Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

nem rossz. elfogadnám :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) Stiky


Stiky
senior tag

"...az ujjak közelségét is képes érzékelni" - Ó heh, lassan már csak rá kell nézni vagy gondolni a gombra/funkcióra és végre is hajtja ;]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#3) pilsner


pilsner
aktív tag

hát nem tudom. akárhány ilyen tapis bemutató videót látok, mindben ott van, hogy nem reagál flottul az érintésre még mindig egyik ilyen telefon sem. valahogy nem látom, hogy rendes alternatívája lenne a gombos szövegbevitelnek az érintőkijelző. de szép legalább.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#4) Mappa


Mappa
addikt

most akkor 5900 az nem lesz? helyette van ez X6 :F :F

nem kötelező megadni

(#5) Karma válasza pilsner (#3) üzenetére


Karma
félisten

Minden az approximáción és a tűréshatárokon múlik. Eddig az iKütyüknél tapasztaltam azt, hogy a leginkább kitalálja, hogy mit is akartam nyomni - nemhiába szabadalmaztatta az Apple az összes módszerét a kapacitív panel kezelésére -, valamint azok reagálnak a legkisebb hozzáérésre is. A G1-en gyakran van az, hogy a leheletnyi hozzáérést nem veszi észre - na nem mintha rezisztív lenne, de nagyobb ujjfelület kell ahhoz, hogy érintéseseménynek vegye.

“All nothings are not equal.”

(#6) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Azért nem elegendő a kapacitív technológia, kell némi teljesítmény is, hogy a gyors reakció meglegyen. A videón a legtöbb esetben hiába tapogatja a kijelzőt, mert a szoftver még nem jutott odáig, hogy eseményként kezelje az érintést, az elején a wlan hibánál hiába böködi mert még meg sem jelent a nyomógomb, a végén meg a scroll annyira lefoglalja a rendszert, hogy nem tudja feldolgozni, hogy ellentétes utasítást adtak közben neki. Ahol nincs különösebb terhelés, pl. a szövegbeírásnál, ott minden érintést észlelt.
Szóval a Nokia ismét a procin spórólt pár dollárt.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#7) David75


David75
őstag

Jó ez a szöveg hogy "vagy is az apró kijelzőelemek kezelése ugyanolyan kényelmetlen lesz, mint Apple iPhone esetén." De a mobile osx rendszerben nincsenek is efféle kis elemek amiről beszél,maximum internet esetén ahol meg sallang mentesen lehet nagyítani.A végén még az a butaság terjed el hogy a rezisztív kijelző a jobb mert azzal milyen jó stylus-ozni(nem mintha capacitive-hez nem lenne stylus)mintha nem lehetne olyan os-t lerakni az asztalra ahol nem kell stylus.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#8) Jégkokó válasza Ulkesh (#6) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem véletlenül azért nem ugy mozognak a dolgok, mert nem jól ért hozzá a kijelzőhöz.Furcsa mód másodszorra már ment jobbra balra scrolozás

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#9) Konflikt válasza pilsner (#3) üzenetére


Konflikt
addikt

nem lehet h ilyenkor mindig olyan emberek demoznak (v inkabb probalnak) akik nemnagyon fogtak kezukben elotte hasonlo technologiat?

mod:
(legalabb elotte szepen estenkent otthon gyakorolt volna lefekeves elotte egy iphone-on.)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#10) Shim válasza Konflikt (#9) üzenetére


Shim
őstag

Azért elég erős így kijelenteni, hogy az Engadget stábja még nem használt érintőkijelzőt :DDD

Én is inkább úgy gondolom, hogy itt a nem megfelelően erős hardver lehet a gond.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#11) Konflikt válasza Shim (#10) üzenetére


Konflikt
addikt

csak felteteleztem, nem jeletettem ki :DDD de akk beneztem.
mindenesetre 434 MHz-es ARM11 lesz/van alatta, szval nem tul izmos, de eleg lehet.

bar en meg mindig afele hajlok h ez usr error a videon. (mikor balra scrollol).

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#12) #16820480


#16820480
törölt tag

hát, ez semmivel sem jobb, mint az i8910... :(
nagyon sokat kéne még csiszolni a szoftveren, hogy jó kezelhetőséget kihozzanak belőle.

(#13) joey04


joey04
titán

az apró kijelzőelemek kezelése ugyanolyan kényelmetlen lesz
hát igen. ezért kellett volna máshogy kitalálni a touch symbian rendszert. pontosan ezek miatt mondom, hogy a többi rendszer jobb, mert kényelmesebb. (pl.: android, mobil osx, tf3d, vagy akár meizu)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Konflikt válasza Konflikt (#11) üzenetére


Konflikt
addikt

szval jobbra :D (balra is, de akk megy neki)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#15) VD


VD
őstag

Tehát a helyzet a következő:

Aki idáig is tudta használni az S60 touch felületet, annak ez tök felesleges.

Aki idáig se tudta használni az S60 touch felületet, annak ez tök felesleges.

Ergó: Tök jó, hogy van, mert a dobozra rá lehet írni, hogy ebben is olyan technológiával készült kijelző van mint az iPhoneban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) Viktor0610 válasza VD (#15) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kapacitív kijelző véleményem szerint kevés.
Akkor már inkább legyen multitouch is, úgy már van/volna értelme... :U

Samsung Galaxy A54

(#17) Konflikt válasza Viktor0610 (#16) üzenetére


Konflikt
addikt

a kapacitiv kijelzo az elso lepes a multitouch fele. lehet megoldjak egy kesobbi FW-ben par ho mulva.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#18) plus44


plus44
veterán

Nem lesz az rossz, bár egy kicsit hosszúkásnak tűnik a teló.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#19) Elijah Baley


Elijah Baley
tag

Attól, hogy tégla', azé' még kéne :K

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#20) zH.


zH.
senior tag

"A Nokia X6 mellé nem jár majd stylus, hiszen a kijelző csak az ujjak érintésével, illetve speciális kiegészítők segítségével lesz használható, vagyis az apró kijelzőelemek kezelése ugyanolyan kényelmetlen lesz, mint Apple iPhone esetén."

Ergo vagy nem lesz kényelmetlen ,amit tapasztaltam is , vagy :
kényelmetlen lesz ,amit nem tapasztaltam ,
pedig már 1hete nyomkorászom rendszeresen.
Amúgy ha az kényelmetlen ,ez multi-touch nélkül milyen lesz ? :DDD
Ej-ej most látam a videón ,még a névjegyzék (a főképernyőn) is akad. :U

[ Szerkesztve ]

just be

(#21) orbano


orbano
félisten

ez elég gyengus. a kijelző is pici, és a felbontása sem valami fényes. nem viszi túlzásba a nokia, az biztos...

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) Lirion válasza orbano (#21) üzenetére


Lirion
addikt

:F
3,2 col neked pici? És a 360x640 pixeles felbontás, ami bőven meghaladja az itelefon felbontását is szar? Te beszedtél vmit? :U

(#23) joey04 válasza Lirion (#22) üzenetére


joey04
titán

a méret szerintem is karcsú. a felbontás nálam ok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) Ulkesh válasza Lirion (#22) üzenetére


Ulkesh
őstag

A méret és a felbontás rendben van, a képernyő aránya és a panel képminősége ami gáz szerinte,.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#25) Lirion válasza Ulkesh (#24) üzenetére


Lirion
addikt

Nos ez egy ékes bizonyítéka, hogy nem olvasod el, mit írnak mások..

(#26) Viktor0610 válasza Lirion (#25) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De te sem vagy elég alapos... :U

Ulkesh a mondat végi vesszőt m-betűnek szerette volna, csak elütötte... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#27) joey04 válasza Lirion (#25) üzenetére


joey04
titán

szerintem akart lenni az a szerinte. félreütés történt, nézd csak meg milyen bill van az M mellett.

na lassú vagyok

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) #16820480 válasza Lirion (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem most csak elgépelte, és az a vessző egy "m" betű kéne legyen.

a 3,2" nem lenne olyan kicsi, de ilyen képarány mellett a virtuális qwerty nagyon kitakar sajna.

szerk: én meg még lassab :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Quasi_modo válasza Ulkesh (#24) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A méret és a felbontás rendben van, a képernyő aránya és a panel képminősége ami gáz
Mi baj van a képernyő arányával? 16:9 szerintem jó.

valami

(#30) skajwa


skajwa
senior tag

Nagy tapsot a Nokia-nak. Végre sikerült megcsinálniuk amit a legelső szériás iphone is tudott már 2 évvel ezelőtt! :C :C

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#31) orbano válasza Lirion (#22) üzenetére


orbano
félisten

nem, de te egy kis nyugtatót beszedhetnél ;)

nézd meg mekkora böszme nagy házat rityentettek a kijelző köré. soook sok felesleges kihasználatlan terület, Nokia módra. Ha te beszedtél valamit (pl. a nokia marketingrizsáját) és ez tetszik, hát részvétem.
az meg nem különösebben érdekel, hogy az ájfonban milyen felbontású a kijelző, ennél ma már van jobb bőven. bár az sem különösebben érdekel, itthon 1920x1200 van, és még ez is kevés bőven...

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) orbano válasza skajwa (#30) üzenetére


orbano
félisten

áhh ez messze nem érte még el azt a szintet. a nokiának ez még plusz két év :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) skajwa válasza orbano (#32) üzenetére


skajwa
senior tag

Nem akartam ennyire negatív lenni, de igen tartok tőle még 2 év után sem lesznek azonos szinten.:)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#34) Jégkokó válasza skajwa (#30) üzenetére


Jégkokó
veterán

Tényleg?Az jó mert az iphone nem tudja a blutooth file átvitelt, nem vesz fel videót, nincsen benne mms az sms t is elég érdekesen kezeli, de igazad van ez a nokia tényleg ezeket nem tudja :W :W

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#35) Lirion válasza orbano (#31) üzenetére


Lirion
addikt

Igazad van, tegyenek egy telefonba 4000*3000 felbontású kijelzőt.

(#36) joey04 válasza Jégkokó (#34) üzenetére


joey04
titán

ebből csak bt igaz ugye tudod?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Jégkokó válasza joey04 (#36) üzenetére


Jégkokó
veterán

Igen de ő a legelső verzióhoz hasonlította

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#38) zH. válasza Jégkokó (#34) üzenetére


zH.
senior tag

Ha JB-zve van (amit ált. mindenki megtud csinálni) akkor :
iBluetooth
videorecorder3g

Előbbivel küldeni ,utóbbival videót felvenni lehet.

[ Szerkesztve ]

just be

(#39) orbano válasza Lirion (#35) üzenetére


orbano
félisten

az már elég kultúrált DPIt jelentene, lehetne végre normális vektoros GUI-kat tervezni

A vér nem válik VAZZE!™

(#40) orbano válasza Jégkokó (#34) üzenetére


orbano
félisten

viszontők már akkor képesek voltak normális érintésvezérlést produkálni egy kiforrott, jól használható GUIval. az, hogy nincs benne MMS, az "feature", direkt nincs benne, nem azért, mert nem tudják megírni. A Nokia viszont, a samsunggal és az LGvel egyetemben képtelen egy korrekt rendszert összerittyenteni, sőt, még rajtuk is túltesz, mert egy épkézláb hardvert sem képes alápakolni. a házhoz képest körömnyi kijelző, tehát fölöslegesen tepsi kialakítás, és középkategóriába illő felbontás... persze majd pár fanatik, aki nem lát a nokián től, biztos megveszi. én tuti előbb vennék meg akár egy samsungot is, pedig őket sem komálom nagyon :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) joey04 válasza zH. (#38) üzenetére


joey04
titán

Az mindegy, hogy feltörve mit tud.
Plusz az iBluetooth messze nem tökéletes, küldéssel és fogadással is rengeteg baja van. Más kérdés, hogy maga a BT fájlcsere kinek mennyire fontos, ez másik téma
A videorecorder minősége szintén gagyi egy Nokiához képest(az iphone 3GS hozza az elvárt szintet)

Szóval technikailag valóban igaza van. Más kérdés, hogy én a #40es véleményt osztom, kivéve a középkategóriába való besorolását a felbontásnak a Nokia esetén.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) skajwa válasza Jégkokó (#37) üzenetére


skajwa
senior tag

Itt most konkrétan a kijelzőről volt szó.....

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#43) Magnum_ válasza Jégkokó (#34) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#44) csab2 válasza skajwa (#42) üzenetére


csab2
veterán

He-he, nekem is megütötte a szemem, hogy a kijelzőről volt szó és hirtelen előjött a BT és társai.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#45) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Cép, cép, de láttunk azért már ilyet, nem egyet.

(#46) Jégkokó válasza skajwa (#42) üzenetére


Jégkokó
veterán

É ezt hol irtad a hsz ban?Mert én sehol se láttam, hogy te a kijelzőről beszéltél.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.