Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Kisujjal vajon ki fog bűvészkedni?

[ Szerkesztve ]

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki beépítené már a kijelzőbe, az ujjlenyomat-olvasót. Ne foglaljon már a helyet, feleslegesen. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) balaaazs


balaaazs
senior tag

Az ujjlenyomatos vásárlás nem hangzik rosszul igazán, bár ijesztő kicsit :F

¯\_(ツ)_/¯

(#4) pusszycat válasza pusszycat (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Sony megoldása is tetszik (Z5) az oldalt elhelyezett olvasóval, az olyan természetes...

balaaazs: Mire gondolsz...

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) balaaazs válasza pusszycat (#4) üzenetére


balaaazs
senior tag

Az ijesztő kifejezés alatt? :)

Csak aszembe jutottak azon filmek, ahol az elszánt főhös "valamilyen módon" meg tudta oldani, hogy más ujjlenyomatával mozogjon :Y

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#6) pusszycat válasza balaaazs (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tudom szabályozható a keret, autót nem telefonnal fogsz venni. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) haxiboy válasza pusszycat (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Nah jól megelőztél, valóban erre lenne szükség, viszont egy ilyen nagy szenzor nem éppen olcsó mulatság. Mert nyilván akkor nem a kijelző egy meghatározott pontja lenne hanem az egész.

(#8) etohun : mondjuk nem zár le automatikusan?

A biometrikus azonosításnak egyetlen hátránya hogy statisztikailag kicsi az esély arra hogy valakinek ugyanolyan ujjlenyomata/retinája/stb. legyen mint a tiéd, de az esély megvan. Két faktoros azonosítás kéne mindenhova, ami elég gyors is egyben. Pl egy bőrbe ültetett chip amely csak olvasható, a gyárban sorszámozzák, plusz az ujjlenyomat. :K

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) etohun


etohun
aktív tag

Csak azt nem értem, ha feloldod az ujjlenyomatoddal a kijelzőt, akkor minek mégegyszer a fizetéshez? Esetleg akkor van értelme ha pl lezárt képernyőn odateszed a középső ujjad akkor fizetés van, gyűrűs ujjnál kamera stb

(#9) pusszycat válasza etohun (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hüvelykujjnál meg szop@s... :DDD Bocs nem bírtam kihagyni...

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#10) etohun válasza pusszycat (#9) üzenetére


etohun
aktív tag

:DDD

(#11) balaaazs válasza haxiboy (#7) üzenetére


balaaazs
senior tag

Az kéne még, chip a bőr alá, még mit nem :D

A kényelem nem ér ennyit....

Egyébként a számkódos pin kód vagy screen lock esetében is megvan az esély hogy valaki elsőre eltalálja, csak elég kicsi :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#12) haxiboy válasza balaaazs (#11) üzenetére


haxiboy
veterán

Itt opcionálisan választható rfid szerű megoldásra gondolok amit akár mikor ki tudsz venni mondjuk egy céleszközzel, esetleg X időn belül felszívódik a szervezetben, (ekkor nyilván a használt eszközök sebezhetővé válhatnak).

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) vicze válasza haxiboy (#7) üzenetére


vicze
félisten

De a kijelző egy meghatározott pontja, az egészre felesleges és csak a fogyasztást növeli.
Egy adott helyen sűrűbbre kell csinálni az érzékelő rácsot. és pont ugyanott vagy mint a jelenlegi megoldásokkal kb. 0 hátránnyal. 1-2éven belül valószínűleg megoldják valamilyen formában.

Mivel csak bizonyos mennyiségű mérőpontot néz, így nem kell azonos legyen a másik fél ujjlenyomata elég csak elég hasonló. Ez a technológia telefonban nem a pontosságról szól.

[ Szerkesztve ]

(#14) pusszycat válasza balaaazs (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is érzed,h ott van. Legalább is a kutyám nem panaszkodik.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15) vicze válasza pusszycat (#14) üzenetére


vicze
félisten

"kutyám nem panaszkodik" - Kasztrálás után se panaszkodott gondolom, de ettől még könnyen lehet, hogy lenne ellenvetése. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) pusszycat válasza vicze (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azt sosem hagynám, nekem is van szívem. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#17) balaaazs válasza vicze (#15) üzenetére


balaaazs
senior tag

Így-így :D

haxiboy: A bármikor kivehető megoldás valóban szimpatikusabb, de akkor sem tudnám rászánni magam arra, hogy egy olyan chip kerüljön a bőröm alá, amiről (lévén nem vagyok mérnök) nem tudom egészen pontosan és 100 százalékig, hogy hogyan működik. Tudom, persze, a telefonok miatt már most is mindíg lehet tudni pl, hogy hol vagyok, de ez egy olyan határ, amit szerintem sokan nem szívesen lépnének át.

¯\_(ツ)_/¯

(#18) vicze válasza balaaazs (#17) üzenetére


vicze
félisten

Tök off-ként, megjegyzem, hogy több külföldi szórakozó helyen a pénz nélküli fizetés úgy működik, hogy pont ilyen chip-et raknak a kezedbe, és azzal fizetsz, hogy mindennemű visszaélést kizárjanak.
Illetve sokan szórakoznak ezzel, hogy ilyeneket ültetnek a testükbe ajtó nyitáshoz és egyéb célokból.

[ Szerkesztve ]

(#19) balaaazs válasza vicze (#18) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ebben a megközelítésben ez valóban nem hangzik szörnyűnek, de itt pl az ajtónyitogatáshoz Te magad ülteted be a saját kis chipedet, hogy kommunikálj az ajtóval. Amiről én beszéltem az inkább arra vonatkozik, amikor valaki más ülteti be és Ő is fog kommunikálni vele, persze mindezt úgy, hogy közben elhiteti, jó Neked, hogy egyre több mindenre lehet használni.

szerk.: persze ne legyen igazam :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#20) haxiboy válasza balaaazs (#17) üzenetére


haxiboy
veterán

Léteznek teljesen open source cuccok is erre a célra.Esetleg lehetne kis extrának ugrókód és máris szuper biztonságos. Ha akarod te is legyárthatod magadnak ha megvan hozzá a technológiád. Ezek mind passzív kis cuccok, önmagukban amúgy is hasznavehetetlen. Egy valamilyen erősebb titkosítással ellátott, ugrókódos cuccról még ha le is tudod olvasni a tartalmát soha a büdös életben nem fogod tudni megmondani hogy mire való, mit fog nyitni stb. Ott a jó példa az autók távirányítója, ugyanez lenne kicsiben, passzívban, esetleg a test hője táplálná energiával. Leolvasod az ujjlenyomatod, mellette a cucc leolvassa a chipet és máris azonosítva vagy. Biztonságos, mert ha valakinek ugyanolyan ujjlenyomata van, legyen akár véletlen vagy szándékos másolás, a chip + a mögötte lévő biztonsági eljárások miatt nem fog tudni bejutni a rendszerbe. Még brutálisabb extraként ma már olyan ujjlenyomat olvasókat is csinálnak amely még azt is megnézi hogy dobog-e az illető szíve és hogy "átlagos" vagy valamilyen felfokozott állapotban van és a rendszer nem fogja beengedni pl akkor ha fegyvert fognak a fejéhez. Ha a chipben is található egy ilyen hearthrate sensor és a leolvasóban is akkor ezek adatait is össze lehet vetni , igaz ez némi redundanciát vezet a rendszerbe, de ez nem feltétlen baj.

Egyébként meg nem tudhatod hogy nem tartalmaz a tested már most egy ilyen chipet amit valamikor gyerekkorodban egy kötelező védő oltással juttattak a szervezetedbe. ;]

Bocsánat a rossz szöveg tördelés miatt telefonról írtam.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#21) holozis_HUN válasza haxiboy (#20) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Na ez a chip a bőr alá történet nekem sok. Legyen akármilyen kicsi, vagy hogy tuti nem fogsz érezni semmit hogy benned van stb akkor sem kellene, nekem már sok. Főleh, hogy így simán le tudnak nyomozni. Pl mikor futsz, mikor mennyi a szívverésed (ez max szívbetegeknek jó) stb, nem kell... De nemsokára eljön az, hogy bőröd alatt chip, és ugye reklámipar lrnyomozta mi kell neked (pl most is van ilyen, árukeresőn nézel alaplapokat youtube reklámban egyből alaplapot dob fel...) és ha elmész egy digitális tábla mellett egyből olyan reklánot rak be amit neten néztél 10 perce. Na ez nekem sok, oké, telefont lenyomozzák, de az mégsincs mindíg veled, meg bármikor offolod a telót ha kell ( esetleg kiszeded az aksit, extrím esetben ketté töröd) de a bőröd alatti chipel... Na meg az, hogy felildódik az vígképp sok, nem kell réz meg üveg a testembe, akár mennyi is...

De egészségére aki elre vágyik, ha kötelező lesz valamikor én ott leszek a tüntetésen ami ellene szól :)

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#22) haxiboy válasza holozis_HUN (#21) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehet azt más anyagból is. Itt nem a kötelezően beültetett chipről lenne szó, hanem egy teljesen magán célra használható, opcionális eszközről, amit senki más nem tudna leolvasni csak és kizárólag a te eszközeid. Vagy ha le is tudnák olvasni mit csinálnak vele? Neked az hogy

qVbSvr2JkIVej2qoN52oFw==
vagy
pKOZYrV1SJELa3qBurIRFg==

mond bármit is? Mindkettő a felhasználónevemet tartalmazza, mégsem tudod értelmezni a megfelelő kulcsok nélkül. Ráadásul ugyanazt a titkosítást használtam más kulccsal.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23) Luck Dragon válasza pusszycat (#14) üzenetére

Látom ma eleven vagy.

Vajon az új nexus is megkapja ezt a különlegességet? Mondjuk sok esélyt nem látok rá.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) balaaazs válasza haxiboy (#20) üzenetére


balaaazs
senior tag

Hm, látom lehet azért finomítani ezt a dolgot úgy, hogy elfogadható legyen. Az mindesetre biztos, hogy ha bárki gondolkozik ilyen bevezetésén, annak nagyon sokat kell majd áldozni a lehetséges felhasználók okosítására és tájékoztatására, különben az emberek 95% -a élből elfordul.

¯\_(ツ)_/¯

(#25) pusszycat válasza Luck Dragon (#23) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak mutogatom az új ruhámat. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#26) haxiboy válasza balaaazs (#24) üzenetére


haxiboy
veterán

Az a gond hogy tömegeket meggyőzni valamiről nagyon nehéz. Az ember tömegben hisztérikusan viselkedik lásd : pár éve aug 20, pesten, jött egy kis vihar és agyontaposták egymást mert nem akartak megázni. Mindenben a rosszat keresi még akkor is ha annak a valaminek csak jó oldala létezik.
A legjobb egy DNS alapú azonosítási forma lenne, ujjlenyomattal együtt, plusz ez az azonosító chip szerű valami, pulzus vizsgálattal. Így garantáltan biztonságban tudhatná bárki az adatait, ennyi faktort nehéz reprodukálni, viszont baromi erőforrás igénye van, ráadásul a DNS alapú azonosítás ha jól tudom jelenleg még csak katonai felhasználás van TERVBEN.
Az élből elfordul dologra meg az emberek nagy része aki megy tüntetni úgy tüntet a digitális megfigyelés ellen hogy közben élete minden mozzanatát megosztja Facebookon, egy ilyen opcionális kényelmi (és bizonsági) funkció esetén meg menne hőbörögni hogy őt bizony nem fogja megfigyelni senki inkább kiköltözik egy tanyára ahol tűz sincs nemhogy áram.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nagy divat lett az Ujjlenyomat-olvasó. Kíváncsi lennék, hányan kapcsolják ki egy idő után.

(#28) Kékes525 válasza balaaazs (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Ijesztés? Mire gondolsz? Hiányzó ujjakra? ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) balaaazs válasza haxiboy (#26) üzenetére


balaaazs
senior tag

Persze, a tüntetők állított és valós szokásaik között általában akad különbség (tisztelet a kivételnek), de olyan tekintetben viszont érthető lenne az elutasítás, hogy egy számukra teljesenismereteln dologról van szó. Nem egy reklámkampány és sok brossúra fogja meggyőzni őket, hanem az, ha az ezzel kapcsolatos alapismereteket már az oktatás részeként megmutatják.

Ebből a gondolatmenetből következik persze az is, hogy egy ilyen rendszert már csak a következő generációnál lehet bevezetni és sikeresen elterjeszteni.

¯\_(ツ)_/¯

(#30) balaaazs válasza Kékes525 (#28) üzenetére


balaaazs
senior tag

Nem olyan rég láttam ismét a Hasonmás című remek Arnold-filmet :D

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.