Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csupingo


Csupingo
veterán

Azt nem tudod, hogy vajon a dell monitor után egy tetszőleges dp-s monitor is felfűzhető? Nem kötelező a másiknak is dell-nek lennie, vagy igen?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#2) hoffman_


hoffman_
nagyúr

jó kis írás ez, a stílus nekem pont jó volt, a hossz és tartalom szuper, velős, tanulságos. nem volt rá szükségem, így nem néztem utána, de jó tudni az MST funkciót, én is ilyen monitoron vagyok, lehet, hogy vadászok mellé még egyet.

köszi! :)

ui.: Lanberget én sem/nem ajánlom. bár nagyon zavar a környzeteti lábnyoma az Ali rendeléseknek, de Mo-n ár/értékben nem igazán létezik érdemi választás. ha van ideje az embernek, akkor a Ugreen kábelek nálam nagyot mentek eddig.

szek.: rtikán kattintok/olvasok érdemes Logout cikket, most innen írtam a hsz-t is, visszaadtál egy kis retro jóérzést, el is felejtetem mennyire szerettem a régi fórum arculatot, maxiköszi!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3) gordonfreemN válasza Csupingo (#1) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szia, elvileg mehetne, tudnia kellne, gyakorlatilag a DELL kivétel nélkül a sajátját ajánlja hozzá.
Írtam a cikk végére egy ksi kiegészítést, azt olvasd el mindenképp, mert utánna a dell monitorával nem akarsz majd szerintem próbálkozni. Érdemesebb egy DP port HUB-ba beáldozni, vagy más gyártó monitorával próbálkozni. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4) gordonfreemN válasza hoffman_ (#2) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én köszönöm! Az ugreen cuccok szerintem is fajinak, nincs baj a kínaival, ha nevesebbet vesz az ember. Nevenincset onnan sem szabad rendelni.
Mielőtt beújítasz még egy monitorra, olvasd el kérlek a kiegészítésemet (nem volt időm hamarabb szerkeszteni a cikket csak ma) mert utánna lehet elmegy tőle a kedved.

ui.: a régi arculat nekem is jobban tetszett, szinte mindig a logoutról fórumozok.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5) hoffman_ válasza gordonfreemN (#4) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ejha, na akkor ezt mindenképp számításba veszem, köszönöm! nagyon szeretem ezt a monitort, érdemi váltást mai új piacon jó drágán tudnék eszközölni, ezért gondolkodtam kettőben. ezek után viszont meggondolom :) nagyon érdekes mutatvány, főleg hogy ilyen véletlenszerű időben.

ui.: mondjuk a miniDP aljzat az enyémen úgy fest, hogy elszállt, még nem tudtam DP kábellel kipróbálni. remélhetőleg nem a VGA oldal mondta be az unalmast. ha a monitor a ludas, akkor szomorú lesz, 5 év alatt nem sokat volt babrálva.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) gordonfreemN válasza hoffman_ (#5) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Valakinek hibamentes volt a DP port, volt más, akinek MST nélkül is produkálta azokat a hibákat, amiket leírtam. Sajnos teljesen random és nem is derült rá fény, mi az oka.
MiniDP itt nem játszik, legalább is nálam azzal nem sikerült az MST, csak a normál DP csatlakozókon keresztül.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7) hoffman_ válasza gordonfreemN (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hm, végülis ha egyszer szembe jön aprón, egy próbát megérhet. köszi ezt a kiegészítést :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8) joghurt


joghurt
addikt

Az a bosszantó, hogy ezek a digitális kábelek nincsenek sávszélességre vagy illesztésre minősítve. X méter HDMI, meg Y méter DisplayPort, oszt kész. Ahhoz viszont nem olcsók, hogy kiderüljön, hogy nem tudja a full HD-t, vagy a 4K-t, vagy az akármit.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) bambano


bambano
titán

startechnek vannak olyan dobozai, ami egy dp-ből kettőt vagy hármat csinál.
tehát nem kell daisy chaint tudó monitor hozzá, sima dp-s monitorral is megy.

tudomásom szerint az alaplapnak is tudnia kell az mst-t, tehát amelyiknek a specifikációjában ezt nem említik, azzal én nem próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) daninet válasza joghurt (#8) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem ezt tudatosan nem osztják meg a hülyék miatt. Főleg egy olyan piacon, ahol még mindig nem dőlt el melyik csatlakozó a jobb. Ahogy USB-nél is csak a szabványba jobban belenézve látod az elméleti sebességeket. Aztán ha rá lenne írva a dobozra Józsi 1.0 verné az ajtót, hogy a 10 éves telefonja nem másol 300MB/s sebességgel.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11) Precorus


Precorus
tag

Így utólag olvasva, túl macerásnak, és elég drágának tűnik.
Nem merült fel szimplán új pc beszerzése? HA-n vannak 3.-4. gen inteles minigépek, 8gb rammal, ssd-vel tökély tanulni, ha komolyabb terhelés nincs tervben.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#12) rover45


rover45
senior tag

Szia!
Hadd kérdezzem meg, az ISK110-hez honnét szereztél 3.0 előlapot? ;]

(#13) gordonfreemN válasza Precorus (#11) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez egy jó ötlet, ebben kicsit a mánia is benne volt, hogy egy gépről mindent és legyünk hatékonyak, csak egy kábel kell meg egy uj monitor. Persze miután kiderült, hogy nem, már persze tudtam volna okosabb lenni, de addigra mindegy lett... :R

rover45: A gyártóval leleveleztem, holland képviselet küldött egyet 8ezer ft volt talán szállítással, de egybeépítve, komplett előlapot küldtek. Ennek utólag nagyon örültem, mert a régiben a műanyag rögzítő kiemelése a csavaroknak, kb a fele elrepedt, használhatatlanná vált, egyszerűen elöregedett.

bambano: igen ezt írtam már utólag én is, egy ilyen hubbal (nagyobb távra aktív hubbal) sokkal egyszerűbb lehet az élet. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#14) Precorus válasza gordonfreemN (#13) üzenetére


Precorus
tag

Na ja, utólag okosabb az ember, hogy 'hát de nem úgy kellett volna' :DDD :R
Ha a maradék cuccokat tovább tudod adni kis bukóval, akkor azért nem lesz ennyire vészes a pénzügyi oldala.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#15) rover45 válasza gordonfreemN (#13) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm a választ :R

(#16) DeFranco


DeFranco
nagyúr

eléggé szétszórt vagyok ma, de nem találtam a bejegyzésben azt hogy milyen videokártyáról is kapja a jelet a monitor...

feltéve hogy több digitális port is van a kártyán (dvi/hdmi) nem lett volna egyszerűbb 1-1 kábelt kihúzni és úgy kialakítani a multi-monitoros környezetet?

ettől persze sportértéke van a dolognak, csak a végeredmény nem lett hézagmentes ahogy olvasom.

(#17) gordonfreemN válasza DeFranco (#16) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, az erre vonatkozó információt elhagytad a konklúziódból. Parkettaszegőbe vittem, de ott már ment egy koax is, nem fért mellé még kettő dehogy. És mivel azt gondoltam, hú de egyszerű lesz, egy kábel elég, miért is vettem volna kettőt? Persze amikor már kiderült, hogy ehhez a HDMI nem lesz jó, akkor még dönthettem volna a mégegy HDMI mellett, hogy vagy befért volna vagy nem, de ilyennkor elég egy icipici indok és az ember úgy dönt.

Ahogy lentebb is írtam, ha tudom, hogy elesek, leülök... :R

A videomegjelenítőről lehet nem esett szó, mindjárt megnézem, de egyébként AMD3000G adja magát, hogy apu, főleg abban az ISK110 házban :D illetve nem videomegjelenítő kérdése az MST hanem DP1.2. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18) DeFranco válasza gordonfreemN (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem is igp-s a procim rendszerem, de ettől még van mellette dedikált videokártya...

kizárólag praktikus okokból közelítettem meg a kérdést, és a kérdésem csak arra vonatkozott, hogy a kihíváson kívül volt-e más oka hogy ezt a kétkábeles megoldást nem mérlegelted pl. mert 1) nincs port, 2) nincs hely a sínben, végül is erre kaptam választ.

[ Szerkesztve ]

(#19) gordonfreemN válasza DeFranco (#18) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Port az úgy lett volna, hogy bár ki van vezetve 2 HDMI a GB 450i aorus lapon, de és itt egy nagyonnagy DE!
Mire kiderült, hogy az egyik nincs aktiválva hát lefolyt nem kevés víz a dunán. Szóval van egy HDMI meg egy DP1.2 port. Ha meg már úgyis DP kábel is kellett...

Szóval az úgy derült ki, hogy egy HDMI nem megy, hogy
1) bedugtam a másik HDMI portba a kábelt, minden érzékelt mindent, csak kép nem volt. Látta a PC a TV-t és a TV a PC jelet érzékelte.
2) az athlon apuk 3 megjeenítővel rendelkeznek
3) a GB és az AMD support ebben a témában teljesen inkompetens volt
4) végül sikerült itteni fórumsegítségel kilogokázni, hogy feltehetőleg a GB lekorlátozta ezen apuk megjelenítő számát, bár a 3000G-ről nem írnak a 200-as athlonokról igen.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#20) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munka!

Nem lehet, hogy a Döll adott ki firmware frissítést (ha lehet persze frissíteni) a monitorhoz?

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) gordonfreemN válasza hcl (#20) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Firmwaret frissített, de kizárólag az uj termékeknél lehetett ilyenbe botlani, illetve a cserélt daraboknál volt valami de mér nem emlékszem pontosan. Ki nem adta sajna...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#22) hcl válasza gordonfreemN (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:W Az gááz

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) kenwood


kenwood
veterán

Egyebkent a windows 10 sincs oda tulzottan a kettonel tobb kijelzoert.
Nekem az volt a terv, hogy TV-Monitor-Erosito lenne a 3 kimenet,es kinszenvedes volt.
Fokuszvesztesek, neha egyik kijelzo se ment,meg 1-1 rebootba is belefutottam.
A hardverek kulon-kulon gond nelkul mennek azota is.

Az erositon atvezetett kepet eleve el kellett engednem,mert passive passthrought nem tudott, es nem akarom 0-24-ben hajtani az erositot.

Igy maradt az,hogy ket video kimenet a tv-monitor,es az erosito a tvtol kapja spdifen a jelet.
Igy nincs True hd,(az csak hdmin fer at) de azt mar elengedtem,mert a tobbi felallas meg rosszabb volt.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) ivana válasza kenwood (#23) üzenetére


ivana
Ármester

Ha csak DP-t használsz nincs vele gond. A HDMI inkább TV-re való.

(#25) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Úgy érzem még ha ilyen távlatból is, de muszáj közölnöm a friss információimat. Először is nézzétek el nekem, egy jlentősebb konfigcserét akkor a teszt miatt nem engedhettem meg, de most úgy hizta az élet, hogy más okból is szükségessé vált. Lényeg:
Lecseréltem a PC házat, mert át szerettem volna térni paneltápról SFX tápra.
Ezzel a lépéssel egy csapásra megszűnt az a probléma, hogy alvóból nem tér észhez az MST monitor duó. Őszintén erre nem számítottam, hogy a tápegység megoldja ezt a problémát. Innentől nincs szükség a monitorok ki-be kapcsolgatására az energy saving mode miatt, úgy működik mint két teljes értékű monitor. Feltehetőleg a tápegység kevés volt ahhoz, hogy meghajtsa rendesen a GPU-n keresztül a DP kimenetet...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#26) hoffman_ válasza gordonfreemN (#25) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nagyon hasznos infó, köszönjük a frissítést. én azóta vadászok egy második U2414H-t, hogy olvastam a cikked, de nem jön szembe :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27) gordonfreemN válasza hoffman_ (#26) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szurkolok hogy sikerüljön, nekem is szerencsém lehetett.
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.