaptam a tavalyi merítésből dokkolóval (latitude e5440), és sajnos ez a készülékház kb hulladék kategória, szerintem üzleti gépekbe egyáltalán nem ilyen olcsójános ház kellene, főleg nem ilyen áron.
Hogy a scrollozó rész hiányáról a tapipadnál ne is beszéljek.

Ezek se tűnnek sajnos jobbnak képek alapján.

Ja, és persze a kijelzők mind szériahibásak voltak, a cégnél lévő összes gépnél előjött, jöttek is cserélni őket.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30) #35193216 válasza Baggins86 (#25) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nekem nem különösen rossz a szemem, de mégis inkább hátránynak élném meg a nagy felbontást kis kijelzőn. Egyrészt azért a jelenlegi UI-k esetén bizony zavar, ha túl kicsik az elemek, de ami még fontosabb, hogy külső monitort használok a laptop mellett, ami 23 colos és 1920*1080-as felbontású, ami pixelsűrűségben közelebb áll a 15,6 col és 1366*768-hoz, mint a 15,6 col és 1920*1080. Full HD-s laptoppal ez kimondottan zavaró lenne, hiszen ugyanaz a kis kijelzőn jóval kisebb, mint a nagyon. Nyilván ha 4K-s monitort használnék, nem sokkal nagyobb méretben, akkor utóbbi probléma kiküszöbölhető lenne, de amíg az UI-k is inkább ilyen pixelsűrűségre tervezettek, addig nincs értelme feleslegesen kidobnom a pénzt ilyesmire.

(#31) #35193216 válasza rudi (#17) üzenetére


#35193216
törölt tag

A 3000-es sorozatú Latitude-hoz nem volt szerencsém, de a Vostro-hoz volt, és azt kell mondjam, több, mint öltönybe bújtatott consumer gép, és egyébként a Probook 400-as sorozat sem rossz. Szerintem kevés hordozás esetén ez a kategória elfogadható munkára.

(#32) nbg válasza Zirowe (#29) üzenetére


nbg
senior tag

Gyartasi hibak mindehol elofordulhatnak, ez sajnos benne van... A tapipaddal kapcsolatban, veletlenul nem ket ujjal scrollozos a megoldas? :B

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#33) Zirowe válasza nbg (#32) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Passz, nem tudom/hiszem, mert próbáltam sok megoldást, neten nem találtam róla semmit, programot telepíteni rá meg elég nehézkes, így a nisz-t már csak kész megoldással szembesíteném, ha tényleg lehetséges lenne.
Még csak jelölve sincs. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34) Ispy válasza Zirowe (#33) üzenetére


Ispy
veterán

Pedig 2 ujjas lesz az, az enyém is olyan...

Egyébként meg a saját szoftverével be lehet állítani a normál scrollt is, sőt még a scroll terület méretét is lehet állítani 3 méretben.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35) Zirowe válasza Ispy (#34) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Dell Multi-Touch Touchpad Driver

Erre gondolsz?

Na, futok akkor majd még egy kört ezzel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Azért a "régi kód" van rajta, mert az a neve továbbra is. E5250 és E5450, a 12 5000 azok kedvéért születhetett, akik ezt nem tudják megfejteni :) Az inspiron 15R is N5110 néven futott pl és így tovább.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#37) Ispy válasza Zirowe (#35) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, mondjuk nekem ez alapból fent volt a gépen, nem kellett külön telepíteni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#38) vicze válasza Ispy (#28) üzenetére


vicze
félisten

Erre azt tudom mondani, hogy használj pár hónapig egy 6000-est és válts vissza 5000-esre és megérted. :) Valahogy úgy képzeld el, hogy egy 6000-es sorozat után megfogsz egy 5000-es és valahogy a "Mi ez a szar?" üt beléd, pedig látszatra majdnem egyformák és mégis. Talán úgy tudom leírni, hogy Audiból egy Passzátba ülsz át.
Mondom a Elitebook, Probook, ThinkPad T és L is volt a kezemben több szériájuk is.

[ Szerkesztve ]

(#39) rudi válasza vicze (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont vegyél a kezedbe az 5000 után egy 3000-et vagy egy ProBook 400 után egy HP 200-at vagy a ThinkPad L után egy Edge-t és ugyanez lesz az érzésed. Ha nem finnyás a júzer és fizikai hardver strapát nem szenved a gépe (sok szállítás, mostoha körülmények), akkor szerintem a közepes vonal még vastagon jó neki, azzal is messze igényesebben összerakott és kivitelezett gépe lesz (persze drágább is) mint a legtöbb konzumer gép.

Egyébként épp most volt nálam párban a ThinkPad L450 és T450, tényleg elég ütős a "megtapogatom egymás mellett" kontraszt, bár mind a két gép az elvárásaim alatt teljesített...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) nbg válasza rudi (#39) üzenetére


nbg
senior tag

Ne riogass, pont most akarok T450-et rendelni melos gepnek... :Y
Mi a baj vele?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#41) vicze válasza rudi (#39) üzenetére


vicze
félisten

Most mondjam azt, hogy a generációk között is elfog néha ez az érzés, aztán hozzászoksz. :(
Egy öregebb Elitebook után minden valahogy játékgépnek hat. :(

A T440u eléggé tetszik, csak a tapipadja halál nekem. :( (Szétszedni rémálom. :P)

[ Szerkesztve ]

(#42) Ispy válasza vicze (#38) üzenetére


Ispy
veterán

Ok, ezt ertem, de az alap kijelentes az volt, hogy munkara alkalmatlan. Olyan mintha azt mondanad, hogy egy passat nem jo autonak, mert van nala jobb is.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43) haddent


haddent
addikt

Nekem 6000 -es széria van, jól megkérték az árát, annyiból 3x olyan erős brutális gamer laptop jött volna ki. De nem bántam meg. Nincs még egy ilyen gép, komolyan. Szó szerint ütöm vágom már 1.5 éve és semmi baja. Volt, hogy 2 métert repült (1 méter magasságban) a földre, többször, és semmi. Nem egyszer csapódott le tiszta erőből a fedél, kapott nagyott összecsukva is, volt leejtve kinyitva is. Elnyűhetetlen.

(#44) csƵ válasza haddent (#43) üzenetére


csƵ
őstag

Érdekes felhasználási szokásaid vannak.

(#45) haddent válasza csƵ (#44) üzenetére


haddent
addikt

Igen ezt nem tagadom :DDD Nem mind szándékos ám.. De ettől függetlenül tényleg, valóban semmi baja apró karcokon kívül. Ezt semmi más nem bírná ki :N

(#46) rudi válasza vicze (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, nekem úgy adták a T450-et és az L450-et, hogy mind a kettőben egy-egy memóriamodul volt. Eltartott egy kis időbe szétszedni őket (L450 manuálban be is vittek a málnásba, hogy ki kell szedni a billentyűzetet ehhez, pedig nem), hogy egyesítsem a modulokat. És természetesen abba a gépbe raktam őket elsőre, ami "nem adta ki a game teljesítményt", így rakhattam át mind a kettőt a másikba.

Egyébként, a sima T450 lényegében azonos a T440s-sel, "csak" a trackpoint és a touchpad gombjait adták vissza. Viszont most azzal, hogy szétszedtem a gépet a RAM egyesítés miatt és láttam a belét eléggé el vagyok borzadva a mindenféle merevítők hiánya láttán, amivel a T440s-nél nem szembesültem. És ez a dolog főleg úgy para, hogy épp egy nagyon erős alternatíva topicjában tárgyaluk...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) rudi válasza nbg (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Bár nem most, azonnal, hanem majd pár év múlva, mire a mostani lehal magam is a Broadwell és a visszakerült trackpoint gombok miatt az 50-es végű ThinkPadet néztem ki, de se a CPU se a notebook nem szólt akkorát. Nem rossz, de már távolról sem olyan evidencia számomra, hogy ThinkPadet kell vennem, mert éppen a nekem fontos fícsörökben (strapabíróság, ergonómia, bővíthetőség) vettek vissza, és ezáltal jött a nyakukra a konkurencia.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) ittakary válasza haddent (#43) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én inkább vigyázok a cuccaimra. Olcsóbb ;)

(#49) haddent válasza ittakary (#48) üzenetére


haddent
addikt

Van amire nem lehet. Egy műanyag házas műanyag zsanéros ipari hulladéknál elfárad az anyag ha fehérkesztyűben nyitogatod is. Vigyázok én is, nagyon komoly karbantartást kap viccen kívül..

(#50) nbg válasza rudi (#47) üzenetére


nbg
senior tag

Ertem... Arrol tudni valamit, hogy lesz-e diszkret vga hozza? Azert kerdem, mert ha jol neztem, most epp a dell kukazta a diszkret karikat az uj latitude-okbol. Tudom, hogy melos gep, de neha picit jatszanek is rajta, es nem feltetlenul csak quake 3-mat...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.