Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mdraco


mdraco
őstag

Ígéretes.
Llano-ra vártam fél évet. Most várjak erre? :D
Zeratul: Notira gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#2) Zeratul


Zeratul
addikt

az 50% számítási teljesítmény növekedés elég impresszív tekintve hogy a Cayman nyers számítási képessége alacsonyabb mint az Evergreené . Komoly CPU és GPU teljesítménynövekedésre lehet számítani.

mdraco: ha notit akarsz venni akkor meggondolandó, asztaliban meg inkább Bullt érdemes kivárni, ha nagyok az elvárásaid.

[ Szerkesztve ]

(#3) Angel1981 válasza mdraco (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Naná!
Ez mindig így megy az informatikában!
Sőt! Mire ez debütál, bemutatják az utódját, akkor már arra várunk! :D

(#4) mickemoto válasza mdraco (#1) üzenetére


mickemoto
őstag

Milyen nyugis volt az amikor még években volt mérhető egy-egy komolyabb fejlesztés :O

(#5) ftc válasza mdraco (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Minek várni? Ha vársz sose veszel semmit se!

Ha nem notebookban gondolkozol akkor veszel egy FM1-es alaplapot egy Llanot bele azt ha nem lenne elég a teljesítmény akkor cseréled.....

2 irányba lehet elmenni most.... AM3+ illetve FM1 fele.... attól függ mire kell a gép... Ha nem a pontokkal játszol illetve nem üzemeltetsz otthon filmstúdiót illetve nem is dolgozol kemény programokkal rajta akkor elég a Llano is.

[ Szerkesztve ]

(#6) capulet75


capulet75
addikt

Érdekesek ezek a megoldások, kiváncsi vagyok mikor lesz már relative olcsón, ( 100k) erős noti a piacon .Na majd lesz megint hogy az én APU-kám erősebb! :DD

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7) bagyusz


bagyusz
őstag

" A hosszabb távú cél az architektúrális integrálás, amikor a CPU és a GPU teljesen koherens memóriát oszthat meg egymással, és rendelkezzenek egyesített címtartománnyal"

Ez egy nagyon merész újítás lesz. :C Összességében tetszik ez a magas fokú integrálás.

(#8) O_L_I


O_L_I
őstag

Mondjuk Moore törvénye összetettségre vonatkozik és nem teljesítményre tehát nem nagyon vágom hogy a kék vonal mit reprezentál :DDD

(#9) mdraco válasza ftc (#5) üzenetére


mdraco
őstag

Nem is várok :)
Jelenlegi gépemről nem lenne nagy előrelépés ha Llano-ra váltok.Végül,a z A8 3500M-el szerelt notebookokat várom.

(#10) Puma K


Puma K
veterán

"Mivel a Llano pontos képességei nyilvánosak, kiszámolható, hogy a leggyorsabb A8-3850-es APU heterogén módban valamivel több, mint 520 GFLOPS-os nyers számítási teljesítménnyel rendelkezik. Az információk szerint a legerősebb Trinity APU ezt a paramétert 700-800 GFLOPS közötti értékre tornássza majd fel."

Intelnél minek felel meg, az 520-as illetve a 700-800as GFLOPS heterogén számítási teljesítmény?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Ígéretes kis dög..

Bár számítottam is ilyesmire figyelembevéve a fejlesztéseit.. (2.generációs bulldozermagok és cayman féle gpu felépítés) ...

Egyébként nem tudom, hogy vagytok vele de nekem olyan érzésem van a jelenleg megjelenő llanokkal kapcsolatosan, hogy a GPU része szándékosan visszavan fogva (igen alacsony órajel) ... ennek oka szerintem a fogyasztás mellett (asztali gépeknél beleférne) az lehet, hogy minnél kevesebb kategóriát öljön meg, de azért az ellenfelet (sandy) földbedöngölje...

Szerintem az új radeonok megjelenése után (amiben a jelenegi alsó kategória lehet hiányzik majd... én legalábbis erre tippelnék) egy 1-2 hónapra kiadnak egy pár magasabb órajelű llanot is a trinity előtt..

Persze, hogy ez az elmélet igaz lehet e majd kiderül az asztali llanok megjelenése után, hogy a gpu része a magnak mennyire húzható órajelesen... Ha nagyon akkor esélyes egy erősebb verzió úgy január legkésőbb február környékén ... én így gondolnám legalábbis...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) Abu85 válasza Puma K (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intelnek nincs heterogén módon programozható processzora. Az első az Ivy Bridge lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) molnarpeter válasza capulet75 (#6) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ment aláírásba. :D

mp

(#14) Taragas válasza DraXoN (#11) üzenetére


Taragas
aktív tag

#11) DraXoN: Én is így gondolom, hogy szándékosan lettek "lebutítva", hogy nem maguknak ássák a gödröt. Én annyit tennék még hozzá, hogy integrációs fejlesztés ide vagy oda, de szerintem a procik is azért nem hozzák egy phenom II-es szintjét, hogy maradékot is el tudják adni az előző generációból. Ezért szűnik meg szerintem, a X6-os procik gyártása előbb mint az X4 eseké, mert mindenki azt venné inkább, mer ár értékbe jobban megéri+gazdaságosabb gyártani. A másik, hogy gyártó kapacitással sem bírták volna szerintem, ha erősebbek lettek volna a jelenlegiek. Ezért reménykedek benne, hogy év végére már tudnak kiadni erősebb Llanot(phenom II szintűt), ami erősebb vgaval is képes dualban menni.

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#15) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Én már tudom mit csinálok, a Phenom II helyet beújítok egy 4 magos Bult, az 1156 méregdrága lapom meg eladom és Trinity lesz belőle, sokat vacilláltam a Bull meg a Llano között de ez így lesz jó.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) Geller72


Geller72
veterán

Ez kliens oldali program lebegőpontos számítási teljesítményében jelentkezni fog? Lehet egyáltalán ilyesmire használni?

(#17) HPAA


HPAA
őstag

700-800 GFLOPS....

szép kilátások elé nézünk :)

************* censored

(#18) Srodney válasza mickemoto (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

jah legalább volt idő dönteni...

(#19) Puma K válasza Abu85 (#12) üzenetére


Puma K
veterán

Áhá!

Akkor azért nincs hasonlítás, példázás az Intellel, mert még nincs olyan megoldásuk.

Most már minden világos! :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

"A cél viszont egyértelmű: logikailag el kell fedni a CPU és a GPU közötti különbséget."
Csak jöjjenek már az asztali gépekbe szánt "APU"-k. :O

PS4

(#21) T.Peter


T.Peter
őstag

Ez a továbbfejlesztett Bulldozer a Bulldozer NG? Ebben a cikkben a Bulldozer NG megjelenésére 2013-14-et írnak .
"Later on, perhaps in 2013 - 2014 timefroma, the world's second largest maker of chips may introduce the so-called Bulldozer NG micro-architecture (Bulldozer 2) and new processors on its base." Vagy ez a Bulldozer NG nem a továbbfejlesztett Bulldozer, hanem a szó szerinti új generációs Bulldozer (2) ?

(#22) Oliverda válasza T.Peter (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Az NG egy komolyabb frissítésen átesett Bulldozer lesz. Az utóbbi és hamarosan megjelenő között lesz egy finomított verzió is.

Valószínűleg olyan szintű architekturális módosításokat fog hozni, mint amilyet anno a Phenom II hozott a Phenom-hoz képest.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) DraXoN válasza Taragas (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Csak elfelejted, hogy a llano mellett jön még a bulldozer magos CPU is, az nem APU lesz, hagyományos CPU, de az hozhatja a várt CPU erőnövekedést.. a llanotól ez ügyben nem is lehetett sokra számítani és a phenom II hasonlítást sem értem, mindig is Athlon II ről volt szó, mert nincs hozzá L3cache.. így meg inkább az Athlon II vonal tekinthető a CPU alapnak ami benne van..
Az új generációs erősebb mag a bulldozer (majdani FX széria).
Ebből a szempontból érdekes a trinity mert az megkapja a némileg finomított bulldozermagot, és a jelenlegi GPU-k shardereinek elrendezését (meg a vele járó más finomságokat)..
Én igazán attól várom majd igen sokat... (főleg mert a megjelenése egy fél évvel az előtt van, hogy gépfejlesztést tervezek.. így... remélem esélyes lehet majd :) )

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Azért ez egy óriási marketinges balfogás az AMD részéről! Most mindennek arról kellene szólni, hogy az 1 napja megjelent Llano-t vegyék a népek, nem pedig az utódját működőképes állapotban mutogatni, és elhúzni a mézesmadzagot az 50%-kal nagyobb számítási teljesítménnyel. :(

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) csƵ


csƵ
őstag

Egyre közelebb vagyok ahhoz (illetve a gyártók tartanak ott), hogy elfelejtsem végleg a PC-t és notebook legyen a következő gépem...
Már csak a valódi LED-kijelzőkre várok.

(#26) kovy79


kovy79
őstag

2013-ban ~1TFlops! Huhh, nem semmi...

(#24) mr_ricsi, egyetértek, most a LIano-t kellene a középpontban tartani!

Valaki mondja már el, a LIano neve mi, minek a rövidítése?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#27) T.Peter válasza Oliverda (#22) üzenetére


T.Peter
őstag

Köszönöm az információt. :R

(#26) kovy79: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#28) mr_ricsi válasza kovy79 (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Valaki mondja már el, a LIano neve mi, minek a rövidítése?"
Spanyolból fordítva a Llano = síkság, a Zacate = fű, a Brazos pedig "fegyver".
De pl. Texasban található a Llano folyó, a Zacate patak, a Brazos folyó és a Trinity folyó.
Nekem a texasi folyóvizek tűnnek esélyesnek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#29) Abu85 válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan. A Texas a nyerő. Ugyanígy tovább a Wichita és a Khrisna is Texashoz köthető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) huskydog17 válasza Abu85 (#29) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A processzormagok neve milyen logikát követ? (Bobcat, Husky)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#31) Renato1993 válasza Abu85 (#29) üzenetére


Renato1993
tag

Viszont gondolom ezeket a földrajzi elnevezéseket meg a spanyolok adták (vagy a mexikóiak?):D
Ergó mindkettő nyerő:D

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#32) Destructo válasza Renato1993 (#31) üzenetére


Destructo
aktív tag

:DDD :DD

(#33) Abu85 válasza huskydog17 (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egyelőre a járműveket jelent. A Bulldozer az nagy munkagép, míg a Bobcat az ilyen kisebb teherautóféleség. A Husky-t nem tudom. Lehet, hogy te adtad nekik az ötletet. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Zeratul válasza Abu85 (#33) üzenetére


Zeratul
addikt

Abu85: Mindkettő földmunkagép, csak bobcat egy kisméretű gumikerekes, a bulldozer meg lánctalpas nagyméretű-

[ Szerkesztve ]

(#35) Oliverda válasza Zeratul (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, de van ilyen Bobcat is.

Az meg külön érdekes, hogy a latin neve Lynx rufus.:))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) Zeratul válasza Oliverda (#35) üzenetére


Zeratul
addikt

Nem véletlen a hiúzfej a munkagépen.

(#37) kovy79 válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi! :) Már csak azt nem értem, mi a búbánatért kell az "i" betűt naggyal írni? 1 éve körül, mikor kezdett terjengeni a név gőzöm sem volt, hogy az egy nagy "i", avagy egy kis "l" betű. :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38) DraXoN válasza kovy79 (#37) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

mert az nem i betű hanem L betű .. azaz 2 db L van az elején a névnek..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#39) huskydog17 válasza Abu85 (#33) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na basszus, most lebuktam! :DDD Ha valakinek nem tetszik a Llano processzormagjainak a neve, az velem beszélje meg! :DD

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#40) Zeratul válasza huskydog17 (#39) üzenetére


Zeratul
addikt

Akkor ebből kifolyólag a trinityt meg egyenesen Jézussal?

(#41) toldy válasza Zeratul (#40) üzenetére


toldy
őstag

Nem, Neoval. ;]

Hogy on is. Hát igen, van egy olyan érzésem hogy teljesítményileg ez fogja azt hozni amit a mostanival vártam.

Az élet nem habostorta.

(#42) luw2win


luw2win
őstag

Kicsit ,off de a kepen szereplo noti nekem bejon, egyszeru nem tulcsicsazott es teljesen elfogadnam ezzel a platformmal :)

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#43) nuke7 válasza luw2win (#42) üzenetére


nuke7
veterán

:)) trinity-vel ki nem? :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#44) zsirfecske válasza luw2win (#42) üzenetére


zsirfecske
addikt

persze még nincs agyoncsicsázva, inkább a működésre koncentráltak :)

(#45) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Bejelentgetni, meg mutogatni az új portékákat az megy. Már csak azt kéne elérni, hogy a jelenleg kijött termékeket lehessen kapni is. Esetleg amiből még lenne is, azt értelmes termékekbe rakni. Bár ez utóbbi inkább az egyéb gyártók hibája.

(#46) mr_ricsi válasza kovy79 (#37) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Már csak azt nem értem, mi a búbánatért kell az "i" betűt naggyal írni? 1 éve körül, mikor kezdett terjengeni a név gőzöm sem volt, hogy az egy nagy "i", avagy egy kis "l" betű."

Ha gyerekkorodban olvastad volna Karl May "A sivatag szelleme" című könyvét, (ami ott játszódik), akkor most tudnád, hogy LLANO.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#47) Móci


Móci
addikt

Még a boltokba sem ért el a Llano, de már itt az utód (jelképesen). Nem semmi.
Lassan már a procikat is ki lehet dobni fél év alatt.
antikomcsi: hát jah, nem ártana, ha már lehetne kapni az FM-1 tokozású lapokat/processzorokat.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#48) Abu85 válasza Móci (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Llano esetében első a noti, majd aztán az asztali piacra is jönnek a cuccok. A PC elért oda, hogy a mobil hozza a több zsetont, így nyilván nem az asztali élvez elsőbbséget.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) mr_ricsi válasza antikomcsi (#45) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Már termékekben vannak, csak kell pár hét, mire Kínából ideúsznak.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) kovy79 válasza DraXoN (#38) üzenetére


kovy79
őstag

:D Köszi,évek alatt csak tisztul a kép... :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.